CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 26 paź 2013, 15:30
U mnie coraz wiecej aspektow swiadczy o tym ze powoli idzie depresja. Juz ja znam. Przychodzi powoli a potem nagle. Bronie sie w glowie ile sil. Odganiam zle mysli. Staram sie czyms zajmowac. Pilnuje na tyle ile ja umiem by nie bylo negatywnego bodzca z zewnatrz. Dzis odczulem mega spadek i dol emocjonalny, bylo to charakterystyczne dla mojej depresji. Ledwo powstrzymalem sie od beksy. Trenuje odganianie tego. Bede walczyl tyle ile mozg jest w stanie przyjac na klate. Znow wlacza mi sie hate na wszystko. Wkurwiaja mnie ludzie. Wlasnie gdy to pisze znow odnotowalem silny chwilowy spadek. Czuje ze to poczatek. Jak pomysle o tym co bylo cale lato to mnie krew zalewa. Nie moge teraz upasc. Poznalem kobiete, jestem po 1 randce. Nie moge. Nie teraz. Presja jest a to tez dziala na niekorzysc w samopoczuciu. Jesli ten nastroj sie utrzyma z 3dni ide do psychiatry. Pewnie znow beda mi kazac czekac z 2tyg. Jak bedzie mega zle mam jeszcze dyzur psychiatryczny. Tam juz mnie znaja. Zdiagnozowali hipomanie. Potraktuja powaznie. Sama mysl ze jak bedzie okropnie to moge wsiasc w auto i pojechac nawet w srodku nocy duzo daje. Ze ktos Ci pomoze. Nie odtraci, nie zostawi. /cenzura/. Rycze. Bylem wysoko. Pamietacie. Upadam - chcialbym sie mylic ale dzis czuje sie fizycznie jak w depresji. Do tego dochodzi obnizony nastroj, jeszcze do kompletu paru objawow brak. Co za gowniana choroba!!!
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Widmo 26 paź 2013, 15:40
Asmo,

Pamietaj, ze jak leki dobrze dzialaja to tez sa depresje ale przewaznie, plytsze i krotsze.
Wiec nie zdziw sie jak za kilka dni znowu bedzie mala gorka albo stan stabilny :)
Miej to na uwadze.

przez Asmo 26 paź 2013, 15:45
Jak o tym pomysle wszystkim coraz bardziej sobie uswiadamiam w jakim gownie siedze i wariowac zaczynam.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trust_me 26 paź 2013, 16:58
wariuję i panikuję. boję się, wszystkiego się boję.
niech to wszystko minie, no. :( :( :( :( :( :( :( :zonk: :zonk: :zonk: :zonk: :zonk: :zonk: :zonk:
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Asmo 26 paź 2013, 17:14
Ja to chociaz mam zomiren w pogotowiu. Choc tylko na krytyka go biore ale jest. Od teraz musze miec przy sobie "ratunek dla tonacych". Ciekawosc mnie wpieprza jak bede sie czul najblizsze dni. To cos w rodzaju: wznosze rece ku niebu ciekawosci? Co dzis ono dla mnie ma? Jak ja kocham sie wywodzic i pisac elaboraty. Przez te forum zaniedbalem bloga. Tyle, ze tu priva nie opisuje. Wlasciwie to nieco musze stad skopiowac bo przeciez choroba to glowna czesc mojego zycia.
Na ta chwile jakby mnie psychiatra zapytal: jak sie pan czuje?, to powiedzialbym: zje***ie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez barsinister 26 paź 2013, 18:37
maargooo miałem silne bóle somatyczne, od nerwicy serca po silne bóle mięśniowe, zaczęły przechodzić po wstępnym leczeniu antydepresantem, teraz na stabilizatorach mam spokój - tylko w krzyżu czasem łupie, mam lekko nadwyrężony kręgosłup. Co do opisanego przez ciebie bólu - to może być somatyczne, ale też są to objawy charakterystyczne dla refluksu.

Dark Passenger - twoje pytanie uświadomiło mi, że nie ujawnił się w tym wątku ktokolwiek biorący lit

malgosia7602 - u mnie lamotrygina zadziałała po 8-9 miesiącach (i myślę, że to nie koniec bo z miesiąca na miesiąc jest lepiej, miałem ostatnio zawahanie i obniżenie nastroju, ale minęło całkiem szybko)

Asmo jeśli czujesz, że nie możesz wytrzymać, rozważ oddział dzienny, jeśli odpada, to przynajmniej przestań się tak szarpać, jesteś tak skupiony na swoich objawach, że ci się codziennie będzie wydawało co innego. Bierzesz za małą dawkę olanzapiny, nie wyciągnie cię z obecnego stanu. W gruncie rzeczy lekarz powinien rozważyć tymczasowe włączenie np. kwasu walproinowego, czegokolwiek co cię szybko uspokoi.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Widmo 26 paź 2013, 21:22
barsinister napisał(a):Dark Passenger - twoje pytanie uświadomiło mi, że nie ujawnił się w tym wątku ktokolwiek biorący lit

Ujawnil sie, ujawnil... Pisalem wyzej do Asmo o licie ale moze fakt mojego zazywania litu nie wynikal wprost z tego wpisu.
I wiele razy wczesniej na forum.
Litowy skrytozerca ;)

przez barsinister 26 paź 2013, 21:33
Widmo napisał(a):
barsinister napisał(a):Dark Passenger - twoje pytanie uświadomiło mi, że nie ujawnił się w tym wątku ktokolwiek biorący lit

Ujawnil sie, ujawnil... Pisalem wyzej do Asmo o licie ale moze fakt mojego zazywania litu nie wynikal wprost z tego wpisu.
I wiele razy wczesniej na forum.
Litowy skrytozerca ;)

a, przegapiłem (no cóż, jeśli mi kiedyś przyjdzie brać, to będę miał kogo wypytać)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Lord Kapucyn 26 paź 2013, 21:34
Jest więcej "skrytych-litożerców" na forum-

www.nerwica.com/lit-sole-litu-w-glan-litu-t34954.htm
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ziomal4321a 26 paź 2013, 22:02
Hej

Bierze ktoś z Was Zolpic? Przepisał mi nowy psychiatra zamiast Ketrelu i powiem szczerze jestem mocno zaskoczony działaniem tego leku. Po kilku minutach widzę podwójnie, nie wiem co się dzieje wokół mnie, czuje się rozbawiony... ktoś podobnie ma?
"Przeszłość to ziejąca otchłań, próbujesz od niej uciec, ale im dłużej uciekasz, tym głębsza, straszniejsza rośnie za tobą. Jej krawędzie ocierają twoje pięty. Ale musisz odwrócić się i stawić jej czoła"

przez Lord Kapucyn 26 paź 2013, 22:03
Ziomal4321a napisał(a):Hej

Bierze ktoś z Was Zolpic? Przepisał mi nowy psychiatra zamiast Ketrelu i powiem szczerze jestem mocno zaskoczony działaniem tego leku. Po kilku minutach widzę podwójnie, nie wiem co się dzieje wokół mnie, czuje się rozbawiony... ktoś podobnie ma?

Niektórzy tak mają po zolpidemie już po 10mg-

Podobnie jak benzodiazepiny, zolpidem sporadycznie bywa nadużywany w celach rekreacyjnych. Działanie zolpidemu jest jednak nieco odmienne od benzodiazepinowego w subiektywnym odczuciu użytkownika. Przy dużych dawkach występować mogą halucynacje, podwójne widzenie, swoiste rozluźnienie, zaburzenia koordynacji ruchowej, łagodne zaburzenia percepcji ("świat jakby ze snu"), poczucie spokoju i relaksacji, omamy słuchowe (wrażenie wygłuszenia dźwięków) oraz wyraźna nasilająca się senność skutkująca ostatecznie zaśnięciem. Może powodować długotrwały sen, także bogaty w abstrakcyjne i realne wizje, co wiąże się ze zjawiskiem tzw. REM z odbicia (ang. rebound REM; zolpidem podobnie jak benzodiazepiny tłumi sen REM i po spadnięciu jego stężenia w OUN poniżej pewnego poziomu następuje intensyfikacja tej fazy snu, o ile pacjent akurat się nie wybudzi (dość często donosi się o spontanicznym obudzeniu się po upływie ok. 5-6 godzin od zażycia). Standardowe dawki rekreacyjne wahają się od 10 mg do 30 mg, przy czym większe ilości powodują najczęściej nudności i amnezję następczą. Zolpidem bywa łączony z alkoholem, benzydaminą, DXM, opioidami, marihuaną lub gałką muszkatołową, lecz wówczas efekty są trudne do przewidzenia i najczęściej kończą się wspomnianą amnezją.

Właściwości rekreacyjne zolpidemu słabną z każdą kolejną dawką, zazwyczaj już przy 3. lub 4. dawce przyjętej w niedługim odstępie czasu (zazwyczaj krótszym niż dwumiesięczny) zauważalne jest jedynie działanie nasenne.

@wiki
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Anna Maria 26 paź 2013, 22:14
Brałam Lit choć nie mam Chadu.
Anna Maria

przez Asmo 26 paź 2013, 23:32
Barnister, masz racje. Jakbys wiedzial co sie dzieje. Szarpie mnie bo wieczor bez atrakcji, zajelem sie praca i rozmowa z moim jedynym przyjacielem i wieczor minal bez sensacji w zadna strone. Ostatni raz dzis wzialem Olanzapine, dobre 4kg juz mam na plusie. Zaczynam marnowac te -23kg ktore wyciagnely mnie z niskiej samooceny, te wszystkie wyzeczenia i hekto litry potu wylane przez setki popoludni na silowni. Jako ze do mojego lekarza dostac sie zapewne bede mogl za nie wczesniej niz 2tyg. Bo karteczka z dyzuru z napisem ChAD F31 hipomania przekonuje ta durna pizde z rejestracji na za 5dni to telefon huja zdziala, chyba pojade jutro na dyzur psychiatryczny gdzie mnie zdiagnozowali. Tam sa mile panie. Czulem zrozumienie i wporzadku. Powiem wprost w czym rzecz ze przyjezdzam bo u mnie za dlugo czekac na wizyte a odstawiam lek bo tyje a leczyc sie chce dalej bo chce byc zdrowy i niech zapisza mi cos innego. Robie rozeznanie po forum z lekow nie powodujacych tycia w rankingu prowadzi karbamazepina. Wiem ze to nie koncert zyczen ale myslicie ze beda podatni na taka sugestie? Wiem ze dyzur psychiatryczny jest na krytyki a nie takie pierdoły jak moja ale jak widmo pisal leki a ja dodam i wizyty naleza mi sie jak psu buda bo place na to ciezkie pieniadze to raz a dwa odstawianie lekow w naszym przypadku wspanialych rzeczy nie daje a moze zafundowac przykre niespodzianki dlatego tam pojade i to wszystko powiem. Zrozumieja mnie. Powinni. Z tego co wypisuje to ze mna jest niezly cyrk, taki ze zwierzetami, z clownem a nawet kolesiem co żongluje pileczkami i jest tez iluzjonista...

-- 26 paź 2013, 23:38 --

A co do oddzialu dziennego mialem isc od pazdziernika ale przesuneli bo zbraklo czegos z nfz. Aktualnie moge isc od stycznia na 4 miechy ale pewnym jest ze strace prace. Pracuje na zlecenie, nie wezme chorobowego. A mam zapewniona ciaglosc pracy bo nie jest to praca w stylu gdzie jest mniej roboty i redukcja etatow. Przy dzisiejszych czasach glupio to zostawic.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez sens 27 paź 2013, 09:25
hej

Przyłączając się do dyskusji o lekach. Ja najdłużej brałam lamo. Nie wiem czy mi pomagała bo w ciagu tych prawie 2 lat co ją brałam miałam epizody depresji (długie i poważne). Lekarz mi stale dobierał dodatki różne ale zwykle się okazywało że coś z nimi nie tak Ketrel mnie usypiał na przykłąd - wręcz byłam zombii po nim.

Teraz bądąc w ciąży odstawiłam leki w porozumieniu z lekarzem. Przez 2 miesiące było mocno na plus (hormony) a potem spadek - może nie katastrofalny ale dość duży. Dostałam recepty na lamo i zoloft - jakby było bardzo źle. Ale na razie sobie radzę na suplemencie diety - aminokwasy budujące serotoninę. Po 3 dniach jak zaczęłam brać nastrój mi się poprawił. Bardziej niż przedtem na antydepresantach - ale hormony w ciąży też swoje robią :)

Lejdis
Obecnie czuję się całkiem spoko, aczkolwiek jakiś czas temu miałam pewien spadek nastroju.
S jak.. pisała że jak była w ciąży i karmiła to czuła się bardzo dobrze (tak zapamiętałam). Dobrze piszę S jak..? Ja niestety miewam nadal dołki. Ale to nie są takie doły jak wcześniej na lamo że np. mogłam tylko wyć z rozpaczy i bólu, zapić alko, ciąć się albo nie być w stanie nic zrobić....

Próbuję być zajęta, żeby nie myśleć - ale też nie za dużo bo jak jestem zmęczona to doły przychodzą. Czekam na rozpoczęcie terapii na NFZ (zrezygnowałam z prywatnej ze względu na koszta). Chcę przegadać zmiany w swoim życiu i jak sprawić żeby dziecka nie obciążać swoją chorobą.

Trzymajcie się wszyscy :)
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Sortuj wg