CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez macieywwa 18 lut 2014, 12:18
marwil, Cieszy mnie to co przeczytałem :D , kolejny chadowie uzdrowiony...
A ja tkwię w najcięższym epizodzie depresji w swojej karierze..wybieram sie dzis na Sobieskiego ze skierowaniem do szpitala, zobaczymy czego ciekawego sie dowiem..
Kolejna ostatnia nadzieja..tylko na co,juz sam nie wiem...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez INTEL 1 18 lut 2014, 12:35
Mam taką małą prośbę. Siłą rzeczy interesuje się farmakologią , zwłaszcza w chad ( jak zapewne każdy z nas)
Umieśćcie w podpisie aktualne zestawy leków ( i oczywiście dawki) jakie bierzecie.
Wprawdzie piszecie o tym często ale mam strasznie zrytą pamięć i już sam nie wiem co kto i ile bierze,hehehehe ( chyba znacie ten stan :-))
Myślę, że fajnie współgrało by to z treścią postów oddających zawsze stan w jakim są one pisane...
...nie mam podpisu...

przez Widmo 18 lut 2014, 13:18
INTEL 1,
To tak nie dziala. Tzn. kazdy ma swoj zestaw i wnikanie w cala ta farmakologie traci sens.
Oczywiscie trzeba znac podstawy leczenia w chad ale komu co pomaga i dlaczego innemu juz nie, to trudniejsza sprawa.
Bo co pozniej wymagac od lekarza zmiany lekow?
Lepiej juz znalezc takiego co sam bedzie aplikowal dobra farmakologie.
P.S. A ja obecnie juz tydzien po odstawieniu, w porozumieniu z lekarzem oczywiscie, litu. Bez farmakologii.
Zobaczymy...daje sobie 50/50 na zachowanie remisji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 18 lut 2014, 13:32
Zbyt długo już mam stycznośc z chorobą i lekami aby pochopnie podejmować decyzje , a zwłaszcza samemu cokolwiek sobie aplikować ( no chyba że alko, hehe).
Jednakże u niektórych ostatnio znaczącą poprawę przynosi dołączenie na przykład kwetiapainy. Ten lek od niedawna znalazł się w protokołach leczenia i ponoć efekty jego stosowania są bardzo obiecujące.
Nie pamiętam już kto ( nie chce mi się szukać na forum) wrzuca ten lek.
Ja mam go zapisany i wykupiony już od kilku miesięcy,ale nie mam odwagi spróbować. Tak więc traktuję niejako naszych pobratymców w chorobie jako króliki doświadczalne. Kiedyś brałem go solo , kilka lat temu, kiedy byłem totalnie zmiażdzony. Pogorszyło mi sie po nim na tyle, że nie czekałem nawet przepisowych kilku dni na poprawę . Teraz mogłoby być inaczej. Pomimo brania Lamo jestem stale pod kreską, niestety z elementami ciągłej gonitwy mrocznych myśli. To oczywiście stan nie do porównania z tym sprzed kilku lat, dlatego też boję się cokolwiek spieprzyć dodatkowym lekiem.
Tak więc z uwagą czytam Wasze relacje ,ale jak już przyznałem - pogubłem się co , kto i ile bierze.
Doskonale pamietam tylko negatywne zdarzenia i myśli. Pozostałe rozpływają się szybko we mgle zrytej pamięci.
...nie mam podpisu...

przez Widmo 18 lut 2014, 14:12
INTEL 1,
Przyjmowalem kwetiapine i z tego powodu automatycznie zapamietywalem opinie innych.
Z tego co pamietam to albo brano ja w malych dawkach, jak ja na noc, na sen, i uspokojenie w ciagu dnia, albo w o wiele wiekszych.
Przy wiekszych dawkach czesciej pisano o sennosci w ciagu dnia i przymuleniu.
Najczesciej byla ona dodatkiem do litu lub lamo. O ile pamietam JOSE ja stosuje.
Z linku ktory podawalem
http://online.synapsis.pl/Choroba-afekt ... nowej.html
"Ma bardzo szerokie działanie w CHAD. Wykazuje skuteczność terapeutyczną w leczeniu stanu maniakalnego i depresji. W ciężkich stanach maniakalnych stosowana w skojarzeniu z typowymi lekami normotymicznymi (lit, walproinian). Przydatna w terapii rapid cycling. Także jako lek profilaktyczny."
Mozna chyba zauwazyc po wpisach na forum, ze jest to "swiezy" i coraz czesciej stosowany lek i dosyc skuteczny.
Ale jak sam piszesz ludzka pamiec jest zawodna i wybiorcza i ciezko podac obiektywne informacje.
A jak sie czlowiek naczyta o skutkach ubocznych to zazwyczaj je znajduje co jak sadze zawczasu konczy sie zbyt szybkim odrzuceniem leku.

przez macieywwa 18 lut 2014, 14:42
INTEL 1, biore kwetiapine 100 lamotrygina 100 i ta kur.wską wenlafaxine 150.,,
po dodaniu kwety ustapiły u mnie poranne leki,gonitwy mrocznych myśli praktycznie nie pojawiaja sie..
zwarzywienie oraz derealizacja w normie..napędu i nadziei na lepsze jutro nadal brak...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez _Jack_ 18 lut 2014, 16:34
/cenzura/ byłem dzisiaj u Lekarza. Biorę wenlafaksyne już prawie 2 lata. Nic mi to nie daje.W miedzy czasie zmieniłem lekarza. Schodzę z dawki 225 mg już 10 miesięcy i jestem na dawce 37,5 mg już 6 miesiąc. Dzisiaj myślałem ,że da mi jakiś nowy lek a on dalej mi przepisał na miesiąc tabletki wenlafaksyny 37,5 mg. Nie wiem czy to jest jakiś jego celowy ruch, żeby tak długo mnie na tym trzymać czy po prostu brak pomysłu na leczenie. Wqrwia mnie to czekanie i ciągły brak efektów leczenia. Najgorsze ,że niewiadomo co dalej. Chodzi o leczenie i powrót do pracy a nie siedzenie na tej jebanej rencie za 600 zł. Rodzina ma mnie za lenia i naciska ,żebym poszedł do roboty a ja nie jestem w stanie podjąć najprostszego zajęcia i czekam na przyznanie renty przez Sąd(podobno do 6 miesięcy). Moja dziura w CV się pogłębia a tu trzeba tylko ciągle czekać. Gdzie ja później znajdę pracę z taką dziurą? Tak, więc kolejny miesiąc zdychania przede mną.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 18 lut 2014, 21:16
Ja dziurę w CV sobie łatam fikcyjnym wlontariatem, który jest traktowany na równi z pracą.
Jutro na oddziale dziennym oddaje pielęgniarce zapas 10 Ketrel 100mg, myśli samobójcze się u mnie nasiliły, oddam i poproszę ją aby mi wydawała jedną dziennie. Od tak, aby już mnie nie kusiło.

-- 18 lut 2014, 20:48 --

INTEL 1,
Kwetiapina- 100mg 0-0-1
Depakine chrono 300mg- 1-0-3
Wenlafaksyna 75mg- 1-0-0

przez S jak... 18 lut 2014, 22:13
Na polsacie jest właśnie >>Jestem Bogiem<< Facet bierze tabletkę by czuć się tak jak my nie biorąc tabletki, a my bierzemy tabletkę by czuć sie tak jak on przed braniem tabletki. Gdzie tu logika :mrgreen: No bo czy bralibyśmy tabletki gdyby nie depresje????? Ludzie szukają leków by czuć się tak jak my podczas hipomanii.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Łapa 18 lut 2014, 23:31
Hipomania jest dla słabych, mania to jest coś! :yeah:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez guernone 18 lut 2014, 23:31
Ehh za dużo się w moim życiu ostatnio dzieje. Trudno mi tak walczyć z chorobą, kiedy dzień w dzień pełno stresu i podejmowanie trudnych decyzji.
Nie mogę przez to realnie ocenić wpływu leków na moją psychikę. Nie mogę obserwować siebie i kontrolować siebie. Cały czas coś mnie zaskakuje.

Sam sobie jednak muszę oddać szacun. Twardo staram się wytrwać do końca dnia. Nie jeden zdrowy poddałby się. A jednak udaje mi się jakoś to wszystko ciągnąć do przodu.

/narzekanie mode off

PS mania jeszcze szaleje, chyba jestem obecnie w epizodzie mieszanym
w tym tygodniu może uda się załatwić wizytę u dr

-- 18 lut 2014, 22:56 --

właśnie zdałem sobie sprawę, że nie wziąłem w południe Convulexu :bezradny:
dlatego tak cienko ze mną teraz

lol
:hide:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez S jak... 19 lut 2014, 11:08
Łapa napisał(a):Hipomania jest dla słabych, mania to jest coś! :yeah:

W filmie był taki epizodzik który świetnie ukazywał elementy manii. Niestety przy manii już się nie myśli ale kontrolowane hipo........ :mrgreen:
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez afektywna89 19 lut 2014, 19:33
Witam i mam pytanie do kobiet!
Czy wiecie może czy możemy mieć normalnie dzieci? Bo przy tych lekach widzę, że jest wyraźnie napisane, że pierwszy trymestr bodajże i karmienie odpada.

Proszę o odpowiedź i również na priv mile widziane.

Etiagen 100 mg (na noc) [ kwetiapina ]
Carpe diem

przez malgosia7602 19 lut 2014, 22:18
Hmmm...
Dzielnie walczycie.
Jest progres.
Wasza wiedza i świadomość choroby jest fenomenalna.
Coraz częściej pojawia się słowo "remisja" :D
:great:

Czy ktoś z Was korzystał z kąpieli słonecznych zwłaszcza w solarium biorąc lamotryginę? (podobno jest to zabronione)
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

Sortuj wg