CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez trust_me 21 kwi 2014, 16:19
jaka tu cisza, wszyscy świętują?

znów przespałam cały dzień, zamiast pisać pracę na jutro, więc pewnie zarwę nockę. najgorsze jest to, że nie mam zielonego pojęcia jak to napisać, liczę na nagły przypływ weny, tylko on może mnie uratować.

źle się czuję, ale już jutro do lekarza, nie wiem co jej powiem.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Depakiniarz 22 kwi 2014, 18:08
A ja dziś wkurwa nieziemskiego dostałem. Wracałem rano z MOPR z odebraną zapomogą i mnie w autobusie okradli z kasy, dokumentów i telefonu. Nie wiem jak przeżyję ten miesiąc, idę żebrać albo mam znajomego księdza i być może mi załatwi jakieś paczki żywnościowe z caritasu. Rachunek za mieszkanie oczywiście nie zapłacony :(

przez monk.2000 22 kwi 2014, 18:19
Jak tam sobie radzicie?
Jako bliski kuzyn (schizofrenia) czuję się solidarny z tym tematem. Nie ma to jak być niezdatnym do życia. Ciekawi mnie jak wygląda mania, bo ja głównie jestem pod kreską.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 22 kwi 2014, 21:40
Mania to nic fajnego, chyba, że się nie wie, że ma się ChADn
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez S jak... 23 kwi 2014, 07:14
Depakiniarz napisał(a):A ja dziś wkurwa nieziemskiego dostałem. Wracałem rano z MOPR z odebraną zapomogą i mnie w autobusie okradli z kasy, dokumentów i telefonu. Nie wiem jak przeżyję ten miesiąc, idę żebrać albo mam znajomego księdza i być może mi załatwi jakieś paczki żywnościowe z caritasu. Rachunek za mieszkanie oczywiście nie zapłacony :(

mało ciekawa sytuacja. Jak się pierd.....to na całej linii.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Asmo 23 kwi 2014, 08:05
Depakiniarz bo biednemu to zawsze wiatr w oczy i uj w dupe!
Trzymaj sie!

Ja mialem pare "rewelacji" ostatnie dni ale generalnie juz podgaszony jestem wiec idziemy w dobra strone. Jak siade do kompa to napisze.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez _Jack_ 23 kwi 2014, 11:07
Trzeba mieć dużo benedyktyjskiej cierpliwości do tej choroby i jej leczenia. Chorzy psychicznie też potrzebni. Dzięki temu psychiatrzy piją wino i zajadają się kawiorem.
P.S. Dostałem odpowiedź z Sądu ,że mam się stawić na badanie przez biegłego psychiatrę i psychologa w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. Dostał ktoś rente przez Sąd? Ile czeka się na opinie biegłych po badaniu? Sąd wysyła decyzje bez rozprawy czy potrzebna jest jeszcze rozprawa i ile się na nią czeka po badaniach biegłych? Jak potem jest z pracą? Czy pracodawcy chętniej zatrudnią taką osobę z rentą od psychiatry czy raczej są uprzedzeni?Oczywiście mam na myślę jakieś proste fuchy typu telemarketing, akwizycja, praca na kasie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Asmo 23 kwi 2014, 12:09
Choroba podaza jak niechciana ciaza...

Nie jest do konca stabilnie ale nie jest tez krytycznie. Troche zaluje ze nie poszedlem do szpitala bo zrobilem pare mniejszych rewelacji przez ostatnie dni. Ale zostalem w "swiecie zywych" i mam dalej swoja marna i malo platna robote .W dzien po dostaniu skierowania gdzie nie zdecydowalem sie na szpital i mialem miec spokoj w domu, przyszedl mi na pokoj ojciec mnie wqrwiac i prowokowac. Najpierw rozjebalem myszke od kompa o blat a jak nie chcial wyjsc to wykurwilem mu kubkiem, szkoda ze nie trafilem w leb. Pozniej kazalem mu sie spakowac i wypierdalac z chaty. Szkoda to mi tylko mojej matki. Ale jak jestes poza kontrola i te "cos" zakloca ci obraz to co masz zrobic? Przyjechala do mnie dziewczyna na swieta. Poszlismy na dlugi spacer nad rzeke no i bylo ok, dosc spoko ale pod koniec dnia o jakas bzdure zrobilem jej awanture rzedu jakby sie dopuscila czegos najgorszego. Jazda ostra az sie poplakala... ze lzami mnie przytulila i powiedziala ze przetrwamy te gowno. Nigdy wiecej wojny - nigdy wiecej manii. Przy lekkim podbiciu bede pukal do lekarza i nie czekal na jakis kanarkowy miesiac super samopoczucia bo jak widac wiele histori ktorych rozny jest final...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez marwil 23 kwi 2014, 12:51
85 dni po odstawieniu leków. Sucz subdepresyjna szarpie za nogawkę. Bez porównania to do tragicznej depresji i stan lepszy niż na lekach ale nie akceptuję tej wegetacji.
Nie mam na nic siły, przez co nic mnie nie rajcuje. Jestem zmęczony. Wszystko mnie wkurwia.
Benedyktyńska cierpliwość.... tacę ją momentami. Złapię Depakiniarza, sprzedam wszystkie jego narządy i uwolnię jego i siebie na trochę od egzystencjonalnych trosk.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 23 kwi 2014, 13:30
O ile dam się złapać:)
Podobnie jak Jack, w dniu dzisiejszym dostałem list polecony z sadu. Z poczatku obawialem sie że to wierzyciel skierował sprawę do sądu i mam rozprawe, ale jak ujrzałem na kopercie dopisek że chodzi o sąd pracy, to odetchnąłem z ulgą. W piśmie proszą o napisanie w dwóch egzemplarzach pisma procesowego i wyboru lekarzy którzy mają mnie badać. ZUS jako swoich pełnomocników wybrał samych magistrów, żadnych dr i profesorów.

przez Widmo 23 kwi 2014, 13:37
Hej! Witam po dluzszym czasie.
U mnie wszystko w porzadku. Ostatnio czekala mnie ocena efektow mojej
pracy z ostatniego roku. Mialem stracha, ze padne przy prezentacji wynikow, ze nie wykazalem sie itd.
a okazalo sie, ze wszytsko bylo wiecej niz OK. Ciezko bedac chadowcem wyrobic sobie wlasciwa opinie na swoj temat.
Duzy wplyw przed tym sprawdzianem miala na mnie moja psycholog z ktora przerobilem swoje podejscie do
pracy, obowiazkowosci, terminowosci ale i odpowiedniej oceny swojej pracowitosci i zaangazowania
Spojrzenie na to z pewnej perspektywy mam nadzieje przyniesie mi lepsze planowanie
pracy ale i odpowiedni dystans do trudnosci i tego jak one wplywaja na moje samopoczucie.
Taki maly kroczek, ktory zadzialal i w spokoju pozwolil zrobic swoje.

Łapa napisał(a):
magic napisał(a):JAK ŻYĆ Z CHOROBĄ A NIE W CHOROBIE ??? :8):

Nauczyć się kontrolować manie, hipomanie i depresje. Terapią i regularnymi wizytami u psychiatrii. A potem już z górki.

Dodam jeszcze - rozpoznawac.
Popieram to co napisal Lapa.
Ani lekarz ani najlepiej dobrane leki nie odwala calej roboty, ktora musimy zrobic sami w walce z choroba.
A podstawowym bledem o ktorym trabie od dluzszego czasu jest ciagla wiara, ze z hipomanii/manii ostatecznie mamy wiecej korzysci niz strat.

przez marwil 23 kwi 2014, 15:22
Nauczyć się kontrolować manie, hipomanie i depresje.

To wynika, że ja i wielu innych jesteśmy nieukami? Czy nauka jest nieudaczna?

Ani lekarz ani najlepiej dobrane leki nie odwala calej roboty, ktora musimy zrobic sami w walce z choroba

Przecież to przeczy zasadzie, że tą chorobe leczy się przede wszystkim pigułami.
Jak czytam takie słowa, to mam wrażenie, że wypisuje je jakiś dekownik, co ledwo powąchał prochu i teraz potrząsa z taborów szabelką oskarżając jeszcze innych o defetyzm.
Rozumiem, że spektrum ChAD jest lżejszą odmiana zaburzenia i "praca nad sobą" pomaga, przy niektórych typach osobowości. Że niektórzy cieszą się remisją (niestety często do czasu) po jednym lub dwóch rzutach choroby, że część dobrze reaguje na leki. Szczerze to ja i zapewne wielu weteranów użyłoby podręcznika p. Basco we frontowej latrynie.
Zaiste, gdy tylko dostanę przepustkę z frontu, wykorzystam ją przyjemniej, niż na jęki u psychoterapeuty.

Ciezko bedac chadowcem wyrobic sobie wlasciwa opinie na swoj temat

Co to za generalizowanie? Ja nie mam z tym problemu.

Dodam jeszcze - rozpoznawac

O ile poczatkujący z rozpoznaniem górki moga mieć problemy, to miałeś wątpliwości co do depresji?

Nie piszę tego złośliwie. Jestem podobno ciężko chory. Roczną rentę przedłużono mi o trzy kolejne lata (leczę się 15 lat), więc gdy czytam niektóre wypowiedzi uśmiecham się tylko z pod wąsa.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Asmo 23 kwi 2014, 17:02
Widmo to zabrzmialo jak oaza spokojnego zdrowia, rozsadku i przyszlosci ktora zalezy od nas. Wybacz ale nie moglem sie powstrzymac.

Chyba jestem nie normalny :)
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Depakiniarz 23 kwi 2014, 17:35
U mnie w ostatnich dniach dominuje agresja. jak dobrze wiecie mnie okradli i nie miałem nawet na fajki. Ubierając wczoraj koszulę przez głowę przypadkowo zsunąłem je z nosa, zatrzymały się na końcówce nosa powodując ból. Wkurwiony złapałem je, ścisnąłem w pięści i rzuciłem na podłogę rozpierdalając je w drobny mak. Szczęśliwie miałem drugą parę, inaczej chodziłbym ślepy jak kret. Podobna sytuacja była z matką. Tez się na nią z niewiadomego powodu wkurwiłem. najgorsze jest to, że ( nie wiem jak jest u Was), wkurwia najmniejsza rzecz, źle wypowiedziane słowo, najmniejsze stęknięcie, a nie daj boże, jak wyczuję w czyimś głosie ironię. Wtedy włącza mi się agresor. Tak mnie właśnie wkurwiała Ania, akcentując niektóre wyrazy- sylabizowała, przykładowo :" Nic ci się nie chce, jesteś LE-NIEM, mam tego DO-SYĆ. Przykładów może być wiele. Wkurwiają mnie sapiący ludzie w autobusie, przeciskający się, albo stare baby co pierwsze się pchają do wyjścia z autobusu, a wychodzą godzinę trzymając się z obu stron poręczy bo nogi im nie domagają. Zdaję sobie sprawę że jest coś ze mną nie tak, takie głupie rzeczy nie powinny mnie irytować, a jednak irytują. Boję się, że przez takie coś mogę komuś kiedyś zrobić krzywdę. Prawie 10 lat temu tak wkurwiła mnie moją matka. Przez trzy godziny bez chwili wytchnienia demolowałem wszystko co miałem w mieszkaniu, potem przyjechała karetka i mnie zabrała do szpitala. Podobny incydent na szczęście już się nigdy nie powtórzył i mam nadzieję że już taki stan nie wróci

Sortuj wg