CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nihil6 28 mar 2014, 10:16
Depakiniarz, Syntetyczny ? To RTI coś tam coś tam i inksze gówna podobnego pokroju ? :P Z zasłyszanych/przeczytanych opinii użytkowników hajpa ponoć do naturalnej kokainy się nawet nie umywają :P

-- 28 mar 2014, 09:21 --

Depakiniarz, no to może jakiś awangardowy "heppening" z keczapem w roli głównej ? :D Za bajtla raz tak jednemu skurwiałemu sąsiadowi okna nim wymazaliśmy xD
"Volenti non fit iniuria."

przez Depakiniarz 28 mar 2014, 10:34
Ja kiedyś klejem biurowym klamki w sklepach od zewnątrz smarowałem, tym w płynie, z klamek zwisały takie gile i ludzie rękoma łapali. Fajnie wtedy było. Albo jajami z bloku rzucaliśmy w ludzi z dachu. Raz z 30 metrów babce takiej jajem centralnie przyjebałem w caban, wezwała policję, my ze znajomkami na dachu, policja próbuje wejść, a my siedzimy na klapie i ni /cenzura/. Pojechali sobie :d

Ale najfajniejsze to chyba były sople z flegmy w kiblach w szkole na suficie. 20 bydła idzie do męskiego, zbiera charę i jeb na sufit.
No i jeszcze moda na jojo była.

Napisałem maly wierszyk do melodii Hani Banaszak " W moim chadowym życiu"
hanna-banaszak-w-moim-chadowym-zyciu-t49067.html

przez INTEL 1 28 mar 2014, 10:38
A ja z kumplami pozbieraliśmy świeże psie gówna i położyliśmy je na wycieraczkę przed drzwiami szmaciarzowi,ktory się czepiał wiecznie o granie w piłkę przed domem.Na to położyliśmy gazetę, zapaliliśmy ją i zadwonili do drzwi, po czym zwialiśmy piętro niżej.
Facet otworzył i naturalnym odruchem zaczął w klapkach szybko deptać gazetę :D :D
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nihil6 28 mar 2014, 10:42
Depakiniarz, Haha :D A no, mi też tęskno do tych beztroskich lat dzieciństwa/wczesnej młodości "sprzed" ... ;)

przez Depakiniarz 28 mar 2014, 10:43
A przeze mnie nauczyciel od WF-u doznał załamania psychicznego i zwolnił się ze szkoły xD
Kiedyś zadzwoniłem do restauracji KFC że jest podłożona bomba, pacze, po kilku minutach podjeżdża straż pożarna, karetka i policja :D
Dzwoniłem od kolegi, nasrane wtedy mieliśmy równo, to było z 16 lat temu, na szczęście nas nie złapali.

przez Nihil6 28 mar 2014, 10:43
INTEL 1, motyw z filmu z Sandlerem :D Bodajże "Billy Madison".

przez Depakiniarz 28 mar 2014, 10:48
No i raz nietoperza do domu przyniosłem. biedak gdzieś wyleciał z lasu i "zamieszkał" w ciemnym zadupiu mojej podstawówki. Jakiś taki mało ruchliwy był, chciałem się nim opiekować ale matka kazała mi go odnieść z powrotem. Chodziłem do klasy plastycznej, mieliśmy osobną pracownię obok szkoły i tam była taka miejscówka gdzie gromadziły się gryzonie. Znaleźliśmy martwą mysz, włożyliśmy ją z kolegami z klasy do pustej puszki po farbie, nalaliśmy benzyny i podpaliliśmy. Raz też sobie brwi zgoliłem, ale to już w technikum. W MCdonaldzie jak byliśmy w grupie w której była także moja była dziewczyna ( także za czasów technikum) to zabrałem jej colę, poszedłem do kibla i nalałem do pojemnika, odstawiłem z powrotem, ona to wypiła i zaczęła rzygać. Niesforny byłem, taki mały łobuz:D

przez Nihil6 28 mar 2014, 10:57
Depakiniarz, xD Z tą colą to już chyba lekkie przegięcie :P

przez Depakiniarz 28 mar 2014, 11:00
No tak, patrząc z perspektywy czasu źle się wtedy zachowałem. Ale wiadomo, za gówniarza różne pomysły do głowy przychodziły.

przez Widmo 28 mar 2014, 11:50
Marwil,
Przecież nie jesteśmy naukowcami tylko składową owego modelu poddawanym procedurze naukowej.

Do tego nie dysponujemy jeszcze wiedza i doswiadczeniem stad nasze spostrzezenia sa obarczone duzym bledem.
Dlaczego pisze, ze nalezy uwazne przygladac sie swoim reakcja na leki, temu jakie sa objawy itd.
Sam mam doswiadczenie z tym ze z przeciwnej strony.
Raz wkrecilem sobie objawy uboczne zwiazane z litem. Po opieprzeniu przez przyjaciolke z dystansem spojrzalem na wszystko i okazalo sie, ze objawy minely jak reka odjal a byly zwiazane z moim nastawieniem psychicznym.
Fakty byly - raz nogi i rece mi tak lataly, ze chcialem wzywac pogotowie ale interpretacja byla bledna bo byla to jakas reakcja nerwicowa.
Dwa, kiedy wrocilem do jednego z lekow wiedzialem, ze zgodnie z ulotka moge miec dziwne sny i mialem. Tylko po kliku dniach okazalo sie, ze o tych snach to czytalem, kiedys w ulotce ale dot. innego leku :D
Wydawalo sie, ze moje reakcje na leki to sa fakty. Z tym, ze piszac fakty mialem na mysli glebsze rozumienie tego slowa.
Znalezienie i zrozumienie wlasciwej przyczyny danego zjawiska.
Przelatujace kropki to nie fakt tylko zjawisko. faktem jest, ze mozg generuje takie zjawisko a obrazek jest statyczny.
Dlatego nie dziwcie sie, ze tak samo nieufnie podchodze i do siebie i do Was :)
I wlasnie aby to wykluczyc tak mocno naciskam na opieranie sie na faktach - ale faktach naukowych - czyli kanonie wiedzy dot. chad
Jezeli przeczytacie nasza dyskusje i porownacie z trescia artykulu do ktorego linka podalem dot. schematow leczenia chad to w zasadzie ani nic wielkiego nie potwierdzilismy ani nie obalilismy. Wszytsko tam jest.
-indukowanie hipomanii LPD
-dyskusja czy i na ile LPD pomagaja itp.
-itd.
Jest w tym artykule Marwil, Widmo itd. slowem prawie wiekszosc naszych przypadkow z forum.
Jest tylko jedna kwestia.
Problemem nie tylko jest JAK leczyc. Ale JAK, KOGO, i W JAKI SPOSOB leczyc.
I tutaj jest spore naduzycie skoro Ty byles leczony tylko LPD kiedy to po odstawieniu odjechales na wakacjach a np. INTEL ze stanami mieszanymi mial podawane LPD - rowniez w tym przypadku zabronione.
Dlatego unikalbym uogolnien typu LPD szkodza, psychiatria to polnauka itd.
Dlatego uwazniej przygladalbym sie swoim objawom.
I ostatecznie nie zrazac sie tylko poszukac rozsadnego lekarza.

przez S jak... 28 mar 2014, 13:24
I tak to wszystko jest gówno warte. Buja mną jak cholera. Rzygać mi się chce (dosłownie)
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 28 mar 2014, 13:26
Widmo, :smile: Fakt, czy zjawisko.... Zjawiska też są faktem. Nie tyje się po depakinie, czy olanzapinie czytając ulotkę. Impotencja od czytania o SSRI? Dobrze, że tym zjawiskom polekowym nie będę musiał uważnie się przyglądać (jak i wielu innym, których nie wymienię, bo ich istnienie może być dyskusyjne).
Lit ma obrzydliwy smak, zapach, nazwę, uwala libido i jest toksyczny . To tak, jakbym miał codziennie rano połykać fekalia ratownika z Czarnobyla, żeby przypadkiem nie poczuć się gorzej - robiłem to ponad dwa lata - jestem bezdyskusyjnie uprzedzony.
Wyeliminowałem możliwość wyindukowania manii lekami. Naturalną lekka, nieszkodliwą hipomanię powitam czule.
Zniknęły problemy jak i w jaki sposób mnie leczyć. Nie leczenie też jest jakimś sposobem życia z chorobą.
Nie robię tego na wariata ;). Wiem jak wygląda moja choroba nie leczona i taką drogę świadomie wybieram na nieokreślony czas jako mniejsze dla mnie zło.
Co miesiąc zostają mi 2 stówy w kieszeni.

Moją postawę dobrze zobrazuje ten utwór, który sobie dedykuję:

Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez maargooo 28 mar 2014, 13:30
Geminus napisał(a):maargooo, nie miałaś żadnych skutków ubocznych po Kwetiapinie? Chodzi mi przede wszystkim o tycie. Po Olanzapinie mam + 20 kg :why: Stosowaliście jeszcze jakieś neuroleptyki?

Geminus - przytyłam na Kwetiapinie jakieś 3-4 kg, ale to głównie dlatego, że nie kontrolowałam apetytu. Nie da się ukryć, że na jego brak nie można narzekać, ale na razie raczej nie tyję dalej i cały czas to obserwuję...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Widmo 28 mar 2014, 14:08
Marwil,
Zycze Ci abys bez lekow czul sie dobrze (w ostatecznym rozrachunku taka opcja tez bywa dobra). Ale z takim podejsciem
Lit ma obrzydliwy smak, zapach, nazwę, uwala libido i jest toksyczny.

to ja sie nie dziwie, ze trudno Ci bylo wstrzelic sie w farmakologie :D
Tak sie sklada, ze mi akurat nic z tych rzeczy nie przeszkadzalo a libido uwolnione przez depresje bylo idealne :)
Przyznam, ze jeszcze sie lapie na tym, ze czasami wieczorem prawie, ze odruchowo siegam do szafki z lekami :)
Pozyjemy zobaczymy, glupio by bylo zle zyczyc, czy sie zakladac o wynik ale dobrze nie wroze :/

Sortuj wg