CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 09 maja 2014, 21:07
Depakiniarz napisał(a):Dostałem ogólnie pismo z sądu że bank mnie pozwał o brak wpłaty ( od ponad roku czasu) 1200 zł debetu na karcie.

Spróbuj może sprzedać mieszkanie i kupić mniejsze - jakąś kawalerkę a komputer możesz przepisać umową darowizny u notariusza.

U mnie dalej chujnia.28 maja mam wizytę u psychiatry. Mam wrażenie ,że nigdy już z tego nie wyjdę i nikt mi już nie pomoże. Próbowałem wcześniej już wiele rozwiązań, nawet bioenergoterapii i homeopatii ,ale o kant dupy wszystko da się potłuc i absolutnie odradzam takich metod leczenia depresji. Czekam na tą pierdoloną komisje w sprawie renty. Będę badany przez biegłych 14 maja w Lublinie w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. Ciekawe po jakim czasie orzekną wyrok i kiedy w ogóle będzie sprawa w Sądzie Pracy. Muszę we wtorek wyjechać najpóźniej o 7:30. Mam ponad 160 km do Lublina. Mam nadzieje ,że w 2,5h autem się wyrobie. W razie problemów z dotarciem posłużę się GPSem. Dzisiaj pękła mi linka w kosiarce przy zapalaniu. Jutro z rana muszę jechać do serwisu. Nawet takie błahe sprawy są dla mnie ogromnym problemem.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 09 maja 2014, 21:19
Heh, opłata u notariusza bedzię więcej kosztowała niż komp jest warty :p

Wiem przez o przechodzisz, dla mnie glupie wyjscie do sklepu było trudne. Teraz jest o niebo lepiej, mimo że tyle problemów na głowie. Będe trzymal za Ciebie kciuki. Ja jeszcze czekam na sadową komisję lekarską, na razie złożyłem pozew i przedstawiłem wszystkie dowody

przez Tańczący z lękami 09 maja 2014, 21:38
widzę, że więcej tu bezrobotnych... :great: Ale jak tu iść do roboty, kiedy człowiek nie wie, jak się będzie jutro czuł. Dziś mam wreszcie pierwszy od 2 tygodni dobry dzień. Byłem na rybach, to zajęcie mnie uspokaja i powoduje, że myślę tylko o jeziorze, wędkach i czy deszcz mi na łeb pada czy nie. Żadnych ludzi wokoło, tylko przyroda i ja. Powinni za to płacić, w ogóle powinni człowiekowi płacić za to co lubi robić i czerpie jakąś satysfakcję, a nie co musi robić, bo mu każą, ale to temat rzeka a ja mówiłem przecież o jeziorze
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 09 maja 2014, 21:52
Tańczący z lękami napisał(a):widzę, że więcej tu bezrobotnych... :great: Ale jak tu iść do roboty, kiedy człowiek nie wie, jak się będzie jutro czuł. Dziś mam wreszcie pierwszy od 2 tygodni dobry dzień. Byłem na rybach, to zajęcie mnie uspokaja i powoduje, że myślę tylko o jeziorze, wędkach i czy deszcz mi na łeb pada czy nie. Żadnych ludzi wokoło, tylko przyroda i ja. Powinni za to płacić, w ogóle powinni człowiekowi płacić za to co lubi robić i czerpie jakąś satysfakcję, a nie co musi robić, bo mu każą, ale to temat rzeka a ja mówiłem przecież o jeziorze

No ja tak niedokońca bezrobotny. Pomagam ojcu w działalności, ale nie jest to zajęcie na stałe. Zarabiam ok 500zł miesięcznie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez INTEL 1 09 maja 2014, 22:13
Depakiniarz napisał(a):W jaki sposób mam te rzeczy przepisać? Jedyną wartościową rzeczą jest komputer sprzed 10 lat. Wystarczy zwykły kwitek podpisany przeze mnie i osobę której przepisuję komputer, czy jeszcze inaczej sie to robi? Prosze o poradę, bo zupełnie zielony jestem w tym temacie.

Sporządzasz umowę Kupna - Sprzedaży według poniższego wzoru
http://www.pup.gliwice.pl/download/d490 ... 917ad1.doc.

Pamiętaj aby kwota była mniejsza niż 1000 zł
Wtedy kupujący zwolniony jest z opłat wynikających z naliczanego podatku od umowy cywilno-prawnej.
http://www.pit.pl/umowa-sprzedazy-a-podatek-pcc-10761/

I tyle.
Jeżeli coś jest dużo droższe to wtedy kupujący płaci 2 % podatku w skarbówce.
Jeżeli chcesz uchronić rzecz wartościową to się opłaca. Na przykład od rzeczy za 5 koła zapłacisz 100 złotych. Ale wtedy ta rzecz jest już "nie twoja" i w dodatku jest na to kwit w postaci PITu i mogą Cię cmoknąc lub..... Nihil6 już dobrze wiemy co :D

Znów całkowicie straciłem jakiekolwiek pozytywne uczucia ...
Jestem tylko ja
Nie wiem jak to opisać
Jest to bardzo nieprzyjemny stan. Nie wiadomo po co się żyje skoro nie ma pozytywnych uczuć.
Tylko złość, nienawiśc , niecierpliwośc, rozgoryczenie.
Jestem tylko ja i świat zewnętrzny, ktory mnie kompletnie nie interesuje. Bliscy również do tego innego świata należą.
...nie mam podpisu...

przez devnull 09 maja 2014, 22:41
INTEL 1 napisał(a):Znów całkowicie straciłem jakiekolwiek pozytywne uczucia ...
Jestem tylko ja
Nie wiem jak to opisać
Jest to bardzo nieprzyjemny stan. Nie wiadomo po co się żyje skoro nie ma pozytywnych uczuć.

czuję się identycznie, trwam w tym bezsensie od rana do wieczora,
szkoda że płacz mnie nie oczyszcza, a tyle płaczu mnie jeszcze czeka,
nie mam honoru, powinienem się zabić.
jestem tym śmieciem, który nie chce żyć, obrażony na cały świat,
niezdolny do wejścia w związek z kobietą, przepełniony od góry
do dołu goryczą, ubrany w cynizm, z tendencjami do autodestrukcji,
omamiony kłamstem miłości, szargany przez wszystkie grzechy świata,
potępiony, cierpię za miliony.

podziwiam Cię Robert, że byłeś w stanie unieść ciężar, którego
nie uniosłoby 99% z Nas tutaj, ja jestem zwykłym frajerem, ciotą,
która powinna dostawać kopy na ryj tylko za to, że się urodziła.
ja się poddałem, na własne życzenie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Nihil6 09 maja 2014, 22:45
INTEL 1 napisał(a): i mogą Cię cmoknąc lub..... Nihil6 już dobrze wiemy co :D

:D

-- 09 maja 2014, 21:52 --

devnull, Podobała mi się Twoja błyskotliwa polemika z użytkownikiem Przemek44 w temacie o uzależnieniu od benzodiazepin, tak jak i owy głębszy sens w niej zawarty ;) Pozwolę sobie zacytować:

devnull napisał(a):(...) jedni chcą żyć, drugim wszystko jedno, widać tobie zależało,
gratulacje, ale tysięcy osób tutaj nie przekonasz, choćbyś
się posrał, bo to nie forum dla uzależnionych tylko dla przegranych.

-- 06 maja 2014, 22:38 --

Do czego my mamy wracać ?!
Co z tej "trzeźwości" skoro nie ma i nie będzie środków na życie,
bo od lat większość tutaj nie potrafi się ogarnąć, tylko grzęzną
coraz bardziej w swojej chorobie psych., a benzo jest dla nich jak proteza rąk i nóg.
my nie chcemy żyć, ty chcesz, uszanuj to a nie baw się w Mesjasza bo siejesz herezję.
jestem na tym forum od 9 lat i wiem z czym tu się borykamy.

Pozdro. ;)

-- 09 maja 2014, 21:58 --

devnull napisał(a):podziwiam Cię Robert, że byłeś w stanie unieść ciężar, którego

Tak jak już kiedyś pisałem, większość z Nas, udzielających się w temacie to takie mentalne pizdostrzały są, ale Intel ... - Intel jak już się odpowiednio "zasuplementuje", to przechuj-kozak jest :D
"Volenti non fit iniuria."

przez Tańczący z lękami 09 maja 2014, 22:58
_Jack_, Ty to masz farta ;) ale dobrze, że coś robisz. Ja siedzę na dupie od 5 mcy...
devnull, nie wiem, czy Cię pocieszę, ale ja również jestem sam od dłuższego czasu. Postanowiłem najpierw "wyzdrowieć" a dopiero później na poważnie spróbować jeszcze ten jeden raz. A jestem już po 30tce i czuję się z tym chujowo. Chciałbym założyć rodzinę, nadal wierzę, że mi się uda, ale są momenty, że mam załamki...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez INTEL 1 09 maja 2014, 23:42
devnull napisał(a):podziwiam Cię Robert, że byłeś w stanie unieść ciężar, którego

To nie jest tak.
Każdy by uniósł. Ponieważ nie ma się wyboru ani wpływu na to.
Jest tylko jedno wyjście dające ulgę. Profesjonalnie wykonane samobójstwo, ale na to zawsze jest czas.
Mając tego świadomośc- niosę ciężar.
Każdy ma swój.
Tylko ten ogrom nieodwracalnie już mnie zdegenerował psychicznie i mentalnie.
I co najdziwniejsze. Im bardziej jestem pozbawiony człowiczeństwa tym jest mi ...lepiej? Może nie lepiej, lecz z pewnością lżej, a w zaistniałej sytuacji to znaczna ulga.
...nie mam podpisu...

przez khaleesi 09 maja 2014, 23:46
Depakiniarz napisał(a):W jaki sposób mam te rzeczy przepisać? Jedyną wartościową rzeczą jest komputer sprzed 10 lat. Wystarczy zwykły kwitek podpisany przeze mnie i osobę której przepisuję komputer, czy jeszcze inaczej sie to robi? Prosze o poradę, bo zupełnie zielony jestem w tym temacie.

Wojtek niech mieszkanie będzie na Twoją mamę wtedy Ci komornik go nie zajmie. Będziesz miał długów nasrane ale guzik ci zrobią bo nie masz z czego spłacać.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Nihil6 10 maja 2014, 00:20
INTEL 1, a jak radzisz sobie z nierozwiązywalnym problemem wolnej woli vs. determinizmu neurobiologicznego i wynikającymi z niego rozterkami natury egzystencjalno-filozoficznej ? Wiesz, kiedy dopadają Cię owe depersonalizacje i derealizacje, kiedy zaczynasz kwiestionować istnienie mistycznego "JA", zastanawiać się nad abstrakcyjnymi pojęciami typu "bóg", "dusza", "wolna wola", "dobro", "zło " ..., postrzegać otaczających Cię ludzi nie z perspektywy "humanistycznej" jako odrębne "mistyczne" byty, ale jako te "deterministyczne konstrukty", widzieć Wszechświat jako w pełni zdeterminowany zbiór elementów, rozpatrywać swoje życie w kategoriach jednego wielkiego ciągu przyczynowo-skutkowego, kwestionować "wolność", "prawdziwość" każdego "swojego" działania, każdorazowej myśli, emocji, podjętej decyzji ... itd.

Poza doraźnym, chwilowym "krystalizowaniem" swego "konstruktu osobowego" i "wygładzaniem" owej zderealizowanej "rzeczywistości" rozmaitymi używkami, póki co nie znalazłem na uwolnienie się od owych dylematów (poza samobójstewm ? :P) skutecznej metody ...

A problemy związane z powyższymi aspektami doskwierają mi chyba nie mniej niż objawy o charakterze negatywnym, somatycznym i nerwicowym :P

P.S. Nie wiem, czy zrozumieliście cokolwiek z powyższego "bełkotu", bom z leksza najebany :P
"Volenti non fit iniuria."

przez Ma89 10 maja 2014, 00:46
W temacie długu - no nie do końca. Zakładając hipotetyczną sytuację, że sprawą rzeczywiście interesuje się komornik. Chociaż to jeszcze potrwa spokojnie rok - dwa. Okej, dłużnik nie ma teoretycznie żadnego dochodu, komornik zajmuje 'ruchomości'. Pierwsza sprawa - nie ma znaczenia czyje jest mieszkanie liczy się fakt, że dłużnik jest tam zameldowany - a tym bardziej gdyby nawet było "na matkę" (przepisywanie i podatki bez sensu - drożej niż sam dług) - pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym. Także zawsze komornik wejdzie do takiego mieszkania i zabiera to co mu pasuje (nie pytając się co jest konkretnie czyje). Z tego też powodu wszystkie opcje przepisania majątku biorą w łeb. I tak i tak komornik je zajmie jeśli będą w domu dłużnika (tam gdzie jest zameldowany).
Opcją oczywiście byłoby się przemeldować, cały majątek "sprzedać" odpowiednim osobom, ale to nie jest po pierwsze opcja na 1500 złotych długu, a po drugie - wszelkie celowe zbywanie, uszkadzanie, ukrywanie majątku przed egzekucją komorniczą może wiązać się z problemami prawnymi.
Z tego co wyczytałem masz własne mieszkanie z większą liczbą pokoi. W mojej opinii raczej bez sensu się go pozbywać, bo to jest prosta droga do jeszcze gorszego stanu finansowego. Czasu z bankiem masz jeszcze trochę, spróbuj ogarnąć 'zasyfione' mieszkanie w pewnym stopniu i tak jak już ktoś wcześniej radził podnająć jeden pokój komuś. Ja bym raczej te 1200 spłacił, a nie popadał w większe długi. Raczej na umowe tego wynajmu robic nie musisz, wiec bedziesz mial co miesiac jakies tam dodatkowe pieniadze, o ktorych zadne urzedy nie beda wiedziec.

przez lucy1979 10 maja 2014, 10:01
devnull napisał(a):
INTEL 1 napisał(a):Znów całkowicie straciłem jakiekolwiek pozytywne uczucia ...
Jestem tylko ja
Nie wiem jak to opisać

czuję się identycznie, trwam w tym bezsensie od rana do wieczora,
szkoda że płacz mnie nie oczyszcza, a tyle płaczu mnie jeszcze czeka,
nie mam honoru, powinienem się zabić.
jestem tym śmieciem, który nie chce żyć, obrażony na cały świat,
niezdolny do wejścia w związek z kobietą, przepełniony od góry
do dołu goryczą, ubrany w cynizm, z tendencjami do autodestrukcji,
omamiony kłamstem miłości, szargany przez wszystkie grzechy świata,
potępiony, cierpię za miliony.

podziwiam Cię Robert, że byłeś w stanie unieść ciężar, którego

Nie pisz tak o sobie :(
Na pewno tak nie jest az tak jak piszesz.

Intel,czytam Twoją książkę, bardzo mnie wciągnęłą. Jak zaczęłam czytać to ciurkiem do 81 strony przeczytałam, bo nie mogłam się oderwać. Mimo, że miałam kupe rzeczy do roboty.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 10:30
Wkurza mnie mój brak cierpliwości. Wiadomo, każdy ma lepsze albo gorsze dni, ale to co ja robię przechodzi ludzkie pojęcie.
Zero cierpliwości. Dopada mnie chwilowy dołek - od razu mam ochotę załatwiać sobie antydepresanty.
Dopadają mnie wahania w ciągu dnia - od razu mam ochotę zacząć brać karbamazepinę.
Do dupy i bez sensu.
Dawno nie było tu Asmo, wypowiedziałby się na temat swojego tercetu lekowego.
Marian_Paździoch

Sortuj wg