CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez S jak... 09 kwi 2014, 15:15
Weiss napisał(a):S jak... bosh jaka Ty drobinka musisz byc, 46 kg wow - ja normalnie 54 waze.

Byłam moja droga, byłam :mrgreen:
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez trust_me 09 kwi 2014, 15:26
Nie radzę sobie. Znów, znów, znów.
Mam myśli s. o których boję się powiedzieć psychologowi. Boję powiedzieć komukolwiek. W mojej głowie kłębią się plany, tylko nie mam wystarczającej odwagi. Ale jest coraz gorzej. Wszystko mnie przerasta. Nie umiem zrobić nic pożytecznego. Śpię po 15-20 godzin. Wczoraj byłam na terapii i tylko ona mi jakoś pomaga. Moja psycholog twierdzi, że nie jest to pogorszenie na tle fizjologicznym. Nie wiem czy przyspieszać wizytę u lekarza. Wszytsko jest bez sensu.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Weiss 09 kwi 2014, 15:57
Lustik ja osobiscie takich malych hustawek nastrojowych, to wcale nie biore pod uwage - nie zwracam na nie uwagi i nie analizuje, bo uwazam ze kazdy czlek takie ma ;) Tez wieczorem sie lepiej zawsze czuje i nawet jak dzien byl "Taki se", to przymajmniej w spokoju ducha spac pojde a nie z nastawieniem, ze dupnie bylo ;)

Widmo, pewnie ze cos z takich "pogadanek" mozna wyniesc, tym bardziej, ze ktos swiezym okiem spojrzy z boku na to czego my mozemy nie widziec. Uwazam, ze jezeli ktos sie z tym dobrze czuje i dobrze na tym "jedzie", to powinien korzystac ile wlezie.
Ja problemy rozgryzam sama i to dosc dlugo - staram sie nie robic nic na lapu capu, obserwuje, mysle, debatuje, walkuje w te i we wte, bo dla mnie problem ma zawsze kurna prawie trzy plaszczyzny.... w depresji, gorce czy w normalnym stanie ale ten normalny stan, nie musi byc normalny, bo ja nie wiem co znaczy normalny.
Oczywiscie mogla bym zdac sie na psychologa i uznac, ze on jest ta normalnoscia .... ale kiedys probowalam i w moim normalnym stanie wszystko jest cacy i psycholog nie musi mi tlumaczyc, bo ja sie z tym wszystkim zgadzam czyli szkoda mojego czasu i kasy. A w czasie kiedy potrzebowala bym pomocy, to akurat psycholog nie jest mi w stanie pomoc, bo do mnie nie dotrze - poprostu mnie taki wkurw bierze jak ktos cos chce mi przetlumaczyc, ze nie pogadasz.
Jedyna osoba w takim czasie do ktorej z checia chodze, jest moja psychiatra Jak przychodze do niej i siadam na kanapie, to wie ze pogadamy sobie i sobie rozmawiamy a jak przychodze i siadam przy biurku, to wie ze beda konkrety. Czyli ja gadam pol godziny a ona mi nie przerywa i pozniej ona mowi mi co ja mam robic i ja jej nie przerywam. Kobieta jest bardzo konkretna, moge jej duzo zasugerowac ale wiem, ze jak do czegos nie jest przekonana czy cos uwaza zle dla mnie, to za cholere sie nie nagnie i to w niej cenie.

trust_me nawet sie nie zastanawiaj, tylko gnaj do lekarza!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natrętek 09 kwi 2014, 16:28
Porzuciłem już kolejną w swoim życiu pracę. Po prostu odechciewa się żyć. Czas się diagnozować pod kątem ChAD.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez Depakiniarz 09 kwi 2014, 20:49
Witam Was wszystkich w ten pochmurny i smutny jak pizda dzień :)
Piszę z doskoku, wyskubując resztki ketchupu między klawiszami w klawiaturze. Ostatnio ją nawet czyściłem. Kawałki chleba, paznokci oraz resztki drożdżówek od "q" do m", w dodatku klawisze WSAD całkowicie wytarte. Oznaka prawdziwego gracza, prawo, lewo, dół, tył fire- aka Mortal Kombat i fatality w wykonaniu Sub-zero. Ja to mam zryte pod czachą.

Byłem dziś odwiedzić swojego psychiatrę, tak bez zapowiedzi, czasem zdarza mi się tak do niego wpaść i po prostu pogadać o życiu, dziś dałem mu nawet obrazek w prezencie, spodobał mu się i powiedział że powiesi go sobie w gabinecie. Namawia mnie do wolontariatu, aby przewodzić i wypytać się o środki z PFRON-u na taki mały klub ludzi umysłowo sprawnych inaczej, do których ja także się zaliczam. W sumie to fajnie, ciekawe przedsięwzięcie i chyba wezmę w tym udział, bo i tak nic ciekawszego nie mam do roboty.

Idę żreć, jak coś mi jeszcze wpadnie do mojego chorego łba to napiszę. Kupiłem sobie kredki i blok techniczny więc wypada aby także coś skromnego narysować.

Ostatnimi czasy wymieniam się mailami z półanalfabetką, zresztą zobaczcie sami :D

" Hej sorki ze dopiero teraz czy jeszcze masz ochotę popisać ze mna . Pytałam co porabiasz na codzień jestem fryzjerskom mamom wychowując pięcio letnia córeczkę Wiesz tak praca dom i przedszkole a wolnnym czasie spacery i spędzanie wolnego dnia z dzieckiem . A ty co porabiasz. Ja mieszkam kawałek za rafineriom gdańskom "

Wiem, że nie powinienem się śmiać..........

przez Weiss 09 kwi 2014, 22:14
Kredki mowisz ... ja jakos nigdy nie bylam dobra w te klocki, mnie bardziej szpachelka odpowiada - rysunkowe beztalencie jestem ;) i raczej takie bardziej wytworcze grubsze rzeczy mi wychodza. A szpachelka i olejem, to potrafie nawet obraz wyprodukowac haha ale ogolnie, to lubie "uniflotem" ( gladka szpachla murarska) sie bawic w bezsenne noce.
http://imageshack.com/a/img37/2238/nvvw.jpg
http://imageshack.com/a/img809/8695/t0ma.jpg
http://imageshack.com/a/img849/5309/srl8.jpg

przez khaleesi 09 kwi 2014, 22:51
Depakiniarz, :mrgreen: :nono: faktycznie nieładnie się nabijać natrętek, wszystko mozliwe :bezradny: :(
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 09 kwi 2014, 23:39
Też potrafię szpachlować, teraz niedługo będę musiał się za to zabrac, bo mam całe ściany rysami wyryte od śrubokręta jak byłem nieco...wkurzony swego czasu. Dawno i nieprawda :)

Nie nabijam się khaleesi, tylko troszkę śmieszne mi się to wydaje :)

przez trust_me 10 kwi 2014, 20:07
nie mam siły. powiedzcie czy jest szansa, żeby kiedyś, chociaż przez chwilę było dobrze?
mam już dość mojego lęku, moich myśli. staram się normalnie funkcjonować, żyć...
gram, że jest ok, staram się uśmiechać, a tak naprawdę wymiękam.
nie mam siły, marzę o tym żeby zniknąć. nie czuć.
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Semir 10 kwi 2014, 20:24
Weiss, U mnie też szpachla farby i te sprawy są ciągle w ruchu. W chronionych gdzie teraz mieszkam odkąd się pojawiłem robi się remoncik no i w ramach terapii sobie tam robię to ścianki to okna:D. Ale od wewnątrz już się powoli kończy(cholera jasna) więc na zewnątrz mi zostało. W rysowaniu/malowaniu jestem cienki tylko wałkiem po ścianie jakoś idzie. Jak to mawiają-hołd malarzom. Co spierniczą to zamarzą :D
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez marwil 10 kwi 2014, 20:45
trust_me, Możesz mieć pewność, że najgorsze minie. Zawsze przychodzi lepszy czas.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez trust_me 10 kwi 2014, 21:00
marwil napisał(a):trust_me, Możesz mieć pewność, że najgorsze minie. Zawsze przychodzi lepszy czas.

tylko kiedy :(

przez maargooo 10 kwi 2014, 22:07
Witajcie ChAD'owi Współtowarzysze!
Nie odzywałam się ostatnio, ale cały czas śledzę posty i jestem na bieżąco :lol:
Nastrój nadal utrzymuje się całkiem przyzwoicie, choć gdzieś podświadomie czai się lęk. Diametralnie zmienił mi się tryb życia i rozkład dnia. Może nie ma się czym chwalić, ale znalazłam pracę i od tygodnia już zwiększone obroty. Kokosów z tego nie będzie, umowa "na gębę", ale zawsze parę groszy wpadnie, dlatego zgodziłam się bez zastanowienia i z wielkim entuzjazmem. Ciężko mi jednak się przestawiać (od 3 lat nie pracowałam), a co za tym idzie- dzwoniący o 6 budzik to istny koszmar! Gdy muszę wstać tak wcześnie każdego dnia to jestem rozchwiana strasznie. Pierwsze godziny pracy są najtrudniejsze i szczerze mówiąc biorąc pod uwagę, że biorąc pod uwagę pracę z dziećmi każdy mój dzień teraz jest nieprzewidywalny, to czasami zatrzymuję się na chwilę i myślę- "Jak długo tak wytrzymam? Czy szybciej się przyzwyczaję, czy może jak to już niejednokrotnie w przeszłości bywało- wycofam się i zrezygnuje?" To jest straszne, że brak mi pewności siebie na stałe, choć w takim stopniu, by udowodnić samej sobie, że utrzymam tę pracę. Na razie staram się jak mogę,a każdego dnia rano odpędzam od siebie "piekielne demony", które każą mi nawet nie wstawać z łóżka. Ale wiem, że każdego dnia może wystąpić nawrót choroby w postaci epizodu depresji i wtedy znów będę bezsilna...
Sorki kochani, że się tak uzewnętrzniam, musiałam wygadać się komuś, kto potrafi takie rozterki zrozumieć, z góry dzięki za każdą ewentualną odpowiedź ;) Pozdrawiam Was z nosem szorującym ze zmęczenia po klawiaturze...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez dariusz1990 11 kwi 2014, 01:46
Witam mam do was pytanie póki co jestem na Sulpirydzie,Doxepinie i Tisercinie.Będąć niedawno u psychiatry
zmieniono mi leki na Tianpetyne i Risperidon czy uważacie że takie połączenie może mieć jakieś właściwości stabilizujące nastrój? Chciałbym jeszcze dodać że mam problem z myślami natrętnymi które są połączone z tikami nerwowymi Czy jest jakiś lek który mógłby pomóc opanować te rzeczy? W dodatku mam też problem z bezsennością eh.....
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Sortuj wg