CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez refren 25 maja 2014, 18:37
maargooo napisał(a):Jestem świadoma, że wiele czynników wpływa na to, iż moja psychika w ciągu ostatnich dni znacznie siadła. Nie jest to jeszcze deprecha, a ja naiwnie wierzę, że zdołam się przed nią obronić...

To nie jest naiwność, tylko instynkt samozachowawczy. Jeśli się wierzy, że się nie wpadnie w kryzys, to szanse, żeby tak się stało, rosną. Sama piszesz, że są powody, że możesz czuć się gorzej, to jest w Twojej głowie.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez _Jack_ 25 maja 2014, 19:07
guernone napisał(a): Ciągle mi się nic nie chce, trudno mi czasami cokolwiek zaplanowanego na dany dzień wykonać. Ogólny brak energii.
Nastrój taki sobie, umysł 50% IQ. Kiepska pamięć i koncentracja.
Lęki znacznie zmalały dzięki esci.

Wypisz wymaluj moje objawy. Niestety moje IQ również bardzo spadło pod wpływem depresji. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jebana schorowana noga z przerwanym nerwem strzałkowym uszkodzonym kiedyś przy operacji. Miałem niechęć do pójścia na wybory, ale jakoś się zmusiłem i zagłosowałem na PO, ale bardziej jestem ciekaw referendum z Krakowa czy w Polsce będzie Zimowa Olimpiada.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez refren 25 maja 2014, 20:53
Asmo napisał(a):W dniu w którym dowiadujesz sie o chad tracisz wszystko. Więc możesz być już spokojny. W życiu już nic więcej nie stracisz.

Dzięki, to zdanie zdołowało mnie na całe popołudnie. Idę stąd.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 25 maja 2014, 21:12
Film obejrzałem
http://www.youtube.com/watch?v=p9j5JOpj9Fw
nawet fajny,ale nie dało się w 100% wyłączyć myślenia o chorobie,wydaje mi się że nawet w pełnej remisji człowiek nie poczuje się juz nigdy tak jak przed chorobą.
Wkurwia mnie to.
Wolfx

przez ladywind 25 maja 2014, 21:40
Czy Wy tez [przy spadku odczuwacie derealizacje i depersonalizacje ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez khaleesi 25 maja 2014, 21:42
dobre pytanie. właściwie co to za uczucie tej depersonalizacji i derealizacji? :bezradny:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ladywind 25 maja 2014, 21:45
khaleesi, nie zycze tego nikomu, uczucie odmiennej swiadomosci siebie swiata, straszne w kazdym razie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez khaleesi 25 maja 2014, 21:47
ladywind, nie bardzo wiem o czym piszesz bo ja mam tylko nerwice natręctw i depresje która była i się zbyła. :D

Czytam,że to w przebiegu depresji, nerwicy i schizofrenii występuje to DD ale o CHAD nie ma ani słówka :bezradny:

dobra zajrzałam do artykułu lekarza psychiatry którego znam. O CHAD nie wspomniał, pisze tylko o nerwicy i depresji i po traumie.
Napisał też, że po zazyciu marihuany może się uaktywnić to co masz, po LSD,meskalinie albo przy zwykłym przemeczeniu.

-- 25 maja 2014, 22:02 --

Napisał, że to może minąc samoistnie albo i nie tylko i wtedy trzeba leczyć terapią lub lekami.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Asmo 26 maja 2014, 09:32
Kolejny dzień bez lęków. Łapie oddech i cierpliwie czekam na poprawę choć już jakaś jest bo pojechałem do miasta załatwić jedną zaległą sprawę. Xanax całkowicie odstawiony więc to świadczy o poprawie co prawda nie wielkiej ale kroczek w przód. Czuje się naćpany tymi wszystkimi lekami...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez marwil 26 maja 2014, 09:52
Czuje się naćpany tymi wszystkimi lekami...

Ja również. Ponad trzy miesiące byłem czysty od leków i mimo subdepresji czułem się naturalnie.
Obecnie od ponad 2 tygodni biorąc leki, wyraźnie czuję chemiczne pacanie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Wolfx 26 maja 2014, 12:24
marwil napisał(a):
Wolfx napisał(a):Powiedziała mi że to może nie jest u mnie depresja endogenna tylko właśnie wynikająca z moich frustracji,dla pewności kazała przyjść 9 czerwca,byłem u niej 2 raz i odnoszę wrażenie że babka wie co robi.

Rozumiem, że to słowa psychologa, a nie psychiatry i jej słowa o depresji dotyczą Twojego obecnego stanu.
Na mój gust po Twojej manii (zapewne wywołanej lekami) masz teraz naturalny zjazd, bo po manii zazwyczaj nie ma od razu remisji tylko następuje depresja - subdepresja.
I tu masz Wolfx zagwozdkę - jeśli miałeś manię wywołaną lekami po depresji psychogennej to u Ciebie diagnoza ChAD wcale nie jest pewna, bo mnie nadal nurtuje jednak teoria o manii indukowanej antydepresantami potwierdzającej ChAD.
Gdy ostatnio zadałem to pytanie nowemu psychiatrze - widać było, że przez chwilę zawahał się z potwierdzeniem tej teorii.

Czasem pod wpływem leczenia lekami przeciwdepresyjnymi lub elektrowstrząsami u chorego z rozpoznaniem depresji wystąpi indukowany („wywołany”) epizod manii/hipomanii. Pytanie czy można traktować go jako dowód, że w istocie pacjent choruje na ChAD? Obecne kryteria diagnostyczne nie pozwalają rozpoznać choroby dwubiegunowej w tej sytuacji , uznając, że jest to niejako sztuczne wywołanie zmiany fazy choroby.

Jednak badanie tureckich lekarzy, którego wyniki opublikowano w 2011 roku w Journal of Affective Diseases dowodzi, że indukowana leczeniem mania może być ważną informacją co do właściwej diagnozy.

Coraz bardziej mnie to zastanawia,ale wiadomo tonący brzytwy się chwyta.
Wolfx

przez Widmo 26 maja 2014, 12:57
Wolfx,
Po tym wpisie Marwila dyskutowalismy o tym w dalszych wpisach.
Wedlug najnowszej klasyfikacji DSM-5 zaindukowanie hipo/manii antydepresantami
jednoznacznie wskazuje na postawienie diagnozy - chad.

przez Tańczący z lękami 26 maja 2014, 13:28
odkąd przestałem obsesyjnie grzebać w swoim zestawie leków czuję się naprawdę stabilnie, jest zwyczajnie, czasem nudno, ale równo :uklon:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez marwil 26 maja 2014, 13:40
Wcześniej potwierdzenie diagnozy ChAD po wywołaniu manii lekami nie było pewne. Wg. najnowszej klasyfikacji DSM-5 wskazuje na diagnozę.
Może jest tak, że ktoś ma sobie depresję psychogenną lub endogenną, podczas której w wyniku stosowania antydepresantów dostaje manii.
Być może nie ważne jakie są przyczyny zachorowania: geny, stres, substancje psychoaktywne (alkohol, narkotyki lub leki) - w końcu etiologia ChAD jest nie do końca poznana - dostajesz manii - masz rozpieprzoną na zawsze równowagę biochemiczną i będziesz chorował na ChAD.
Jedną z podawanych przyczyn zachorowania na ChAD jest zażywanie substancji psychoaktywnych. Psychotropy do takich się zaliczają.
Mam podejrzenie, że stosowanie we wszelakich depresjach (nie tylko dwubiegunowych) leków przeciwdepresyjnych może wywołać manię - prowadząc nieuchronnie do choroby zwanej ChAD i w najnowszej klasyfikacji DSM-5 usankcjonowano tylko to zjawisko, bo już nieważna jest nawet przyczyna, tylko fakt wystapienia manii.
Teraz - po manii, można sobie już tylko gdybać, czy gdyby nie brało się antydepresantów, nie wystąpiła by mania i stanęło by tylko na epizodzie np. psychogennej depresji.
Mania (nieważne czym spowodowana) = ChAD.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg