CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 11 kwi 2014, 08:40
trust_me napisał(a):
marwil napisał(a):trust_me, Możesz mieć pewność, że najgorsze minie. Zawsze przychodzi lepszy czas.

tylko kiedy :(

Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. Niestety zazwyczaj długo trzeba czekać na poprawę, która całe szczęście jest nieunikniona.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 11 kwi 2014, 09:03
...i muszę tu cały czas dalej "mieszkać"...
Z pewnością skończę w psychiatryku już niedługo :D
...albo jeszcze dziś wyskoczę z okna :D
Nie wiem kiedy znów dorwę się do neta
Może wieczorem u mamy
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...nie mam podpisu...

przez marwil 11 kwi 2014, 09:54
INTEL 1, Fajna przestronna chata. Rozpierducha tymczasowa i niesie za soba pozytywne skutki w postaci np. odmalowania pomieszczeń na inne kolory, przemeblowania, co podziała trochę jak zmiana otoczenia.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dariusz1990 11 kwi 2014, 15:56
Witam mam do was pytanie póki co jestem na Sulpirydzie,Doxepinie i Tisercinie.Będąć niedawno u psychiatry
zmieniono mi leki na Tianpetyne i Risperidon czy uważacie że takie połączenie może mieć jakieś właściwości stabilizujące nastrój? Chciałbym jeszcze dodać że mam problem z myślami natrętnymi które są połączone z tikami nerwowymi Czy jest jakiś lek który mógłby pomóc opanować te rzeczy? W dodatku mam też problem z bezsennością eh.....
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez Asmo 12 kwi 2014, 03:34
Paroksetyna przez pierwszy miesiac okazala sie cudem. jednak pozniej stopniowo powoli jej swietnosc zaczela sie konczyc az sie wszystko bez powodu zesralo. dawka zostala stopniowo z 10mg podniesiona do 30 co dalo odwrotny skutek niz zamierzony. sedacja sennosc spadek nastroju duze lęki. zaczelem stopniowo odstawiac. chodzilem po scianach takie mialem objawy odstawiene. czulem sie gozej niz na zwale po amfetaminie... zamknelem sie w chacie i zarlem xanax zeby to przezyc.

-- 12 kwi 2014, 03:43 --

odstawilem paroksetyne i zgadujcie... hahaha... hypomania. wczoraj wieczorem to juz byla wielka kumulacja. nie potrafilem na to absolutnie na to spojrzec z boku dopiero matka i kobieta powiedzialy ze cos sie swieci i ze mam odjazd. faktycznie bo rozwalilem troche kasy mowie szybko przekrecam slowa i glosno gubie watek banan na ryju zamiast isc spac sprzatalem pokoj robiac trzy rzeczy na raz co chwile wracajac do innej i nie moglem sie skupic. gonitwa mysli stulecia.

-- 12 kwi 2014, 03:55 --

doslownie rozgrywa sie klasyka kina wydaniu horrorcore. muza smakuje lepiej niz czekolada i pomarancze. /cenzura/ watek zgubilem. odjazd mam ostry. malo jem i mam ciary na plecach. kolezanke w pracy tak zbajerowalem ze prawie wyladowalismy w kiblu. o /cenzura/. co sie robi mordki to wam mowie. jazdeczka. nie bralem tez ketrelu pare dni. wczoraj 100mg uspilo mnie na 3h. lazilem nad ranem po chacie... czas na wizyte? ratuj siebie chlopaku zanim nawywijasz. ponad depresyjnym syfem i out of control. fantasy.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez 99 Problems 12 kwi 2014, 05:40
A u mnie mala stabilizacja po pieknej hypomanii przez 2,5 miesiaca i mimo, ze juz robilo sie naprawde niebezpiecznie przez kilka dni to jednak nie zaluje. Wiele spraw zdazylem ogarnac, pozalatwiac i wyprostowac co ciagle cieszy i podtrzymuje pozytywny nastroj. Jedynie przeraza mnie nieco fakt, ze jakby nie moja interwencja, samokontrola, i determinacja w tym roku znowu wyladowalbym w szpitalu z jazdami psychotycznymi pomimo brania lekow gdzie nie opuscilem nawet jednej dawki no moze raz.

Odstawilem wszystkie inne pigulki mogace jakkolwiek podwyzszac moj nastroj jak Trazedone i Gapabentin oraz odpuscilem wiele okazji do pojscia w tango co jednak dalo efekt, bo mysle, ze najgorsze juz za mna. No i niestety moja choroba przebiega ciagle tak samo czyli sezonowo z malymi tylko odstepami od reguly czasem gdy naprzyklad zostane brutalnie wdeptany w ziemie w szpitalu i zaraz poza nim co nigdy nie jest latwe ale pozniej ciagle depresja trwa tyle samo i tak samo przychodzi hypomania, ktora to rowniez trwa zawsze mniej wiecej tyle samo z lekami czy tez bez wiec sam nie wiem co o tym myslec. Byc moze znowu czas na nowy eksperyment?

Probowalem oczywiscie roznych kombinacji i nie wiele to zmienia do tego ciagle psychoterapia, psychiatra na wyciagniecie reki no i otwarta na wszelkie sugestie i zmiany. Nie wiem co o tym myslec po tylu juz latach hehe.

Na teraz jest tylko Lamotrygina i Depakote wiec dwa stabilizatory zobaczymy gdy za jakies 2,3 miesiace nastroj zacznie pikowac jednak na wiele juz nie licze trzeba wykorzystywac do maksimum dany nam czas hehe ;)
" Mam kilka chwil z zycia w ktorych pamietam smak powietrza i nie zapomne ich chocbym chcial"

przez Asmo 12 kwi 2014, 10:28
Nie śpie już 31h, tak mało czasu mam by nadrobić wszystkie zaległości... uprzątnąć burdl w pokoju, pozałatwiać parę spraw po sklepach, iść do fryzjera, do dentysty, w między czasie do pracy, pograć w moją kretyńską gierke no i okazuje się że doba ma zamło godzin o jakieś dobre 48. No ale pikawka już mi stuka więc trzeba się zbombardowac ketrelem i się coś przespać bo skończę na kroplówce albo w psychiatryku. :lol:

-- 12 kwi 2014, 10:31 --

Pytanie za 105 pkt i pudełko kredek... czy zgłosić się do lekarki? Górka jest ewidentna. Wsumie ktoś powie kretyńskie pytanie. Wsumie im wyższy i dłuższy lot tym pyskiem gleby mocniej dotkniesz. Ale jaką mam gwarancję, że jeśli teraz się zgaszę to tak czy srak nie polecę na ryj? Nikt ci nie da takiego pewnika. Więc może lepiej chwilo trwaj wiecznie, rób asmo zaległości póki pstryk trwa i delektuj się euforią i śmiej się. Nie wiem.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Weiss 12 kwi 2014, 11:09
U mnie ostatnio zaczelo sie pacyfikowanie spokojem i lenistwem ...bo juz nawet po sedamie nie spie kurna od tygodnia. Przedwczoraj zaliczylam zjazd i trzyma mnie cholera podla. Czuje sie jakbym byla niezle nacpana, galareta to malo powiedziane. Mam nadzieje ze to wina pogody i jak slonce wyjdzie., to przejdzie. Musze sie na Krete przeprowadzic haha

przez guernone 12 kwi 2014, 11:57
Asmo, chłopie, trzym się
nie mogę Ci pomóc. ale wiem jedno
paroksetyna to zło :twisted:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez magic 12 kwi 2014, 13:40
Asmo na tak zadane pytanie powinieneś już raczej znać odpowiedź

leczysz się chodzi do lekarza i chyba z nim rozmawiasz ,a psychoterapia
człowiek poznaje te mechanizmy i uczy sie z nimi żyć ,wychwytywać te momenty
no bo na tym CHAD polega chyba moi drodzy???

chyba że lekarza masz od leków i nie gadacie a z terapi nie koszystasz
niewiem od jakiego czasu chorujesz chyba że krótko i nie masz doświadczenia

wiem że choroba chorobą dużo w tym biologi ale terapia chadu polega na wychwyceniu tego
i zadziałaniu w jakis sposób ustalony przez lekarza i pacjenta żeby nie było większej gimeli i
szkód z nią związanej

ale może się mylę bo nie mam klasycznego chadu i teorie swoje tu prawie lecz dużo rozmawiałem
z ludzmi w klinice w chad i sam wiele czytam ,mam lekarkę wporządku z którą długo dyskutuje o mechanizmach
która też mi nie może pomóc :(

wiem że teoria a życie to dwie różne sprawy... i każdy ma inaczej...ale...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez afektywna89 12 kwi 2014, 18:44
Mam dość!
Ile mam jeść tych tabsów, żeby było ok? Nasrane w głowie mam ostatnio, a na to nie ma leku!

Mam dość chyba zmieniam orientację, a może zawsze wolałam kobiety i dlatego nie mam w tych sprawach szczęścia?
Nie wiem już kim jestem! Facet był ze mną miesiąc, a potem rzucił mnie jak szmatą o podłogę! Bo go niby moje nastroje przerażają...

Nowe mieszkanko powinnam się cieszyć... obiecywał mi, że nawet zamieszkamy sobie razem potem... A teraz jestem tu sama...
Studia dalej dobrze idą... wyniki są super! Ale co z tego? Po co to wszystko? Owszem mam powołanie do tego zawodu, ale co potem? Obudzę się w wieku 40 lat z uprawnieniami i co będę sama... i będą ciągle te pytania : Kiedy facet, kiedy ślub, kiedy dzieci?? Stara panna i takie tam! Mam ochotę uciec jak najdalej....

ZŁA! :/

Etiagen 150mg
Carpe diem

przez marwil 12 kwi 2014, 19:26
Choroba afektywna dwubiegunowa nie istnieje.
Ciekawa teoria, która przekazał mi dzisiaj mój kolega rozmawiając wcześniej z psychiatrą z USA (Polakiem)
Do wora o tej nazwie wyrzucono cały szereg zaburzeń nastroju, gdzie i tak każdy przypadek jest niepowtarzalny, próbując nawet usestymatyzowac typy choroby.
Wynikają one z niezbadanych biologicznych zaburzeń funkcjonowania mózgu.
Zaburzenia te porównuje do chorób somatycznych, gdzie np. grypa i bakteryjne infekcje dają podobne objawy.
Mimo to stosuje się "standardy" leczenia, które wg. niego przynoszą często więcej szkód niż korzyści.
Zdaniem tego psychiatry najlepsze efekty lecznicze przynoszą alkohol, seks i ruch fizyczny oraz unikanie czytania książek.

przez Weiss 12 kwi 2014, 19:43
magic jak chad jest grzeczny, to grzecznie uprzedzi ze chce zrobic kuku i w spokoju ducha mozesz zareagowac. Ale jak sie zbiesi i ma grzecznosc gleboko w duszy, to zrobi kuku kiedy jemu pasuje. Pamietasz tylko ze byles innym czlowiekiem jak szles spac albo jak wychodziles z domu. A jestes inny rano lub po powrocie.
I jestes jeszcze szmacie wdzieczny ze mozesz pamietac, pomimo uczucia szarpanej bezsilnosci., bo mozesz sie dopasowac i nie wyskakujesz jak filip z konopi z z nowiutkim kompletnie innym obliczem.

przez khaleesi 12 kwi 2014, 20:04
Cholera może ja faktycznie mam CHAD. Dobre samopoczucie a zaraz spadek i dół.
Tylko nie pasuje bo nie mam długów ani żadnych kredytów i nie jestem rozwiązła :bezradny:
Wybaczcie mam zdiagnozowane ZOK wkręcam sobie wszystko co możliwe. :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg