CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Seraphim 02 lip 2012, 20:29
ja znowu zaczynam zawalać w robocie:( znowu mam zjazd. Minęło pół roku od poprawy i znowu się zaczyna wszystko pierdolić. Nienawidzę leków i nienawidzę łazić do lekarzy opowiadać jakieś bzdety, czuć się jak królik doświadczalny i nawet nie ma z kim o tym pogadać.

przez *Wiola* 02 lip 2012, 20:39
intel, Wiesz ,że wytłumaczenie tej sytuacji może nie mieć nic wspólnego z psychologią, a somatyką? Ja jestem "przewrażliwiona" na pewne rodzaje światła, wzory , np bardzo drobną kratkę i również na obrazy w 3D. Teraz zdarza mi się to rzadko , ale kiedyś na skutek takich bodźców dostawałam ataków paniki. Skoro ostre światło u epileptyka wywołuje atak padaczki, u nas też mogą zachodzić podobne mechanizmy.
Moderator

przez intel 02 lip 2012, 21:19
Od rana czułem się podejrzanie źle,ale masz rację Wiola -to kino mogło zadziałać jak katalizator.
Zmiany w mózgu odpowiedzialne za np CHAD są bardzo podobne do tych jakie występują przy epilepsji-stąd stosuje się często TE SAME LEKI
Ostatnio chwilową derealizację wywołał u mnie drobnofakturowy wzór mozaiki na podłodze w supermarkecie, który zauważyłem "kątem oka"
Olałem to, ale teraz po tym co napisalaś jestem w lekkim szoku , że nie tylko ja tak mam.
Ale jesteśmy poryci :D :D :D
Mam nadzieje , że jutro rano będzie już znacznie lepiej.
Kurcze -do kin za chwilę wchodzi Prometeusz Ridleya Scota-film , na ktory czekam od dłuższego czasu.
Film, ktory będzie w klimacie najlepszego filmu SF jaki kiedykolwiek widziałem - Alien ( tegoż samego reżysera )
I co? Choroba psychiczna uniemożliwi mi chyba napawanie się tym obrazem w kinie w jakości 3D.

Polecam

http://www.youtube.com/watch?v=N0WUpsEr ... ure=fvwrel
intel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 02 lip 2012, 21:25
intel, Ja się kiedyś bałam do tego przyznać,. uważałam ,że to niedorzeczne. Ale p latach obserwacji jestem pewna ,że coś w tym jest. Mozaika, kratka, drobne paski , zawsze wywołują we mnie takie "dziwne " uczucie .
Moderator

przez intel 02 lip 2012, 21:50
Kto by pomyślał, że znajdziemy kiedykolwiek wspólny język :D :D

Już mi lepiej
2 browary .
Dzięki nim mogłem w zarzewiu zgasić myśl o benzo. Od ponad 4 miesięcy nie brałem i nie zamierzam
Dziś było kryzysowo, ale browarki na obecną chwilę rzecz całą złagodziły
intel

przez Relatywista 02 lip 2012, 22:23
intel napisał(a):Już mi lepiej
2 browary .
Dzięki nim mogłem w zarzewiu zgasić myśl o benzo. Od ponad 4 miesięcy nie brałem i nie zamierzam

Jeżeli problemem było zbytnie uzależnienie się od benzodiazepin, to nie widzę wielkiego powodu do triumfu, bo z browarami wpędzasz się w uzależnienie krzyżowe :P

Co prawda alkohol działa od benzodiazepin mniej selektywnie na receptory GABA A, troche specyficzniej, ale zawsze synergicznie i w dużej mierze podobnie na organizm człowieka.
Relatywista

przez Widmo 02 lip 2012, 22:27
intel napisał(a):Wystarczył pobyt z Synkiem w kinie na filmie 3D dla dzieci.
Przecież to jest chore i nieracjonalne.
Niech mi jakiś psycholog to wytłumaczy teraz.

Nie widze w tym nic nienormalnego.
Zaleca sie chadowcom unikania depresyjnych filmow, ludzi, pewnych sytuacji.
Mnie zawsze jakos szarpalo kino familijne. Po prostu taka mamy wrazliwosc.
Filmy dla dzieci glownie tez bazuja na emocjach niz dopiero co rozwijacym sie rozumku.
Powiem nawet wiecej jak ogladam wspolczesne filmy dla dzieci to zastanawiam sie iracjonalnie czy gdzies ktos swiadomie nie robi dziur w mozgu naszym dzieciom. Fabula porusza jakas ukryta strune, wyzwala wspomnienia i wcale nie musza to byc jakies traumatyczne jazdy.
Po prostu taka mamy wrazliwosc i czesto sklonnosc do glebszego wpatrywania sie w siebie.

Wiola, Intel
No tak to jest :)
Jak piszecie o ksztaltach, fakturach. Moze dlatego tak mnie ciagnie na lono przyrody?
Jaki jest na to sposob oprocz odizolowania sie? Moze rozumowe przetlumaczenie sobie, ze to nadmierna reakcja i stanac jakos tak z boku. Ostatnie pol roku tez musialem zrezygnowac z filmow itd., ktore zbyt mocno mnie szarpia i moga ciagnac w dol.
Najdziwniejsze jest to ze wlasnie w lekkiej depresji bylem najbardziej tworczy i swiadomie odbieralem sztuke.
Troche mi tego zal przy obecnym stanie prostego zadowolenia. Moze wiec cos w tym jest, ze swiadomie czasami sami schodzimy nizej. Na razie ratuje sie czarnym humorem :D

przez intel 02 lip 2012, 22:51
Relatywista napisał(a):
intel napisał(a):Już mi lepiej
2 browary .

Jeżeli problemem było zbytnie uzależnienie się od benzodiazepin, to nie widzę wielkiego powodu do triumfu, bo z browarami wpędzasz się w uzależnienie krzyżowe :P

Co prawda alkohol działa od benzodiazepin mniej selektywnie na receptory GABA A, troche specyficzniej, ale zawsze synergicznie i w dużej mierze podobnie na organizm człowieka.

Problemem jest -o ile nie doczytałeś w temacie-choroba afektywna dwubiegunowa.
To co uprawiasz powyżej to czysta semantyka.
Wszystko można przedstawić w złym świetle...wystarczą sztuczki semantyczne
przykład?
czy wiecie że ogórek wywołuje raka?
To prawda. Odkryli to amerykańscy naukowcy !!!!!!!!
Każdy kto ma raka , przynajmniej raz w życiu jadł ogórka.
Ergo-ogórki są rakotwórcze.
intel

przez Relatywista 02 lip 2012, 23:01
Dobrze wiem co jest problemem, a odniosłem się do deklaracji "od ponad 4 miesięcy nie brałem i nie zamierzam" :P
Zresztą Intel, Stary, ja Ci tu nie /cenzura/ o rakotwórczych ogórkach, ale o podstawach farmakologii danych substancji psychoaktywnych ;)
Relatywista

przez intel 03 lip 2012, 10:10
Po wczorajszym nawrocie lęku dzisiaj od rana mam odrealnienie jak cholera.
Mam nadzieje że to przejściowe.
Mam dużo zobowiązań związanych z nowym zajęciem i obawiam się , że nie podołam-mam papkę zamiast mózgu a mój iloraz zapewne trąca znów debilizmem .
Jak polegnę to chyba już NIGDY się niczego nie podejmę. Bo i po co?
intel

przez Widmo 03 lip 2012, 12:16
intel napisał(a):Jak polegnę to chyba już NIGDY się niczego nie podejmę. Bo i po co?

Poniewaz na tym to zasrane zycie polega...padnij...powstan... az do usranej... :)

przez intel 03 lip 2012, 12:35
Zbyt częste padanie ( zwłaszcza bez własnej winy ) powoduje , że stosunek upadków i wzlotow jest niezadowalający z tendencją spadającej na ryj krzywej
intel

przez Widmo 03 lip 2012, 13:07
intel napisał(a):Zbyt częste padanie ( zwłaszcza bez własnej winy ) powoduje , że stosunek upadków i wzlotow jest niezadowalający z tendencją spadającej na ryj krzywej

Tak to jest w przyrodzie. Sa tacy co caly czas w chmurach i tacy co czesciej w blocie. Srednio wiekszosc pewnie gdzies pomiedzy.
Kiedy leze w blocie albo wracam myslami mysle sobie o swoich talentach rowniez zarezerwowanych dla nielicznych

przez intel 03 lip 2012, 13:26
Jak to jest wszystko powiązane
Kilka dni wcześniej zanim nastąpił obecny spadek miałem kulkę w gardle
Od wczoraj dołączały się kolejne objawy lawinowo.
Lęk-napięcie-derealizacja-ból głowy-bóle w krzyżu-skurcze łydek

Niczym nie sprowokowałem obecnego zjazdu-ba starałem się regularnie żyć i siebie oszczędzać.
W tej chorobie jak widać nie ma to żadnego sensu.
Miażdży kiedy chce i bez względu na okoliczności.
Więcej nie zamierzam odmawiać imprez i używek w trosce o swoje samopoczucie.Jak widać nie ma to żadnego wpływu.
intel

Sortuj wg