CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 29 maja 2014, 17:25
/cenzura/ czuję ,że to tylko kwestia czasu jak się w końcu odpalę. Zapasy cierpliwości się powoli kończą do tego bezproduktywnego leczenia. Na moim osiedlu mieszka jedna sąsiadka. Choruje od wielu lat na schizofrenię i jest na rencie. Widzę jak ludzie wytykają ją palcami i wyśmiewają. Ciągle o niej plotkują w szyderczym i ironicznym tonie. Swoją drogą ona też odpierdala niezłe akcje. Wychodzi na plac zabaw i bawi się razem z dziećmi(kobieta 60 lat). Ciągle donosi na sąsiadów do prokuratury i na policje pisząc w podaniu "niewinna katastrofie smoleńskiej". Nie chcę skończyć tak jak ona. Widzę podświadomie swoje życie za 30 lat tak jak jej. Nie wiem po co wkręcam sobie takie bzdury. Sam siebie degraduję.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Wolfx 29 maja 2014, 22:38
_Jack_ napisał(a): Nie chcę skończyć tak jak ona. Widzę podświadomie swoje życie za 30 lat tak jak jej. Nie wiem po co wkręcam sobie takie bzdury. Sam siebie degraduję.

Mam podobne jazdy,wyobrażnia działa i jeszcze gdzieniegdzie piszą że na starość remisje są coraz krótsze.
Ja niby jestem w stanie remisji,poza brakiem snu który zabijam Ketileptem niby nic mi nie dolega,ale życie już nie jest takie samo w głowie czai się strach:
Ile potrwa remisja
I tak wszystko do dupy bo jednak mam chorobę
i inne tego typu natrętne myśli
Auta nie cieszą a były kiedyś moim konikiem
Nic nie cieszy po prostu życie już nie jest takie samo jak kiedyś
Wolfx

przez Depakiniarz 29 maja 2014, 22:43
U mnie remisja trwała dość krótko, więc nie nacieszyłem się życiem. Teraz powoli znowu popadam w depresję. Mam tylko nadzieję że szybko się skończy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 29 maja 2014, 23:13
Widzę że z ostatniego rysunku z bloga zrobiłeś sobie avatar:-)
Wolfx

przez Depakiniarz 29 maja 2014, 23:14
No tak jakoś wyszło :)
Miło że zaglądasz na bloga.

przez Wolfx 29 maja 2014, 23:20
Od stycznia 2014 Chad to jedyny temat jaki zgłębiam w internecie.
Wolfx

przez Depakiniarz 29 maja 2014, 23:27
I widzisz jakieś podobieństwa między Twoją a moją chorobą?

przez Wolfx 29 maja 2014, 23:33
Przeżyłem dopiero 1 depresję i 1 manię no i w styczniu się dowiedziałem że mam Chad i świat się zawalił.
Wolfx

przez Depakiniarz 29 maja 2014, 23:41
Z chorobą da się żyć, nikt nie mówi że będzie lekko. Z dostępnych metod leczenia masz farmakoterapię i psychoterapię. Jednym pomagają leki, drugim leki+psychoterapia, innym ani to ani to. Ja natrafiłem na samych gównianych psychoterapeutów i lekarzy którzy przez swoją nieodpowiedzialność wprowadzili mnie swego czasu w hipomanię. Leków obecnie nie biorę. Przepraszam, dziś wziąłem Olanzapinę na sen, bo coś nie mogę spać.

przez Wolfx 29 maja 2014, 23:52
Wiesz ja dopiero zaczynam żyć z tym syfem,mam normalną pracę na pełny etat i boję się ze np. niewiadomo kiedy deprecha rozłoży mnie na kilka miesięcy,miałem ciężką depresje to wiem co to jest,łykam teraz Lit i zaczynam jako 2 stabilizator brać Lamotryginę,niby jest Ok ale czuję się dziwnie męczy mnie świadomość że jestem chory na to świństwo prawie 42 lata byłem zdrów jak ryba aż tu nagle dup.W rodzinie nikt nie chorował.
Wolfx

przez Depakiniarz 29 maja 2014, 23:56
jak poczujesz że depresja Cię rozkłada, to idź na zwolnienie lekarskie, pod warunkiem że masz normalną umowę o pracę. Można tak przeciągać do pół roku.

Może chorowałeś wcześniej, tylko nie potrafiłeś rozpoznać objawów? Statystycznie w ciągu całego życia w chad ma się około 3-4 depresji.

przez Wolfx 30 maja 2014, 00:04
Nie chorowałem wcześniej na 100%,naczytałem się tyle o Chad że mam dość wszędzie co innego.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 83107.html
Wolfx

przez Depakiniarz 30 maja 2014, 00:11
Jedyne chyba mądre zdanie jakie wyczytałem z tego artykułu to:

"Doktor Święcicki uczy oszukiwać pracodawcę: mniej róbcie w stanie manii, to w stanie depresji nie będzie co do was wygórowanych wymagań. Wtedy przetrwacie. "

Dobrym źródłem jest wikipedia, wszelkie te regułki tworzą sami psychiatrzy. Nie można powiedzieć że depresja to tyle a tyle procent. Moja trwała półtora roku, więc nie można powiedzieć że to 25 %. Każdy choruje inaczej. Mania trwa z reguły 3-4 miesiące, zdarza się że dłużej. Remisje też różnie, czasem ciężko odróżnić od niej hipomanię. Jak chcesz fachowej opinii, to zapytaj lekarza.

przez Wolfx 30 maja 2014, 00:16
Wysłałem Ci Pw
Wolfx

Sortuj wg