CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 24 lut 2014, 16:36
Widmo, Wspominałem już, że kilka ostatnich lat byłem wolny od wzlotów. Teraz mam niepełna remisję a raczej subdepresję. Pomalutku dochodzę do siebie. Znam swoje objawy hipomanii i daleko mi do niej.
Jak u Ciebie bez leków?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Sonka_85 24 lut 2014, 17:59
marwil napisał(a):Sonka_85, Pamiętam swój atak trwającej pół roku manii, chociaż wolałbym go zapomnieć. Myśli, czyny i pomysły wówczas pędzą a jednocześnie koncentracja i uwaga są osłabione, przez co wielu szczegółów się nie pamięta. Ważniejszych wydarzeń w trakcie manii niestety nie da się zapomnieć.

marwil, wiem, że wszystko się pamięta. Też pamiętam tą euforię (szczerze, to wolałabym to czuc cały czas, niż tą beznadziejność, która jest teraz), i co robiłam, nie pamiętam tylko czy spałam. Dla siebie nazwałam ten stan amokiem, bo rzeczywiście chciałam robić miliardy rzeczy w jedne sekundzie. Dopóki nie uwierzę, że jestem chora, albo lekarz nie potwierdzi tej diagnozy, wolałabym do tego nie wracać.
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez _Jack_ 24 lut 2014, 18:55
Wszystko jest takie bez sensu. Zdycham jak zawsze. Każda minuta po przebudzeniu jest taka sama od 2 lat. Denerwuje mnie choroba i ,że jestem od niej zależny a leczenie nic nie daje.Czuje połączenie wkurwienia i bezsilności na to wszystko. Ukrywacie w ogóle swój CHAD przed innymi ludźmi? Czy raczej nie macie problemów z przyznaniem się do choroby?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 25 lut 2014, 10:50
marwil,
Za wczesnie aby cos powiedziec. Ostatni tydzien jeszcze na lekach jak i tydzien poo odstawieniu mialem leciutkie obnizenie nastroju.
A pozniej kilka dni normalnych i leciutkiego podwyzszonego nastroju. Stany dla mnie normalne caly czas w granicach remisji.
Lit rozkreca sie powoli ale i zmiany lecznicze jakie ma powodowac w mozgu trwac maja dlugo po zaprzestaniu przyjmowania.
Co ciekawe lit moze wplywac np. na szbsze meczenie miesni itp. ale po odstawieniu nie odczulem jakies wielkiem poprawy.
Moze dlatego, ze skutki uboczne podczas jego przyjmowania byly minimalne :)

-- 25 lut 2014, 10:20 --

_Jack_
Wie najblizsza rodzina, partnerka, najblizsi znajomi. Stopniowo, przy okazji informowalem o tym.

przez guernone 25 lut 2014, 16:00
U mnie ostatnio nieco stresu związanego z życiem zawodowym (jeśli można to tak nazwać) i prywatnym.

Powrócił niestety ten p#@% napęd, atomowy motorek w tyłku. Myśli rozwalone i zabłąkane. Gadatliwość. Deficyt uwagi.

Czasami jest ok, a czasami wręcz rozkładam ręce i jestem bezsilny. Mimo to staram się jakoś przeć do przodu.

Jest to smutne, bo w trakcie studiów wypracowałem fajny stan umysłu.
Dużo bym dał, żeby mieć go swpowrotem.

Chyba jeszcze się wstrzymam z jedzeniem kwetaplexu jak cukierki. Za tydzień mam wizytę u dr. Trochę się poskarżę, będę nalegał na dłuższy wywiad i może coś z tego wyniknie.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Widmo 25 lut 2014, 16:43
guernone,
Kwetaplex (kwetiapina) w dawce 25 mg pomagal mi dokladnie na tego typu objawy jakie opisales powyzej.
Mialem dystans, luz, moglem spokojnie popracowac a wieczorem zasnac

przez Depakiniarz 25 lut 2014, 16:59
Dostałem decyzję od ZUS. Podtrzymują swoją opinię i renty oczywiście mi nie przyznali. Pozostaje już jedynie sąd.

przez _Jack_ 25 lut 2014, 17:31
Tak jak u mnie. Na sąd niestety się trochę czeka. Lekarz mówił ,że może potrwać około kilku miesięcy, ale jak się wygra to wypłacają wszystko od początku.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez guernone 25 lut 2014, 17:40
Widmo napisał(a):guernone,
Kwetaplex (kwetiapina) w dawce 25 mg pomagal mi dokladnie na tego typu objawy jakie opisales powyzej.
Mialem dystans, luz, moglem spokojnie popracowac a wieczorem zasnac

A w jakiej porze dnia dokładnie łykałeś te 25 mg?

Ja mam przepisane 50 mg na noc, a 25 mg doraźnie, w razie właśnie gorszego samopoczucia.
Nie chciałem siebie zamulać zbytnio lekami, dlatego w dzień nie brałem kwetaplexu. Zdarzyło się chyba tylko raz 25 mg w dzień. Zmuliło mnie i zrobiłem się senny, więc później nie praktykowałem brania w dzień.

Dzisiaj moja tolerancja się skończyła i ok. 15 wciągnąłem 50 mg. Usnąłem na godzinę na krześle, ale przynajmniej teraz wstałem i jest o wiele lepiej.

A jak to jest z tą kwetiapiną? Operuje się nią na małych dawkach rzędu 25-50 mg, a potem nagle przeskok po 600-800 mg/dzień?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Depakiniarz 25 lut 2014, 20:43
_Jack_ napisał(a):Tak jak u mnie. Na sąd niestety się trochę czeka. Lekarz mówił ,że może potrwać około kilku miesięcy, ale jak się wygra to wypłacają wszystko od początku.

Pod warunkiem, że nie będą składali apelacji od wyroku i wniosków o powołanie nowych biegłych.

przez comatom 25 lut 2014, 20:45
Depakiniarz, powodzenia ...musisz wygrac z tymi scierwami
comatom

przez Depakiniarz 25 lut 2014, 20:45
guernone napisał(a):
Widmo napisał(a):guernone,
A jak to jest z tą kwetiapiną? Operuje się nią na małych dawkach rzędu 25-50 mg, a potem nagle przeskok po 600-800 mg/dzień?

Trzeba uważać przy epizodzie depresyjnym przy Kwetiapinie, gdyż zbyt duża dawka może spowodować nagłe przejście w stan manii bądź hipomanii.

-- 25 lut 2014, 19:48 --

comatom, Nie będę dziękował aby nie zapeszać. Pismo o odmowie dostałem z centrali ZUS w Warszawie, gdyż wcześniej napisałem petycję do Prezesa Rady Ministrów. Pismo przyszło zwykłą pocztą. Teraz pewnie przyjdzie mi poczekać na list polecony od ZUS z Gdańska. Niby wtedy powołali jakąś specjalną komisję ( coś a'la Macierewicza) i on wszystko nadzorował. Jakoś mi się w to wszystko wierzyć nie chce.

przez comatom 25 lut 2014, 20:52
Depakiniarz, nie poddawaj sie :twisted:
comatom

przez barsinister 25 lut 2014, 21:09
guernone napisał(a):A jak to jest z tą kwetiapiną? Operuje się nią na małych dawkach rzędu 25-50 mg, a potem nagle przeskok po 600-800 mg/dzień?

We wszystkich zalecanych schematach masz:

Pierwszy dzień - 100
Drugi dzień - 200
Trzeci dzień - 300

(ew. w przypadku manii do 800)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg