CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Geniale 18 sty 2014, 23:33
Depakiniarz, Intel miał rację chwalac Twoje pióro...
Dobry blog, powodzenia :smile:

przez _Jack_ 18 sty 2014, 23:51
Piesek też ładny :)
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Geniale 19 sty 2014, 00:04
_Jack_ napisał(a):Piesek też ładny :)

To prawda :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 19 sty 2014, 00:05
Geniale, _Jack_, dziekuje raz jeszcze. Pies to chyba jedyne stworzenie które trzyma mnie teraz przy życiu.

przez 99 Problems 19 sty 2014, 00:38
INTEL 1 napisał(a):DEPAKINIARZ-Fantastyczny blog !!
" wszystko wokół mnie jest takie przygnębiające. Widzę na ulicy spacerujących ludzi, jak się do siebie uśmiechają, jak rozmawiają, jak pary idą za rękę, jak śmieją się dzieci, jak wiele osób jest dla siebie miłych. Zdałem sobie sprawę jak mi brakuje tego wszystkiego. Chciałbym znowu kochać. Nic dodać nic ująć...

Ja to juz nawet sie nie ludze, ze to kiedys sie zmieni. Niestety przynajmniej w moim wypadku prawie wszystkie uczucia zostaly brutalnie wymazane. Co pozostalo?

W depresji wielki bol prawie ze fizyczny, smutek ale nie ten normalny jak kiedys, co za tym idzie brak jakiejkolwiek empatii dla innych nawet na wazne wydarzenia w zyciu najblizszych nie potrafie zareagowac z uczuciem tylko stosuje wyuczona formulke dostosowana do danej okazji, bo chyba tak wypada jesli oczywiscie jestem w stanie z kimkolwiek sie komunikowac. Chyba zadne wydarzenie podczas depresji nie jest w stanie wywolac juz ludzkich uczuc. Po za tym skoncentrowanie sie na sobie i przeswiadczeniu o braku wyjscia z tego blednego kola co tylko poteguje ten stan.

W hipomanii i manii dominujace uczucia to przede wszystkim niczym nieuzasadniony optymizm, ktorego zazwyczaj jest tyle ze przeradza sie on u mnie w maniakale uczucie euforii jak po zazyciu najlepszych dostepnych na rynku narkotykow. Po ostatnim razie chociaz tyle wydarzylo sie zlego dalej wspominam to doslownie boskie uczucie udzielone mi przez matke nature przez 2,3 tygodnie, a jak wiemy cena jaka przyjdzie za to zaplacic zawsze jest wyzsza niz poprzednio - taka inflacja.
Drugie dominujace uczucie to chyba tez zadne odkrycie mianowicie agresja. Wzrost wprost proporcjonalny rowzniez wzrasta z czasem... Nie daj boze ktos tylko zwroci mi uwage na cokolwiek nie dam nigdy za wygrana chocby mialo mnie to wiele kosztowac zadnych skrupolow, zadnych zachamowan. Stan totalnej nieomylnosci. Jednak prawda jest, ze ,mozg wtedy dziala na tak wielkich obrotach ze czlowiek wydaje sie przynajmniej kilka razy madrzejszy, bystrosc umyslu, cieta riposta, a jak to zawodzi agresja najpierw werbalna pozniej...

To by bylo chyba na tyle tych uczuc. Kochac??? a co to takiego zimny skurwysyn na jednym czy drugim biegunie.

Pozdrawiam dotknietych... :bezradny:
" Mam kilka chwil z zycia w ktorych pamietam smak powietrza i nie zapomne ich chocbym chcial"

przez _Jack_ 19 sty 2014, 00:39
Jak nam tak wszystkim źle. To może zbierzemy się w jednym miejscu i zdetonujemy się. Razem będzie raźniej :)
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez trust_me 19 sty 2014, 00:55
_Jack_, ja owszem, was szkoda...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez 99 Problems 19 sty 2014, 01:03
Dobre Jack, przynajmniej mi moj kodeks honorowy nie pozwala na takie rozwiazanie, pomimo tego ze przynajmniej raz
brakowalo juz tyci, tyci - bylem za barierka balkonu bardzo bardzo wysoko i chyba tylko to, ze bylem jeszcze bardzo mlody
cos zastopowalo moje poczynia. Wiele przemyslen kolega z podstawowki podziekowal, z liceum tez dobrze znalem
obydwoch obaj ze mna w jednej klasie.

Oczywiscie mysli o takim czynie nie da sie odgonic caly czas chodza mi po glowie dla mnie najlepszym rozwiazaniem
byloby konkretne pochlastanie sie pokazanie na koniec swojej sily.
Jak odchodzic to z przytupem nierobiac sobie zbednego rozglosu zadne tam tabletki za proste i czesto nieskuteczne rozwiazanie, wieszanie sie bardzo pospolite, a skoki za bardzo naglasniane i raczej wolalbym to zrobic sam niz w grupie, natura samotnika daje o sobie znac hehe
Po za tym mam trochu hopla na punkcie kultury wschodu moze dlatego:)
" Mam kilka chwil z zycia w ktorych pamietam smak powietrza i nie zapomne ich chocbym chcial"

przez INTEL 1 19 sty 2014, 17:20
99 Problems napisał(a):konkretne pochlastanie sie pokazanie na koniec swojej sily.

Po za tym mam trochu hopla na punkcie kultury wschodu moze dlatego:)

Masz kogoś , kto byłby Twoim Kaishaku ?
...nie mam podpisu...

przez macieywwa 19 sty 2014, 17:55
W tej chorobie przychodzi jakieś takie dziwne otępienie.i znieczulica

Znajomi próbują Cię wyciągać w miejsca, które zawsze lubiłeś, ale zoo czy park czy kino już nie wywołują tych samych uczuć. No spoko, są słonie. Luz, niech sobie te kangury biegają. Park?
No jest. Rosną drzewa, ok, niech sobie świeci to słońce. Komedia?
No fajnie , ale nie jest w ogóle zabawna.
I to robienie dobrej miny do złej gry, udawanie, że coś Cię interesuje, że czymś się przejmujesz bo „tak wypada”, bo ktoś opowiada o czymś ważnym dla niego.
Chyba jestem w środku całkiem pusty ,nie mam żadnych uczuć a oczekuje miłości od innego człowieka to bez sensu .
.wiem ,że powinienem dać coś od siebie ale nie potrafię nic z siebie wykrzesać
Nie potrafię się z niczego cieszyć, smucić.
Staram się szukać i odnajdować emocje, ale już nie pamiętam jak one wyglądają.
Nie pamiętam jak to jest coś czuć. Mieć przyjemność z jakiś rzeczy.
Najstraszniejsze jest to, że nie wiadomo jak z tą pustką walczyć.
Można stawać na głowie, góry przenosić, a i tak w duszy słychać będzie jedynie okropną ciszę.
Nie umiem i nie chcę mówić o swoich uczuciach, bo nie wiem , czy ja jeszcze potrafię cokolwiek odczuwać.
Chcę aby ktoś mnie kochał, chcę mieć w kimś oparcie ale tak naprawdę niewiele daję w zamian od siebie.
Czasem czuję się jak wielki sopel lodu
.Jest we mnie tyle chłodu i braku umiejętności wybaczania, że nieraz zastanawiam się jak można ze mną wytrzymać
Potrafię tak boleśnie zranić i nie umiem nad tym zapanować.
W środku cały krzyczę żeby ktoś mnie powstrzymał przed mówieniem tego co mówię a co rani, przecież wcale tak nie myślę, a wyrzucam z siebie tak okropne słowa
. Mówiąc myślę sobie "co ja mówię?!", potem kiedy widzę,że ktoś przeze mnie cierpi nie potrafię przeprosić, nie potrafię przytulić..
Obojętność,nuda,całkowity brak zainteresowania druga osoba,po prostu brak jakiegokolwiek uczucia-czy miało to by być uczucie miłości czy tez nienawiści-po prostu taka straszna obojętność.
Nie wierze ze tak w ogóle można żyć,
Mam już dość.

-- 19 sty 2014, 18:01 --

odstawiłem wenle i odrazu jaśniejszy umysł..łatwiej ubrać myśli w słowa :lol:
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez alicja_31 19 sty 2014, 18:09
macieywwa, ale wg Ciebie to efekt leków czy samej choroby?
Jestem osobą, która od paru miesięcy ciągle od nowa próbuje być przyjaciółką chadowca... Rzadko odpisuje na moje wiadomości (tak na co 2-3), wtedy czuję się totalnie odrzucona, ale jak już odpisze, to wiem, że pisze, bo chce, a nie bo czuje, że powinien, i chciałabym mu powiedzieć, że go uwielbiam... i przytulić, ale się powstrzymuję, bo zbyt mało pewnie się czuję :(
I tak w kółko, nie rozumiem tych zrywów, a potem milczenia.

przez marwil 19 sty 2014, 18:31
macieywwa, Przynajmniej połowę tekstu przepisałeś z rożnych postów z tego forum a twierdzisz, ze to dzięki odstawieniu wenli...
Symulujesz? ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez trust_me 19 sty 2014, 19:21
wczoraj jak zasypiałam, miałam schizy, że robaki po mnie chodzą, przeraziło mnie to, miałam już raz taką akcję, na początku leczenia, tyle że wtedy było dużo gorzej. czemu to wszystko wraca?
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez marwil 19 sty 2014, 19:38
trust_me, Bierzesz obecnie wszystkie te leki?

______
~lamitrin 200 ~neurotop 600 ~zolafren 20 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25)

Nie jestem specem ale np. zolafren chyba gryzie się z Wellbutrinem.

Zadaj pytanie n.t. połączenia tych wszystkich leków i sensu trucia się tyloma substancjami choćby w tym wątku:

po-czenia-lekow-i-interakcje-w-tek-zbiorczy-t34797-1540.html

Z tego co obserwuję, na forum wypowiadają się ludzie, których wiedza o lekach jest imponująca i niejeden psychiatra do pięt im nie dorasta.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg