CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Geminus 20 mar 2014, 20:18
Depakiniarz nie wiedziałam, że masz dziś urodziny. Przyłączam się do życzeń a przede wszystkim życzę, żeby ktoś Cię w końcu porządnie ustabilizował.

macieywwa czyżby dziś humorek nieco lepszy? :D

przez Depakiniarz 20 mar 2014, 21:07
Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe:)

Mam pytanie na które szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi i chciałbym się zapytać Was.
Mianowicie dostałem krzywdzący dla mnie wypis. Zamiast depresji w chad, wpisali mi depresję zależną od borderline i "chad w wywiadzie". Wielokrotnie zgłaszałem w szpitalu że mam mysli samobójcze i lęki, o których nie wspomniano w wypisie. Czy mam kategorycznie domagać się takowego wpisu i czy mam do tego prawo?

przez S jak... 20 mar 2014, 22:53
marwil napisał(a):S jak..., może to tylko chwilowa zniżka. Pogoda taka paskudna. Przestałem już oceniać swój stan na podstawie jednego - kilku dni. Oceniam kilka tygodni. Mam pojedyncze zwały, jak np. wczoraj. Przeciwlękowce z zasady swojego działania ciągną w dół i mogą powodować stan depresyjny. Czasem sięgam po alprazolam, zostało mi kilka tabletek z opakowania, które dziubię od grudnia.

Ach alprazolam-cudowny lek-u mnie 100% hipo :mrgreen: solennie przyrzekłam sobie, że z niego rezygnuję. Jednak po raz kolejny żyłka ryzyka wygrała. Dziś po wizycie u psychiatry. Dorzuciła minimalną dawkę sulpirydu ale bardziej na moje IBS niż na CHAD. No i właśnie sobie siedząc wypompowana psychicznie chwilowymi problemami osobistymi pyknęłam sobie jedną tabletkę alprazolamu. A niech tam. Lubimy sobie ryzykować. Jedni tym, drudzy tamtym by tylko uzyskać chwilową choć namiastkę nirwany.
Używki mi szkodzą...- to myk coś jak najbardziej legalnego.
Marwil zapewne masz rację zanim zacznę panikować poczekam jeszcze. Z psychiatrą co do jednego jesteśmy pewni. Stosuję minimalne dawki leków by nie dopuścić po poprzedniego całkowitego zdebilenia. Z osobistego punktu widzenia ciężki czas przede mną. Nie staję na kolejną komisję ZUS. Wracam do pracy-co mnie wręcz przeraża. PANIKUJĘ.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nihil6 21 mar 2014, 00:18
Depakiniarz, "Koksu, wódy, dziwek i laserów" :D ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez Depakiniarz 21 mar 2014, 00:42
Dziękować :)

przez S jak... 21 mar 2014, 09:09
Ja was pytam-bo za cholerę tego pojąć nie mogę. Dlaczego lekarz zabrania brać leki przeciwlękowe które wbijają w hipo za to daje Cloranxen który powoduje depresje? (Możliwe skutki uboczne: Senność, ból i zawroty głowy, znużenie,stany depresji) W CHAD hipo to przestępstwo a depresja cacy?
Póki siedzę na rencie mam gdzieś te tabletki jakoś funkcjonuję. Ale renta do 31 maja i marsz do pracy. Bez przeciwlękowych w tydzień stracę pracę ( nie będę obrazowo pisać co się ze mną dzieje przed wyjściem z domu)
To jest qwa chore. Najlepiej żyć jak robot w subdepresji i jako pracę wykonywać zbieranie śmieci na ulicy(nie obrażając tych co taką pracę wykonują) albo zamknąć się w domu w depresji nie wadząc nikomu. Tylko nie hipomania bo za bardzo człowiek szczęśliwy jest!!!!!!!!
Sulpiryd 2x 50

przez Asmo 21 mar 2014, 09:48
Bylem wczoraj na wizycie. W zasadzie pani doktor byla zadowolona z mojego stanu i ja patrzac w przeszlosc rowniez jestem obecnie zadowolony. Chciala mi zwiekszyc lamo ale sie skapla ze biore 200 wiec pomysl odpadl. Lekkie wachania sa ale nie sa mocne. Da sie zyc:) Zwiekszyla mi paroksetyne z 10 do 20mg bo reasumujac wszystko mam delikatna depreche i zbyt czesto widze wszystko w ciemnych kolorach i czesto brak mi motywacji. Ale ogolnie nie jest zle. Pewnie byloby tragicznie gdyby nie moja kobieta. To punkt oparcia i chec do zycia. Mam niezle dziury w glowie od lekow. Kiepska pamiec, koncentracja. Czesto sie zastanawiam z ktorej strony bloku samochod zaparkowalem albo trzy razy w ciagu dnia pytam sie kobiety czy jutro idzie do pracy na rano czy popoludnie. Wczoraj na wizycie zbieram sie do wyjscia i pytam czy recepty jakies mi da, a lekarka ze dawala mi i chowalem w portfel. Twierdzi ze od lekow mam zaburzone funkcje poznawcze. Co zrobic... cos za cos. Chyba ze wiecie czym albo jak poprawic funkcje poznawcze?

Trzeba przetrwac zime, by moc poczuc wiosne...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez marwil 21 mar 2014, 10:10
S jak..., Bo dla lekarzy może nie tak bardzo liczą się nasze subiektywne odczucia. Sukces to: brak mysli samobójczych, lęku, normalny napęd psychoruchowy, możliwość funkcjonowania społecznego, snu, zdolność logicznego rozumowania.
Asmo, Teoretycznie na sprawniejsze funkcjonowanie mózgu: piracetam, miłorząb japoński. (jadłem to bez zauważalnej poprawy)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez coma 21 mar 2014, 10:11
Asmo, poproś o piracetam, u mnie spisuje się bardzo dobrze a miałam naprawdę zorany mózg ;)
PEACE & LOVE

przez INTEL 1 21 mar 2014, 11:22
Asmo napisał(a):Mam niezle dziury w glowie od lekow. Kiepska pamiec, koncentracja. Czesto sie zastanawiam z ktorej strony bloku samochod zaparkowalem albo trzy razy w ciagu dnia pytam sie kobiety czy jutro idzie do pracy na rano czy popoludnie. Wczoraj na wizycie zbieram sie do wyjscia i pytam czy recepty jakies mi da, a lekarka ze dawala mi i chowalem w portfel.

:D
Asmo- skąd wziąłeś opis mojego stanu? :D
Ja już zwyczajnie się z tego śmieję, ponieważ rozpierdalanie wyposażenia mieszkania z powodu niemożności znalezienia kluczyków nic nie dawało poza chwilową ulgą i kacem po chwili ( kluczyki z samochodu,lub też inne potrzebne na gwałt przedmioty potrafiły znaleźć się na przykład w szafce z bielizną. Nie mam pojęcia jak to się dzieje, czasami podejrzewałem już żonę o drobne złośliwości :D )
Cieszę się , że globalnie czujesz się lepiej ( oczywiście w stosunku do stanów jakie opisywałeś kilka miesięcy temu)
Cudowne leki na poprawę pamięci to zwykłe placebo. Oczywiście bezskutecznie próbowałem i zdania nie zmienię.
...nie mam podpisu...

przez Widmo 21 mar 2014, 11:44
A ja pod rozwage wloze kij w mrowisko.
Przypomnijcie sobie jak funkcjonowal Wasz umysl w momentach depresji lub hipo/manii a kiedy nie byliscie jeszcze na lekach.
Zawsze mnie zastanawia na ile, w jakim stopniu zaburzenia poznawcze biora sie z chad a na ile z brania lekow.
Moge sie wypowiadac jedynie co do dzialania litu i nigdy nie zauwazylem aby jakos stepial mi myslenie.
Za to kilkudniowa obnizka nastroju potrafila mna kompletnie potargac. Nawet nie tyle, ze nie bylem wstanie myslec w pracy, co nawet za prace sie zabrac. Podobnie z podwyzszonym nastrojem a raczej wszelkimi nieprzyjemnosciami zwiazanymi z hipomania jak
trudnosc w koncentracji, gonitwa mysli itp. W tym przypadku dobrze sobie radzila kwetiapina - dawala spokoj do pracy, ktory byl cenniejszy niz lekkie zmulenie jakie powodowala w pierwszej polowie dnia.

Przyszla wiosna, slonce i cieplo ale ja tego pierwszego wiosennego slonca nienawidze. Zbyt mocno mnie pobudza i rozprasza.
Czuje sie troche jak kret ktory stara sie zachowac spokoj po malej dzialce jakiegos stymulatora. Taka dziwna mieszanina pobudzenia, zmeczenia, ktore strasznie przeszkadza w dobrej robocie.
Zawsze tak mialem, ze wiosna buja moimi nastrojami. Jest OK ale doskonale teraz wyczuwam i rozumiem mechanizm jak wygladalo moje samopoczucie w poprzednich latach.

przez INTEL 1 21 mar 2014, 12:01
Ależ ja nie napisałem , że w moim przypadku winne są leki.
Generalnie niczym motylek mam w dupie przyczynę takiego stanu rzeczy. Musiałem zwyczajnie przywyknąć.
Ja nienawidzę wiosny. Cały otaczający świat budzi się do życia.Ludzie zaczynają się uśmiechać, wychodzą ze swych nor. Przepaść miedzy nimi a mną pogłębia się drastycznie.Ja zostaję w tyle. Zimą czy też jesienią większość "czuje się źle z powodu cholernej pogody i ciemności". Czyli tochę podobnie jak ja stale. Teraz oni odżyją, a ja będę nadal zdychał
...nie mam podpisu...

przez S jak... 21 mar 2014, 12:13
marwil napisał(a):S jak..., Bo dla lekarzy może nie tak bardzo liczą się nasze subiektywne odczucia. Sukces to: brak mysli samobójczych, lęku, normalny napęd psychoruchowy, możliwość funkcjonowania społecznego, snu, zdolność logicznego rozumowania.
Asmo, Teoretycznie na sprawniejsze funkcjonowanie mózgu: piracetam, miłorząb japoński. (jadłem to bez zauważalnej poprawy)

Ja tak mam po xanaxie ( prócz normalny napęd psychoruchowy)-a więc mój osobisty sukces. Przypomnę że moja przygoda z tym lekiem zaczęła się od gastrologa na IBS 20 lat temu. (nigdy nie byłam od tego leku uzależniona)

To przygoda z antydepresantami przepisywanymi przez psychiatrów na depresje zawsze kończyła się dla mnie tragicznie.

Faktem jest że teraz wiedząc jakie faktyczne działanie ma na mnie ten lek jest on o 1000 razy bardziej atrakcyjny.
Sulpiryd 2x 50

przez Lustik 21 mar 2014, 12:26
Nie jestem chory na ChaD , ale mojej mamy koleżanka ma córke chora na dwubiegónowke. Nie wiem jaki dokładnie typ ma, ale w fazie depresyjnej wypala 2-3 paczki dziennie , bo bez tego skręca się z bólu ... Leki działają doraźnie czyli pewnie tylko benzo . Ma ktoś z Was podejrzenie badź zdiagnozowaną depresje nerwicową , depresyjne zaburzenie osobowości ? W ChaD to chyba bardzo prawdopodobne ?!
Z nieco innej beczki zawsze mnie nutrowało pytanie co by się stało jakby osobie w manii podać metamfetamine , może to głupie ale jak taka osoba wtedy by funkcjonowała .

Sortuj wg