CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Wolfx 02 maja 2014, 16:20
Witam
Moje samopoczucie dzisiaj bez zmian kompletna klapa ,ze szpitala wyszedłem 11stycznia niby ustabilizowany,sam nie wiem co teraz mam czy to subdepresja czy wkur.......nie że jestem chory,zdiagnozowany zostałem 20 listopada-Chad szok rozpacz ciężko się z tym pogodzić im więcej czytam o tej chorobie tym bardziej jestem zrezygnowany,przyszłość jawi mi się w czarnych kolorach.
Wolfx

przez Asmo 02 maja 2014, 17:32
Ja od zawsze wiedzialem ze cos jest nie tak ze mna zreszta jako dziecko 10letnie smigalem juz do psychologa nie bez powodu. Pierwsza depresja w wieku 17lat bez lekow trwala jakies 7-9 miesiecy pozniej bylem pare lat "zdrowy", obecnie od 3,5 roku mam kontakt z psychiatra i wyrazne fazy z ktorych kazda cholejna coraz wyrazniejsza az w pazdzierniku 2013 juz nikt nie mial zadnych watpliwosci. Mam 25lat w tym roku. Wolf co mam powiedziec? Zeby byc w Twoim wieku przedemna jeszcze 17lat chadu gdzie przebieg mojej choroby jak wielu osob z tad latwy nie jest. Slaba perspektywa co?
Wiesz co? Psychologiem nie jestem choc kiedys jak jeszcze myslalem ze jestem zdrowy krecilem z jedna to mi powiedziala ze jestem w tym dobry ale nie bede Cie nastrajal. Pomysl ze nie jestes z tym bo my tez tak mamy. Czasami to bysmy chcieli byc na dnie bo czesto jestesmy jeszcze nizej i w dno to pukamy od spodu. Kazdy przypadek inny. Ja nie cieszylem sie z choroby ale faktu diagnozy bo przynajmniej bylo wiadomo jak probowac mnie leczyc a ja moglem sobie wytlumaczyc i uporzadkowac w glowie wszystko to co sie do tej pory dzialo. Jak zaczelem bardziej chorowac to sie moje poglady troche pozmienialy na rozne sprawy. Chyba czesciej mam wyjebane i przestalem martwic sie o jutro bo i tak nastapi. Trzymaj sie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez S jak... 02 maja 2014, 17:44
Wolfx napisał(a):Witam
Moje samopoczucie dzisiaj bez zmian kompletna klapa ,ze szpitala wyszedłem 11stycznia niby ustabilizowany,sam nie wiem co teraz mam czy to subdepresja czy wkur.......nie że jestem chory,zdiagnozowany zostałem 20 listopada-Chad szok rozpacz ciężko się z tym pogodzić im więcej czytam o tej chorobie tym bardziej jestem zrezygnowany,przyszłość jawi mi się w czarnych kolorach.

Czy mania wyszła samoistnie czy była indukowana lekami antydepresyjnymi?
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 02 maja 2014, 17:48
aaneczka25 napisał(a):
Boszszsz, co tu za dziwne przypadki są. Jak możesz twierdzić, że wyłudzenie kasy od banku to mała szkodliwośc spoleczna. Serio uważasz, że ludzie co handlują trawą dostają grzywny?? Za handel jest od roku do 10 lat. Skąd Ty spadłeś z księżyca?
Grzywny to dostają ewentualnie Ci, którzy POSIADAJA małe ilości trawy na wlasny użytek.
Idz do roboty zamiast się uzalac nad sobą.
Albo pasiaki. Nie poradzisz tam sobie, jestem na sto pro pewna. I taką masz ładną buziunie. Będziesz miał powodzenie :mrgreen:

Chyba trochę przegięłaś

_Jack_ napisał(a):Intel widzę ,że forma wraca :) great! Mi też może opierdolić ,ale i tak mi nie staje, więc odstąpie tą kurwe wam :). Aaneczka25 wypierdalaj na pudelek albo odloty , bo nerwica skazuje Cię na banicje i to nie jest forum dla Ciebie.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
bez przesady takie teksty :roll:

-- 02 maja 2014, 17:57 --

CHAD to choroba na którą nie zapada się nagle.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 02 maja 2014, 17:58
Asmo, jesteśmy mniej więcej rówieśnikami. Mniej więcej na jesieni 2013 zacząłem zauważać te zmienne fazy, a pierwszą hipo zaliczyłem równo rok temu, jak się okazało. Piszesz, że z czasem przebiegu choroby te fazy stają się coraz bardziej skrajne - jest w tym dużo prawdy, zauważam to i u siebie.
Pierwsze odpały miałem początkiem średniej szkoły - akcje, które teraz wyglądają mi na hipomanie. Pierwsze dołki w klasie maturalnej, wtedy też pierwsza wizyta u psychologa i pierwsze (w moim odczuciu) stany mieszane.
Ostatnio mi się pogorszyło. Na samej kwetiapinie i lamotryginie mam lęki i trochę lecę w dół, a po dodaniu paroksetyny jestem rozchwiany, rozdrażniony tak, że ledwo się powstrzymuje przed głupotami, wypisuję do lasek itd (ale za to nie ma lęków). Czuję się jak w ciemnej dupie. Wszelkie SSRI zatem odpadają, ale potrzebuję czegoś na wyciszenie. Dziś w przypływie złego samopoczucia zarejestrowałem się do lekarza - jakimś cudem znalazło się ostatnie wolne miejsce na poniedziałek wieczorem. Zupełnie nie wiem, co mam powiedzieć lekarzowi.
Asmo, jak ocenisz karbamazepinę, odczuwasz jakieś działanie uspokajające?
Ostatnio edytowano 02 maja 2014, 18:05 przez Marian_Paździoch, łącznie edytowano 1 raz
Marian_Paździoch

przez Wolfx 02 maja 2014, 18:05
Dzięki Asmo za pocieszenie,wiesz ja miałem 1 depresję i1 manię na razie więc to jest świeże takze poczucie zdruzgotania ogromne,ja po wyjściu ze szpitala z diagnozą Chad dostałem jakimś cudem zdolność do pracy,w tej samej pracy pracuję już 25 lat i teraz mam świadomość,że następny epizod może równać się z rentą,raczej nie mam złudzeń że jak nadejdzie deprecha opanuję ją tabletkami,bo podobno antydepresanty nie leczą depresji maja tylko pomagac,raczej jest tak ze depresja odpuści sama,ale po kilku miesiącach.Ja miałem prawie pół roku deprechy a potem od razu wyzdrowiałem :-)czyli przeskoczyłem w manię.Z tego co wyczytałem choroba ciężka do leczenia,a lekarze gadaja ,,proszę pana z tym można normalnie żyć,,tak gadają żeby ludzi nie dołować.Czytałem że gościu jest 16 lat na Licie i nie ma nawrotów,o jednej pani co 20 lat leczy się litem i przez 20 lat miała 3 lekkie depresje-myślę że to chyba wybrańcy losu.Pożyję z tym gównem to zobaczę,ale myślę że nigdy już nie będę się czuł normalnie jak zupełnie zdrowy beztroski człowiek,niestety Asmo straciliśmy bardzo dużo.Pozdrawiam,nawdychaj się jodu:-)
Wolfx

przez macieywwa 02 maja 2014, 18:10
khaleesi, a Ty czego sapiesz, należało się suce, za mocno szczekała...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Wolfx 02 maja 2014, 18:15
S jak... napisał(a):
Wolfx napisał(a):Czy mania wyszła samoistnie czy była indukowana lekami antydepresyjnymi?

Łykałem antydepresanty,to była moja 1 depresja,więc lekarz leczył depresję.
odpowiedż do S jak...-myli mi się te cytowanie
Wolfx

przez S jak... 02 maja 2014, 18:22
Czyli po pierwsze
NIGDY nie daj się namówić na antydepresanty
a po drugie negocjuj z psychiatrą aby cię nie zamulał stabilizatorami.
zobaczysz jak stabilizatory przestaną cię zamulać będzie z górki :great:
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Iruna 02 maja 2014, 19:19
Witam. Postanowiłem przyłączyć się do zapodania kutacha ... "anneczce" ... Widząc ile ich przyjęła ,zachowam się po rycersku i wirtualnie wychłostam kutachem po twarzy.
Ausgebombt ...

przez marwil 02 maja 2014, 19:21
Wolfx, Dzieńdoberek. może być tak, ze miałeś depresję psychogenną (problemy) i wskutek przyjmowania antydepresantów została wywołana mania. Te prochy moim zdaniem są bardzo słabo zbadane i niebezpieczne. Najstarsze "nowoczesne" mają chyba z ćwierć wieku. Ciekaw jestem jaki antydepresant brałeś w depresji poprzedzającej manię (może paroksetynę?). Na licie tez byłem długo i było nieciekawie. Po manii - jedynej ostrej i wywołanej paroksetyną, dochodziłem do siebie ze trzy lata (2 lata na licie i moklobemidzie) i dopiero po odstawieniu tych leków poczułem się normalnie.

Jack piszesz, ze na określonej dawce antydepresanta trzeba roku na ustawienie neuroprzekzanikow.
Skąd ta teoria, od lekarza? W ChAD nieleczone depresje trwają wg. źródeł około roku.
Dla nauki ta choroba to nadal wielka zagadka. Przypadkiem odkryto stabilizujące działanie litu i leków przeciwpadaczkowych i cały system się na tym opiera. No i neurolepy oraz benzo w trakcie awarii in plus - często wywołanej właśnie antydepresantami.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Arhol 02 maja 2014, 20:22
Pani Aneczka dostała nagrode już odpowiednią,nie przepadamy za głupotą i tym rodzajem trollingu.
Resztę zaś proszę następnym razem o powściągnięcie języka,lub zgłoszenie trolla.
Dziękuje za uwagę.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Asmo 02 maja 2014, 20:30
Marian P. i do wszystkich - Wlasnie w tej chorobie by najmniej moim zdaniem ciezko jest oceniac skutecznosc lekow bo ja w tej chwili nie wiem czy czuje sie dobrze bo choroba daje mi oddech i niebawem sie cos zjebie czy to faktycznie fenomen karbamazepiny. Ale jest pare nowosci. Brak depresyjnego myslenia, mam naped na poziomie normalnego czlowieka, jestem wyciszony, zero wkurwa, nie jestem senny, wiele potrafie przyjac ze stoickim spokojem co mi sie coraz bardziej podoba:)) Doswiadczenie w chorobie mowi by sie nie cieszyc na zapas ze tak juz zostanie tylko z tego stanu trzeba wszystko wycisnac jak ze szmaty:)
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Marian_Paździoch 02 maja 2014, 21:05
Asmo, to co piszesz pozwala uwierzyć, że w tej chorobie można się dobrze poczuć. Wiem, że leczenie to kwestia indywidualna, ale biorę zestaw leków podobny do Twojego. Choć właśnie prócz karby, o której myślę od dłuższego czasu. Sądząc po opiniach, potrafi uspokoić, a takowego uspokojenia mi trzeba, nie płynącego z działania SSRI. Obecnie dokucza mi wielkie rozdrażnienie, ale powoli odkładam paroksetynę. W poniedziałek wizyta, ciekaw jestem, do jakich wniosków z lekarzem dojdziemy.
Marian_Paździoch

Sortuj wg