CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 07 maja 2014, 15:53
macieywwa, Carveza jego zdaniem nie wchodzi w interakcje chemiczne z lekami - to była jawna zachęta ;), "działa sedatywnie" - :great:

Zapraszam zainteresowanych do mojego zapomnianego wątku:

co-siorbie-osoba-powy-ej-t47742.html

Widmo - chudziutki ten włoski bramkarz Lamotrigini, ale niech tam coś łapie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez macieywwa 07 maja 2014, 15:58
marwil, wykupiłes juz well, ile teraz kosztuje.
szczerze powiedziawszy rozważałem jedzenie tych cukierkow ale jakos nie moge sie przemóc.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez marwil 07 maja 2014, 16:03
macieywwa, Psych sprawdzał przy mnie: 140 zł/300mg (niedawno było 190)
To lek aktywizujący - podnoszący a nie niszczący libido - tylko na ten jeden lek onegdaj dobrze reagowałem (kiedyś po miesiącu wyprowadził mnie z takiego stanu jak dziś)
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez macieywwa 07 maja 2014, 16:12
marwil napisał(a):macieywwa, Psych sprawdzał przy mnie: 140 zł/300mg (niedawno było 190)
To lek aktywizujący - podnoszący a nie niszczący libido - tylko na ten jeden lek onegdaj dobrze reagowałem (kiedyś po miesiącu wyprowadził mnie z takiego stanu jak dziś)

Oby i tym razem szybko zainstalował sie i pomógł u Ciebie.
W poniedziałek mam wizyte u psych moze wysępię na próbę, bo jednak na samym lamo i kwet czegoś mi brakuje, czuje sie nijak i rollerkoster trwa.
Na pewno nie dam sie namówic na dodanie nandrolinowcow czy tez serotoninowcow, za te leki z góry ja dziekuje

przez S jak... 07 maja 2014, 16:30
marwil napisał(a):Na początkową bezsenność na Wellu mały Ketrelek.

Ketrelek? to jak i u mnie. Ja osobiście boje się, że mnie do parteru sprowadzi.

-- 07 maja 2014, 15:33 --

A z Wellbutrinem to też trzeba mieć farta. Mnie strasznie wkur.....wprowadził. Ale lamo też źle znosiłam. Ale każdy ma swoje coś.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 07 maja 2014, 16:34
Ketrelek mam brać doraźnie na spanie (u mnie przez pierwsze ok. 2 tygodnie na pełnej dawce Wellbutrinu są kłopoty ze snem i to dość męczące)

przez macieywwa 07 maja 2014, 16:44
ten malutki ketrelek 0,25mg wspaniale usypia ale tylko przez pierwsze dwa trzy tygodnie, pozniej niestety trzeba podwoic dawke.

przez Marian_Paździoch 07 maja 2014, 17:43
Też się bałem, że kwetiapina mnie sprowadzi do parteru. Tak było na dawkach 100-200, ale po wskoczeniu na 300 poczułem wyraźne działanie stabilizujące.
Marian_Paździoch

przez lucy1979 07 maja 2014, 17:54
marwil napisał(a):macieywwa, Psych sprawdzał przy mnie: 140 zł/300mg (niedawno było 190)

Ale to cena na 100 procent jak rozumiem?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez macieywwa 07 maja 2014, 18:02
lucy1979, zmartwię Cie , ten lek nie jest refundowany...

przez marwil 07 maja 2014, 18:03
lucy1979, to nierefundowany lek jest tylko na 100. A recept to mam chyba na 7 opakowań.

przez Marian_Paździoch 07 maja 2014, 18:22
marwil, to masz piękny zapas ;) Tak jak ja z kwetiapiną, ledwo domykam szufladę :D Początkowo byłem przeciwny kwecie, spacyfikowała mnie lekko, nagle minęła chęć na cotygodniowe podróże po całej Polsce. Wtedy mnie to martwiło, ale logując się a konto w banku widzę skutki tych podróży, trochę mi zajmie spłacanie tego. Teoretycznie mam rentę rodzinną na czas nauki, w praktyce długi i perspektywę spłacania debetu i rat przez najbliższy rok.
Im dłużej jestem bez SSRI, tym lepiej się czuję. Mam nadzieję, że nie będę musiał do nich wracać. Parę dni temu analizowaliśmy z lekarzem, co można by spróbować na lęki. I wyszło na to, że próbowałem dosłownie wszystkich SSRI, mirtazapinę, mianserynę, SNRI, trazodon, trójpierścieniowce (amitryptylina była świetna, po 10 dniach depresja zniknęła, ale oczywiście noradrenalinowy kop indukował ekstremalne lęki, klomipraminy próbowałem, ale tak nasiliła depresję, że nie byłem w stanie przetrwać skutków ubocznych, do tego masakryczne dermatologiczne skutki uboczne). Niestety, jesienią przyjdzie pewnie jakaś dolina. Jesienią choćbym brał 3 antydepresanty, jestem w dupie, dołuje mnie wszystko co istnieje i co noc szprycuję się 45-60mg mirtazapiny, by zasnąć choć na chwilę. Nie próbowałem nigdy moklobemidu, może za pół roku będzie ku temu okazja. Niby pobudza, ale serotoninowe rzekomo pobudzające leki wcale mnie nie pobudzają. Za to noradrenalina to prawdziwa droga przez mękę. No ale nie ma co prorokować. Równie dobrze wszystko może się spieprzyć za miesiąc. Od paru dni jestem na wyższej dawce lamotryginy. Dam tym lekom miesiąc lub dwa, a jeśli pojawi się dolina, to spróbuję karbamazepiny. Mój lekarz stanowczo twierdzi, że ten lek powoli wychodzi z łask i zastępuje się go nowszymi normotymikami. Ale takie spekulacje są bez sensu, co człowiek to inna reakcja na lek.
Marian_Paździoch

przez maargooo 08 maja 2014, 21:48
Marian - masz rację, nie ma co spekulować na wyrost i gdybać wybiegając zbyt daleko w przyszłość. Przede wszystkim w miarę możliwości jak najbardziej obiektywna i ciągła obserwacja samego siebie, to Ci doradzam.
Prawdą jest, że każdy organizm jest indywidualnością w reakcji na te same leki, ja już przechodziłam zarówno przez lamotryginę na dłuższą metę jak i karbamazepinę. Lamo była pierwszym moim lekiem, zaraz po diagnozie - wyciągnęła mnie z bardzo głębokiej i długotrwałej depresji, równocześnie spłycając rozhuśtane manie do rzadko występujących hipomanii. Przyjmowałam ją przez 1,5 roku (z innymi lekami), po czym jakby zupełnie przestała działać :? Znów zdarzały się manie, ale przewaga była depresji, która wgniatała mnie w ziemię i odbierała chęci do czegokolwiek.
Podobnie było z karbamazepiną- "rzut choroby" w postaci głębokiej depresji nastąpił po ok. roku stałego przyjmowania, a byłam wcześniej przekonana, że nigdy nie rozstanę się z karbamazepiną. Potem 2 miesiące Abilify, które miało być cudem farmakologii, a jakoś nie było poprawy, ani mnie nie ustabilizowało zupełnie.
Aktualnie od pierwszych dni lutego jestem na SAMEJ kwetiapinie pod postacią o wydłużonym uwalnianiu Symquel XR 300 mg i jest naprawdę przyzwoicie. Wiadomo, są czasem lekkie zawirowania, ale zdecydowanie związane z jakąś konkretną sytuacją, którą mocniej przeżywam w dół lub w górę, ale nie są to zapewne epizody chorobowe. Mimo wszystko czasem zastanawiam się- jak długo tym razem będzie przyzwoicie i stabilnie, ale przy naszej chorobie trzeba czerpać z każdego dnia, a nie wybiegać daleko w przód :great:
Pozdrowionka dla Wszystkich i owocnego "ustawiania leków"!
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Marian_Paździoch 09 maja 2014, 01:01
maargooo, brałem też wersję XR i podobało mi się jej jednostajne przez całą dobę działanie. Ale niestety, nie usypiała mnie ani trochę. Biorę więc 400mg zwykłej i tej nocy spałem jak zabity.
Jest tak jak mówisz. Nie ma co spekulować, ani być przekonanym, że dany stabilizator będzie działać wiecznie. Jedno wiem - nie zakładać nigdy żadnego scenariusza.
Co innego mnie martwi. Nagłe przejście z 200 na 300 lamotryginy spowodowało u mnie objawy grypopodobne. Pół paczki pyralginy nie pomogło, ani inne specyfiki. Ledwo dycham. Będę musiał jednak stopniowo wchodzić na dawkę docelową.

-- 09 maja 2014, 08:52 --

Koszmar na jawie...!
Po zwiększeniu lamo o 100, nie tylko dostałem ataku grypy, ale i tą noc miałem wesołą akcję. Czułem drętwienie w całym ciele. Szum w głowie. W pewnym momencie cały zdrętwiałem, nie mogłem ruszyć ręką, nogą, otworzyć oczu, nic powiedzieć. Była to druga w nocy, od tego momentu nie śpię i jestem żywym trupem, podsumowując mój dzisiejszy stan.
Marian_Paździoch

Sortuj wg