CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez magnolia84 01 lis 2013, 17:02
mojemu znajomemu pomógł rozładować wkur.wa wysiłek fizyczny, porządne zmęczenie. Podnosi to też poziom serotoniny
magnolia84

przez niosaca_radosc 01 lis 2013, 17:31
myszka76, depresja dwubiegunowa to inaczej CHAD. Przeniosłam Twoje pytanie bezpośrednio do tego wątku, więc możesz sobie poczytać co to właściwie jest.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez trust_me 01 lis 2013, 18:39
Asmo napisał(a):Szczerze powiedziawszy patrząc w podpisie na Twój "dobytek" to tak, Jesteś Bogiem. Przeczuwam, że z pół roku i też będę brać z 5 kwestii.

tylko czekam aż zacznę świecić.
a ty jesteś silny i dasz radę, trzymaj się dzielnie i spokojnie Asmo.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malgosia7602 01 lis 2013, 21:28
myszka76,
witaj na forum :) Proponuję zacząć od tego:
http://www.drogadosiebie.pl/choroba_afe ... o_chorobie

-- 01 lis 2013, 20:31 --

No i czytaj ten wątek, najlepiej od początku ( cz.I)
Pozdrawiam
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez Widmo 02 lis 2013, 13:41
trust_me,
W leczeniu chad wazna jest wymiana informacji w obydwie strony.
Nawet z najlepszym lekarzem bez porozumienia bedzie ciezko. Sa inni lekarze.
Moze warto samemu cos poszukac na NFZ?

Asmo,
Wracaj do olanzapiny przynajmniej na 2 tygodnie do wizyty i tyle.

przez Asmo 02 lis 2013, 14:53
Wkoncu wieczorem usiadlem w nerwach, peklem, zaczelem ryczec ze nie moge sobie poradzic. Pojechalem na dyzur bo bylem na skraju. Wszedlem mowiac ze potrzebuje pomocy... Trafilem na naprawde spoko goscia. Powiedzial ze lek nowy moze dac tylko prowadzacy lekarz. Zludnie myslalem ze oni tez, nie wazne. Namowil mnie prawie na pobyt w szpitalu. Mial nie podwazalne argumenty ktore do mnie przemawiaja. Chociazby taki ze bede teraz sie meczyl do wizyty 18nastego gdzie dostane nowy lek. Jesli sie po nim wyrzygam i nie bedzie trafiony to znow bede miesiac zdychal do wizyty a historia moze sie powtorzyc az sie wykoncze. A tak pojde sobie np. na miesiac jak sie zrzygam jak po abilify to nastepny lek i obserwacja. W zasadzie to chodzi o ustawienie lekow. Jak sie zdecyduje mam przyjechac powiedziec. Do samego szpitala nie mam juz awersji. Tylko wszystko tak zostawic? Jeszcze do tej pory dla mnie wlasnie tak brzmialo. Jak jakas droga bez powrotu a przeciez to tylko powiedzmy miesiac. Najgozej ze strace prace i w tej chwili tylko o nia chodzi. Chorobowego nie wezme bo na zlecenie pracuje. A mam prace w ktorej od tak mnie nie zwolnia sami bo sie sprawdzam. A jak mnie nie bedzie ktos bedzie musial te obowiazki wykonywac a ja bede bez kasy co sie wiaze z innymi zyciowymi kwestjami.
I bądź tu mądry...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez malgosia7602 02 lis 2013, 15:10
Asmo, sam twierdzisz, że jesteś na skraju, a może być jeszcze gorzej. Wówczas też nie będziesz w stanie pracować :(
Lekarz ma rację, szpital jest najlepszym rozwiązaniem. Musisz się przełamać, zostawić wszystko w cholerę ( wiem że to trudne) i pomyśleć o najważniejszym- swoim zdrowiu. Albo, tak jak radzi widmo, bierz do wizyty olanzapinę. Trzymaj się.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez INTEL 1 02 lis 2013, 20:13
Asmo
A psychiatra, ale prywatnie? To chyba najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
Stały dostęp.
Ja trafiłem do takiej lekarki prywatnie w najgorszym samobójczym obłędzie.Przyjmuje 2 razy na tydzień i w każdej chwili w tych dniach mogłem przyjść i powiedzieć co się dzieje . Wiem, że to kosztuje, ale dopóki pracujesz -zapłać.Ja się spłukałem wtedy doszczętnie. Ale kto wie? Może inaczej już by mnie nie było? Może dzięki temu pogodzisz i chorobę, pracę i ustawianie leków. To, albo szpital....Może ta twoja lekarka przyjmuje prywatnie? Moja dala mi nawet numer prywatny jak juz byłem na krawędzi i nakazała dzwonić kiedy będzie źle. I po jednym z takich telefonów kazała pokazać się , ale nie w gabinecie, ale już na Jej oddziale w szpitalu...
Trzymaj się
...nie mam podpisu...

przez barsinister 02 lis 2013, 20:57
myślę, żeAsmo jest w takim stanie, że wizyty u psychiatry nic mu nie dadzą - tak czy siak chodzi o dobranie leków, bo tak to będzie biegał między przychodnią i pogotowiem i prosił o kolejne proszki, aż w końcu nie będzie wiadomo, co jest objawem a co skutkiem ubocznym
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Asmo 03 lis 2013, 11:56
Narazie zdecydowałem się brać tą cholerną Olanzapine do 18nastego licząc że na wizycie dostanę lek po którym dobrze będę się czuł a jeśli powtórzy się akcja taka jak z Abilify to pójdę prywatnie. Dobre wyjście zaproponował intel, wydam kasę będę miał mniej ale lepsze to niż totalny brak kasy oraz strata pracy.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Widmo 03 lis 2013, 15:10
Asmo,
Moim zdaniem Intel dobrze radzi tym bardziej, ze zawsze w obwodzie masz szpital.
Ja nigdy nie bylem w szpitalu ale czy przypadkiem czasami pobyt w szpitalu nie powoduje, ze odcinamy ostatnia nitke laczaca nas z normalnym swiatem? Szczegolnie w Polsce, gdzie nie ma zadnej pomocy w powrocie?
To ze moglem normalnie pracowac (chociaz nie pelna para) bylo i jest dla mnie bardzo wazne.
A wracajac do tycia, jesli lek dziala nie ma co sobie zawracac glowe kilkoma kilogramami.
Przeciez taki scenariusz, ze bierzesz olanzapine, ona wraz ze stabilizatorem stabilizuje Cie, oczywiscie lapiesz pare kilogramow ale
pozniej, spokojnie w stabilnym stanie szukasz leku, ktory nie wywoluje tycia i zrzucasz kilkogramy jest bardzo prawdopodobny.

przez trust_me 03 lis 2013, 19:03
Kiedy w czerwcu tego roku dostałam skierowanie do szpitala, na które nie wyraziłam zgody, byłam przerażona, nie wyobrażałam sobie siebie w szpitalu. dziś wiem, że gdybym tam trafiła najprawdopodobniej nie musiałabym się bawić w dobieranie leków do dziś... warto to rozważyć mimo wszystko Asmo. mnie przyjaciele bardzo wspierali w tych trudnych chwilach, masz kogoś bliskiego?

mama się czepia, że wyglądam na śpiącą i pewnie czegoś biorę za dużo, albo jadę na uspokajaczach, bo taaakaaaa apatyczna jestem jak nie ja. a ja jej na to: jest ok, choć chciałabym wykrzyczeć depresja mamo, depresja. przygniata mnie i miażdży moją duszę tak bardzo, że prawie nie czuję.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez malgosia7602 03 lis 2013, 19:54
Są szpitale i SZPITALE.
Co innego zamknięty oddział psychiatryczny, a co innego otwarty oddział nerwic, który można porównać do sanatorium i gdzie panuje super atmosfera.Tam najłatwiej dobrać lek, więc warto się poświęcić.
F31

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez INTEL 1 03 lis 2013, 20:02
Tym nie mniej utrata pracy spowodowana szpitalem psychiatrycznym w tym nędznym kraiku może spowodować zaostrzenie, a nie poprawę stanu zdrowia niezależnie na jakim oddziale by się nie przebywalo. Brak środków do życia sprzyja eskalacji choroby psychicznej. Może nawet spowodować takie tarapaty jak moje.Tarapaty z których raczej nie mam już wyjścia ...poza jednym.
dziś szykuję się już na kolejną bezsenną noc. A we środę kolejne sądowe przedstawienie.
...nie mam podpisu...

Sortuj wg