CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez macieywwa 21 maja 2014, 11:22
Skonczył sie u mnie dwu dniowy dzien dziecka, byłem naiwny myslac ze jest progres ta suka dala mi tylko dwa dni wytchnienia od objawów. Bardzo nie ładnie z jej strony, robic mnie tak w hooja.
Obudzilem sie dzisiaj w stanie zupełnie odmiennym, znowu mam leki, nie mam ochoty wychodzić z domu, w głowie totalny rozpierdol i do tego ta kurewska derealizacja...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez _Jack_ 21 maja 2014, 11:49
macieywwa, dobrze wiem jak się czujesz, ale skoki nastrojów są normalne i będą się pojawiać na każdym leku do czasu pełnej remisji. Ja też miałem górki i dołki, teraz znowu od 2 tygodni dołek.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez macieywwa 21 maja 2014, 12:27
_Jack_, najgorsze w tym jest to, ze podczas tych dwóch dni, zadzwonił do mnie znajomy szef kuchni i zaproponował mi fajna fuchę na dodatkowy hajs, mam termin do przyszłego poniedziałku aby wywiazac sie z zobowiazania, w sumie robota na max 5 godzin/ułozyc menu dla dzieciakow na kolonie, zwykle i drugie uwzgledniajac diete bezglutenowa/ ale w takim stanie nie ogarne tego w tydzien..
Zadzwoniłem, przed chwila do swojego psych i mowie jak jest, ze było o.k a dzis padaka na maxa...
chciałbym wieżyc w jej slowa bo powiedziała ze jesli mam dwu dniowe przebłyski normalnego samopoczucia to jestesmy na dobrej drodze z ta tianeptyna i powinna za max 7 dni zaskoczyc na dobre.
poczekamy, zobaczymy, w sumie czekam juz 9 miesiecy tak wiec tydzien mnie nie zbawi.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 21 maja 2014, 12:42
macieywwa, No ja też byłem na rozmowach kwalifikacyjnych i mam zacząć od poniedziałku i też się wkurwiam, że tak się czuje, bo bardzo bym chciał pracować i mieć zajęcie. Boje się trochę ,że objawy będą w pracy mi dokuczać a kierownictwo firmy zinterpretuje to jako lenistwo i nieuwagę. Kilka prób pracy podejmowałem, ale szybko się to kończyło właśnie takim scenariuszem. Aktualnie dorabiam w firmie u starego ale dorywczo. Mam nadzieje ,że teraz dam radę w pracy na etat.
10 mg Escitalopram

przez refren 21 maja 2014, 15:40
_Jack_, może teraz nie czujesz się najlepiej, ale całkiem możliwe, że dasz radę, a praca da Ci stabilizację i to też wpłynie dobrze na nastrój. U mnie się dużo poprawiło, kiedy znalazłam pracę, choć nie jest to praca specjalnie wymagająca.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Tańczący z lękami 21 maja 2014, 20:41
_Jack_, ale próbujesz więc szacun, jak to mówią dopóki walczysz jesteś zwycięzcą i to bez względu na wynik

-- 21 maja 2014, 19:44 --

Asmo, na mój gust może trzeba Ci wrócić do antydepa, możesz mieć lęki bo go nie bierzesz. Poza tym zawsze można podmienić lamo albo karbamazepinę na gabapentynę ponoć dobra na lęki. Trzymaj się jakoś
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 21 maja 2014, 20:58
Wieczorami zawsze trochę lepiej się czuje. Wczoraj wieczorem woziłem kolegów samochodem, bo jako jedyny abstynent. Tak sobie pomyślałem ,że dopoki nie daje informacji o swojej chorobie to nikt za chiny się nie kapnie ,że leczę się u psychiatry i choruje psychicznie. Jeden kumpel mi nawet opowiadał wczoraj ,że wstawiali okna u jednej kobiety która jest psychiatrą. Powiedział ,że ona sama jest (pogwizdał i pokazał wiadomy gest :)), że tyle jebniętych ludzi do niej przychodziło i jej samej się popierdoliło we łbie. Nawet w najczarniejszych snach by się nie domyślił ,że słucha go jeden z tych "jebniętych" co do tej lekarki przepraszam konowałki chodził :).

Depakiniarzowi chyba neta odłączyli. Wspominał ,że z UPC upomnieli się o zaległości i pewnie nie ma dostępu do internetu po prostu.

-- 21 maja 2014, 21:23 --

Przypomniała mi się fajna anegdotka jak 3 lata temu byłem w psychiatryku:). Spałem sobie i gdzieś o 6 rano obudziły mnie jakieś kopy w drzwi, ktoś się napierdalał i robił rozpierdol po całym korytarzu.Zaraz potem do naszej sali weszła pielęgniarka.Jako ,że ja obudziłem się pierwszy to kazała mi zwolnić swoje łóżko i przejść na polówkę na korytarz ze swoimi rzeczami:). Jak zbierałem szybko swoje łachy to sanitariusze wprowadzili typa, patologia wymazana na twarzy. Wcześniej pielęgniarka ostrzegła mnie ,że jest agresywny. Minąłem się z nim. Jego położyli na moje łóżko i związali go pasami. Darł mordę jak opentany. Krzyczał na cały oddział coś w rodzaju"Luuudzieee jaki ja jestem szczęśliwyyyyy. To meduzzyy" Cały odział się zleciał go zobaczyć. Miał widoczny pobudzony napęd psychoruchowy. Ciężko było stwierdzić czy był naćpany fetą czy miał taką manię. A może manię przyćpał fetą. Szalał po prostu jak opętany. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Dali mu jakieś neurolepy albo benzo w ogromnej dawce. Potem szybko zasnął. Ale śmiechu było co niemiara. Wszyscy pacjenci stali przy tej sali i się gapili:). Nigdy tego nie zapomnę.
10 mg Escitalopram

przez Asmo 22 maja 2014, 01:45
U mnie nic nowego. Lekarka odpowiedziała że jeśli ten stan będzie sie utrzymywał to włączy mi jednak coś przeciw lękowego. Chyba anty depa miała na myśli. Także muszę jeść xanax i liczyć że cudownie mi samo przejdzie w co wątpię bo to nie dwa dni tylko już kilka. A ja czuje sie jak wystraszone dziecko jak mi ojciec na coś zwrócił uwagę to zazwyczaj odpowiadałem agresja słowna lub to po mnie spływało a teraz odpowiadam odczep sie i mam ochotę wyć. Ewidentnie jest coś nie tak i nie muszę sie doszukiwać przykładów. Jak już za dnia muszę dosypiać żeby dzień szybciej minął to wiadomo o co chodzi. Ludzie jeżdżą na rowerach leżą robią cuda tylko ja w tym nie uczestniczę i czekam na cudowne zbawienie. Najbardziej boli mnie gdy patrzę na wędki. To była moja religia. 2 lata temu napierdalałem bolenie nad Warta jak szalony i dawało mi to radość adrenalinę i byłem nad rzeka w własnym świecie. A teraz nie potrafię iść tego robić. Chyba faktycznie potrzebny mi anty dep bo ewidentnie czuje że jestem po drugiej stronie w szarej strefie.

-- 22 maja 2014, 01:52 --

A tak wogóle na hoj ja biorę 3 stabilizatory jak to gówno daje w żadna ze stron? Jeśli bez tego niby miało by być gorzej to w takim razie mam ciężki przebieg choroby.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez _Jack_ 22 maja 2014, 13:13
10 mg Escitalopram

przez hooain 22 maja 2014, 14:24
od rana chvjówa braku granic z chwilowymi przerwami, od wczoraj odrealnienie. ładunek z natrętnym deja vu, niosący ze sobą swoiste wrażenia połączone z minimalnym lękiem, które są niemal niespotykane u mnie i ładunek z pogorszeniem pamięci. jakiś kurva mętny kac leci
ତ୍କୃ

przez Asmo 22 maja 2014, 15:44
Jesteś tam Boże czyśmy tu sami ?
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Tańczący z lękami 22 maja 2014, 15:56
Bóg jest zmęczony, dziś taki upał. wybrał się nad jezioro i opala bez kremu. a jak powszechnie wiadomo to niedobrze w jego wieku- ma już tyle zmarszczek :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ladywind 22 maja 2014, 15:58
Nie wiem co jest grane ale od kilku dni mam derealizacje i z fajnego nastroju zrobiła sie klapa. Słońce nie cieszy, chciałabym by dzien szybko się skończył, natrętne mysli w głowie szaleją a ja sie zastanawiam czy ja to ja i te cholerne lęki
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez refren 22 maja 2014, 16:31
Asmo napisał(a):Jesteś tam Boże czyśmy tu sami ?

:cry:

U mnie codziennie jest mniej więcej tak samo ostatnio, rano depresyjny ból, potem kilka godzin względnie normalnych, w trakcie których robię sobie nadzieję, że już będzie dobrze, a potem chwilowy skok nastroju do góry, potem lekka gonitwa myśli - i nastrój już siada, bo widzę, że coś ze mną nie tak. Nie potrafię do końca zatrzymać pociągu, który mi jedzie przez głowę.

Sortuj wg