CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez macieywwa 02 kwi 2014, 19:42
Geminus, Strzala amora ugodziła Cie w tyłek czy w serce :mrgreen:
a swoja droga,hipomania, słońce, wiosna, nowa miłosc zapowiada sie interesujaco, żyć i nie umierac :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez barsinister 02 kwi 2014, 19:58
khaleesi napisał(a):czy u wszystkich CHADowców tak przebiegają związki? W sensie miłośc i nienawiść połaczone? :twisted:

uspokoiłem się, kiedy zacząłem brać leki i choćby dla wyeliminowania agresji warto było zacząć je brać
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 02 kwi 2014, 20:09
Mam nadzieję tylko, że to prawdziwe uczucie a nie wiosenna hipomania ;)

No właśnie - wiosenna hipomania. Tego się obawiam. Zeszłoroczna skończyła się dla mnie niekoniecznie pozytywnie (a propo związków - po tej hipo nabrałem obrzydzenia do tych spraw). Za tydzień mam wizytę u lekarza, więc pogadam z nim na ten temat. Stwierdził, że u mnie ChAD przebiega typowo "sezonowo". Jak tylko wyjrzy słońce i robi się cieplej, nawarstwia się cała masa pomysłów na wydatki i szaleństwa. Paroksetyny nie odłożę, bo jestem nerwicowcem i bez tego nie dam rady funkcjonować. Może zwiększy dawkę kwetiapiny, obecnie biorę 300.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Geminus 02 kwi 2014, 21:31
macieywwa nie wiem w co mnie ugodziła ale trafiła w samo sedno :mrgreen:
Marian_Paździoch u mnie również CHAD przebiega zazwyczaj sezonowo w związku z tym trochę się obawiam...

przez Weiss 02 kwi 2014, 21:50
Geminus , mnie jeszcze Strus Pedziwiatr nie bierze, to mozesz sobie powiedziec ze to jeszcze nie pelen hiposezon ;)

przez S jak... 03 kwi 2014, 08:34
Marian_Paździoch napisał(a): Stwierdził, że u mnie ChAD przebiega typowo "sezonowo". Jak tylko wyjrzy słońce i robi się cieplej, nawarstwia się cała masa pomysłów na wydatki i szaleństwa.

Jak tak tego słucham to mnie to z lekka przeraża. To już na wiosnę nie można głupot narobić bo od razu diagnoza CHAD? To chyba połowa społeczeństwa ( zwłaszcza w wieku 16-25 lat) ma CHAD. Coś chyba za bardzo ostatnimi czasy psychiatrzy częstują nas diagnozą CHAD.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 03 kwi 2014, 08:55
S jak..., Masz wątpliwości co do diagnozy? Ja niestety nie. ChAD ma często przebieg sezonowy i mój przypadek do takich należy.

http://www.tacyjakja.pl/cgblog/196/Dlac ... iacem.html
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez S jak... 03 kwi 2014, 09:11
Ja? Nie-ponieważ bez względu na porę roku czy pogodę wali mi i już :mrgreen:
Sulpiryd 2x 50

przez Weiss 03 kwi 2014, 09:58
Biorac pod uwage ze "normalos" czuje sie tez lepiej jak jest ladna pogoda a gorzej jak jest szaro-buro, to my bez bezpiecznikow czujemy sie "bardziej" ;)
Ale marwil ma racje, bo ja tez mam sezonowe Chad i pod takie jestem prowadzona. Dlatego te krotko terminowe antydepresanty zima ... wiosna-latem nigdy antydepresantow nie dostaje, bo mi nie potrzeba. A nie przepraszam, raz mialam taka kurewska dluga depreche ale nie byla w zimie jakas zabojcza to ja przechodzilam, to sie scierwo rozkrecila latem :evil: i dostawalam ale Rysperydon.
W sezonowym chad wiosna-latem trzeba czesto wlaczac na luz, trzeba sie kontrolowac jezeli czlek staje sie bardziej ruchliwy niz jego mysli, to znaczy ze zaczyna sie "Strus Pedziwiatr" jak ja to mowie wlaczac. I trzeba przystopowac, bo jak sie przegapi ten Moment, to mozna poplynac.
Podstawa, zawsze okulary przeciw sloneczne, lekko zacienione mieszkanie ale nie ciemno! i ogolnie lepiej wolniej niz szybciej :twisted:

przez S jak... 03 kwi 2014, 13:57
Ja kocham słońce i póki nie mam problemów ze snem, a myśli są jasne i przejrzyste mogę się bawić w strusia pędziwiatra :mrgreen:

Niestety chyba przywitałam stan mieszany :why:
Sulpiryd 2x 50

przez trust_me 03 kwi 2014, 14:20
"samobójca nie chce umierać, on po prostu nie może tak żyć..."
znalazłam.

trzymam kciuki za wasze dobre nastroje.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez marwil 03 kwi 2014, 14:55
trust_me, niepokojący wpis...
Też trzymam kciuki z Twój lepszy nastrój. Nawet jeśli jest teraz bardzo zły, to na 100% się poprawi.
Pozdrawiam, trzymaj się, pisz.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Geminus 03 kwi 2014, 19:37
[quote="Weiss" Podstawa, zawsze okulary przeciw sloneczne, lekko zacienione mieszkanie ale nie ciemno! i ogolnie lepiej wolniej niz szybciej :twisted:[/quote]
Absolutnie nie zrezygnuję ze słońca. Kiedy tylko mogę wystawiam się na jego promienie. I mam gdzieś, że mogę zapłacić za to hipomanią. Obym tylko ją umiała kontrolować :D

Kuzwa, nie umiem cytować. Niech ktoś mi powie jak to się robi :mrgreen:

przez Weiss 03 kwi 2014, 20:10
Geminus nie musisz ze slonca rezygnowac, slonce na ciele rozleniwia i wprawia czleka w blogostan hihi tu chodzi o noszenie okularow przeciwslonecznych zeby teczowke chronic, coby zaduzo promieni slonecznych nie lapac. Tak jak zima trzeba na odwrot lapac swiatlo chodzac na spacery, zeby w depreche nie wpadac.
Mala hipo jest przyjemna, gorzej jak zaczyma mnie ktos dotykac w pustym domu jak jestem sama - tego to juz nie lubie :evil:
ps. zgubilas zamkniecie tutaj [quote="Weiss" trzeba tak [quote="Weiss"]

Sortuj wg