CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez malgosia7602 25 paź 2013, 15:45
Też mam bóle pleców, strasznie upierdliwe.
Kiedyś myślałam, że to efekt" siedzącego trybu życia" czyli pracy przy biurku, często zgarbiona i ogólnie małej ilości ruchu. Od jakiegoś czasu doszły do tego bóle nóg. Biorę diosminę, która pomaga, ale kiedy dwukrotnie próbowałam odstawić, bóle wracały. A też myślałam, że to przez wysokie temperatury ( tak sugerował lekarz).
O nerwobólach nie wspomnę. Trzy razy dopadł mnie międzyżebrowy- coś potwornego. Lądowałam wtedy na pogotowiu na bardzo bolesnym zastrzyku.
Na szczęście to już historia.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez maargooo 25 paź 2013, 17:21
Intel, Asmo, Małgosiu - dzięki serdeczne za odpowiedzi ;)
Byłam pewna, że tego bólu, nie mogłam sobie uroić, bo jest tak wyrazisty i upierdliwy, że szkoda słów, nie mogę się ruszyć swobodnie, usiąść wygodnie i nawet jak się położę to boli- dosłownie całe plecy, aż mnie palą, do tego boki i żebra... Na razie nic na to nie biorę, mam nadzieję, że obronie się przed głębszym dołem i samo przejdzie, czas pokaże... Póki co nieustannie lęki, napięcie i zupełny bezsens, aktywność właściwie żadna i brak motywacji bez względu na argumenty, które sama sobie wysuwam :?

Ściskam Was...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 25 paź 2013, 18:24
Fakt- jakiekolwiek benzo powoduje, że ból jeśli nie znika całkowicie to przynajmniej zmniejsza się skuteczniej niż po jakimkolwiek leku przeciwbólowym
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siddhi 25 paź 2013, 18:37
@INTEL 1
A alkohol?
Siddhi

przez INTEL 1 25 paź 2013, 21:49
Oczywiście też. Właśnie przestała boleć mnie głowa. Kosztowało mnie to 3 browary :-)
...nie mam podpisu...

przez Asmo 25 paź 2013, 23:55
Nie wiem wsumie czy przez leki mi przeszlo ktore teraz biore czy dzieki wyjsciu z depresji. Raczej to drugie. Reasumujac mozna jednoznacznie stwierdzic ze to bole pochodzenia psychicznego. U mnie przyczyna byla wieczna wewnetrzna spina. Teraz jest wiele mniejsza to i bolu nie ma.

Czy ktos mi powie czy sa leki na chad oprocz lamotryginy ktora biore a nie powoduja tycia i spowolnienia metabolizmu oraz nie pobudzaja apetytu? Ma to byc cos zamiast olanzapiny.
Karbamazepine ktos bral?
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez INTEL 1 26 paź 2013, 07:15
Być może Ketrel ( kwetiapina)
...nie mam podpisu...

przez malgosia7602 26 paź 2013, 08:44
Asmo, karbamazepina jak najbardziej, ale można byś na nią uczulonym. Ja niestety jestem :(
Byłam po niej tak "naćpana", że nie mogłam utrzymać się na nogach.
Też mam ten problem. Po depakinie przytyłam 7 kg, trochę chciałam bo byłam chudzina, ale bez przesady.
Mam zamiar przejść na lamotryginę. Mam nadzieję, że w szpitalu się uda, bo lekarze zwykle mówią, że to nie "koncert życzeń" ;)
Do tych co biorą lamotryginę- po jakim czasie zauważyliście efekty działania? Czy ktoś z Was przechodził z depakiny na lamo?

U mnie od 3 dni ogromna poprawa. Wróciłam do świata żywych. Trzeba to wykorzystać i wyjechać na weekend do jakiegoś SPA :) Zaraz się zbieram.
Od trzech tygodni nigdzie nie wychodziłam, poza spacerami z psem i do pobliskiego sklepu.
Ściskam Was mocno :papa:
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez INTEL 1 26 paź 2013, 09:09
W moim przypadku lamo zaczęła działać po jakichś 2 miesiącach. Z tym że początkowo były to tylko kilkudniowe "przebłyski". Potem tych dobrych chwil było coraz więcej i były coraz dłuższe. Ale taka stała poprawa nastąpila być może jakoś po roku. Z tym, że już te początkowe "przebłyski" dawały niesamowitą ulgę....
Trzymaj się
...nie mam podpisu...

przez Lord Kapucyn 26 paź 2013, 09:14
Sorry, nie chcę wyjść na jakiegoś agenta tns obop, ale jaki był najlepszy stabilizator jaki dotychczas braliście? lamo?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez INTEL 1 26 paź 2013, 09:15
lamo
...nie mam podpisu...

przez Asmo 26 paź 2013, 10:01
Ja bardzo chwale lamo jesli chodzi o brak skutkow ubocznych. Najpierw bralem miesiac 25mg drugi miesiac 50mg. Aktualnie po diagnozie chad 100mg. Ale nie odczulem niczego po tych 3-4(?) miesiacach brania ale skoro lekarz chce bym bral to biore, napewno mi nie szkodzi. Przestalem to byc drazliwy po Olanzapinie lecz znow zaczyna mi wracac coraz czesciej drazliwosc i wybuchy agresji slownej o pierdoly. Miewam 1-2dniowe wyskoki w gore, narazie nic pod kreske choc byly dwa zawachania w dol ale szybko odpedzilem zle mysli i raz byl taki wkurw ze musialem wziac zomiren bo by mnie rozsadzilo. W depresji jestem potrojnie drazliwy niz w hipo. Zaczynam sie bac zeby nastroj nie zaczal sie pierdolic. Juz mam w oczach wizyte na ktorej dostaje anty depa ale odganiam te mysli musze walczyc. Zacytuje pania psycholog: "trzeba to trenowac".

Zostalo mi kilka tabletek Olanzapiny i cale nie tkniete opakowanie ktore dostalem na wizycie. Szkoda je marnowac by wziac tylko pare tabletek chce zmienic lek. Najwyzej pare dni bym nie bral i oddal nowe opakowanie. Ciekawe czy przyjmie go lekarka spowrotem? Kto inny to by olal, zjadl te 5-7 tabletek i mial w dupie ze to drogi lek i lezy w szufladzie.

Chce zaproponowac karbamazepine. I mam ogromna nadzieje ze po niej nie przytyje. Choc w skutkach ubocznych jest zwiekszenie masy ciala ale gdzies dalej. Jest rowniez jadlowstret. Natomiast w olanzapinie to glowny skutek uboczny. Gotow jestem juz odstawic, nie moge tyc. Wizyta. Wizyta za 3tyg az. Pewnie jeszcze przytyje. Rozwazam coraz powazniej odstawienie bo szlag mnie trafia na patrzenie jak tyje. Pieprze to! Jesli lekarz nie bedzie chcial zmienic to ja lekarza zmienie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez trust_me 26 paź 2013, 15:12
Asmo, zamiast olanzapiny brałam kiedyś ketrel i jak dla mnie naprawdę cudowny lek, do momentu, aż nie pojawiły się skutki uboczne... teraz biorę zolafren ale wydaje mi się, że jak dla mnie jest gorszy.
Karbamazepinę biorę teraz i szczerze mówiąc ładnie mnie chroni przed mieszanymi, tylko że przy zwiększaniu dawki mam kosmos, dosłownie. stanęłam więc na 600mg choć powinnam być na 1200mg ale żyć się po tym normalnie nie da, mam jakieś chore jazdy, odrealniona jestem...

malgosia7602, Schodziłam z kwasu walproinowego na rzecz lamitrinu i szczerze mówiąc nie wiem po jakim czasie zaczął działać. dość szybko.

czuję, jak z dnia na dzień jest gorzej. powinnam sprzątać a nie mam siły. dręczą mnie myśli o tym, że zepsułam makijaż na praktykach. nie mogłam tam wytrzymać, za dużo się działo, za głośno.
czuję, że depresja mnie przygniata, wysysa ze mnie mnie i nie jestem sobą. czuję się jak w bańce, wszystko jest poza mną. nie jest dobrze.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Widmo 26 paź 2013, 15:22
Asmo,
Moim zdaniem nie warto przerywac przyjmowania Olanzapiny.
Daj spokoj placisz skladki i te leki Ci sie naleza jak psu buda.
Skoro masz wyskoki w gore to znaczy, ze lek jeszcze w pelni nie rozwinal skrzydel.
Przerwiesz na kilka dni zaliczysz powazna gorke i co? Ja bym nie ryzykowal.
Ze stabilizatorow nikt tu jeszcze nie wymienil litu.
Jest o nim duzo w linku, ktory Ci kiedys tutaj podawalem.
Ja moze po licie zlapalem 2-3kg ale i tak jestem szczuply.
Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale najwiecej na lekach tyje sie na poczatku.
Nie wiem jak sie odzywiasz ale jest chyba jeszcze spory margines aby zmienic cos w diecie zamiast lekarza :)

Wracajac do wszelakich dolegliwosci bolowych to sa one typowe w depresji gdzie jest napiecie, stres i lek.
Ostecznie do pojscia do psychiatry sklonila mnie wlasnie tego typu dolegliwosc. Efekt byl zadziwiajacy.

Sortuj wg