CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 14 gru 2013, 02:19
ja teraz mam tak że po mimalnym wysiłku psychicznym mam zjazd w dół...
całe szczęście pojawiają się chwile kiedy coś mi się chce zrobić - ale to jakieś 10-15 % czasu z dnia...
tak się szamocę....
Małgosia, Widmo pisaliście o schematach i ich przełamywaniu
ja swoje życie przestawiłam do gory nogami prawie
pozmieniałam bardzo dużo
i co i mimo to ląduję w tym samym gów@@@

kojarzycie wyuczoną bezradność??
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_b ... 5%9B%C4%87
czuję się jak ten pies Seligmana rażony prądem i nauczony że od bólu nie ma ucieczki...

S jak... od czego masz te dolegliwości fizyczne??
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez INTEL 1 14 gru 2013, 11:21
Fantastyczny link.
Wypisz wymaluj - ja.
Całe życie się szarpałem, podejmowałem prawie tytaniczne wysiłki żeby po patologicznie zdefiniowanym dzieciństwie wieść "normalne" życie. Im bardziej się starałem, tym bardziej opłakane były tych starań skutki. Teraz jestem na dnie, czekam na wyrok i nie mam już absolutnie najmniejszej nawet ochoty czy też sił na podejmowanie jakichkolwiek wysiłków mogących zmienić ten stan rzeczy. Tyle razy poniosłem porażkę na całej linii ,ze nauczony życiowym doświadczeniem jestem przekonany o daremności jakichkolwiek wysiłków. Powiem więcej-jakiekolwiek wysiłki mogą jedynie pogorszyć obecny stan rzeczy...
Dzięki temu artykułowi z linku pojąłem w jak głębokiej dup.ie jestem.
To prawda - nawet jakbym od poniedziałku jakimś cudem poczuł się dobrze i ktoś by mi zaproponował lekką, interesującą i bardzo dobrze płatną pracę- raczej bym nie skorzystał. Byłbym przekonany o istnieniu jakichś haczyków, bardzo negatywnych aspektów i innych podstępów , które w efekcie finalnym z pewnością sprowadziły by mnie na dno głebsze niż obecnie. Bezsensowny całkowicie wysiłek omamionego abstrakcyjnymi marzeniami frajerka
To straszne.......
Przerażające.
Życie i choroba zrobiły ze mnie wyuczonego , bezradnego inwalidę, który cieszy się , że do śmierci już ma bliżej niż dalej....

-- 14 gru 2013, 11:48 --

Tak się zastanawiam nad powodem odmowy podjęcia tej hipotetycznej pracy....
I tak naprawdę nie wiem dlaczego bym odmówił. Lęk. Lęk przed jakimikolwiek zmianami, ktore w moim życiu prawie zawsze powodowały spadek jakości życia ?
Jestem dokładnie jak te psy z klatki w eksperymencie....
Tylko JAK temu zaradzić?
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 14 gru 2013, 14:18
INTEL 1, Potrzebna jest mobilizacja. Dodatkowo , to jest lek przed czyms nowym, przed czyms, co zaburzy nasz chadowy rytm zycia do ktorego jestesmy przyzwyczajeni. Na pocieszenie : moja byla kobieta, ktora zapierala sie nogami i rekoma aby nie przeczytac czegokolwiek o mojej chorobie, napisala mi dzis takie cos:

"Tylko ja cie ciagle mam rozumiec.Jestes leniem i smieciem. To tacy ktorzy mysla tylko o sobie i nie daja nic z siebie. Nie chce cie znac, znow chyba juz setny raz zostawiles mnie sama. Zrozum to wreszcie ze jestes strasznym czlowiekiem i nie zamierzam ci juz tego tlumaczyc bo ni jestes w stanie nic pojac. Daj mi juz swiety spokoj, nigdy nie wybacze ci tego wszystkiego a na dodatek robisz caly czas z siebie pokrzywdzonego a to ty zmarnowales wszystkim ludziom zycie korzy cie wspierali i kochali a ty nawet tego nie doceniasz."

Hmm i jak tu sie wyleczyc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 14 gru 2013, 14:53
Nie da sie wyleczyc bo co chwile pojawia sie cos co sprzyja eskalacji choroby.

A na marginesie:
Ostatnio na wizycie zle mi lekarka wypisala na recepcie lamotrygine juz nie bede sie wdrazal o co chodzi ale tak jak mi wypisala nie przysluguje mi refundacja. Zostalo mi leku na pare dni wiec do wizyty nie starczy a nie chcialbym sobie fundowac przerwy 2tygodniowej. Moja lekarka przyjmuje 2x w tygodniu i tak mi sie ciagle grafik z pracy uklada ze w te dni pracuje. Nie chca mi w poradni zalatwic tej recepty zaocznie, moga mnie wpuscic miedzy pacjentami zebym sobie zalatwil. Masakra jakas. Teraz pytanie czy rodzinny moze mi wypisac recepte na lamotrygine z refundacja? Kiedys prosilem o nia i o cos jeszcze powiedziala ze nie ma problemu po 1op wypisze ale jak chce miec z refundacja to musze przyniesc jakies zaswiadczenie od psychiatry. Czy lamotrygina to lek psychotropowy? To tez lek na padaczke wiec czemu robi takie cyrki? Dormicum to na spanie to sama mi proponowala a tu takie jaja. Dziwne. Ma prawo mi odmowic zapisania lamotryginy z refundacja? To maslo maslane skoro mam wziac zaswiadczenie od psychiatry to wezme i recepte. A swoja droga jak wyglada takie zaswiadczenie? Co tam jest napisane? Jakie leki wolno mi wypisac?
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez marwil 14 gru 2013, 15:36
Ludzie, nie porównujcie się do psów, czy szczurów!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_b ... 5%9B%C4%87
Nawet zdrowi mogą wynajdować u siebie elementy różnych defektów psychicznych, a co dopiero chorujący na depresję (u nas akurat w przebiegu Chad).
To zrozumiałe, że przy Chad, będąc nawet w stanie remisji nie będziemy podejmować niektórych wyzwań, inicjatyw. Bo mamy świadomość, że prędzej, czy później przyjdzie moment życia, w którym nie podołamy kontynuowania ich. To nie jest bezradność wyuczona, tylko raczej wymuszona.
Jeśli w depresji umycie się stanowi wyzwanie, to co mówić o np. podejmowaniu pracy?
Skoro już mam być tym psem, to ok. tylko, że nie mam klatki z której łatwo uciec. Jestem zamknięty w tej rażącej prądem.
Tylko że pies nie wie, a ja wiem (jak rozmawiać trzeba z psem :D ),
że gdy będzie możliwość ucieczki z klatki (tzn. powrót do względnego zdrowia), to trzeba i można z niej uciec. Nie zamierzam swojej świadomości stawiać na równi z psią.
Jeśli mam być szczurem pływającym w kółko, też ok. Już kilka razy skorzystałem z pomocnego kija (okres remisji) i nie zamierzam tonąć.
A problem aspiracji, ambicji, porównywania się z resztą społeczeństwa, perspektyw?
Gdyby nie rodzina już bym siedział u buszmenów, gdzie wszyscy są równi sobie i zapieprzał z dzidą za mięsem, bo największy problem to co do ogniska włożyć.
A jeszcze najlepiej z rodziną, żona nazrywałaby kłączy i jagód dla urozmaicenia diety. Gdybym się złożył, reszta plemienia by mnie wykarmiła, bo dbają o chorych. Mania powodowała by co najwyżej większą aktywność w polowaniu i ew. zorganizowanie plemiennej orgii. Bez zaciągnietych kredytów, rachunków, opłat, problemów z prawem, utratą pracy, z tym całym industrialnym syfem, gdzie wszystko tak naprawdę kręci się wokół kasy (być albo nie być).
Właśnie tak, chcę żyć nawet tu w Polsce jak półbuszmen w kurnej chacie bez prądu i tv. Hodować dwie świnie rocznie, mieć warzywniak i drewno z lasu.
Niestety płodząc potomstwo nie mogę skazywać go na takie życie w tym systemie. Także męczę się tylko dla niego. (dla Niej) i w tym doszukuję się sensu swojego cierpienia.

-- 14 gru 2013, 17:15 --

kolejna moja utopia...
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez trust_me 14 gru 2013, 19:14
czuję się obca, sama dla siebie. okropne uczucie.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez S jak... 14 gru 2013, 21:10
sens napisał(a):S jak... od czego masz te dolegliwości fizyczne??

Większość z was mówi o dolegliwościach psychicznych mających związek z uczuciem lęku czy strachu, u mnie do tego dochodzą ostre dolegliwości fizyczne. Właściwie ja rzadko odczuwam lęk czy strach w sposób psychiczny. Mówiąc w skrócie mnie się wydaje ze się nie boję za to mój organizm ma wszystkie objawy fizyczne związane z przeciążeniem układu wegetatywno-endokrynnego. Przerąbane.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 14 gru 2013, 21:13
S jak..., mam podobnie.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez barsinister 14 gru 2013, 21:35
Asmo napisał(a):Teraz pytanie czy rodzinny moze mi wypisac recepte na lamotrygine z refundacja? Kiedys prosilem o nia i o cos jeszcze powiedziala ze nie ma problemu po 1op wypisze ale jak chce miec z refundacja to musze przyniesc jakies zaswiadczenie od psychiatry. Czy lamotrygina to lek psychotropowy? To tez lek na padaczke wiec czemu robi takie cyrki? Dormicum to na spanie to sama mi proponowala a tu takie jaja. Dziwne. Ma prawo mi odmowic zapisania lamotryginy z refundacja? To maslo maslane skoro mam wziac zaswiadczenie od psychiatry to wezme i recepte. A swoja droga jak wyglada takie zaswiadczenie? Co tam jest napisane? Jakie leki wolno mi wypisac?

często korzystam z tej opcji, jeśli zabraknie mi leków między wizytami i mam recepty z refundacją - najkorzystniej cenowo wypada opakowanie Lamotrixu 90 tabl.

powiedz, że doniesiesz zaświadczenie od psychiatry jako podkładkę i nie powinno być problemu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez S jak... 14 gru 2013, 22:38
marwil napisał(a):S jak..., mam podobnie.

Masz jakieś sposoby na radzenie sobie z tym? Dobija mnie fakt, że bez względu jak się czuję psychicznie to fizycznie zdycham coraz bardziej.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 14 gru 2013, 23:02
S jak..., słabo, słabo psychicznie już jestem silniejszy, to tylko w sferze myśli, psychofizycznie niedomagam. Rok już się nie ruszam. Jakiś wymuszony spacer i to wszystko. Zdaje sobie sprawę, ze ruch fizyczny to 50% sukcesu w dochodzeniu do zdrowia. Ból kręgosłupa, ogólne osłabienie miesniowe, męczliwośc, zmęczenie, senność, wyczerpanie mimo leżnia, spania i wypoczywania. Był dobry sposób - basen, sauna, pływanie. Do takich akcji trzeba być jednak w miarę podleczonym.

przez INTEL 1 15 gru 2013, 14:08
Pierwszy raz od prawie 2 lat wrzuciłem "clona" . Fantastycznie pozbawił mnie destrukcyjno-depresyjnej umysłowej napinki, która trwa już z dużym nasileniem od kilku tygodni...
Szkoda, że "clon" to nie prawdziwy lek , tylko zwyczajny ogłupiacz i "spychacz" problemu na później.Wielka szkoda. Tym nie mniej zasłużyłem na dzień wolny od najgorszych objawów. Czuję zawieszony w głowie lajcik i potrafię wyobrazić sobie lekko ogłupiały uśmiech :D
Szkoda że tak bardzo uzależnia i początkowa przyjemnośc niepostrzeżenie i zaskakująco szybko przemienia się w piekło uzależnienia. Bez obaw. Raz już przez pół roku w malignie i cierpieniu odstawiałem ten syf. Drugi raz mi to nie grozi. Strach jest zbyt wielki.....
...nie mam podpisu...

przez marwil 15 gru 2013, 14:19
INTEL 1, uhm, zostało mi 24 tabsy 1mg alpry. Korci. Brałem 3 m-ce. Póki co wypilem piwo. Czy to możliwe, ze po tak krótkim czasie i powolnym odstawieniu czuję się jak kupa?

przez INTEL 1 15 gru 2013, 15:23
Oczywiście
3 miesiące benzo to bardzo długo....
...nie mam podpisu...

Sortuj wg