CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 26 mar 2014, 15:41
INTEL 1 napisał(a):Raczej z psychotycznym obłędem.

Psychotycznym obłędem czyli w zasadzie jednym z glowych komponetow manii a raczej pewnie u Ciebie stanu mieszanego
Odstawienie po mękach związanych z bzdurnym "trzeba przeczekać" - natychmiastowa hipomania.

Znowu zapytam czy tylko odstawiany byl antydepresant?
Bardzo latwo jest zle powiazac fakty. Stad podojne slepe proby, statystyki itd. a i tak latwo wypuscic sie na manowce.
Taki test, zart.
Np. od dzisjaj jak zobaczycie czarnego kota, lub atrakcyjna blondynke powiazecie
to z dyskusja o antydepresantach i ze mna...pamietajcie - czarny kot lub blondynka ;)
Dla przypomnienia...blondynka...kot...Widmo ;)
Logika w leczeniu chad i innych chorób ma urlop.

Chodzilo mi o to, ze przyjmujac stwierdzenie A jako prawdziwe/falszywe implikuje to twierdzenie B.
W tym sensie jezeli antydepresanty indukuja hipomanie to lecza z depresji - "lecza" z obnizonego nastroju.
Jak z nozem, ktorym mozna ukroic chleb lub zabic.

przez marwil 26 mar 2014, 15:48
Widmo, właśnie dlatego napisałem, że dziwi mnie mania nastepująca kilka dni po odstawieniu antydepresanta a nie np. w trakcie jego brania. Dodam, że podczas licznych kuracji antydepresantami nigdy nie miałem zwyżki w trakcie zażywania.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 26 mar 2014, 16:07
marwil,
Mnie tez dziwi. Ja bym to tlumaczyl naturalna zmiana faz i/lub dzialaniem antydepresantow po dluzszym czasie.
Do tego przyprawione wakacjami. Sam pisalem, ze u mnie dziurawiec mogl zaindukowac hipomanie co jest logiczne ale na 100% nie jestem pewien czy to nie bylo naturalne odbicie po dlugiej depresji.
Co ciekawe chyba wiekszosc tak ma, ze przeskok nie nastepuje z subdepresji ale z najczarniejszej odchlani.
Chyba tez sie wypieprza leki w momencie, kiedy traci sie cala nadzieje, w ciezkiej depresji. Czyli wtedy kiedy minelo juz dobrych kilka miesiecy i prawdopodobienstwo naturalnej zmiany fazy rosnie i jest bardzo duze.
Ja nie neguje, ze cos takiego wystepuje tylko, ze moze byc to wynikiem bardziej skomplikowanych procesow niz zwykle odstawienie antydepresanta. Stad pytanie czy i nie stabilizatora.
Udowodnione jest, ze antydepy indukuja hipo/manie. Wiemy to z literatury i z doswiadczenia.
Trudno sobie wyobrazic aby fakt ich odstawienia tez dzialal tak samo. Przeczy to prawidlowemu wnioskowaniu i temu co pisza (a raczej nie pisza) o tym w literaturze naukowej. Stad podchodze do takich przypadkow nieufnie i po prostu staram sie je zrozumiec. Znalezc spojniejsze wyjasnienie mechanizmu niz wydawaloby sie logiczne powiazanie faktow.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez S jak... 26 mar 2014, 16:32
Cóż-znajduję się w grupie tych którzy maja tak, że przy antydepresantach czarna dziura i zero poprawy, po ich odstawieniu hipo. Długie stosowanie antydepresantów( 100% zaufania do lekarzy) i najgorszy stan mieszany w trakcie brania antydepresantów. Dość sporo tych przypadków.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Depakiniarz 26 mar 2014, 16:40
S jak..., czyli mamy podobnie, u mnie także leki przeciwdepresyjne nie pomogły.

Zapraszam do przeglądnięcia mojej galerii:

depakiniarz-depresyjne-malarstwo-t48963.html

przez marwil 26 mar 2014, 16:47
U mnie i u kolegów mania wystąpiła dokładnie kilka dni po odstawieniu. Pewnie to jak i wiele zagadnień w psychiatrii znajdzie kiedyś wyjasnienie.
Już się pewnie powtórzę, ale dla mnie psychiatria jest na etapie złażenia a z drzewa - rozgląda się i próbuje sawannowych korzonków, czy gorzkie, czy słodkie. Czy po tych nie zdechnę z głodu pomimo bólu brzucha? Dobrze przesadziłem - może na etapie mieszania pajęczyny ze śliną na zaklejenie dziury w brzuchu po kuli z muszkietu, lub upuszczaniu krwi przy nadciśnieniu.
Toż ile w tych publikacjach:
"mechanizm działania leku nieznany"
"Przyczyny choroby afektywnej dwubiegunowej nie są dobrze poznane"
"Katecholaminowa hipoteza chorób afektywnych"
Zmiany morfologi mózgu: "Wiedza o znaczeniu i charakterze tych zmian jest niepełna"
A różnica w skuteczności LPD vs placebo na poziomie kilkunastu procent.

I tak żongluje się tymi kilkoma grupami substancji. Część chorych reaguje na pewno dobrze- badania wykazują różne wykresy statystyczne. Życie to weryfikuje.
Badania są sponsorowane głównie przez koncerny farmaceutyczne. Wierzę im jak Donkowi T.
Mam jednak nadzieję, że może nasze wnuki doczekają prawdziwie skutecznych leków na tą chorobę.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 26 mar 2014, 17:08
Na podstawie swoich wieloletnich praktycznych doświadczeń jestem absolutnie przekonany o braku skuteczności leków antydepresyjnych typu SSRI/SNRI. Ich antydepresyjne działanie jest sporadyczne ( wystarczy poczytać to forum),podobnie jak ich potencjał (hipo)manialalny. Najczęściej jedynym skutkiem ich "działania" jest pogorszenie samopoczucia, nasilenie depresji, myśli samobójczych, że o skutkach ubocznych nie wspomnę. I dlatego kategoryczne zaprzestanie ich brania powoduje ,że choć na chwilę cudownie się "zdrowieje". To tak jakby uwolnić się od silnej toksyny w organizmie. Współczesne "antydepresanty" to droga donikąd , a właściwie droga do zatracenia.
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 26 mar 2014, 17:09
Przyczyną może być chociażby gonitwa za pieniądzem. W pracy się coraz więcej od nas wymaga, co chwilę są dokładane nowe obowiązki którym trudno sprostać. Strach przed utratą pracy oraz przed tym że nie będziemy mieli jak zapłacić kredytu za dom powoduje że wciągamy się w ta spiralę wymagając od siebie więcej niż potrzeba. Wiem po sobie. Do tego dochodzą czynniki stresowe, które jak wiadomo mogą poważnie wpłynąć na naszą psychikę. Używki owszem, podpisuję się pod tym ręcami i nogami że alko, trawa i białko robi sieczkę z mózgu. A jak wiadomo celebryci od nich nie stronią, a to właśnie u ludzi w wysokim IQ, rozmaitymi talentami jest najczęściej wykrywany chad.

Może to i głupie, ale /cenzura/ też wie co się dodaje do żywności. Cała ta chemia pakowana w kiełbasy i inne gówna, niby przebadana, ale człowiek musi żreć i to jest najbardziej dochodowa branża ever. W danonkach jest na przykład znikoma ilość ołowiu, ale produkt jest dopuszczony do spożycia, gdyż zawiera znikomą jego ilość. Kiedyś nie było chemii w jedzeniu i odsetek wariatów był znacznie mniejszy. Nie zdziwiłbym się, gdyby te wszystkie świństwa w jedzeniu były przyczyną rozmaitych chorób psychicznych.

przez guernone 26 mar 2014, 19:48
Nikt nie odpowiedział na mój post + czytając Wasze nasuwa się pytanie:

Jakim lekiem opanować depresję, która jest następstwem manii wywołanej braniem LPD?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez S jak... 26 mar 2014, 20:38
To dobre pytanie. Też się nad tym zastanawiam i jestem ciekawa jak zadziała moja psych gdy ten czas depresji nadejdzie. Chociaż może ma racje i ten zestaw leków jaki mam uchroni mnie przed tym..........zobaczymy.

-- 26 mar 2014, 19:51 --

Jako ciekawostka. Badano stosowanie leków przeciwdepresyjnych przez chorych na dużą depresję a zachowania samobójcze. Wnioski następujące-Zdaniem Yerevaniana i wsp. (2007) podejmowanie prób samobójczych przez przyjmujących LPD adolescentów z rozpoznaniem MDD (duża depresja) jest czynnikiem ryzyka konwersji diagnozy w kierunku zaburzeń afektywnych dwubiegunowych.

A z tego po raz kolejny wynika jak antydepresanty są niebezpieczne CHAD ( wzmagają myśli samobójcze)
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Depakiniarz 26 mar 2014, 23:26
Włączyła mi się zajebista faza. Zamiast malowania tak jak sobie obiecałem, zacząłem sprzątać swój pokój. Uzbierałem już piętnaście worków i nie mogę przestać. Natłok myśli w głowie, nie wiem czy znajdę dziś czas na malowanie. Jest tego OGROMNA ilość i wręcz czuję podniecenie sprzątając swój pokój. Nawet nie uprzątnąłem połowy swojego pokoju. Nie wiem czy dziś wezmę benzo na sen, chcę maksymalnie wykorzystać ten dzień.

przez comatom 26 mar 2014, 23:29
Depakiniarz, :D bedzie dobrze,bedzie czysto :D
comatom

przez Depakiniarz 26 mar 2014, 23:56
Oj, nie wiem, czuję że idę mocno pod górkę.

przez comatom 26 mar 2014, 23:58
Depakiniarz, spoko odzyj .... :D wykorzystaj kazda chwile
comatom

Sortuj wg