CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nihil6 20 mar 2014, 00:42
Dziś byłem u swojej psychiatry.
(...)
Tak więc lipa.

...

Btw. No ale Ty wiesz :D Nie będziemy się powtarzać ;)

Na szczęście znam umiar,dzięki czemu mogę spokojnie wywiązywać się ze wszystkich obowiązków przez cały kolejny dzień ( a jest ich sporo ) Jeśli jednak z jakichś powodów nie mogę-jest stymulant ,ktory daje moc sprawczą. Czasami są to tabletki "ibuprom zatoki" ( w odpowiedniej ilości oczywiście, w ktorych zawarta pseudoefedryna powoduje stan wewnętrznego roztrzęsienia przypominający początki nerwowej hipomanii - nieprzyjemne, ale motoryczne )

Pseudoefedryna to ch*j, nie używka :P Pozazdrościć dobrego tolerowania "speedów" ;) Od siebie proponowałbym Ci ten dość bezpieczny, nieneurotoksyczny NDRI, jak etylofenidat (legalna pochodna metylofenidatu, nota bene sama tworząca się w organiźmie po zmieszaniu MPH z alko. Analogicznie jak ten kokatylen - kokaina zmieszana z alkoholem ;)), albo (skoro nie przykładasz już takiej wagi do względów zdrowotnych :P) szereg innych bardziej wypierdalających, ale już mniej bezpiecznych/w jakimś stopniu neurotoksycznych (ale jest "harm reduction" - antyksydanty, suple, minerały :P) ketonów RC :D

Chociaż, skoro masz dojścia do "dobrej", w miarę taniej amfetaminy, to ketony raczej można by sobie podarować :P Za to z takim etylofenidatem bym obowiązkowo spróbował ;) Albo z kupnem czarnorynkowego metylofenidatu, ale to już dużo drożej :P

http://hyperreal.info/talk/etylofenidat ... 36437.html

Pozdro :D
"Volenti non fit iniuria."

przez marwil 20 mar 2014, 09:58
Hej Intel. Masz nagrania (audio video) z poprzedniego badania przez kłamliwych biegłych. Nagraj kolejne badanie. Masz dowody na nieuczciwość, złą wolę i przestępstwo (fałszywe zeznania w sądzie). Wczoraj na TVP info był chłopak- rencista, od którego ZUS chciał bezprawnie zwrotu 50000 zł. Co mu pomogło? "Pomogły mi tylko media i opinia publiczna". Ostatnio widziałem kilka lekarsko-sądowo-urzędniczych skurwysyństw, które dzięki pismakom nabrały pozytywnego obrotu.
Masz chyba adwokata - niech pokaże to sędziom. Nie pomoże? Wal do mediów i to na grubo - pochwycą temat jak świeże mięso.
Skocz im do gardeł. Niech się dobiorą do tej mafii. Najlepszą obroną jest atak.
Wiem, że łatwo jest być "wujkiem dobra rada" samemu nie będąc w takiej sytuacji ale próbując postawić się na Twoim miejscu tak bym chyba postąpił.

-- 20 mar 2014, 09:35 --

Trochę mi rura zmiękła jak poczytałem o psychiatrii sądowej, prokuratorsko-sądowniczo-psychiatrycznej mafii:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdro ... _wiek.html
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 20 mar 2014, 11:54
S jak... napisał(a):Wasze ulubione leki przeciwlękowe? Ja swój muszę odstawić ze względu na skutki uboczne. Szukam alternatywy. Niestety kryzys wali wielkimi krokami :(

Ja jeszcze przed diagnoza ratowalem sie relanium i klonozepamem, ktore mialem w apteczce po innej osobie.
Ale depresja sie poglebiala a fobia spoleczna byla coraz wieksza.
Marwil bardzo dobrze sugeruje w swom wpisie. Nie nalezy sie przejmowac kiludniowym obnizeniem formy.
Przejmowanie sie moze tylko poglebiac dalsza znizke nastroju. Wiem, ze nawet jeden dzien potrafi starsznie zabolec
ale staram sie to traktowac jak przeziębienie/grype podczas ktorych nikomu do glowy nie przychodzi funkcjonowac na 100%.
Podsumowujac moze trzeba sie nauczyc i pozwolic sobie aby pochorowac na chad ;)

Leki sa typowe dla obnizonego nastroju. Stres, jakies nierozwiazane problemy wraz z obnizonym nastrojem nakrecaja sie wzajemnie.
Rozwiazaniem jest chyba jedynie zrozumienie tego mechanizmu u siebie, czyli zrodla lekow (wplywu na depresji na leki) jak i w jaki sposob leki moga powodowac obnizenie nastroju. Leki w tym przypadku tylko zamaskuja i w krytycznych sytuacjach moga pozwolic uporac sie z powinnosciami.
Ale kluczem jest zrozumienie jak, dlaczego i kiedy lek sie pojawia. Duzo ostatnio sie nad tym zastanawiam ale nie znam (na razie mam nadzieje) odpowiedzi. Wydaje sie jednak, ze stres i trudnosci w realizacji zadan zyciowych mocno nasilaja u mnie lek co prowdzi do obnizonego nastroju. Obnizony nastroj z kolei utrudnia funkcjonowanie co powoduje napiecie i lek... i kolo sie zamyka :/
Ostatnio edytowano 20 mar 2014, 12:02 przez Widmo, łącznie edytowano 2 razy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Weiss 20 mar 2014, 11:55
S jak - Anafranil i paraksetyna w niskich dawkach. U mnie Anafranil, to Numeros jeden przeciwlekowo. Jak chcesz cos lzejszego, to mozesz sprobowac Spamilan, dla mnie dzialanie przeciwlekowe lepsze niz hydroksyzyna, tyle ze ja po nim nie za bardzo spac moglam.
Teraz zauwazylam ze Mianseryna w wyzszej dawce dobrze sie u mnie tez sprawda - jak doktorka zwiekszyla mi Mianse z 10 mg do 30 mg, to leki poszly precz. Ogolnie bardzo dobrze sie czuje po Mianserynie i jak zejde z Wenli, to zostawie sobie Mianseryne na noc, bo jak wezme ja odpowiednio wczesnie tz ok 20.oo, to okolo polnocy spac mi sie chce i spie do 7.oo dosc dobrze a rano nie czuje juz przymulenia. Fakt wybudzam sie ale to jest u mnie norma, tak ze nie ma co narzekac..... najwazniejsze, ze nie budze sie o 4-tej i juz koniec.

przez guernone 20 mar 2014, 13:42
Odstawienie SSRI + zjazd z manii + obecna sytuacja życiowa nasiliła bardzo mocno lęki. Mam często derealizację, a czasami wręcz napady paniki ;/
Jedyne czym mogę się w tej chwili ratować to kwetiapina.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 20 mar 2014, 14:28
marwil napisał(a):Hej Intel. Masz nagrania (audio video) z poprzedniego badania przez kłamliwych biegłych. Nagraj kolejne badanie. Masz dowody na nieuczciwość, złą wolę i przestępstwo (fałszywe zeznania w sądzie).
(...) Skocz im do gardeł. Niech się dobiorą do tej mafii. Najlepszą obroną jest atak.
Wiem, że łatwo jest być "wujkiem dobra rada" samemu nie będąc w takiej sytuacji ale próbując postawić się na Twoim miejscu tak bym chyba postąpił.

-- 20 mar 2014, 09:35 --

Trochę mi rura zmiękła jak poczytałem o psychiatrii sądowej, prokuratorsko-sądowniczo-psychiatrycznej mafii:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdro ... _wiek.html

Tak też zrobię. Nagram kolejną komedię. Następnie odpowiednio zmontuję wraz z wynikającymi z tych pseudobadań opiniami na piśmie. Czyli skompletuję każdą opinię z odpowiadającym jej nagraniem "badania" ( oczywiście nie ja, ponieważ jestem komputerowym debilem i będę musiał kogoś poprosić :D . Muszę też zażądać w najbliższym czasie odpisów z opinii przesłanych w ostatnich czasach do Sądów )
Wiem,że to wszystko gówno da, ale na odchodnym z wielką radością i ze wszystkich sił postaram się zaszkodzić tym kurwom.

-- 20 mar 2014, 14:36 --

Widmo napisał(a):Przejmowanie sie moze tylko poglebiac dalsza znizke nastroju. Wiem, ze nawet jeden dzien potrafi starsznie zabolec
ale staram sie to traktowac jak przeziębienie/grype podczas ktorych nikomu do glowy nie przychodzi funkcjonowac na 100%.
Podsumowujac moze trzeba sie nauczyc i pozwolic sobie aby pochorowac na chad ;)

(...)
Ale kluczem jest zrozumienie jak, dlaczego i kiedy lek sie pojawia. Duzo ostatnio sie nad tym zastanawiam ale nie znam (na razie mam nadzieje) odpowiedzi. Wydaje sie jednak, ze stres i trudnosci w realizacji zadan zyciowych mocno nasilaja u mnie lek co prowdzi do obnizonego nastroju. Obnizony nastroj z kolei utrudnia funkcjonowanie co powoduje napiecie i lek... i kolo sie zamyka :/

Bardzo mądrze rozkminione. Zwłaszcza z "pozwoleniem sobie na chorowanie i zniżkę formy"
Co do lęków.
Moim zdaniem lęki (jak ja ich strasznie nienawidzę, zwłaszcza tego wolnopłynącego trwającego onegdaj całymi tygodniami ) są projekcją wydarzeń nieraz sprzed kilkunastu dni, czy też tygodni. I dlatego też ciężko znaleźć ich przyczynę, ponieważ wynikają z wydarzeń, o ktorych już dawno zdążyliśmy zapomnieć. Czasami są to nawet błahostki, ktore niestety nasza podświadomość do "błahostek" nie zalicza i potem są tego efekty w postaci lęku.
Oczywiście znaczna część siły lęku wynika również z nieprawidłowości chemicznych czy też hormonalnych wynikających z choroby mózgu i na to niewiele można zaradzić...Koło się zamyka. Wadliwa praca mózgu-pojawia się lęk- lęk trwa-pojawia się znaczny dyskomfort psychiczny,ktory nasila lęk- pogłebia się zła praca mózgu itd...
Lecz odkąd mam wszystko w dupie leki jakby straciły kły i pazury..
Mój obecny idol

...nie mam podpisu...

przez afektywna89 20 mar 2014, 14:45
Myślałam, że całkowita remisja będzie trwała w nieskończoność... Jednak od 2 tygodni mania przebiła się przez barierę moich leków.
Jestem w kontakcie z lekarzem. Miałam iść na wizytę po pół roku jednak już mam na kwiecień i czekam na decyzję lekarza co do podwyższenia dawki ze 100mg Etiagenu ( kwetiapiny) do 150 ? Rok temu było gorzej, bo byłam bez leków. Troszeczkę bagatelizowałam w ostatnim czasie lekkie objawy mani, ale przyszedł piątek prawie tydzień temu i przez pól godziny nagle jakby leki w ogóle nie działały ( przeginałam z cytrusami uwaga! ), rzucało mną jakby coś mnie opętało, prawie mdlałam,szybkie oddechy jakby atak paniki mieszany z nerwicą. Od razu połknęłam nową dawkę i po pół godziny wszystko ustało jak ręką odjął. Lekarz napisał, że nie jest jednoznaczne co to spowodowało, ale z tego co mu opisałam odpowiedział, że to był objaw stanu lękowego. Inni twierdzą, że prawie jak przedawkowanie. Doczytałam, że nie możemy jeść pewnych owoców przy tych lekach.
Czekam na decyzję z dawką...

Etiagen 100mg na noc - jak na razie...
Carpe diem

przez Depakiniarz 20 mar 2014, 16:12
Dziś dostałem wypis ze szpitala:

Epizod depresyjny na podłożu osobowości chwiejnej emocjonalnie F.60
CHAD w wywiadzie.

Zero wzmianki w wypisie o tym że mój stan się nie poprawił i że nadal występują myśli samobójcze.

przez Geminus 20 mar 2014, 17:19
No przecież nie napiszą Ci, że ich leczenie i terapia były o dupę potłuc. Jakie masz dalsze plany?

przez Weiss 20 mar 2014, 18:00
U mnie leki pojawiaja sie przewaznie, jak sie "skatuje" fizycznie albo jak biore sobie za duzo na glowe :roll: I jest obojetnie czy mam dobry czy zly nastroj i czy cos co robie jest przyjemne czy nie :evil: nie dosc, ze za diabla nie moge zasnac w takich okresach, to jeszcze zaczyna sie po mnie rozplywac lek ktory musze zabic benzo, bo nie daje rady. Cos mi w mozgu przestaje dzialac wrrrr w takich sytuacjach.
Motylek zaje..... juz go lubie :uklon:

przez aptasia 20 mar 2014, 18:14
http://www.pudelek.pl/artykul/65032/cho ... _wchodzic/

zaciekawił mnie komentarz "Biedna Ewa z zaburzeniami dwubiegunowymi..."
hmmm... co o tym myslicie?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Depakiniarz 20 mar 2014, 18:25
Geminus napisał(a):No przecież nie napiszą Ci, że ich leczenie i terapia były o dupę potłuc. Jakie masz dalsze plany?

Walczyć o rentę i o grupę inwalidzką, zasiłek z mopr już wywalczyłem.

przez Geminus 20 mar 2014, 19:36
Depakiniarz a co z leczeniem? bo obecne chyba nie przynosi zamierzonych rezultatów...

przez macieywwa 20 mar 2014, 19:53
Depakiniarz, Z okazji urodzin, Życzę Ci wiary, że wszystko ma sens. Życzę Ci nadziei, która obudzi Twoje serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co już gdzieś przygasło.

-- 20 mar 2014, 19:57 --

Geminus, Cześć Ciotka :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Sortuj wg