CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez intel 24 lip 2012, 21:06
Ja również mam, może nie typowego agresora, ale całkowitą bezkompromisowość.
Biorę tylko lamotryginę.
Rzuca mną z dołu w góre i na odwrót kilka-kilkanaście razy na tydzień.
Jest to męczące, ale nie za żadne skarby nie zamienię tego stanu na to, co mnie miażdżyło od 5 lat bez przerwy-stan mieszany ze wskazaniem na poważną depresję.
Teraz miazga trwa max 2 dni , a potem nadchodzi niezla "górka" która wynagradza mi ową miazgę.
Co do złości i agresji
Rozpieprzyłem swoją kapelę, zerwałem całkowicie kontakty z Bratem i Mamą ( straszne awantury ) rozważałem rozwód ( teraz chwilowo nie :D )
Nieźle, co?
Nie wiem na ile to hipomania a na ile powrót do głosu mojego twardego charakteru
Nie pamiętam już jak to jest być "normalnym"
Lecz obecny stam wydaje mi się najbliższy mojemu sercu.

Nie pamiętam już kto kiedyś napisał na forum , że nadmiar obowiązków zawodowych wywołuje u Niego hipomanię.
Było to dla mnie niezrozumiale.
Mam teraz podobnie-wziąlem na siebie obowiązki ponad siły ( na pierwszy rzut oka ) z których wywiązywanie się powoduje wyrwanie z matni depresji . Skuteczne w połączeniu z lamotryginą w 100 %
intel

przez S jak... 24 lip 2012, 21:36
ziomek118118 napisał(a):Dawno się nie odzywałem.
Czekałem...czekałem,aż cudowne kolejne leki zaczną działać.
Po czterech, albo już pięciu miesiącach brania Lamitin i Setaloft dostaje takiej furii,agresji,drażliwości,

......a teraz włączył się agresor.Jak długo można wytrzymać taką huśtawkę.

No właśnie-komu jeszcze włączył się agresor? U mnie także, i nie jest to stan "najbliższy memu sercu",choć charakter zawsze miałam twardy tzw. typowy dla mężczyzn -to nie taki jak uważa Intel.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez sens 26 lip 2012, 13:06
Intel
to w tym podręczniku nawet było że jak się bierze duzo na siebie, nie spi, jest się w wirze to wchodzi się w hipo.

mi się włączyła irytacja na wiele rzeczy...
wczesniej ich nie widziałam albo olewałam jak była w depresji a teraz bardzo przeszkadzają
i nietesty czasami tę irytację okazuję....
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez intel 26 lip 2012, 13:21
Dokladnie.
Wychodząc z kilkuletniej depresji zacząłem na powrót zauważac rzeczy , ktore mnie drażnią.
Zwyczajnie ,zbyt wiele osób w międzyczasie weszło mi na głowę.
Od 2 miesięcy ( w stanie lekkiego hipo, co jakiś czas przerywanego kilkudniową depresją , kiedy to znów mnie wszystko "wali" ) sprzątam tą stajnię Augiasza.
Nie wiem ile czasu będzie trwała poprawa, więc moje działania są zdecydowane.
Nie wiem również na ile wynikają z "górki" a na ile z mojego charakteru .
W czasie 5 lat choroby straciłem już punkty odniesienia-nie wiem i nie pamiętam jak wygląda "norma"
Na szczęście mam też osobowośc psychopatyczną, która pozwala mi kompletnie nie przejmować tym ,że wokół mnie zrobiło się jakoś pusto.
Klimat się oczyścił.
intel

przez S jak... 26 lip 2012, 16:50
Jak na tyle skutecznie się otumanić żeby walnąć w to drzewo? Wszystkie pomysły wydaja się strasznie głupie!
No bo jak zniknąć z życia żeby nie zrysować przyszłości dzieci?
I teraz cieszyć się że je mam bo dzięki temu nie myślę tylko o sobie, czy też wyrzucać sobie że je mam bo muszę wciąż żyć?
Że też nie ma się egoistycznej raczej typowej dla mężczyzn osobowości. Psychopata, nie psychopata. Nie każdy zmieli swoje nowo-narodzone dziecko w maszynce do mięsa!

Żyć albo nie żyć o to jest pytanie!

Ps. Gdzie jest granica miedzy gadaniem o śmierci a realizacją tego????????
Sulpiryd 2x 50

przez intel 26 lip 2012, 16:53
Granicą jest CAŁKOWITY BRAK WYBORU
Mnie najprawdopodobniej taka sytuacja wnet czeka.
To inni zadecydują o odebraniu mi reszty życia.Nie mam na to żadnego wpływu.
A skoro zadecydują, to nie zamierzam dam im przyjemności zrealizowania tej decyzji.
Zrobię to po swojemu.Na swoich zasadach.
intel

przez sens 26 lip 2012, 17:23
intel, S jak...
widzę że oboje macie doła
ale świetnie was rozumiem
powinna być eutanazja dla osób zdecydowanych na śmierć

nawet jak się lepiej czuję
to myślę o niej jak o wybawieniu
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez S jak... 26 lip 2012, 17:53
Czy takie myśli są normą w CHAD czy tylko my mamy takie zrysowane mózgi?.
Sens u mnie jest tak samo. Aż mnie szczęka boli tak ją ściskam żeby nie walnąć jakiegoś numeru.
Bo mimo wszystko takie myślenie jake ma Intel jest bardziej idiotyczne niż moje.
Sorry Intel :D

Dla mnie osobiście bardziej zastanawiający jest fakt ze wolę walnąć jakieś głupstwo niż zgłosić się po pomoc.
Cecha charakteru? Nigdy nie lubiłam przed osobami trzecimi okazywać słabość, nawet przed mężem ( wolałabym napisać list pożegnalny niż powiedzieć co się ze mną dzieje).
Może dlatego odsetek samobójstw u mężczyzn jest większy niż u kobiet. Oni lubią brać sprawy w swoje ręce niż prosić o pomoc....

-- 26 lip 2012, 16:57 --

Z drugiej strony właściwie kogo prosić o pomoc jak w sumie i tak wszyscy maja cię gdzieś ( prócz dzieci-ale ich prosić nie da rady) Dzwonić na numer tel zaufania i łudzić się że kompletnie obca osoba cię zrozumie. Kolejny idiotyzm.
Sulpiryd 2x 50

przez sens 26 lip 2012, 22:17
z tego co wiem wsród CHADowców jest jeden z najwyższych wskaźnk samobójstw
S jak... telefon zaufania mi pomógl kilka razy
bo nie mogłam lub nie chciałam się wyżalć bliskim
ale oczywiście to tylko spuszczenie napięcia

ja mam wrażnie że jestesmy skazani ...
służba zdrowia, lekarze, terapeuci są czasami bezradni

i to pieprz*** że mogą pomóc to chyba takie ... sama nie wiem...
udawanie bo tak trzeba
że mogą nam pomóc

taka fałszywa nadzieja
moze dla częsci z nas

ale ja już tracę nadzieję
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez amelia83 26 lip 2012, 23:02
sens napisał(a):Intel
to w tym podręczniku nawet było że jak się bierze duzo na siebie, nie spi, jest się w wirze to wchodzi się w hipo.

mi się włączyła irytacja na wiele rzeczy...
wczesniej ich nie widziałam albo olewałam jak była w depresji a teraz bardzo przeszkadzają
i nietesty czasami tę irytację okazuję....

mam dokładnie tak samo, ostatnio mało sypiałam, mam dużo pracy, zajęć,...ciągle coś się dzieje...ale podświadomie boję się, że to zaczątki doła...staram się nie myśleć, ale momentami mi tak smutno i "nie tak"- jakoś inaczej, to co robię mnie irytuje, robię gorzej, dziwnie mówię
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez S jak... 27 lip 2012, 10:21
Sens wydaje mi się ze depresje w CHAD są inne niż te tzw zwykłe. Moze dlatego. I moze dlatego że rzeczywiście leki co najwyżej łagodzą stan, a większość z nas CHAD-owców nie chce takiego bezpłciowego nijakiego życia. Może jesteśmy desperatami, którzy uważają że lepiej umrzeć dziś niż przeżyć kilka następnych lat w niewoli własnych ograniczeń.

Amelia zauważyłam wyraźnie ze hipo w trakcie terapii jest inne niż to z przed.
Tamto to była czyste super pozytywne szaleństwo a teraz skutek źle działających leków.
No bo czyż nie różni się "stan szczęśliwości" wywołany w sposób naturalny od tego po alkoholu i narkotykach-czyli wywołany w sposób sztuczny?

U Mnie tak naprawdę zaczęło się źle dziać gdy zaczęłam regularnie brać antydepresanty. Sztuczne zwyżki serotoniny. Trzy lata regularnego i uczciwego brania antydepresantów nim postawiono diagnozę. Widocznie stany podwyższonego nastroju przy braniu leków mają ten niewątpliwy paskudny urok. Nie wiadomo co gorsze. Bo u mnie w takich stanach jakoś lekko podjęłabym się autodestrukcji.

W czasie ostrych depresji łatwiej mi spuszczać powietrze z balonika. Zresztą nawet bym nie miała siły na myślenie i działanie.

No i ostatnie doniesienia ze świata. Długotrwałe branie antydepresantów upośledza działanie neuroprzekaźników i już do końca życia trzeba sztucznie regulować jego stan w organizmie. Nie powinno się ich brać dłużej niż dwa lata.
I z tym bym się zgodziła. Od zawsze brałam uspokajacze i antydepresanty jednak nigdy regularnie i nigdy nie dłużej niż 6 miesięcy.
A teraz po tych czterech latach nie da rady bez nich funkcjonować.
Sulpiryd 2x 50

przez intel 27 lip 2012, 12:33
Dlatego mój lekarz , który ma zasłużoną opinie specjalisty w temacie CHAD nie zapisze żadnych antydepresantów.
Na dłuższą metę kompletnie w chad się nie sprawdzają , powodują wręcz większą huśtawkę.
I Jego uparte przekonanie co do antydepresyjnego działania Lamotryginy ( po kilku miechach stosowania dawki terapeutycznej ) okazało się w moim przypadku jak najbardziej słuszne.
Z resztą takie są ponoć najnowsze metody leczenia tej niebezpiecznej dla życia choroby-stabilizatory i najnowsze leki przeciwpadaczkowe + ewentualnie nowy przeciwpsychotyk z dodatkowym działaniem antydepresyjnym -Kwetiapina.
Ponoć okazuje się że zmiany w funkcjonowaniu mózgu w CHAD są prawie takie same jak te ktore występują przy epilepsji-stąd wysoka skutecznośc nowoczesnych leków przeciwpadaczkowych.

Już domyślam się dlaczego ropętałem piękną i satysfakcjonującą wojnę z otoczeniem.
Doszedłem do wniosku, że nie wszystkim się podoba mój powrót po 5 latach do stanu najbardziej zbliżonego do "normalności"
Wróciła dawna pewnośc siebie, przekonanie co do swoich zasobów intelektualnych, zdecydowanie w działaniu.
Widzieliście film "Przebudzenie" z DeNiro ? ( jeśli nie-obowiązkowo zobaczcie-oprócz" lotu nad kukułczym gniazdem " chyba najlepszy film o psychiatryku )
Otóż bohater tego Dzieła opartego na faktach , pod wpływem eksperymentalnej terapii nowym lekiem powraca z umyslowej śpiączki trwającej jakiś 30 lat , do rzeczywistości.
Jego Matce, ktora opiekowala się Nim przez te lata niczym roślinką ,niezbyt Jego odzyskana niezależnośc sie podoba.
Obraża się nawet na Niego bo zaczyna z apetytem spoglądac na Laseczki.
intel

przez S jak... 27 lip 2012, 15:09
Wiwat Lamotrygina...lecz nie dla mnie :(
Sulpiryd 2x 50

przez intel 27 lip 2012, 15:24
Cóz .Nie dla mnie było 99 % wszystkich leków, ktore przez 5 lat mi dobierali.
Straciłem 5 lat życia.Nie wiem gdzie się podziały te lata , które jawią mi się tylko i wyłącznie jako obłąkana maligna
intel

Sortuj wg