CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 17 sty 2014, 16:18
Ja również w trakcie choroby odwiedzałem też innych lekarzy. Badałem głównie tarczyce i testosteron. Wszystko wyszło w normie a byłem pewny ,że to właśnie to mi dokucza. Wszystko należy wykluczyć. Hoshimoto ma podobne objawy do depresji jak i również niedobór testosteronu.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez marwil 17 sty 2014, 16:38
Kilkakrotnie badałem tarczycę i TSH, m.in. biorąc lit- wynik w normie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez barsinister 17 sty 2014, 18:28
u mnie TSH skacze, przed braniem leków miałem 3.0, pół roku temu 4.3 (niedoczynność), trzy miesiące temu 4.6 (niedoczynność), miesiąc temu znowu spadek na 3.4
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 17 sty 2014, 21:55
Bylem prywatnie u nowej lekarki jak wspominalem. Pierwsza wizyta wiec musialem opowiedziec historie swojego zycia:)
Przy czym tez padala masa pytan. Co do samej lekarki wydaje sie byc rzeczowa, zaangazowana w wizyte i mysle ze jest rzeczowa. Bije na glowe ta konowalke na nfz. Z tego co widzialem po zegarku po wyjsciu dosc mocno przekroczylem zaplanowany czas jak widac nie bylo problemu ani wypychania z gabinetu. Co prawda jedna jaskulka wiosny nie czyni i nie ze zachlysnelem sie jej boskoscia ale powaznie mysle ze to dobry lekarz.
Co do leczenia. Lamotrygine zostawila, powiedziala ze to bedzie nasza baza wyjsciowa. Zwiekszyla z 150 do 200mg. Przy czym rano 100 (jesli mnie nie muli) i wieczorem 100 lub 200 wieczorem. Zdjela moklobemid bo nie dziala na lęki ktore jak stwierdzila mam napadowe (bez przyczyny) a zamiast tego paroksetyna narazie 10mg - ma dzialac przeciw lekowo i na naped(?). Mirtazapina w odstawke a wieczorem kwetiapina ktora ma miedzy innymi pomoc na spanie. Mam sam dobrac dawke miedzy 25 a 75mg ktora bedzie mnie zwalac z nog.
Malo tego... kazala mi pisac na biezaco na majla jak sie czuje - rewelacja. Pamietam moja ostra reakcje na abilify kiedy po 1dniu musialem odstawic i czekalem miesiac zdychajac na wizyte na nfz. Teraz tak nie bedzie a to dla mnie piekielnie istotne. Pokazalem tez wynik tarczycy zapytalem czy to co sie ze mna dzieje nie jest wynikiem tarczycy i zapytalem czy faktycznie mam chad? Bo zawsze sie kretynsko ludzilem czy ktos sie gdzies nie pomylil. Powiedziela ze tarczyce musze leczyc to swoja droga i ze jestem chory na chad bo sa na to nie podwazalne argumenty. Wracajac idac ulica do samochodu i palac szluga dotarlo do mnie zem wjebany. Ale damy rade. Twardy ze mnie skurwiel.
Z wizyty jestem zadowolony. Cos mi dala, cos czego oczekiwalem. Poczulem ze nie jestem sam z tym gownem. Moge powoli zaczynac sie czuc ze sie lecze a to wazne.
Przybyło sił i wiary!!!
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez trust_me 17 sty 2014, 22:02
mam juz dosc. wszystkiego. chce umrzec.

-- 17 sty 2014, 22:05 --

Asmo, gratuluje udanej wizyty :):) trzymam kciuki.
sama ide do nowej lekarki, obecna pcha tylko we mnie mase lekow...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez lolil 18 sty 2014, 04:51
Trust_me- wielkie brawa za decyzję o zmianie lekarza :) Kiedy masz wizytę? Też ostatnio nie najlepiej się czuję, musimy to jakoś przetrwać. Trzymaj się i pozdrawiam.

przez Depakiniarz 18 sty 2014, 16:04
Mi wczoraj coś odpierdoliło. Wycisnąłem z opakowań po depakine chrono chyba ze 100 tabletek i byłem już bardzo blisko połknięcia tego całego syfu. Napisałem nawet sms do swojej matki i byłej dziewczyny. Pukały, dzwoniły do drzwi a ja nawet ich nie otworzyłem, tylko krzyczałem z mieszkania aby spierdalały.

przez INTEL 1 18 sty 2014, 16:54
DEPAKINIARZ-Fantastyczny blog !!
" wszystko wokół mnie jest takie przygnębiające. Widzę na ulicy spacerujących ludzi, jak się do siebie uśmiechają, jak rozmawiają, jak pary idą za rękę, jak śmieją się dzieci, jak wiele osób jest dla siebie miłych. Zdałem sobie sprawę jak mi brakuje tego wszystkiego. Chciałbym być taki jak oni. Nie mieć tylu zmartwień, nie mieć CHAD, nie mieć depresji. Cieszyć się życiem jak kiedyś, odnosić sukcesy w pracy, spełniać się ze wszystkim, znów chwycić za aparat i polecieć do centrum, chwycić za gitarę i pobrzdąkać kilka godzin nie przejmując się niczym. Oczywiście, "jak kiedyś"...
Chciałbym znowu kochać. Chciałbym móc z czystym sercem odpowiedzieć na to pytanie osobie która się mnie zapyta :" Czy mnie kochasz?". Nie chcę, aby ludzie się na mnie zawodzili, nie chcę żyć w chlewie w którym żyję teraz. Chcę być normalny! Czy to tak dużo? Za wiele wymagam?"

Nic dodać nic ująć...
Coś czuję , że moja pozycja głównego kandydata do literackiej nagrody Nobla i Pulitzera jest poważnie zagrożona :D

A tak na poważnie to jestem w stanie takim , kiedy praktycznie wbrew mojej woli zamykano mnie w psychiatryku po raz pierwszy. Samobójstwo wydaje się zmysłowym pocałunkiem namiętnej kochanki... Jedynie ekstremalne doświadczenia ostatnich lat powodują że nie odlatuję tak jak na początku mojej drogi przez piekło.
Jakie mam plany zaraz po przebudzeniu? Wymyślić jakim cudem przetrwać do wieczora w jednym kawałku...
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"

przez trust_me 18 sty 2014, 17:26
lolil, dopiero 28 stycznia. wiesz niby podjęłam taką decyzję, a boję się przyznać matce do zmiany. mam tylko nadzieję, że ta przyszła lekarka będzie lepsza.

INTEL 1, dokładnie, budzę się i modlę, żebym dotrwała do wieczora, żeby nikt ode mnie niczego nie wymagał, żebym mogła iść spać i spać... i spać... i spać.

chciałabym przeczytać twoją książkę, sama trochę piszę...
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Waplo 18 sty 2014, 20:53
Depakiniarz a czy wczoraj nie piłeś alkoholu ?. Ja jak miałem silną depresję i chciałem sobie choć trochę poprawić humor to nawet najmiejsze ilosci alkoholu (nawet jeden browar) powodowały u mnie skrajną wahankę nastroju od silnej agresji do totalnego zjazdu (w najlepszym razie tylko krótkie przymulenie).Co innego gdy miałem hipo, po dwóch kieliszkach miałem lepszy humor niż inni po flaszce :mrgreen: .Teraz już wiem jak wygląda u mnie chemia mózgu w różnych fazach i staram się pić jak najmniej.
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Depakiniarz 18 sty 2014, 21:29
INTEL 1, dziękuję :)

Waplo, nie, nie pijam alkoholu. Od czasu do czasu sobie zapale, ale nawet po tym nie ma sklonnosci bycia agresywnym.

przez _Jack_ 18 sty 2014, 22:14
Ach te życie pierdolone. Tylko się zajebać. Szczerze mówiąc to siebie nie poznaje. Kiedyś żyłem całkowicie inaczej. Nuda wręcz mnie zabijała i musiałem każdy dzień spędzić aktywnie i coś robić a teraz tonę w bezczynności i ta bezczynność przy tym stanie mi odpowiada. Wczoraj przeglądałem katalogi wikipedii odnośnie samobójców. Większość umierała poprzez powieszenie albo skok z wysokości. Tabletkami raczej ciężko się wyhuśtać chyba że dorzuci się do pakietu kąpiel w wannie. Dobrze ,że jeszcze jest zima. Najbardziej wkurwia mnie lato. Długi dzień, dużo ludzi na zewnątrz, komary i wysokie temperatury.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 18 sty 2014, 23:01
Poza tym w zimę słońce w monitor nie świeci :)

przez trust_me 18 sty 2014, 23:18
życie mnie przerasta, nie wiem co będzie dalej, nie widzę przyszłości, nie widzę siebie.
nie mam siły, ale boję się, że nie umiem się nawet zabić. a może śmierci się jednak boję?

przegrywam życie. codziennie. topiąc się w smutku, przegrywam.
nie wiem, chyba straciłam nadzieję.

Sortuj wg