CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nihil6 17 maja 2014, 23:36
INTEL 1, Na pohybel !!!
"Volenti non fit iniuria."

przez Asmo 17 maja 2014, 23:58
U mnie bardzo dziwnie się dzieje. Momentami przejawiam depresję dwa trzy razy dziennie puka lęk ale słaby jak wychodzę z psem unikam ludzi dziwnie się czuje jak mnie mijają coś jakby wstyd a może lęk. A momentami jest całkiem zwyczajnie a dziś wieczorem odpał... Nie mogłem się na niczym skupić gonitwa myśli zabierałem się za jedno zaczynałem drugie wracałem do pierwszego i zaczynałem trzecie. Zrobiłem awanturę w domu. Złapałem się za łeb i myślę masz lekki odjazd chwilowy. Ale nie szło tego uspokoić samemu. Spacyfikowalem się ketrelem i czekam czy zasnę i leże właśnie. Trochę mnie wyciszyło choć czuje pobudzenie psycho ruchowe. Jutro do pracy clonik w kieszeń żeby się ubezpieczyć bo coś dziwnie się dzieje. Myślę że jutro będzie ok ale zdziwiłem się że dziś wieczór mnie tak pokopało. Skontaktuje się z lekarka jutro może coś wywęszy bo coś mną mieszać zaczęło i jestem tym zdziwiony. Narazie nic na poważnie się nie dzieje ale nie chce doprowadzić do jakiejś tragedi bo czasem wystarczy jeden impuls. Może zbyt wcześnie się tym przejmuje ale nie lubię gdy ta suka co siedzi we mnie się odzywa.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez hooain 18 maja 2014, 10:49
powtarzam pierwsze zdanie Asmo, pożyczam tekst. płynne wahania towarzyszą, wkurvia mnie ten stan intensywnie. wkurvia mnie to, że błądzą w diagnozowaniu. wkurviają mnie ciągłe sprzeczności i ciągłe zmiany, nie ma jakiejkolwiek stałości. delikatnie mnie nosi, jednocześnie napędu nie praktycznie nie ma. wybeczeć sie laska nie potrafi, bo zablokowana w środku.
ତ୍କୃ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 18 maja 2014, 12:47
Chcialbym przestrzec przez pokusa zbyt duzego wnikania w siebie i w objawy i traktowania lekow jako pigulek szczescia.
Pomimo, ze jestem w remisji to nie jest tak, ze kazdy moj dzien to dzien w raju.
Kazdego dnia mam chad z tylu glowy. Kazdego dnia czuje, ze nadal siedze na hustawce i musze sie starac trzymac nogi caly czas na ziemi. Ale dopoki nie zawalam grubych spraw mam to w du...ie

przez hooain 18 maja 2014, 14:08
Widmo, postraszysz konsekwencjami na prośbe?
ତ୍କୃ

przez Asmo 18 maja 2014, 14:45
Widmo to zabrzmialo jak wezcie w garsc. Kazdy inaczej przezywa i kazdego dotyka cos z inna moca. Jak ma cos konkretnie runac to i dwa stabilizatory nie pomoga. Sam dobrze wiesz ze w wiekszosci tylko leki usmiezaja objawy wiec pisanie o liczeniu na tabletki szczescia w tym kontekscie jest niedorzeczne.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez marwil 18 maja 2014, 20:25
Pozwólcie przedstawić sobie:
Pan żubr we własnej osobie.
No, pokaż się, żubrze. Zróbże
Minę uprzejmą, żubrze.

-- 18 maja 2014, 19:26 --

Duży okaz
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez refren 18 maja 2014, 23:15
Znalazłam taką wypowiedź na innym forum, co o tym sądzicie? Tam rozwinęła się ciekawa dyskusja.

Witam !

Bardzo dawno tu nie wchodziłem powód jest tylko jeden od paru miesięcy jestem zdrowy. Nie mam depresji. Nie mam manii.Tak poprostu.
Dziwne jest to że nie pomogł mi w tym zaden lek dosłownie żaden żadna cudowna pigółka powiem więcej gdy później przeanalizowałem to.
Okazało się że leki wręcz nasilały chorobę. To leki mnie muliły strasznie to lekki odcinały mnie od ludzi co jest kluczową sprawą jeśli ktoś myśli o wyleczeniu.
Leki powodowały u mnie zapaść umysłową ogromną ospałość w kontaktach z ludźmi. Przkonałem się o tym w bardzo prosty sposób. Gdy brałem lekki w depresji
(chodzi tu głównie o neuroleptyki) byłem dużo bardziej ''wyalienowany'' niż nie zażywając zadnego leku również będąc w depresji. Miałem więcej myśli samobójczych
i myśle ze to jest tu kluczowe. Jak to jest że na recepcie leku który ma zniwelować jakkolwiek wyleczyć osobe chorą zawarta jest informacja że lek pogłębia myśli samobójcze?
Nie rozumiem tego zupełnie dlaczego to jest akceptowane. Biorąc psychotropy nie potrafiłem kreatywnie myśleć koncentrować myśli w odpowiednim kierunku, co jak póżniej
okazało się kluczem do zdrowia psychicznego. Do dzięki temu że mój mózg wszedł na najwyższe obroty po odstawieniu leków. Zacząłem analizować poznawać chorobę bardzo dogłębnie. Walczyłem z nią na wszystkich frontach i na wszystkich wygrałem. Nie pomagał mi w tym żaden psychiatra żaden lek tylko i wyłącznie chęci ja wiem jak to jest w depresji ze nie ma się chęci na nic ale myśląc głebiej wcale tak nie jest poniewaz czym większy ból odczuwałem tym bardziej chciałem wyzdrowieć.
Chciałbym powiedzieć wszystkim aby nie łudzili się tym że psychiatra da im do ręki złote pigułki które rozwiążą problemy sam musisz je rozwiązać i pamiętaj że większość problemów jest w tobie nie na zewnątrz. Ja wygrałem z Chorobą afektywną dwubiegunową sam bez pomocy wiem że dla niektórych może sie to wydawać dziwne ale tak sie stało jestem żywym przykładem że można wyjść z depresji. MOŻNA LUDZIE MOŻNA !! Wszystko jest w waszych rękach !

Pozdrawiam ! :)

http://www.depresja.ws/topic/7956-wylec ... lekow-%3B/

przez Asmo 18 maja 2014, 23:38
Dla mnie to takie pier.dol.enie o szopenie. Dlaczego? Gówno wiemy o typie. Co brał, kiedy brał, w jakich dawkach, jak długo. Może miał lekarza który go źle prowadził? Może brał za duże dawki leków którego go uziemiały i zaburzały myślenie? Nie można spier.dolić winy na leki i lekarza. Nie wiemy nic by się do tego odnieść, pochwalić, skrytykować. Nie wiadomo czy to nie jest jakiś przebieg choroby w stopniu "lekkim" i oszczędzającym jego umysł. Chęci mu pomogły? Może chory nie był? Jest tu za mało odpowiedzi na za wiele pytań. Osobiście? Nie imponuje mi to i nie dyskutuje o tym.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez refren 18 maja 2014, 23:59
Też nic nie wiem o gostku (ciekawe w jakim teraz jest stanie), ale ten wpis daje mi nadzieję, przejrzałam też dyskusję pod tym i wyszło mi, że o poziomie zdrowia w dużym stopniu decyduje wiara w możliwość wyleczenia.
I z tego powodu cieszę się, że nie miałam dotąd zdiagnozowanego CHAD tylko zaburzenia osobowości (przez 10 lat). Myślałam "skoro zaburzenia osobowości, to kiedyś się wyleczę", przychodziły kolejne kryzysy, a ja z nich wychodziłam i myślałam za każdym razem, że może to już ostatni. Między nimi w miarę normalnie żyłam, tak jakbym miała już być zdrowa. Gdybym myślała, że to nieuleczalna choroba, to bym chyba już zeszła. Odkąd mam podejrzenie CHAD moja równowaga psychiczna się rozwaliła i lecę w dół.

przez Wolfx 19 maja 2014, 00:04
Cześć Asmo,no mnie to też nie przekonuje pisze od kilku miesięcy zdrowy hm w nieleczonym Chad też są remisje,dupnoł lekami przyszła remisja i kozaczy.
Wolfx

przez Asmo 19 maja 2014, 00:23
Za to u mnie jest fatal. Skontaktowałem się z lekarka i czekam na odpowiedź. Jadę od dziś na xanaxie. Aż nie mam ochoty objawów opisywać bo bym się chyba wyżygał. Znów się ta suka odezwała.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez magic 19 maja 2014, 01:09
a ja ide na oddział do swojej lekarki która jest zastępcą ordynatora...

odstawia mi leki mam być czysty tam , edronax mi nie pomógł ,lit odstawiam
na noc biore tritico cr 100 mg na sen i przy tym mam zostać bo nie śpie i jest przeciw lękowy i też na
afobamie jechałem w zeszłym tyg było tragicznie...

w sumie już powinienem tam być ale nie ustaliłem terminu :( mam zadzownić 23 bo
teraz byłem u niej w czwartek i zwątpiłem troche...

jest to oddział ogólny w szpitalu wojewódzkim z różnymi przypadkami chorób więc może
być nieciekawie albo ciekawie właśnie ;)

przypominam mam spektrum CHAD stwierdzony 3 lata temu przez inny szpital i inny zespół lekarski,
wiem że mam pracować z psychologiem na oddziale

leki mi nie pomagają a jak już na chwile...diagnoza mojej lekarki obecna depresja z zaburzeniami osobowośći
czyli BŁĘDNE KOŁO jedno napędza drugie jak nie jestem w czarnej d to jestem dziwny i tak w kółko coś w tym jest
proponują mi MIĘDZYRZECZ i oddział zaburzeń osobowości ale ja nie mam motywacji bo ciągle ta depra...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez S jak... 19 maja 2014, 08:25
A ja z perspektywy czasu wolę być bez leków niż z lekami.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Sortuj wg