CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez S jak... 05 lut 2014, 10:05
Mój drogi, odniosłam się ogólnie do zwierząt(w tym do facetów bo to tyż zwierzęta :mrgreen: :lol: :mrgreen: )
które uwielbiają się nawalać w każdy dostępny sposób :mrgreen:
Nawet muszki owocówki uwielbiają libacje alkoholowe (nie powiem co wtedy robią bo jeszcze pomyślisz że zbyt poważnie do tego podchodzę :mrgreen: )
Ogólnie rzecz biorąc każde zwierzę (w tym człowiek) lubi być na haju. I ok. Sama może gdybym nie odchorowywała wszelkich sztucznych podniet robiłabym to z rozkoszą :mrgreen: Przecież w sumie każdy CHAD-owiec ma pojebany mózg :mrgreen:

Nie rozumiem tylko jednego tak po ludzku-jak można pić coś co służy do czyszczenia felg tylko dlatego, że daje lepszy odlot? Ot i tyle.

ps. i może tak na przyszłość rada praktyczna dla mnie od kogoś doświadczonego(może kiedyś sięgnę po coś jak to takie cudowne)-No bo tak
-nawalasz się, żeby mieć lepszy dzień i uśmiechnięty ... (kurna tylko ryj mi tu pasuje-robię się wulgarna)
u mnie najgorsze są poranki-jak wstać i ogarnąć to wszystko? Jechać do sklepu po bułki, zrobić śniadanie, zawieść dzieci do szkoły.
Setka przy łóżku i zaczynać od rana czy jakoś inaczej????????
Nihil6 jak to u ciebie wygląda?
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Nihil6 05 lut 2014, 11:50
S jak..., Nie wiem, dopiero mam zamiar rozpocząć przygodę z GBL. Wcześniej zaliczyłem krótkie ciagi na alkoholu, benzo, opiatach, okazyjnie na dysocjantach - ale to też bardzo zachowawczo :P Może po części dlatego, że nie bylo zbytnio funduszy, ani tego komfortu, coby się odpowiednio zatracić ? :D No ale ostatnio przewartościowałem swoją postawę i już coraz sukcesywniej podążam ową umiarkowanie nihilistyczną ścieżką ;)

Nie rozumiem tylko jednego tak po ludzku-jak można pić coś co służy do czyszczenia felg tylko dlatego, że daje lepszy odlot? Ot i tyle.

Rozmaite substancje mają wiele zastosowań. Alkohol to też rozpuszczalnik, do tego w przeciwienstwie do GBL toksyczny dla organizmu, ale i tak wszyscy go piją hektolitrami :P Tak, dla osób nie siedzących w temacie może to się wydać co najmniej dziwne: "Jak to ? Pić płyn do czyszczenia felg ?!". Ale tu chodzi o farmakologię danego specyfiku. A faktem jest, że GBL odziaływuje na receptory GABA-B i GHB, a jego metabolitami są jedynie nieszkodliwa woda i dwutlenek węgla. GHB używane jest rownież w medycynie w formie preparatu o nazwie "Xyrem". To by było na tyle ;)

Wybacz, że nie odniosę się do poruszonego przez Ciebie tematu muszek owocowych, ale "musk" mi na daną chwilę nie działa, jestem skrajnie wyczerpany, ledwo widzę na oczu, no ale próbuję się przestawić na ten tryb dzienny, po czym kolejno przystąpić do realizacji swoich jakże konstruktywnych planow :P A tak będę sobie "warzywił" przed kompem, aż uda mi się dotrwać do tego wieczora ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez Widmo 05 lut 2014, 12:15
O czym my tu piszemy? O nowym, swietnym, nieszkodliwym (sic!) srodku psychoaktywnym?
Tak pieknym, ze w linku podanym przez racjonaliste (sic!)
http://hyperreal.info/talk/gbl-ghb.html
trafiaja sie tematy:
"GBL - Twój przepis na skuteczne wyjście z nałogu", "Sposoby na sen po gblowym ciagu" itd.?
Strona Hyperreal to ciekawa strona, ktora zawiera wiele interesujacych informacji ale obracaja sie one glownie
wokol rekreacyjnego, eksperymentalnego zarzucania dragow i innych wynalazkow.
O czym my tu piszemy?
Jestesmy w temacie dot. chad a marnujemy czas na jaranie sie wymyslnymi srodkami psychoaktywnymi.
Bralem, kilka rzeczy w swoim zyciu i pewnie bede jeszcze bral.
Ale zajmowanie sie tym w kontekscie chad w inny sposob niz to ze srodki psychoaktywne zaburzaja proces leczenia i indukuja chad zakrawa na kpine.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nihil6 05 lut 2014, 12:41
Widmo, a czy ja kiedykolwiek pisałem jakoby GBL był absolutnie nieszkodliwy ? :P Nawet wyraźnie podkreślałem jego potencjał uzeleżniający oraz możliwość dorobienia się na nim konkretnego syndromu odstawiennego ... Jednakże, zestawiając go ze specyfikami takimi jak alkohol, czy benzodiazepiny, możemy dojść do wniosku, że GBL jest od nich relatywnie mniej destruktywny dla naszej psychiki (jako tej w pełni zdeterminowanej funkcji organu zwanego mózgiem ?) jak i ogólnie całego organizmu ;)

Zresztą, swoją luźną sugestię adresowałem w zasadzie nie do Was, a do INTELA (z racji zaistniałych okoliczności) !!! Jeżeli zainspirowałem nią jeszcze kogoś, to ... "chcącemu nie dzieje się krzywda" :D Aczykolwiek nikogo do niczego nie namawiałem i namawiać nie zamierzam. Przekazałem Wam jedynie kilka rzetelnych informacji w na temat pewnego modulatora GABA jakim jest GBL/GHB ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez Widmo 05 lut 2014, 13:01
Nihil6 napisał(a):[b]
Jednakże, zestawiając go ze specyfikami takimi jak alkohol, czy benzodiazepiny, możemy dojść do wniosku, że GBL jest od nich relatywnie mniej destruktywny dla naszej psychiki (...)

Poswiecilem troche czasu na poczytanie i nawet w powyzsze watpie... Drag to drag i pomimo, ze sam uwazam, ze np. thc to jeden z najprzyjazniejszych srodkow psychoaktywnych, nigdy by mi nie przyszlo do glowy w temacie chad polecac palenie jako lek, srodek lagodzacy, rozrywkowy itp. To, ze kiedys jaki okazjonalnie w procesie leczenia zdarzylo mi sie uzywac a ktos na forach napisal, ze dobrze mu robi, nie znaczy, ze mam przeczyc faktom medycznym i zdrowemu rozsadkowi.
Biore/bierzecie, pije/pijecie poniewaz chcemy/musze/mozemy/podejmuje ryzyko/kalkulujemy. Ale chad to chad a srodek psychoaktywny bedzie zawsze srokiem psychoaktywnym. Niezaprzeczalnie
Zresztą, swoją luźną sugestię adresowałem w zasadzie nie do Was, a do INTELA (z racji zaistniałych okoliczności) !!!

Nie moja sprawa, sami dorosli ludzie tutaj ...ale jak widac posrednio z moich wpisow IMHO sugestia chyba nie byla luzna,
za to moim zdaniem kompletnie glupia.

przez S jak... 05 lut 2014, 14:47
Widmo zapewne zauważyłeś, że poruszamy tu wiele raz mniej a raz bardziej kontrowersyjne tematy. Każdy z nas teoretycznie sobie zakłada jak żyć z tym syfem. Ja jakoś nie mam odwagi pisać głośno o swoich teoriach na ten temat obawiając się, że ktoś biorąc to za pewnik może narobić sobie poważnych kłopotów. Inni mówią o tym głośno choć często zupełnie bez sensu dla większości tu czytających. Może to narobić wiele kłopotów i w tym momencie dobrze, jak ktoś mądrze reaguje. No bo niby wszyscy tu jesteśmy dorośli ale jednak wielu z nas jest zdesperowana do do granic możliwości. Ja czytając te linki o GBL oczy :shock: takie miałam, stąd pierwsza reakcja. Intel podszedł do tego z dużą dozą humoru. Jednak zawsze musimy pamiętać, że czyta nas tu i młodzież a tej nigdy nie wiadomo co do głowy wpadnie.
Sulpiryd 2x 50

przez Widmo 06 lut 2014, 11:08
S jak...
Dokladnie jest jak piszesz. Stad czasami poczucie "misji" ;) poniewaz mam swiadomosc, ze czyta ten watek wiele osob nieudzielajacych sie w nim. Wazne aby ilosc i jakosc informacji w tym watku pozwalala na swiadomy i samodzielny wybor.
P.S. Jezeli teorie nie mieszcza sie w zakresie obecnej wiedzy i nauki o chad to trzeba to po prostu zdecydowanie podkreslic.
Jezeli widzisz, ze maja pozytywny skutek na Ciebie warto opisac to z powyzszym zastrzezeniem.
Ale jezeli beda one wyjatkowo niedobre, ze ktos moglby je poddac krytyce to tez smialo. Wtedy i Ty i wiele osob nie bedzie popelnialo tego samego bledu. W wyniku tego w watku pojawia sie argumenty za i przeciw. Do wlasnego wyboru.

przez polca 06 lut 2014, 11:31
Hej
Czy osobom zdiagnozowanym z ChAD udalo sie pokonac bezsennosc? (ostawic leki nasenne)

przez S jak... 06 lut 2014, 14:31
Widmo napisał(a):S jak...
P.S. Jezeli teorie nie mieszcza sie w zakresie obecnej wiedzy i nauki o chad to trzeba to po prostu zdecydowanie podkreslic.
Jezeli widzisz, ze maja pozytywny skutek na Ciebie warto opisac to z powyzszym zastrzezeniem.
Ale jezeli beda one wyjatkowo niedobre, ze ktos moglby je poddac krytyce to tez smialo. Wtedy i Ty i wiele osob nie bedzie popelnialo tego samego bledu. W wyniku tego w watku pojawia sie argumenty za i przeciw. Do wlasnego wyboru.

Wiesz...kiedyś gdzieś niedawno ktoś napisał, że jak przez bierzesz antydepresanty przez długi czas i nie widzisz poprawy to warto po prostu je odstawić i zobaczyć co się będzie działo. Głupota??????? Postawiłam wszystko na jedną kartę i teraz popieram to stwierdzenie. Jednak bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że w CHAD takie postępowanie może mieć katastroficzne skutki zwłaszcza gdy jest to odmiana gdzie występuje mania. Nie raz gdy czytam tutaj że a rusz ktoś chce odstawić leki, a inni mówią "Absolutnie-musisz brać" aż mnie korci powiedzieć "a właśnie spróbuj może odkryjesz coś czego inni nie spostrzegli" nigdy jednak tego nie robię właśnie ze względu na świadomość odpowiedzialności za to co piszę.

-- 06 lut 2014, 13:33 --

polca napisał(a):Hej
Czy osobom zdiagnozowanym z ChAD udalo sie pokonac bezsennosc? (ostawic leki nasenne)

Ja miałam to szczęście :mrgreen:
Sulpiryd 2x 50

przez Widmo 06 lut 2014, 15:45
S jak... napisał(a):Wiesz...kiedyś gdzieś niedawno ktoś napisał, że jak przez bierzesz antydepresanty przez długi czas i nie widzisz poprawy to warto po prostu je odstawić i zobaczyć co się będzie działo. Głupota??????? Postawiłam wszystko na jedną kartę i teraz popieram to stwierdzenie. Jednak bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że w CHAD takie postępowanie może mieć katastroficzne skutki zwłaszcza gdy jest to odmiana gdzie występuje mania.

Chyba przez przypadek zamiast stabilizator napisalas antydepresant.
Jesli nie to trudno dostrzec sens w tym co napisalas.
Wylacznie antydepresanta moze poglebic depresje lub nic nie zmienic. Mania zawsze moze przyjsc mimochodem.
Wylaczenie stabilizatora oczywiscie moze wywolac manie jak i depresje jak i moze sie udac pozostac w remisji.
Wylaczenie antydepresanta nie wywola manii. Z drugiej strony wlaczenie antydepresanta moze indukowac manie.
O ile pamietam o tym ostatnim musialas sie przekonac na wlasnej skorze.
Lepiej miec dobrego lekarza niz samemu eksperymentowac ale jak pisalismy wiadomo jak to z lekarzami jest

polca,
Przy depresji: spanie w ciagu dnia, trudnosci z zasypianiem, budzenie za wczesnie nad ranem a pozniej zasypianie do pracy...typowe.
Przy duzej hipomanii, ktora przyszla po depresji i z nia byla chyba zmiksowana: przez okolo 1.5 tyg byly tylko 2 godz snu na dobe ale takie bez odwieszenia swiadomosci. Cholernie meczace.
W remisji przy lekkich fazach podobne objawy ale zdecydowanie mniejsze i nie wplywajace na funkcjonowanie.
Mnie usypial ladnie Ketrel 25mg na noc brany przez ok 3 miesiece i sporadycznie jakas benzodiazepina az w koncu sen sie ustabiliowal.
Problem ze snem to wynik objawow chad. Przy stabilizacji one nie wystepuja. Z drugiej strony zly sen indukuje objawy chad. Bledne kolo. Na poczatku wiec leki sa IMHO ok ale pozniej trzeba zadbac o higiene snu (trudne to). Dzieki partnerce udaje mi sie jednak polozyc, zgasic swiatlo i wyciszyc zamiast krazyc po mieszkaniu, siedziec przy TV itp.
Teraz walcze ze spaniem popoludniu (dla chadowcow nie wskazane)

przez INTEL 1 06 lut 2014, 15:56
Widmo napisał(a):Teraz walcze ze spaniem popoludniu (dla chadowcow nie wskazane)

Kurcze, też tak masz?
W moim przypadku niezawodny sposób na znaczące pogorszenie samopoczucia ( silne odrealnienie, napięcie, lęk i depresja ) to popołudniowa drzemka, lub godzinny sen. To niesamowite jak bardzo negatywnie odbija się to na moim stanie.Podobnie jak gnicie w łóżku na przykład do godziny 9 i dłużej. Nie wiem z jakich mechanizmów to wynika i dlaczego tak się dzieje. Tak więc choćbym nie wiem jak padał na ryj za żadne skarby nie mogę sobie pozwolić na popołudniowy , nawet krótki sen.
...nie mam podpisu...

przez marwil 06 lut 2014, 16:46
Odstawiłem leki (Wellbutrin) prawie dwa tygodnie temu i jest mi lepiej.

• zniknęła kompletnie nadwrażliwość na dźwięki - wielka ulga
• bardzo zmniejszyła się drażliwość, nerwowość
• znikła potliwość dłoni
• znikło odrealnienie i paranoiczne myśli
• sen poprawił się - jest głębszy
• sztacham się dymkiem z papierosa z lubością (wellbutrin blokuje receptory nikotynowe)
• poprawa apetytu i smaku
• pysk w lustrze o normalnym spojrzeniu (na Wellu było dzikie i obce)
• mniejsza mizantropia

Zwiększyła się potrzeba snu -muszę spać min. 10 godz. żeby funkcjonować a śpię najczęściej 12h.
Dokucza brak rześkości, okresowe zmuły i trudności z ruszeniem dupska. (aktualnie największe dolegliwości). Mam nadzieję, że to przejściowy efekt odstawienia tego stymulantu.
Ćwiczę intensywnie 4 razy w tygodniu - kto ma siły zmusić sie do ruchu - polecam - BARDZO pomaga (naturalny wyrzut katecholamin)
Rzadziej wbijam się na forum - notuję to na + gdyż oznacza to mniejsze skupianie sie na chorobie.
Niedługo rocznica aktualnej depresji, zamiast świeczki urodzinowej zamierzam zapalić jej znicz.

Depakiniarzu, czytam Twojego bloga. Choroba to jedno ale sama Depakina może powodować brak uczuć do dziewczyny i współczucia dla Matki. Większość leków łagodząc niektóre objawy depresji zmienia człowieka w uczuciowe i emocjonalne warzywo.

Ze wszelkimi lekami mam jak najgorsze doświadczenia, nie odpowiada mi zmieniony po nich zawsze stan umysłu. Myślę, że wiele osób tkwi nadaremnie w chemicznej beznadziei spowodowanej substancjami, których działanie nie jest poznane, długofalowe skutki zażywania nie zbadane (o zgrozo), skuteczność mizerna (zbliżona do placebo), skutki uboczne - fatalne, produkowane głównie dla zysku.

Churchill miał tylko łychę i cygara na "czarnego psa".
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 06 lut 2014, 16:47
INTEL 1,
U mnie szczegolnie w obnizonym nastroju standart.
A ze to zle to wyczytalem u M Basco-Ramirez w "Podreczniku..."
Np. wczoraj do 20 mialem nastroj idealny ale zasnalem przy TV. Ok 22 obudzilem sie z wkurwem i podminowany.
Do 23 wloczylem sie po domu i gdyby nie kobieta to pewnie o 1-2ej bym zasnal.
Rano, byloby zaspanie, przymulenie, a pozniej znowu drzemka po poludniu itd. itd.
Przyklad z drugej strony to wakacje, podroz w nocy, nakrecenie i alkohol. 2-3 dni i zaczynam wchodzic w male hipo.
Malo snu potrzebuje, jestem coraz bardziej pobudzony a a po tygodniu, dwoch dol.
Odpowiedni sen to naturalny lek dla mozgu.

-- 06 lut 2014, 15:55 --

marwil napisał(a): Większość leków łagodząc niektóre objawy depresji zmienia człowieka w uczuciowe i emocjonalne warzywo.

W bardzo duzym stopniu to kolejny mit, ktorego powielanie moze tylko szkodzic.
Wyobraz sobie, ze cale zycie mieszkasz na karuzeli az tu nagle zaczynasz chodzic po ziemi.
Plasko, nudno i dwa wymiary - no warzywo.
Bardzo latwo skrajne emocje jakie przezywamy (w koncu to choroba afektywna a do tego dwubiegunowa)
potraktowac jako te wlasciwe i prawdziwe.
Prawdziwe emocje w zyciu wiekszosc ludzi sa raczej takie szarawe, oble i nieciekawe...jak ziemniak ;)

przez marwil 06 lut 2014, 16:57
Deprywacja snu przynosi wielką ulgę. Psychiatra mnie zachęcał do tej metody.
W czasie snu, bodajże w fazie rem następuje uwolnienie neuroprezkazników i występuje ich deficyt w trakcie czuwania.
Deprywacja zatrzymuje aminy katecholowe i zapewnia lepsze samopoczucie.
Wiadomo - sen - ucieczka w niebyt, stąd pozorna ulga.

deprywacja-snu-t37325-14.html

Intel - wypróbuj, nie zaszkodzi.

-- 06 lut 2014, 16:03 --

Widmo napisał(a):
marwil napisał(a): Większość leków łagodząc niektóre objawy depresji zmienia człowieka w uczuciowe i emocjonalne warzywo.

W bardzo duzym stopniu to kolejny mit, ktorego powielanie moze tylko szkodzic.
Wyobraz sobie, ze cale zycie mieszkasz na karuzeli az tu nagle zaczynasz chodzic po ziemi.
Plasko, nudno i dwa wymiary - no warzywo.
Bardzo latwo skrajne emocje jakie przezywamy (w koncu to choroba afektywna a do tego dwubiegunowa)
potraktowac jako te wlasciwe i prawdziwe.
Prawdziwe emocje w zyciu wiekszosc ludzi sa raczej takie szarawe, oble i nieciekawe...jak ziemniak ;)

Gdybym był zdrowy to mógłbym sobie coś wyobrażać.
Ja to wiem, poznałem na własnej skórze i nie powielam kolejnych mitów, tylko opisuję własne doświadczenia.
Oprócz karuzeli znam remisje, w których moje emocje w niczym nie przypominają kartofla.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg