CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez barsinister 21 lut 2014, 04:04
guernone napisał(a):Poprosiłem receptę na kwetaplex o przedłużonym uwalnianiu a zaszła mała pomyłka... dostałem normalny kwetaplex

nie ma kwetaplexu w dawce 50 mg o przedłużonym uwalnianiu, na rynku jest tylko symquel XR w dawce 300 mg
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Sonka_85 21 lut 2014, 08:52
Mam pytanie, mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Czy sami zaczęliście podejrzewać u siebie chad? Czy zrobił to lekarz? Niepokoi mnie to, że biorę leki już od miesiąca, wiem, że nie zaczynają one działać ani po jednym dniu, ani po miesiącu. Ogólnie cierpię na różne lęki, depresję i ogólną "niemoc". Ostatnio zastanowiło mnie to, że dostałam nagły zastrzyk energii, przez trzy dni przewróciłam dom do góry nogami, chciałam go nawet sama wymalować, ale nie to mnie najbardziej martwi. Kiedy wyszłam z domu, taka nabuzowana, to wydałam połowę wypłaty w dwie godziny, na zupełnie niepotrzebne rzeczy, byłam gotowa się nawet zadłużyć na pięć sukienek, które mi się spodobały, a nie byłam w stanie zdecydować się na jedną. Zupełnie nad sobą nie panowałam, jakbym wpadła w jakiś amok... Nigdy taka nie byłam.Zawsze byłam oszczędną i rozsądną osobą, a tu nagle wydałam 600 zł na torbę ciuchów.

A po tych trzech dniach przyszedł dół. Mój nastrój każdego dnia jest gorszy, doszły myśli samobójcze i chęć okaleczenia ciała... Nie mam siły się myć, jeść, z trudem zmuszam się do ubrania i zjedzenia leków... Koszmar jakiś... Czy ja tylko sobie coś wmawiam, czy mam wspomnieć o tym incydencie lekarzowi???????
Pomocy...
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez afektywna89 21 lut 2014, 09:45
Sonka_85 napisał(a):Mam pytanie, mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Czy sami zaczęliście podejrzewać u siebie chad? Czy zrobił to lekarz? Niepokoi mnie to, że biorę leki już od miesiąca, wiem, że nie zaczynają one działać ani po jednym dniu, ani po miesiącu. Ogólnie cierpię na różne lęki, depresję i ogólną "niemoc". Ostatnio zastanowiło mnie to, że dostałam nagły zastrzyk energii, przez trzy dni przewróciłam dom do góry nogami, chciałam go nawet sama wymalować, ale nie to mnie najbardziej martwi. Kiedy wyszłam z domu, taka nabuzowana, to wydałam połowę wypłaty w dwie godziny, na zupełnie niepotrzebne rzeczy, byłam gotowa się nawet zadłużyć na pięć sukienek, które mi się spodobały, a nie byłam w stanie zdecydować się na jedną. Zupełnie nad sobą nie panowałam, jakbym wpadła w jakiś amok... Nigdy taka nie byłam.Zawsze byłam oszczędną i rozsądną osobą, a tu nagle wydałam 600 zł na torbę ciuchów.

A po tych trzech dniach przyszedł dół. Mój nastrój każdego dnia jest gorszy, doszły myśli samobójcze i chęć okaleczenia ciała... Nie mam siły się myć, jeść, z trudem zmuszam się do ubrania i zjedzenia leków... Koszmar jakiś... Czy ja tylko sobie coś wmawiam, czy mam wspomnieć o tym incydencie lekarzowi???????
Pomocy...

Mów lekarzowi o wszystkim ! To ważne, żeby dobrać leki odpowiednio ! Pozdrawiam
Carpe diem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 21 lut 2014, 16:41
Lekarz jest prawie jak ksiądz, trzeba mu się spowiadać ze wszystkiego. Natomiast ja nie słyszałem o czymś takim jak ChAD dopóki mi lekarz o tym nie powiedział. :roll:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Sonka_85 21 lut 2014, 21:25
No i, proszę państwa, mam podobieństwo CHAD, pięknie prawda? Mogę sobie tylko pogratulować, do czego mnie to doprowadziło. Lekarz chciał mnie nawet dać do szpitala, ze względu na obecne myśli samobójcze, ale udalo mi się go przekonać, że będe do niego dzwonić co parę dni i konsultować z nim mój stan. Jak coś mi się pogorszy, to wtedy porozmawiamy o leczeniu szpitalnym
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez dariusz1990 22 lut 2014, 01:30
Witam od dłuższego czasu zmagam sie z ChaD i uzależnieniem w tej chwili biore olanzapine jako stabilizator i sulpiryd jako antydepresant .Jak na razie nie widze rezultatów w postaci stabilizacji nastrojów zastanawiam sie nad włączeniem rispoleptu zamiast sulipirydu .Czy uważacie że rispolept mógłby być stabilizatorem z działaniem antydepresyjnym zamiast samego sulpirydu?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez guernone 22 lut 2014, 04:32
barsinister napisał(a):
guernone napisał(a):Poprosiłem receptę na kwetaplex o przedłużonym uwalnianiu a zaszła mała pomyłka... dostałem normalny kwetaplex

nie ma kwetaplexu w dawce 50 mg o przedłużonym uwalnianiu, na rynku jest tylko symquel XR w dawce 300 mg

senkju

a co do myśli samobójczych - ja np. przechodząc przez most zacząłem chodzić jak najdalej od barierki :pirate:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez macieywwa 23 lut 2014, 18:09
Ładna pogoda, słońce. Bylem dzisiaj odwiedzić kochana siostrę.
Zawsze dużo nas dzieliło. W zasadzie to bardzo dużo, ale nie mieliśmy problemu, żeby się dogadać. Mnie z łatwością przychodziło łamanie nosów jej liczenie pochodnych. Ona bez problemu odnalazła się na studiach, ja nigdy w roli męża i ojca. Zawsze znajdowaliśmy wspólny język, bo łączyło nas to samo – chcieliśmy od życia więcej. Więcej, niż mieliśmy. I chciało nam się ruszyć dupę, żeby to zdobyć.

Oboje chcieliśmy żyć jak królowie – jeść kawior z bieługi na półmiskach z Rosenthala na śniadanie i pić Dom Perignon w Hiltonie na podwieczorek. Jeździć po swiecie i na rowerze po Luwrze. Surfować na falach w Californii i tańczyć na karnawale w Rio. Budzić się w Paryżu i zasypiać w Tokio. Przeżywać, doświadczać, poznawać. Z tym, że ja bardziej chciałem być rekinem biznesu grającym na giełdzie, a on właścicielką największej firmy kosmetycznej w kraju, ale cel był ten sam.

Od kilku lat widujemy się dość rzadko. W zasadzie to dwa, trzy raz do roku. W dodatku, gdy ją odwiedzam, to jest jakaś zfochowana. Mało się odzywa. Nie wiem, czy to przez pogodę, czy ma do mnie jakiś żal, ale gdyby ktoś spojrzał na nas z boku, to pomyślałby, że prowadzę monolog. Dzisiaj też tak było. Słowem się do mnie nie odezwała. Może nie podobały jej się kwiatki które przyniosłem, może moje nowe buty i wolała nic nie mówić, żeby nie wypalić, że wyglądam jak pajac.
Nie wiem, ale zawsze gdy rozmawiam z Agnieszka i zapalam znicz nad jego grobem, myślę, że za wcześnie odeszła.

33 lata, to nie jest dobry moment na śmierć. Zresztą jest w ogóle jakiś dobry moment, żeby umrzeć...
Czuje się podle, zdruzgotany i przetracony przez życie...myślałem ze już nie potrafię płakać. Myliłem się...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez guernone 23 lut 2014, 19:08
macieywwa, właśnie się zbieram do wyjścia, odwiedzić grób mojej babci
tylko ona potrafiła mi szczerze życzyć w życiu wszystkiego najlepszego, znalezienia dobrej pracy
zawsze chciała przed śmiercią poznać moją wybrankę, a może nawet dożyć do ślubu
wiele razy mi to przypominała

idę po ciemku, żeby nie spotkać nikogo z rodziny, nie mam chęci z nimi rozmawiać

wchodzę na forum i czytam Twój post...
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez marwil 23 lut 2014, 19:45
macieywwa, Czemu mają służyć te przeróbki ze stayflay.pl? To wątek o ChAD.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez maargooo 23 lut 2014, 22:35
marwil napisał(a):macieywwa, Czemu mają służyć te przeróbki ze stayflay.pl? To wątek o ChAD.

marwil
- bardzo zaciekawiła mnie Twoja uwaga odnośnie postu macieywwa... możesz jaśniej?

U mnie na razie w miarę stabilnie, jest obiecująco :smile:
Pozdrawiam wszystkich ciepło, trzymajcie się! :papa:
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Sonka_85 24 lut 2014, 09:48
Nie wiem, czy to pytanie już się pojawiło, w razie czego proszę o skierowanie mnie na taki temat.
Czy pamiętacie swoje ataki manii? Czy jest coś, o czym dowiadujecie się po czasie, że nabroiliście? Ja na przykład nie pamiętam, czy spałam, podczas tego dziwnego ataku, kilka tygodni temu, o którym wspominałam kilka postów wyżej. Kiedy lekarz mnie zapytała, czy spałam odpowiedziałam, że nie pamiętam. Mówił, że to możliwe, że można czegoś nie pamiętać. I jak się nad tym zastanawiam, to z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie pamiętam tego.
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez marwil 24 lut 2014, 15:29
Sonka_85, Pamiętam swój atak trwającej pół roku manii, chociaż wolałbym go zapomnieć. Myśli, czyny i pomysły wówczas pędzą a jednocześnie koncentracja i uwaga są osłabione, przez co wielu szczegółów się nie pamięta. Ważniejszych wydarzeń w trakcie manii niestety nie da się zapomnieć.

4 tygodnie bez leków. Lepiej mi bez nich.
Niestety nie nastąpiła jeszcze pełna remisja (za wcześnie ją odtrąbiłem) ale są przebłyski zupełnie normalnego samopoczucia. Dokucza najbardziej senność i męczliwość.
Śpię za długo - jestem zmulony i kopniety. Śpię za krótko - jestem niewypoczęty i rozdrażniony.
Przez kilka dni pod rząd piłem po 2 browary dziennie i o zgrozo zauważyłem, że trzesą mi się palce i pocą dłonie i stopy. Kilka dni temu zaprzestałem tego procederu i ustąpiło.
Mam drgania mięśniowe - codziennie jem magnez, więc nie wiem jaka jest tego przyczyna - odstawienie leków? Może to, że odstawiłem benzo ponad 2 miesiące temu...
Wydaje mi się, że mózg musi się ustabilizowac po zażywanej przez ponad rok chemii. Musiałbym chyba naprawdę zdychać, żeby zdecydować się na ponowne farmakologiczne eksperymenty. Póki co nabrałem obrzydzenia do wszelkich pigułek. Składam wniosek o przedłużenie renty, którą mam do końca marca.
Mam nadzieję na pełną remisję na wiosnę, oby wczesną.

wrrrrr
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 24 lut 2014, 16:22
marwil,
A nie zakladasz, ze na wiosne dopadnie Ciebie hipomania albo mania? Nie zastanawiales sie czy to co nazywasz remisja nie jest juz
hipomania?

Sortuj wg