CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez macieywwa 02 maja 2014, 21:06
Asmo, u mnie tez jest jakis paradox z lekami, wypisałem sie w środę, po prawie dwóch miesiacach ze szpitala w stanie totalnego zmemłania. Dostawałem tam lamo, kwete i koorwa asentre, zobaczyłem dopiero na wypisie oczywiście po powrocie do domu serta poszła won, kweta została, zmniejszona na noc w dawce 50, lamo tez zmniejszyłem na 100. Przez dwa dni po wyjściu zdychałem i umilałem sobie czas alko no i dzis eureka zjadłem rano poł lorafenu bo wkurw rozsadzał mnie od środka i kuzwa cud, czuje sie doskonale.
Zawsze mnie zamulało benzo a tu prosze bardzo speed.
Kestrel, Aneczka wjebala sie nie w ten przedział ze swoimi mądrościami, nie wiem jak inni koledzy z chad ale u mnie występuje zupełny brak zahamowań i uczuć wyższych w stosunku do osób które pjerdola głupoty i jada jak po łysej kobyle na współtowarzyszy niedoli.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez INTEL 1 02 maja 2014, 21:19
Każdy inteligentny użytkownik Forum doskonale wie, że ten temat jest siedliskiem os i szerszeni. Inteligentnych os i szerszeni. Os i szerszeni, które moim zdaniem ubolewają nad swoją inteligencją. Bycie kretynem z pewnością zaowocowałoby znacznie mniejszą dolegliwością objawów.
Tak więc wchodzenie tutaj z niecnymi intencjami praktycznie zawsze kończy się dla wchodzącego pobudką z ręką w nocniku...
Dużo się tu od wczoraj dzieje. Mam niestety znaczną zniżkę i nie jestem w stanie spłodzić niczego wartościowego.
Tak więc do usłyszenia jutro :D
...nie mam podpisu...

przez devnull 02 maja 2014, 21:35
Mam pytanie do CHADowców, czy CHAD może istnieć bez występowania epizodów maniakalnych,
albo występujących BARDZO rzadko i krótkotrwale ?
W manie u siebie nie wierzę, nigdy nie miałem ponadnaturalnego nastroju, choć o tym marzę.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 02 maja 2014, 21:37
macieywwa, Dlatego owy troll dostał perm bilet w 1 stronę,zaś bluzgami wiele nie wskóracie,styknie zgłosić to,troll dostanie wypierdolke z forum i tyle.

EoT.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Wolfx 02 maja 2014, 21:49
zaqzax-3 jeżeli nie występowały by manie to byłoby to zaburzenie afektywne jednobiegunowe gdzie są tylko depresje,mozna mieć Chad z przewaga depresji.
Wolfx

przez marwil 02 maja 2014, 22:00
zaqzax-3, mozna mieć krótkotrwałe (kilka tygodni) lekkie hipomanie, dla nieobeznanych nierozpoznawalne jako stan chorobowy, przechodzące w b. długie depresje.

Doszperałem się informacji, że nawet manie wywołane braniem antydepresantów potwierdzają diagnozę ChAD.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Marian_Paździoch 02 maja 2014, 22:18
marwil, potwierdzają, u mnie tak właśnie było. U człowieka z jednobiegunową depresją antydepresanty manii nie wywołają.
Marian_Paździoch

przez Weiss 02 maja 2014, 23:11
Ja juz dawno przestalam oceniac skutecznosc lekow, bo w kazdym okresie inaczej dzialaja albo nie dzialaja wcale.
Mam tylko trzy wzgledne medykamenty, ktore jakos rozwijaja swoje skrzydla brane doraznie tzn od czasu do czasu, to jest Risperidon w malych dawkach 0.5 mg - nie dluzej niz tydzien, jak mam wkurw... stan, Sedam 3 mg - nie dluzej niz 5 dni jak motoryczne hipo mnie lapie i spac musze, zeby nie wpasc w dysforie. I napewno po 3 tygodniach Paro 40 mg bede miala hipo jak stad do swietej ziemi :twisted:

przez Asmo 03 maja 2014, 01:24
Wg mojej lekarki nawet jesli ktos dostal raz (hipo)mani po antydepach to juz jest chad.
Oczywiscie mowie o zdiagnozowanym stanie przez lekarza a nie ze ktos sie naczytal i ma hipo samozwancze.

A co do karbamazepiny to malo info o niej na tym forum a juz wogole opini od chadowcow. Pogadam z lekarka ma na dniach wizyte czy obecny stan jest zasluga tego leku. Mam nadzieje ze tak i lek bedzie mi sluzyl. Szybciutko wyplewil ten kurewski dysforyczny stan i ladnie mnie wyprostowal:)

-- 03 maja 2014, 11:25 --

Chyba zle skleilem zdanie. Chodzi o to ze wg mojej lekarki jesli ktos nigdy nie mial (hipo)mani a wywolaly ja antydepy i nawet tylko raz to tzn ze jest chadowcem. Czyli bez roznicy czy samoistna czy jedynie wystepuje przez indukcje - to i tak chad.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Wolfx 03 maja 2014, 13:50
Ja mam Chad1 i myślę że jak przyjdzie deprecha to w żaden sposób nie będzie można nad nią zapanować lekami
po prostu trzeba będzie chyba odleżeć kilka miesięcy,z manią może być to samo skończy się szpitalem,zastanawia mnie w tym przypadku sens brania leków.Chyba nie jest tak dobrze w Chad 1 że poczuję objawy deprechy polecę do lekarki da tabletki i za 2 tygodnie przejdzie.Samopoczucie okropne każdy następny epizod może rozwalić mi życie w mak stracę pracę i dalej jak domino zobaczymy,w każdym razie dalej zaprzeczam słowom lekarzy ,,z tym można normalnie żyć,,a wytłumaczenie zdrowemu jak to jest się czuć w Chad to chyba graniczy z cudem.
Wolfx

przez INTEL 1 03 maja 2014, 14:26
Normalnie żyć z CHAD? Dobre sobie. Zależy co kto rozumie przez normalne życie. Jak już wielokrotnie pisałem normalne życie to możliwość planowania swojego życia ( i oczywiście możliwości realizowania tych planów) na okres dłuższy niż jeden dzień na przód. To jest normalne życie. W CHAD to niemożliwe i każdego dnia musimy odczuwać skutki powyższego ograniczenia. Jak mamy normalnie żyć, skoro nie wiemy co będzie jutro? (Hipo)mania czy cięzka depresja?
Normalne życie to stała praca w ktorej na mniej więcej takim samym poziomie można wywiązywać się z obowiązków. To dobre gratyfikacje wynikające z owej pracy, to awanse. To stały rozwój osobisty, to dobre kontakty towarzyskie czy też rodzinne. To udane wczasy i udane święta. To korzystanie z dostępnych rozrywek. To normalne, zdrowe kontakty ze swoimi dziećmi. To poczucie bezpieczeństwa. To poczucie posiadania jakiejkolwiek kontroli nad swoim zyciem i kierunkiem w jakim ono zmierza.
To jest normalne życie. Choroba psychiczna to wszystko brutalnie odbiera. Owszem można żyć. Jakoś żyć. Wegetować z dnia na dzień. Ocierać się o prawdziwe życie. Trwać w poczuciu że świat ucieka, oddala się coraz bardziej, a szarpanina mająca na celu jego dogonienie odnosi całkowicie odmienny skutek od zamierzonego. Przypomina miotanie się w bagnisku.
Zdaje sobie sprawę że to strasznie wkur..jące, ale jedyne wyjście to zaakceptować swoje ograniczenia. Pogodzenie się z ograniczeniami wynikającymi z choroby. To chyba największa i najtrudniejsza sztuka, ale dokonanie jej daje naprawdę sporo ulgi...
Chad nie leczy się objawowo. Podstawą leczenia jest dobór odpowiedniego leku normotymicznego którego działanie długoterminowe polega na spłycaniu faz. Innej drogi nie ma.

P.S. Cieszę się, że wielu z Was poprawiłem humor swoim postem sprzed kilku dni :D
Sam się zaśmiewam do rozpuku jak go czytam
...nie mam podpisu...

przez Wolfx 03 maja 2014, 14:40
Właśnie można korzystać z dostępnych rozrywek,jeżdzić na wczasy ,ale chorobę zabierasz ze sobą wczasy nie cieszą bo w głowie pulsuje chad wszystko robi się bez przyjemności,najdroższe wczasy nie będą cieszyć,a leki właśnie na ile spłycą fazy????
Wolfx

przez marwil 03 maja 2014, 14:56
Pogodzić się, zaakceptować, polubić;)
Czemu nie dane mi być masochistą, tyle satysfakcji przepada bezpowrotnie.
Mozna tylko boleśnie się pogodzić i trwać. Jestem szczęśliwcem, bo po kilkunastu miesiącach mam już pojedyncze znośnie godziny, dni.
Z tym, ze z perfekcyjnie zdefiniowaną normalnością Intela trzeba się pożegnać, nie ma wątpliwości. To przyjąłem i w pewnym sensie się pogodziłem. Bardziej dokuczliwe są same objawy chorobowe. Takie chwile oddechu, jak wczorajsze popołudnie i dzisiejszy dzień to zbawienie. Zwykły spokój i odprężenie. Coś co każdy ma na co dzień i nie docenia, bo np. się nudzi.
Naprawdę, zwykłe niecierpienie jest piękne.

-- 03 maja 2014, 14:17 --

Wolfx, o ile zwyżki są do opanowania farmakologicznie, to z depresjami nie ma lekko. Jak napisałeś, trzeba "przelezeć", przeczekać. Tak to mniej wiecej u nas "klasyków" wygląda.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Wolfx 03 maja 2014, 15:37
Hm to mnie dobiłeś,chodziłem w ciężkiej depresji do pracy,kumple patrzyli co się ze mną dzieje,człowiek nie jest sobą,potem odleżałem przyszła mania i myślałem że jestem zdrowy,szczęście trwało kilka miesięcy potem szpital.Teraz pracuję ale trzęse się ze strachu kiedy przyjdzie depresja,teraz mam jeszcze pozory normalnego życia,chociaż siedzę w domu i nie mam pomysłu co z sobą zrobić
Wolfx

Sortuj wg