CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 06 lut 2014, 17:15
marwil napisał(a):Deprywacja snu przynosi wielką ulgę

Moj tez mi mowil o skutecznosci zamierzonego niedosypiania w leczeniu depresji.

Gdybym był zdrowy to mógłbym sobie coś wyobrażać.
Ja to wiem, poznałem na własnej skórze i nie powielam kolejnych mitów, tylko opisuję własne doświadczenia.
Oprócz karuzeli znam remisje, w których moje emocje w niczym nie przypominają kartofla.

Nie zrozumialem...majac objawy chad i bedac np. w depresji i biorac leki twierdzisz, ze to glownie leki robia z Ciebie warzywo?
Czyli wedlug Ciebie w remisji, biorac leki tez wiekszosc chadowcow bedzie sie czula jak warzywo?
Kluczem jest Twoje zdanie:
"Większość leków łagodząc niektóre objawy depresji zmienia człowieka w uczuciowe i emocjonalne warzywo"
Co to znaczy "łagodząc niektóre objawy depresji". Albo lek jest na depresje i dziala albo cos tam moze poprawic ale
depresji-nastroju nie leczy/zmieni a wszelkie zwarzywienie nadal wiaze sie wlasnie z niewyleczana depresja a nie lekami.

przez marwil 06 lut 2014, 17:34
Widmo,
Depresyjne zwarzywienie to pierwsze primo.
Depresyjne + polekowe zwarzywienie to drugie primo. (tu często leki warzywiąc w dwójnasób ratują życie)
Remisja + polekowe zwarzywienie to trzecie primo. Przeciętny epizod depresyjny trwa u mnie średnio 9-12 m-cy. Będąc na lekach prawie trzy lata bez przerwy nie zaznałem w pełni rozumianej remisji, dopiero odstawiwszy leki poczułem się normalnie.
W tej chwili zbliżając się powoli w moim mniemaniu do remisji (niecały rok depresji) odstawiłem leki i w ciągu kilku dni poczułem się lepiej, co potwierdza powyźsze doświadczenia.
Dodam tylko, że to był lek (Wellbutrin), który nie ma serotoninogenicznego działania i nie warzywi emocjonalnie jak większość pozostałych.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez S jak... 06 lut 2014, 17:40
Widmo napisał(a):
marwil napisał(a):Deprywacja snu przynosi wielką ulgę

Moj tez mi mowil o skutecznosci zamierzonego niedosypiania w leczeniu depresji.

Gdybym był zdrowy to mógłbym sobie coś wyobrażać.
Ja to wiem, poznałem na własnej skórze i nie powielam kolejnych mitów, tylko opisuję własne doświadczenia.
Oprócz karuzeli znam remisje, w których moje emocje w niczym nie przypominają kartofla.

Nie zrozumialem...majac objawy chad i bedac np. w depresji i biorac leki twierdzisz, ze to glownie leki robia z Ciebie warzywo?
Czyli wedlug Ciebie w remisji, biorac leki tez wiekszosc chadowcow bedzie sie czula jak warzywo?
Kluczem jest Twoje zdanie:
"Większość leków łagodząc niektóre objawy depresji zmienia człowieka w uczuciowe i emocjonalne warzywo"
Co to znaczy "łagodząc niektóre objawy depresji". Albo lek jest na depresje i dziala albo cos tam moze poprawic ale
depresji-nastroju nie leczy/zmieni a wszelkie zwarzywienie nadal wiaze sie wlasnie z niewyleczana depresja a nie lekami.

Niestety dobrze rozumiem i popieram marwila. Doświadczenie na własnej skórze. Jednak jak już pisałam. NIEBEZPIECZNE jest pisanie o tym. To co komuś pomaga innego zabić może. CHAD odstawienie leków jest wysoce ryzykowne.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez afektywna89 06 lut 2014, 17:43
Witam was serdecznie! Jestem tu nowa :)
W 2013 zdiagnozowano u mnie ostatecznie ChAD po 5 latach przygód z lekarzem i różnymi lekami i dziwnymi diagnozami.
Również skończyło się to krótkim pobytem w szpitalu i dopiero jak wróciłam było wiadomo, że to dwubiegunowa!
Obecnie jestem na Etiagenie i sobie go chwalę niesamowicie! Od sierpnia 2013 wróciłam, że tak powiem do społeczeństwa.
Jestem obecna w rozmowie, nie zawieszam się, nie mam myśli samobójczych, urojeń, śpię dobrze, zdałam sesję egzaminacyjną na kierunku budownictwo na prawie samych czwórkach i już prawie kończę studia! Jestem znów dusza towarzystwa jak przed laty! Ale jak napisałam wcześniej 5 lat piekła mam za sobą - błędnych diagnoz i złych leków.
Pozdrawiam
Carpe diem

przez Łapa 06 lut 2014, 18:39
Witaj afektywna89, 89 to jednak dobry rocznik :) Miło, że masz tak pozytywne nastawienie do życia, tak przynajmniej "czuje to" z Twoich postów :mrgreen: Wreszcie nie jestem jedyny optymista w tej grupie :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez afektywna89 06 lut 2014, 19:02
Witaj Łapa!
Powiem tak małymi kroczkami doszłam do tego jaka jestem teraz. Wymagało to ode mnie dużo trudu, ale też wsparcie rodziny pomogło mi aby stać się taka jak teraz.
Jestem optymistką i jeszcze nigdy wcześniej nie pragnęłam żyć i brać z życia wszystko co najlepszego i spełniać marzenia!
I pomyśleć, że trafiłam do szpitala przez próbę samobójczą. Szpital mnie zmienił - po dwóch tygodniach zaczęłam lepiej się czuć i wypisałam się sama ( mimo, że namawiali mnie tam, żebym tego nie robiła), ale pamiętam, że pierwszy raz wiedziałam, że to jest ten moment, ponieważ pierwszy raz poczułam nadzieję w sercu, której tak mi brakowało błądząc w ciemności! Zrozumiałam, że chcę żyć i mam dla kogo! Potem to już wszystko powoli zaczęło się układać. Przede wszystkim wróciłam do swojego psychiatry ( zrobiłam błąd, bo przerwałam leczenie sama w styczniu (szpital był potem w lipcu) 2013! DLATEGO BŁAGAM NIGDY NIE RÓBCIE NIC NA WŁASNĄ RĘKĘ TYPU ODSTAWIENIE LEKÓW!!!!! Jestem dowodem na to, że to się źle kończy! I mój lekarz w końcu po prześledzeniu całej choroby itd doszedł do tego, że jestem 100 % chora na CHAD. Brałam już prawie wszystko wcześniej ! Ale to były leki na inne choroby ( fragmenty dosłownie CHADu) nic nie dawały ! A teraz jest wszystko idealnie. Także nie każda historia źle się kończy :)
Cieszę się, że mogę się tutaj tym podzielić :) Łapa jesteś chory na CHAD?
Carpe diem

przez INTEL 1 06 lut 2014, 19:19
Cześć Afektywna

W jakiej dawce bierzesz Kwetiapinę ( Etiagen) ?
...nie mam podpisu...

przez afektywna89 06 lut 2014, 19:23
Witam serdecznie :)
Biorę 100 mg dziennie na noc
Pozdrawiam
Carpe diem

przez INTEL 1 06 lut 2014, 19:39
Owszem deprywacja dziala ale......do pierwszego zaśnięcia... A zasnąc w końcu trzeba
...nie mam podpisu...

przez Asmo 06 lut 2014, 22:04
Nie odzywałem się troszkę. Ze mną to tak jest. Jak jest dobrze to się nie odzywam a jak jest źle to krzyczę, wołam o pomoc.
Aktualnie coś mi się przestawiło w głowie od 17 stycznia, dziwnym trafem po wizycie o nowej lekarki. Wątpię, że to leki od pierwszego dnia cuda zdziałały. Wszystko się obróciło w zupełnie nowy kierunek, nową jakość. Chwilami mam skoki w górę nastroju i chwilami lekko szybuję ale nie za często. Ogólnie mam nastrój na stałbym bardzo dobrym poziomie. Momentami dostaje jakiegoś olśnienia umysłowego które kojarzy mi się z samopoczuciem i pozytywnymi emocjami sprzed tego okresu (który uznaję za umowny) gdy zachorowałem (bo szacuje że chory jestem około 3lat bo wyodrębniłem kilka widocznych faz) oraz wogóle taki czysty umysł, sprawny. Zaczyna mnie cieszyć wiele prozaicznych spraw. Wpadłem na pomysł nagrania nowej płyty z muzyką do auta, i nagranie jej sprawiło mi radość - niesamowite. Szukam nowej pracy, bez nocek (wiadomo dlaczego) - mam siłę i umysł by jej szukać, chodzić na rozmowy i wtopić się w nowe warunki i towarzystwo. Staram się ciągle skupiać na tym co pozytywne, odrzucam złe myśli - być może właśnie dzięki leką jest to możliwe bo wcześniej ni cholery, zresztą znacie to. Nic mnie nie przerasta emocjonalnie i filozoficznie. Powoli planuje sprzedać auto i rozglądać się za nowym, wcześniej to by to było dla mnie jak ułożenie puzli z miliarda elementów a teraz na spokojnie do tego podejdę. Dużo by pisać proszę państwa. Ja pier.dolę wiecie jakie to uczucie? Żyć na takim luzie? Ten stan już troszkę trwa więc mogłem go opisać. Przestałem grać w durne gry internetowe, sprzedałem konto z jednej gierce. Oglądam filmy, posprzątałem na blask pokój, kupiłem książkę i poznałem kobietę! Żyć nie umierać.
Poprostu płakać się chce - jestem szczęśliwy:)
Chcę żyć, chcę się śmiać!!!
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez INTEL 1 06 lut 2014, 22:11
Wypas :D
...nie mam podpisu...

przez Keji 07 lut 2014, 00:08
U mnie "Wyższe" uczucia zaczęły cofać się gdzieś w podświadomość, wszystko stało się jałowe (Nie jestem w stanie np słuchać muzyki, wszystko jest irytującym dźwiękiem). Jednocześnie jestem bardzo gadatliwa i żwawa. I cholernie nieprzyjemna wobec osób, które wpadną mi "pod rękę". Każde moje słowo, nawet zwykłe, w ich kierunku, równa się "Chcę cię upodlić".
Keji

przez Łapa 07 lut 2014, 00:47
afektywna89 napisał(a): Łapa jesteś chory na CHAD?

Jestem chory na ChAD jak prawie wszyscy w tym wątku :). Ale sobie radzę, "bo umrzeć łatwo, żyć jest trudno".
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez afektywna89 07 lut 2014, 01:47
Ja dzisiaj miałam dzień pełen zwrotów akcji i mega wrażeń ! Ale ten spokój wewnętrzny nie pozwolił mi upaść na dno ! :)
Jestem szczęśliwa, bo nadrobiłam znajomość którą skreśliłam z góry myśląc, że facet mnie wyśmieje, nie zaakceptuje. Okazało się przed chwilą, że jeszcze bardziej go do mnie ciągnie mimo całej prawdy o chorobie i szpitalu! SZOK! Mimo, że urwałam z nim kontakt w maju 2013 !!!! On to rozumie, zaakceptował mnie i jeszcze bardziej mu się podobam! Myślałam, że to nie jest możliwe, a jednak!
Dobranoc :* kochani afektywni :)
Carpe diem

Sortuj wg