CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez S jak... 24 mar 2014, 18:48
To ty masz farta kobieto :mrgreen: U mnie początki podobne, niestety wszystko trwa nadal :why:
jeno po diagnozie nie mam głupawki polekowej. Przestali mnie faszerować antydepresantami. Niestety problemy gastryczne jak były tak są.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Weiss 24 mar 2014, 19:56
Problemy, to beda juz do konca zycia .... nie ma co sie czarowac :roll: Trzeba uwazac na siebie... mnie wali od czasu do czasu ale nie daje sie i jakos sie kulam. Nolpaza raz na jakis czas przez miesiac czy cos podobnego i dalej do przodu ;) a ci co produkuja Alugastrin, to juz mnie honorowym uzytkownikiem powinni oglosic :twisted:
A za glupawka ale taka normalna - niekoniecznie polekowa, bo u mnie jest taka sztuczna chemiczna i nie lubie - to tesknie ech .... co za zycie ;) slonca chce!!! SLONCA!

przez Maggda92 24 mar 2014, 20:54
Miałam pytanie ale na razie jeszcze się wstrzymam ;)
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 24 mar 2014, 22:05
A ja od piątku nie biorę w ogóle leków i czuję się znakomicie. Odstawiłem zupełnie Depakine, Symfaxin, Deprexolet i Estazolam. Wrócę jedynie do leku nasennego gdyż mam problemy ze spaniem. Samopoczucie na dużym plusie, z uśmiechem na ustach czekam na manię.

przez comatom 24 mar 2014, 22:11
Depakiniarz, :great: pozdro
comatom

przez Depakiniarz 24 mar 2014, 22:22
Dziękować:)
Dziś byłem w MOPR i rozmawiałem z psychologiem, powiedziała że w zasadzie nie może mi w żaden sposób pomóc bo wszystko wiem o chorobie i wiem co robić. Polecała tylko psychoterapię, bo w moim przypadku to konieczność.

przez S jak... 24 mar 2014, 22:28
Taka mała rada. Zabezpiecz się czymś bo zupełnie nagle i bez ostrzeżenia może cię pozamiatać.
Sulpiryd 2x 50

przez Depakiniarz 24 mar 2014, 22:32
Czym się zabezpieczyć i w jakim sensie?

przez 99 Problems 25 mar 2014, 06:56
marwil napisał(a):Mam pytanie, czy u kogoś z Was występowały podczas epizodów depresji lub manii objawy psychotyczne (np. urojenia). Nie jestem już w ciężkiej depresji, nie biorę środków psychoaktywnych (czasem piwko). Wczoraj się wystraszyłem. Zaatakowały mnie rano urojenia ksobne o umiarkowanym nasileniu. Postronne rozmowy dotyczyły mnie. Nadinterpretowałem treści z telewizora, symbolikę kolorów. Miałem świadomość, że coś nie halo. Łyknąłem połówkę alprazolamu i pospałem do popołudnia. Przeszło.
Składam to na karb przeciągającego się stresu.

Cos o tym wiem :hide: u mnie nigdy nie zdarza sie to podczas depresji tylko juz w ostatnim stadium manii, ktore to zawsze konczy sie szpitalem.

Mam dokladnie te same objawy. ktore wymieniles czyli wszyscy dookola rozmawiaja na moj temat kazde spojrzenie mowi ci, ze ludzie doskonale cie znaja, rodzina ciagle robi ci na zlosc - mania przesladowcza czyli wszyscy cie sledza kazda rozmowa sasiadow jest na twoj temat smieja sie z ciebie i swiecie w to wierzysz. Symbolika znakow i jej rozkminianie, kolory wydaja sie tak wyraziste i barwne jakbys pierwszy raz je widzial, ciagle dodajesz odejmujesz liczby badz ostatnio jak jezdzilem w takim stanie zapamietywanie i notowanie kazdej rejestracji samochodu, bo wydawalo mi sie, ze ciagle wymieniaja sie samochody z tylu sledzac mnie. Potrafilem zatrzymac goscia tlumaczac mu zeby mnie nie sledzil wiec patrzyl jak na waryjata heh.
Z telewizorem rozmawialem w myslach, a on tak jakby w nich czytal i kazdy program na kazdym kanale rowniez mnie dotyczyl.
Potrafilem liczyc na przyklad ogladajac mecz NBA ile jest ludzi na trybunach w jakich kolorach koszulek. Darlem sie do sasiadow, ze sa agentami. Ubzduralem sobie, ze zhakowano mi komputery wszystkie systemy rozwalilem kasujac pliki systemowe i wyrzucajac dyski. Potrafilem chodzic bez celu do krancowego wycienczenia obawiajac sie, ze czekaja juz na mnie w domu.
Potrafilem liczyc samochody na autostradzie rozrozniajac kolory i doszukujac sie ukrytego kodu. Spakowalem prawie wszystko w domu i chcialem wyrzucic, bo wydawalo mi sie, ze wszystko ma byc biale i zostawilem tylko biale rzeczy.
Na szczescie zdazylem tylko pozbyc sie 3/4 szafy wyrzucajac wszystkie nie biale buty i ciuchy, playstation i wszystko co bylo w szafce pod telewizorem filmy, gry, okulary 3d itp itd. Chcialem wyrzucic telewizor na szczescie nie bylem w stanie zrobic tego sam.
Pozbylem sie rowniez I-phona5s, wszystkiego z lodowki oprocz mleka, bialego sera i jajek, wszystkich detergentow, wiekszosci garnkow, kolorowych talerzy czy kubkow, duzo waznych dokumentow, bo ubzduralo mi sie, ze nie bede juz ich potrzebowal i nie obowiazuja mnie zadne prawa i przepisy. Prawie wszystkie nie biale drobiazgi, obrazy, ksiazki itp itd to co na teraz przychodzi mi do glowy. Reszta uchowala sie tylko dzieki niezapowiedzianym odwiedzinom najblizszych, bo wiedzieli juz, ze jest nie halo po gadce przez telefon.

Bylo tego znacznie wiecej tylko to najgorsze chce zostawic juz dla siebie. Napisze tylko, ze wydawalo mi sie juz jakbym byl bogiem mial kontrole nad zwierzetami w tym tymi najmniejszymi, ktore obserowalem dla przykladu. W tym ostatnim stadium prawie 7 dni bez zmruzenia oka nawet. Gdy raz czy dwa razy zachcialo mi sie spac, a przynajmniej tak myslalem pomimo zamknietych oczu przez godzine lub dwie nie bylo o tym mowy - styki sie palily nie dajac wytchnienia. Nie ma mowy oczywiscie o tabletkach wszystkie polecialy jako pierwsze do kosza nawet advil przeciwbolowy.
Bylem bardzo bliski skoku w tym czasie bynajmniej nie z powodu depresji. Moge powiedziec, ze uratowala mnie rodzina "just in time", bo nie wiem co by sie stalo za kilka godzin. Skrajnie wycienczony schudlem bardzo duzo w tym czasie i z poryta bania wyladowalem na zamknietym tym razem bez pomocy policji i strazakow wystarczyla karetka i pielegniarze.

Moglbym podac jeszcze wiele przykladow na to czym moga sie konczyc jazdy psychotyczne i jak one moga wygladac wiec pisze to tak trochu ku przestrodze. Mnie do pionu zawsze sprowadzaja wysokie dawki risperdionu oczywiscie w polaczeniu z innymi medykamentami, a co oni tam wstrzykiwali we mnie na oddziale po przyjezdzie to nie mam pojecia. Zapomialbym dodac to byl akurat czas w ktorym odstawilem wszystkie uzywki od red bulla czy papierosow do narkotykow, a tylko przestalem brac leki podczas najgorszego dla mnie czasu w moim cyklu chorobowym poprzedzonym ciezka depresja z ktorej nie moglem sie wygrzebac przyjmujac medykamenty.

Podsumowujac moge powiedziec jest fajnie chyba zaden drag tego nie przebije przynajmniej te do tej pory, ktore znam ale gra nie warta swieczki. :twisted:
" Mam kilka chwil z zycia w ktorych pamietam smak powietrza i nie zapomne ich chocbym chcial"

przez marwil 25 mar 2014, 08:58
99 Problems, Zgadza się, kilka lat temu urojenia wystąpiły pod koniec manii. Wtedy pomógł mi rispolept. Bardzo podobne jazdy.
Dokładnie rok temu wyszedłem ze szpitala po ostrym kryzysie psychotycznym (spowodowanym niby paleniem marihuany). Analizujac jednak czas przed którym dostałem onego zajoba, zdaje mi sie, że byłem w lekkiej hipo. Odstawiłem palenie - kilka nocy bezsennych i Alicja w kraine czarów to pryszcz. Nie wiem czym spowodowany jest przedwczorajszy flashback. Manii nie mam - to pewne.

Depakiniarz - Na mój gust, to Cię odmula po lekach. Nie zachłyśnij się tylko. Dbaj o odpowiednią ilość snu.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 25 mar 2014, 09:07
Dlatego też wykupię dziś tylko leki nasenne. Brałem i tak większą ilość Mianseryny niż zalecana bo tylko wtedy w miarę spokojnie zasypiałem i już nawet wiem jaki wałek zrobię aby mieć tego więcej. Dziś zrealizuję tylko jedną receptę. Leczę się u dwóch lekarzy. Mam już wypis ze szpitala na którym jest zaznaczone jakimi lekami mnie leczono. Pojdę do drugiego psychiatry i powiem że zgubiłem te recepty i poproszę o wystawienie nowych.

Ze snem to faktycznie u mnie jest masakra. Dziś zasnąłem o godzinie 3 w nocy. O 23.00 przymierzałem się do snu. Kilka dni temu znalazłem także Relanium 5mg i wziąłem od razu dwie tabsy przed snem. Także nie pomagały :(

Samopoczucie faktycznie na dużym + Dziś z rana już sam nie wiem za co się zabrać. Za chwilę wychodzę po dodatek z MOPR w wysokości 280 zł. Może taki mały zastrzyk gotówki tak na mnie wpływa, nie wiem sam. Ale zauważam że moje posty są coraz dłuższe, podobnie jak na blogu. Remisja/hipo?

przez marwil 25 mar 2014, 09:20
Depakiniarz, Uważaj. Mianseryna, podobnie jak mirtazapina niosą niebiezpieczeństwo wybicia w górę (tak twierdzi mój psychiatra), tym bardziej, że już nie jesteś prawdziwy Depakiniarz ;)
Na Twoim miejscu potruchtałbym do lekarza i może chociaż tymczasowo zdecydował się na jakąś olanzapinkę i coś skutecznego na sen (zopiclon, zolpidem), może czasowo jakieś benzo na przyhamowanie. Jak nic złego sie nie będzie działo to pomału zejdziesz i z tego.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez S jak... 25 mar 2014, 09:40
Depakiniarz-jak na mój gust za szybko lecisz w górę. Musisz coś na przyhamowanie. Ale z drugiej strony-jak wylądujesz w szpitalu z objawami psychotycznymi potraktują cię bardziej poważnie niż w głębokiej depresji. Niestety...

Jednak lepiej brać na przyhamowanie niż dążyć by cię w szpitalu totalnie zamulili.
Sulpiryd 2x 50

przez Weiss 25 mar 2014, 10:05
Tez mi sie wydaje ze podstawa na czarna godzine jest lekkie benzo i neuroleptyk. Moj M. ma pod reka naszykowane przez doktorke Diazepam do skubniecia, zeby za glowa gonic nie trzeba bylo ;) i Risperidon, ktory mam zaczac brac jak poczuje ze cos zaczyna sie nie halo ..... nie wiem czy to cos zaradzi ale doktorka kazala miec, no to mam.
Mianseryna wywala tak samo w gore jak kazdy inny antydepresant a do tego jest przyjemnejsza, bo skubana bardzo naturalnie to robi i mozna sie na niej przejechac.

Sortuj wg