CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 14 lis 2013, 23:05
Wiecie jak to działa? Wystarczyło by, abym teraz przyznał się do jakiegoś nowego zarzutu i powiedziałałbym,że dokonałem go z Kowalskim i podał bym cała masę szczegółów "uprawdopodabniających dokonanie przez Kowalskiego zarzucanych mu czynów" Gwarantuję Wam, że Kowalski wjeżdża w związku z tym do aresztu jeszcze w tym tygodniu. Dodatkowo powiedziałbym, że Kowalski od lat leczy się psychiatrycznie i w związku z tym może okazać się bardzo niebezpieczny ( czytałem już w aktach, że tak właśnie o mnie powiedział koronny ). Gwarantuję, że podobnie jak do mnie w związku z powyższym wjeżdża antyterrorka, którą Kowalski oczywiście w trakcie zatrzymania "napadnie" i w związku z tym jego obrażenia powstałe w trakcie zatrzymania będą "doskonale korespondować z agresywną postawą zatrzymanego wobec funkcjonariuszy policji" jak to u mnie uzasadniono.
Podstawa tymczasowego aresztowania jak zwykle będzie następująca
-obawa mataczenia
-grożący oskarżonemu wysoki wymiar kary
-wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego zarzucanych mu czynów
95 % wszystkich decyzji o areszt jest uzasadnianych dokładnie w ten sam sposób. Daję słowo honoru....
Tak więc muszę się zastanowić kto mi kiedyś zalazł za skórę i mogę sprawić mu psikusa, że się zesra....
Zresztą co tu pisać. Popatrzcie sobie na "Układ zamknięty"....
Jedno jest pewne. Jakbym się tak uchował po wszystkim na wolności i przy życiu to od razu wyjeżdżam z tego kraju i przy pierwszej okazji zrzekam się obywatelstwa. Nigdy już tu nie wrócę nawet na 5 minut.
Ale "dość o tem"
Nie będę się nakręcał
szkoda zdrowia.
...nie mam podpisu...

przez malgosia7602 14 lis 2013, 23:46
INTEL 1 napisał(a):Małgosia - ależ lamo u mnie działa znakomicie
Ten zjazd trzeba zwyczajnie przeczekać. Z doświadczenia wiem że potrwa maksymalnie 2 tygodnie i znów wejdę na obroty.Ta pewność mnie uspokaja. Jak już wielokrotnie pisalem - porównując do stanu sprzed lamo, to tak, jak jest teraz może być już do końca życia....
Tak więc spokojnie

:D
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez _Jack_ 15 lis 2013, 00:01
Aj nie ma chyba większego upokorzenia dla człowieka niż choroba psychiczna. Ciężko w nieskończoność maskować objawy patologicznego lenistwa i trudności w funkcjonowaniu przed znajomymi i dalszą rodziną a jeżeli się przyznasz to jesteś po prostu marginesem społecznym.A takie informacje niestety szybko się rozchodzą.Stajesz między młotem a kowadłem, albo jesteś leniem albo mówisz ,że jesteś chory nakładając na siebie dożywotnie brzemię. Jest jeszcze trzecia opcja ,że się przyznajesz a ludzie bagatelizują chorobę i mówią ,że to jest twój wymysł.I jaką tu politykę trzeba uprawiać?Nie wliczam już samych objawów choroby.Od dwóch lat ciężka depresja. Jak to mówił kiedyś Tomaszewski "Drzewa umierają stojąc".
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 15 lis 2013, 00:32
Bo jesli ktos jest psychicznie chory tzn ze jest niebezpieczny i nie wiadomo kiedy sie na ciebie zuci i cie udusi. Ale to wina mass mediow. Te wszystkie filmy o szpitalach o agresywnych pacjentach z drgawkami ktorzy drapia sciany. Gowno prawda.

Co do bagatelizacji choroby. Ja zrobilem ten blad ze zwierzylem sie najblizszym znajomym z pracy, 2 osoba. Totalnie mnie nie rozumieja. Moze maja medialny obraz dlatego do ktorego mi daleko. Hipo pewnie bylo postrzegane jako stan zdrowia i wigoru choc byla zwracana mi uwaga ze jestem za glosny, za szybko mowie i nie daje dojsc do slowa i pytania czy ty kiedys spisz. Ale nie spieli tego w klamre choroba psychiczna. Poza tym pewne rzeczy do pewnego stopnia mozna ukryc. Choc nie raz swoim karygodnym zachowaniem "wolalem o pomoc". Nigdy wiecej tego nie popelnie. Nigdy nie chcialem byc lubianym, znanym tylko zrozumianym.

PS. Bylo juz troche dobrze, radosc, smiech a juz mnie zwala w dol. Oczywiscie bez bodzca z zewnatrz. Ogarnia mnie taka nastrojowa pizda.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez _Jack_ 15 lis 2013, 03:10
W pracy lepiej takich informacji nie udzielać, bo ludzie przy takim poziomie bezrobocia potrafią być perfidni i podkładać świnie, ale z drugiej strony dobrze ,że w ogóle jesteś w stanie pracować.Te stereotypy już dawno się narodziły i ciężko będzie je złamać. Tym bardziej ,że media sprzedają proste patenty ludziom. Słyszę wiadomości ,że tutaj jakiś schizofrenik kogoś zabił, dostał furii itd. Katarzyna z Sosnowca jest niepoczytalna, zabiła dziecko i na domiar złego zasłania się depresją poporodową. W ogóle mam takie wrażenie ,że motyw choroby psychicznej jest ostatnio bardzo modny w serialach. Nie zdają sobie sprawy ,że taki przekaz jest ogromna krzywda dla innych chorych.
Stany hipomaniakalne są też interpretowane jako ADHD. Spotkałem się kiedyś z taką opinią od współlokatora jak zobaczył ,że jestem pełen werwy i energii. Ale stan hipomaniakalny to chyba największy plus CHADU. Wymarzony pracownik dla każdego szefa :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez maargooo 15 lis 2013, 13:58
INTEL 1 napisał(a):Co wrzucasz?

Robercie wdrażam powoli Abilify (Arypiprazol), zobaczymy co będzie... 3 dzień na dawce 7,5mg, a od wtorku wskakuję na 15mg. Pokładam wielkie nadzieje, że mnie zaktywizuje...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 15 lis 2013, 14:11
Słyszałem że to nowoczesny lek o takim jak piszesz profilu działania.
Daj znaki jak się będzie rozkręcał. Mam wrażenie, że na dłuższa metę będę też potrzebowal czegoś podobnego. Wprawdzie "lepsze" jest wrogiem" dobrego" ale to "dobre" na lamotryginie czasami wydaje się zbyt słabe....
Ostatnio czaru dodał fluanksol, ale po miesiącu przestał działać.....
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 14:22 przez INTEL 1, łącznie edytowano 1 raz
...nie mam podpisu...

przez lolil 15 lis 2013, 14:14
Mi Abilify bardzo pomógł na mój ultra- rapid cycling. Trzymam kciuki żeby pomógł i Tobie Maargooo.

przez maargooo 15 lis 2013, 14:21
Dzięki, dzięki ;) Odezwę się jak tylko zobaczę jakieś wyraźne rezultaty.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie z mojego jak dotąd ponurego i sennego świata...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez trust_me 15 lis 2013, 14:41
Ja już nie mogę wytrzymać stanu w którym się znajduje.
Wczoraj miałam szkolenie związane z pracą, dowiedziałam się, że będę musiała wykonywać sto telefonów dziennie.
To mnie przerasta, boję się i nienawidzę dzwonić! Jeszcze ten ogrom do nauczenia na dzisiejsze szkolenie z branży która jest mi kompletnie obca i zupełnie mnie nie interesuje... Moja koncentracja do tego wynosi minus milion.
Nie wiem jak się tego nauczę, mam 2,5 godziny.

A jutro praktyki i jestem przerażona, bo nie mogę dać plamy. Muszę umalować dziewczyny na galę i musi być to świetnie wykonane. Boże, powstrzymuję się żeby nie zrezygnować, mam jeszcze dwie godziny na podjęcie decyzji. chociaż nie powinnam, nie mogę odwołać tego w ostatniej chwili, bo nie wiem czy znajdą zastępstwo.

DAJCIE MI SIŁĘ BŁAGAM!
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez INTEL 1 15 lis 2013, 15:29
Pomimo że tego nie widać-jesteśmy inwalidami
...nie mam podpisu...

przez trust_me 15 lis 2013, 15:52
INTEL 1 napisał(a):Pomimo że tego nie widać-jesteśmy inwalidami

Hahaha! Po mnie widać- mam problemy z chodzeniem :P
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez -ista 15 lis 2013, 16:01
INTEL 1 napisał(a):Pomimo że tego nie widać-jesteśmy inwalidami

Heh, jebanymi mentalnymi kalekami :P

Ostatnio rozmyślałem nad przypadkiem Jaśka Meli - tego zioma, co to go prąd jebnął. Mimo wszystko gość sobie lata, biega, skacze, wywija tymi swoimi kikutami, bieguny zdobywa, po Afrykach się wozi, fundacje prowadzi. Doszedłem do wniosku, że gdybym dostał 100 % gwarancje, że jak amputuję sobie rękę i nogę, w zamian odzyskam "zdrowy musk", to chyba z marszu, tak jak stoję, poszedłbym do piwnicy po piłę i upierdolił sobie owe kończyny na żywca.

Makabryczne, ale w sumie to tylko kończyny. Za to gdy pierdoli Ci się w ośrodkowym układzie nerwowym, wtedy dosłownie tracisz wszystko ...

przez trust_me 15 lis 2013, 16:08
ja mam w pakiecie chore nogi i podziwiam Janka, nie mam tyle siły, chociaż porównując mnie z nim, ja to pikuś. Jestem pod ogromnym wrażeniem i chociaż może nie powinnam, zazdroszczę mu "zdrowej" głowy.

Sortuj wg