CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez polca 01 lut 2014, 20:08
Witam
Moi Drodzy mam do Was pytanie. Od ponad roku mam zdiagnozowana CHAD (niestety mania). Przyjmuje lit i ketrel, ostatnio dodano trittico. Nastroj sie ustabilizowal, niestety mam problem ze snem. Pomimo, ze przyjmuje dosyc wysoka dawke ketrelu i litu, niestety wybudzam sie. Nie mam problemu z zasypianiem, ale te wybudzania sa meczace. Czy mieliscie taki problem? Czy udalo sie pokonac? Bede wdzieczna za uwagi i wskazowki. Dziekuje.

przez Łapa 01 lut 2014, 20:32
Hej polca! Ja miałem i wciąż mam problemy z wybudzaniem się w nocy, aczkolwiek są one spowodowane nie chorobą, tylko dzieckiem za ścianą. Moim zdaniem w tego typu sytuacjach jedynym wyjściem jest sztachnąć się porządnie chemią, mnie pomógł kwetaplex w dawkach 75 mg.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez barsinister 01 lut 2014, 20:43
no przecież bierze kwetiapinę, więc nie reklamuj kwetiapiny
miałem podobny problem i biorę od dawna zolpidem w minimalnej dawce
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polca 01 lut 2014, 21:06
Łapa i barsinister dziekuje.
barsinister czy zolpidem 'nie zamula'? czy przyjmujesz jeszcze cos dodatkowo?

przez barsinister 01 lut 2014, 21:24
nie zamula, po zażyciu trzeba spać minimum 6 godzin bez wybudzania
ma swoje wady - uzależnia, czasem - zwłaszcza na początku brania - urywa film (więc lepiej brać w łóżku tuż przed zaśnięciem)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 01 lut 2014, 21:27
....sorry, ale kretynizm przed chwilą palnąłem w temacie Trittico, hehehe
Dobrze że mogłem to jeszcze zedytować
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 02 lut 2014, 19:10
Jak zwykle smut straszny. Myslalem, ze cos porobie chociaz w ten weekend, nawet jesli to miałoby być granie na kompie. Prawda jest jednak zupelnie inna, Nie nadaje sie nawet do grania. Przestaje czerpac ze wszystkiego jakakolwiek przyjemnosc. Jutro mam komisje odwolawcza w sprawie renty- i tak wiem ze jej nie dostane, a jak sie wkurwie tam w gabinecie, to jak juz kiedys ktos wspomnial w tym temacie- dam im popis mojego CHADA.

przez _Jack_ 02 lut 2014, 19:17
Depakiniarz napisał(a):Jak zwykle smut straszny. Myslalem, ze cos porobie chociaz w ten weekend, nawet jesli to miałoby być granie na kompie. Prawda jest jednak zupelnie inna, Nie nadaje sie nawet do grania. Przestaje czerpac ze wszystkiego jakakolwiek przyjemnosc. Jutro mam komisje odwolawcza w sprawie renty- i tak wiem ze jej nie dostane, a jak sie wkurwie tam w gabinecie, to jak juz kiedys ktos wspomnial w tym temacie- dam im popis mojego CHADA.

Nie chcę Cię smucić ale jak na pierwszej komisji nie przyznali to na drugiej również nie przyznają. Ja mam drugą komisje za sobą i mi nie przyznali tylko odpowiedź przyszła pocztą po 10 dniach. Trzeba czekać na sprawę w sądzie pracy to jedyny ratunek. Ale ,żeby tego było mało to czytałem na forach ,że jak się dajmy na to uzyska rente w sądzie to Zus zaraz składa odwołanie, żeby wyznaczyli innego biegłego i próbuje tą rente odebrać. Porażka
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 02 lut 2014, 19:58
Zależy tez od tego, czy wyrok który wyda sąd jest prawomocny.

przez macieywwa 02 lut 2014, 20:34
Nie daje juz rady z ta choroba,odebrala mi wszystko co w zyciu wazne..a przede wszystkim chec do dalszego życia w takim stanie..obecnie jestem wrakiem..koorva gdzie podział sie ten facet z przed roku ktory szalał w warszawskich klubach,bajerował fajne laski..ja /cenzura/ jestem załamany swoim beznadziejnym żywotem. Przeżyłem prawie 40lat,zwiedziłem pol swiata i co mi po tym,jak w tej chwili nie jestem w stanie nawet normalnie porozmawiać z kimkolwiek.Po hooj mi to wszystko bylo,trzeba bylo zalozyc rodzine miec dzieci,przynajmniej cos pozostawilbym po sobie ale nie..mnie zawsze nosiło zawsze bylem inny no i jak sie okazalo jestem do tej pory..sam z psem w czterech ścianach..zaraz mnie rozpierdoli moja bezsilność wobec zaistniałej sytuacji....
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez INTEL 1 02 lut 2014, 20:49
Hmm
Ale druga strona medalu jest taka, że możesz spokojnie zdychać samotnie, nie obciążając tym bliskich. I nie jesteś za nikogo odpowiedzialny. Bo taka odpowiedzialność z ktorej nie jesteś w stanie się wywiązywać dodatkowo potęguje poczucie kompletnego zeszmacenia. Niczego nie musisz. Ja zdychając MUSZĘ to, MUSZĘ tamto, i w momencie kiedy te "muszenia" przerastają moje możliwości ( czyli prawie bez przerwy) dochodzę do wniosku , że samobójstwo zrealizowane jak najszybciej jest jedynym i skutecznym, a przede wszystkim najkorzystniejszym dla wszystkich rozwiązaniem...
...nie mam podpisu...

przez macieywwa 02 lut 2014, 21:12
INTEL 1, ech rozumiem ,czasami myślę ze samobójstwo jest jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji..w takim stanie do jakiego doprowadza mnie chad nie można normalnie funkcjonować ,nie jestem w stanie pogodzić się z wieloma ograniczeniami jakie niesie ze sobą choroba..porostu nie wyobrażam sobie dalszego życia jeśli można to nazwać życiem w takim stanie.. widzisz tak jak w twoim przypadku syn jest ta tzw. kotwica która trzyma, tak samo w moim przypadku ta kotwica jest moj pies ..wiem moze to dziwne ale jestem z nim bardziej zżyty niż z którakolwiek kobieta jaka bylem..mam dzisiaj strasznie zly dzień tak zwyczajnie bez powodu..

-- 02 lut 2014, 21:42 --

Depakiniarz napisał(a):Zależy tez od tego, czy wyrok który wyda sąd jest prawomocny.

zaden wyrok jaki wydaje sad, nie jest odrazu prawomocny,uprawomocnia się po 14 dniach od wydania wyroku,chyba ze któraś ze stron sporu w tym czasie złoży odwolanie wtedy automaczynie wyrok nie uprawomocni sie i sprawa toczy sie dalej..powodzenia depakiniarz

przez Conessa 02 lut 2014, 22:22
macieywwa, myślisz, że coś by to zmieniło jakbyś założył rodzinę?
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez macieywwa 02 lut 2014, 23:20
Conessa, szczerze,mysle ze w pewnym sensie na pewno nie byłbym w takim beznadziejnym stanie jakim jestem obecnie.Przez cale swoje życie nigdy nie myślałem o przyszłości zawsze wychodziłem z założenia,nic nie planuj,nie myśl o tym co będzie za rok czy dwa.. jest tylko tu i teraz, dlatego tez nigdy nie myślałem o tym aby założyć rodzinę zwyczajnie płynąłem z prądem jednak tym razem napotkałem na tamę nie do pokonania..

-- 02 lut 2014, 23:50 --

ledwo patrze na oczy..dobranoc wszystkim... :uklon:

Sortuj wg