CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 04 maja 2014, 00:50
Wolfx wiem to kiepska perspektywa, ja mam chate tylko po czesci na utrzymaniu i jesli spierdoli mi sie sytuacja to wiem ze w dalszym ciagu mam dach i co jesc. Nie mam rodziny, nie jestem ojcem, mezem, a od niedawna nie mam juz nawet dziewczyny wiec moze mi jakos latwiej chorowac. Ja odgrywam tylko role brata i syna. Takze moze latwo mi pierdolic takie teksciki o czarno widzeniu bo ja za duzo nie mam do stracenia. Jedyne co stracilem to dziewczyne bo nie wytrzymala czekac az wygasnie do konca mania dysforyczna. Zreszta dzis chyba sie jej nie dziwie i nie winie. Kto dalby rade to znosic? Wiesz ja rozumiem ze w tym wieku to zaskoczenie i jestes w szoku. Bez wzgledu na wiek jak spada na ciebie taka diagnoza to jest wstrzas. Ja bylem krotko po 24 urodzinach gdy uslyszalem "jest pan w hipomani, wie pan na czym polega choroba afektywna dwubiegunowa?". Pare bramek zostalo wtedy zamknietych. Wiedzialem ze to nie uleczalne gowno i ze do konca zycia bede lykal dropsy. Ale co mialem zrobic? Albo moglem isc na 11 pietro albo nosic ten krzyz z kula u nogi. Wyszedlem na ulice i wszystko wydalo mi sie inne i wiedzialem ze od teraz bedzie juz zawsze inaczej. Zrozumialem zem wjebany. Odpalilem papierosa wsiadlem w fure i pojechalem do mieszkania bo co mialem zrobic? Wiem ze latwo gadac bo jesli bym prowadzil dom albo mial firme czy cos to jak znam siebie nie wytrzymalbym napiecia i poszedlbym na te 11nastce pietro. A jesli chodzi o sama chorobe objawy to mam chorobe w dupie i pluje jej w ryj. Nazywam ją suką ale wciaz jestesmy razem. Nie zmienie tego wiec by nie zwariowac juz do konca musze suke akceptowac i z nia byc.

Lucy nie jestem klinicystą. Jesli to jedyne objawy co piszesz to nie wyglada to na stan maniakalny.

Marian P. Wiesz ja kiedys tez myslalem ze mam stan mieszany a to zwykle bujanki. Nie chce doradzac bo ja nie lecze ale z tego co piszesz to zapytaj lekarza o karbamazepine czy widzi sens dolozenia w Twoim przypadku. Mi ona cos daje i to czuje. A co to antydepow w chad to mam mieszane uczucia. Mi osobiscie robily niezly koktajl w bani i nie chce wiecej brac.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Wolfx 04 maja 2014, 06:32
Asmo dzięki za dobre słowo,ja mam Chad1 jak czytam o tych stabilizatorach to trochę dębieje piszą że mają zapobiegać nawrotom,ale to chyba nie jest tak że zmienia się faza stabilizator Cię trzyma i nie zauważasz zmiany fazy inni piszą że stabilizatory mają te fazy łagodzić,mi się wydaje że w Chad 1 jak pie...dolnie deprecha to trzeba odleżeć,zobaczymy wiesz perspektywa wpierdzielania litu który i tak nie uchroni przed katastrofą daje wątpliwość po co go brać.Stabilizator chyba ni uchroni człowieka na tyle żeby w fazie depresji poczłapał do roboty,przeczesałem intensywnie internet i jakoś ciężko znależć osobę z Chad która napisałaby że żyje z tym gównem normalnie.Najbardziej powala mnie to:ryzyko zachorowania 1% /cenzura/ jesteśmy wybrańcami
Wolfx

przez lucy1979 04 maja 2014, 09:34
[quote="Marian_Paździoch"]lucy1979, moim zdaniem powinnaś w miarę możliwości jak najszybciej z tym pytaniem udać się do lekarza. Mało kto przypisuje sobie urojenia. Często taka autodiagnoza urojeń może wynikać z nerwicy natręctw. Ale nie mnie to oceniać, warto byłoby zasięgnąć specjalistycznej pomocy.

Trochę zle to opisałam. Ja w tej chwili nie mam urojeń. Chodzi o to, że kiedy 2 lata temu brałam setaloft miałam takie objawy. Byłam przekonana, że policja mnie śledzi, znaczy tajniacy. No po prostu gdziekolwiek szłam to zawsze upatrzyłam sobie jakiegoś człowieka i byłam pewna na sto procent, że to policjant. Uważałam, że na forum randkowym. na którym wtedy byłam jest cała ekipa, która mnie inwigiluje.
Poza tym bardzo mało spałam, miałam mnóstwo energii, różne śmiałe pomysły ( jak na mnie).
W końcu trochę mnie to zmęczyło i odstawiłam lek.
I wszystko to zniknęło, dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, jak absurdalne były to podejrzenia.
No ale niedawno wróciła depresja i pomyślałam, że wolę mieć jakieś dziwne loty niż zdychać w łóżku 24 h na dobę.

W tej chwili biorę ten sam lek, sertralinę i zaczynam czuć się wreszcie jak człowiek a nie jak zdychające warzywo. W tej chwili absolutnie urojeń nie mam, wiem, że właśnie polegają na tym, że delikwent nie zdaje sobie z tego sprawy. Ale pojawią się tak jak wtedy gdy brałam ten lek. Jestem tego pewna.
Oczywiście wiem, że powinnam iść z tym do mojej psych. Ale wtedy zabierze mi mój ukochany setaloft, generalnie boję się jej i uważam, że nie jest dobrym lekarzem. Ona specjalizuje się w uzależnieniach i wg mnie mało wie o leczeniu depresji, nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych zaburzeniach.
W ostateczności pojdę prywatnie,
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 04 maja 2014, 13:04
Pierwszy dzień bez paroksetyny. Skutków odstawiennych brak. Czuję się bardziej stabilnie, bez sztucznego napędu. Ale jest jeden problem - pojawiła się derealizacja, typowo na tle lękowym. I jak tu z tym lękiem walczyć, skoro SSRI zdecydowanie odpadają...
Kwetiapina 400
Lamotrygina 200
Marian_Paździoch

przez trust_me 04 maja 2014, 13:37
na ostatniej terapii psycholog powiedziała mi, że rozmawiała z moją lekarką i obie są zdania, że mogę NORMALNIE żyć. nie powiem, że mnie to nie ucieszyło, tylko po kilkunastu godzinach euforii zaczęłam wątpić w to "normalnie".
jestem tak spięta i zestresowana, że z trudnością chodzę. nie jestem w stanie nawet zginać nóg w kolanach. pierwszy raz w życiu mam to tak długo. macie jakiś sposób na odstresowanie się?
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez macieywwa 04 maja 2014, 13:43
trust_me, nie bede zapewne orginalny, ale jedyny skuteczny sposób na odstresowanie jaki znam poza benzodiazepinami i opiatami
to alko plus sex :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Weiss 04 maja 2014, 14:05
Robercie, przyczyna jest zastoj krwi w placie czolowym - ktory przy naszej chorobie jest decydujacy w pracy mozgu. Krew ktora nie krazy w ten rejon, nie podaje tlenu i zaczyna sie jazda. Ja jestem strasznie czula na takie wlasnie hocki klocki i dlagego lykalam caly czas Divascan.
Raz odczuwa sie to bardziej a raz mniej a jest to spowodowane czynnikami pogodowymi i cisnieniem zewnetrznym i wahaniami temperatury - teraz akurat jest od 2 dni Taki lekko ciezki okres, bo ja go czuje. Topimarat mi go troche stabilizuje ale mam derealizacje jak sie schyle na dluzej.

przez INTEL 1 04 maja 2014, 14:08
Alko + zioło
Żadne tam bzdury typu sport, film, muzyka. To dobre dla zdrowych, u ktorych stres wynika ze stresowych sytuacji , a nie ze zmian w OUN. Nie ma się co czarować. Że nie wspomnę o magnezach, herbatkach i wahadełkach oraz jogach, ktore nawet zdrowi mogą sobie wsadzić w końcowy odcinek jelita grubego
...nie mam podpisu...

przez devnull 04 maja 2014, 14:22
INTEL 1 napisał(a):Alko + zioło
Żadne tam bzdury typu sport, film, muzyka. To dobre dla zdrowych, u ktorych stres wynika ze stresowych sytuacji , a nie ze zmian w OUN. Nie ma się co czarować. Że nie wspomnę o magnezach, herbatkach i wahadełkach oraz jogach, ktore nawet zdrowi mogą sobie wsadzić w końcowy odcinek jelita grubego

popieram, wiele lat miałem długi kontakt ze sportem i kilka lat abstynencji
od wszystkiego, nic do nie dało.
a wszystkie te suplementy i medycyne niekonwencjonalna mozna sobie
w dupe wsadzic.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez INTEL 1 04 maja 2014, 14:30
Weiss napisał(a):Robercie, przyczyna jest zastoj krwi w placie czolowym - ktory przy naszej chorobie jest decydujacy w pracy mozgu. Krew ktora nie krazy w ten rejon, nie podaje tlenu i zaczyna sie jazda.

Tylko że mnie zawsze boli potylica. Aż mi się na wymioty zbiera
...nie mam podpisu...

przez marwil 04 maja 2014, 14:34
Wymiękam. Jutro chyba rejestruję się do psychiatry. Grubo ponad rok depresji (ostatnio subsepresji). Nie biorę żadnych leków 3 miesiące i mam listę tych, na które się nie zgodzę. Zdychania prawdziwego nie ma ale ogólnie bieda, wegetacja. Kazdy kolejny dzień jest niewiadomą. Wybiorę innego lekarza, bo do obecnego straciłem nieco zaufanie z powodu metod, skuteczności, prognoz. Może właśnie lamo lub karba i ew. z lpd bupropion, który jako jedyny jestem w stanie jeść...
Echch - chciałoby się powiedzieć.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Asmo 04 maja 2014, 14:36
Swego czasu pani psycholog zaproponowala mi pojscie do empiku i zakupienie odpowiednich tematow. Powiedzialem ze juz widze siebie wychodzacego z empiku z kompletem 3 plyt technik relaksacyjnych i wyjebalem smiechem na pol przychodni:) W lzejszych stanach odstresowuje mnie wolna jazda autem po miescie przy dobrej muzie ale tylko po ciemku i bez tloku np. w nocy. W ciezszych stanach to tylko xanax albo clon bo wtedy nic nie pomoze. Kazdy moze miec swoje sposoby, a czasem na lzejsze stany cos moze okazac sie skuteczne. Pies i rybki w akwarium przestaly dzialac.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez marwil 04 maja 2014, 14:39
Jeśli oceniać stan po pozycji ciała od lezenia po podskakiwanie.
To jeśli jest lezenie, klęczenie.. To klęczę raz na jednym, raz na dwóch kolanach, czasem kucnę.

-- 04 maja 2014, 13:43 --

Intel- potylica boli podobno od nadcisnienia.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Asmo 04 maja 2014, 14:43
Marian P. Mam nadzieje ze powoli schodziles z dawki? Ja przy 3 dniu bez mialem taki destroy ze wolalbym grype. Masz benzo? Mi niezle pomagalo na te kurewskie objawy odstawienne.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

Sortuj wg