CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Lejdis 20 paź 2013, 16:51
Nie myśl tak o sobie, nie jesteś sobą , nie potrafisz obiektywnie wydać opini w takim stanie. Jest Ci ciężko, wszytko Cię przerasta i dlatego tak się czujesz. Sam fakt że chodzisz do szkoly, chodzisz na rozmowy w sprawie pracy to i tak bardzo wiele. Ja nie wychodzę nigdzie od prawie 2 m-cy , oprócz lekarza. Nie potrafię się przemóc i wyjsć do ludzi nie mówiąc już o szukaniu pracy bo to nierealne dla mnie w tej chwili. Dom nie sprzątany, ja ciągle w pizamie snuje się z kanapy do łózka, potrafię nie myć się nawet 3 dni. Staram się nie robić sobie wyrzutów no ale kiedyś trzeba będzie się ogarnąć, dlatego czekam i nie zamartwiam się za bardzo swoją bezprodukcyjnością.

trust_me daj sobie czasu i nie obwiniaj się.
dawna Ka_Po / Verona

przez Lejdis 20 paź 2013, 17:22
meks89, Diagnozę może postawić tylko lekarz i to po konkretnym wywiadzie, nie tak łatwo zdiagnozować Chad. Ostatnie Twoje zachowanie może wskazywać na hipo, na szczęscie kontrolowane skoro poczułeś ten stan jako nienormalny i udałeś się po pomoc. Być może rozstanie z dziewczyną , Jej zdrada było dla Ciebie tym "zapalnikiem", który zaowocował górkę. Postanowiłeś wziaść się w garść i udowodnić , że jesteś wartościowym człowiekiem. Twój stan z 2010 roku wskazujący na depresję mógł być spowodowany paleniem, często narkotyki są wyzwalaczami choroby. Na pewno musisz iść do psychiatry po może potrzebujesz farmakoterapii ( brałeś olanzapinę ) no i odstaw lepiej alkohol.
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 20 paź 2013, 17:37
Lejdis napisał(a):Nie myśl tak o sobie, nie jesteś sobą , nie potrafisz obiektywnie wydać opini w takim stanie. Jest Ci ciężko, wszytko Cię przerasta i dlatego tak się czujesz. Sam fakt że chodzisz do szkoly, chodzisz na rozmowy w sprawie pracy to i tak bardzo wiele. Ja nie wychodzę nigdzie od prawie 2 m-cy , oprócz lekarza. Nie potrafię się przemóc i wyjsć do ludzi nie mówiąc już o szukaniu pracy bo to nierealne dla mnie w tej chwili. Dom nie sprzątany, ja ciągle w pizamie snuje się z kanapy do łózka, potrafię nie myć się nawet 3 dni. Staram się nie robić sobie wyrzutów no ale kiedyś trzeba będzie się ogarnąć, dlatego czekam i nie zamartwiam się za bardzo swoją bezprodukcyjnością.

trust_me daj sobie czasu i nie obwiniaj się.

z tą pracą to przypadek, dzięki cioci, więc się nie liczy. poza tym miałam wtedy świetny nastrój i zapewniałam panią jaka jestem och i ach...
szkoła, jedną dzięki depresji zawaliłam, a i do tej gdyby nie matka, i wspaniała kadra bym nie chodziła. to dopiero początek, a ja już nie mam sił.

w domu znów cisza, znów nikt ze mną nie rozmawia, mama nawet nie zawołała mnie na kawę. powtórka sprzed roku w stylu, jeśli nie podnosisz się z łóżka nie istniejesz. boję się, że jeśli będzie nadal tak jak jest znów moje relacje z rodzicami się rozlecą i będę musiała uciekać z domu. boże, czy to że nie wstaję z łóżka mnie skreśla? :(((((((
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lejdis 20 paź 2013, 17:49
Człowiek przez całe życie doświadcza różnych zdarzeń i różny mogą mieć one wpływ na Jego sposób myślenia, kształtowania światopoglądu, samooceny itd...Wtedy nasz nastrój również ulega zmianie. Jeśli jakieś przeżycie jest dla nas przykre to będziemy przygnębieni, Jak zacznie nam się układać w życiu , będziemy z siebie zadowoleni. To normalne, tylko u ludzi zdrowych ta chwiejność emocjonalna będzie małą amplitudą, natomiast u chorych będą wyrażne górki i dołki. Na ile Twoje stany były epizodami depresji czy mani, tego nie wiem, to musi ustalić lekarz. Skoro były to jednorazowe incydenty po, którym stan wrócił do normy i jest stabilny to świadczy ze niekoniecznie musisz mieć chad. A jeśli chodzi o nawroty, to w chadz-ie one niestety są, nigdy nie kończy się pojedynczym epizodem, występuję one co jakiś czas i trwają przez całe życie, można utrzymać stan remisji nawet przez kilka lat ale to tylko pozorny stan zdrowia.

-- 20 paź 2013, 16:55 --

trust_me napisał(a):
w domu znów cisza, znów nikt ze mną nie rozmawia, mama nawet nie zawołała mnie na kawę. powtórka sprzed roku w stylu, jeśli nie podnosisz się z łóżka nie istniejesz. boję się, że jeśli będzie nadal tak jak jest znów moje relacje z rodzicami się rozlecą i będę musiała uciekać z domu. boże, czy to że nie wstaję z łóżka mnie skreśla? :(((((((

Jakbym czytała o sobie sprzed 15 lat. Sytuacja z rodzicami identyczna, nie rozumieli, że choruję, wyzywali od leni, nieuków, nierobów itd... a mój stan się pogłębiał. Jak udało mi się w końcu dojść ze sobą ładu to uciekłam z domu w Polskę i nie było mnie kilka miesięcy. Miałam wtedy niezłą manię :P Po czym skończyło się padnięciem na pysk, powrotem do rodziców i znów kilkumiesięczną depresją. Mój Ojciec nie może się pochodzić z tym, że choruję, jedyne co nim wstrząsnęło to odwiedziny u mnie w psychiatryku. O ile Matka zrozumiała moje depresyjne stany,to jednak nie potrafi pojąć na czym polega mania, myśli, że to moje szaleństwa, nie rozpatruje tego w ramach choroby. Rodzina wie, ze się leczysz? Czy wiedza na co chorujesz?
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 20 paź 2013, 18:17
wiedzą, odkąd zaczęło być naprawdę źle, uciekałam od nich, najpierew do mieszkania, potem gdy je straciłam do dziadków. mieszkałam z nimi kilka miesięcy, przez ten czas moja najbliższa rodzina milczała... różne złe rzeczy mamy za sobą. odkąd ze mną było lepiej sytuacja się poprawiła, wróciłam do domu, nie kłóciliśmy się, piłam codziennie z matką kawę po pracy, a ona jeździ ze mną do lekarza (którego nienawidzę, ale jej się podoba, więc dla świętego spokoju...)
a odkąd teraz jestem w dole cisza. mogłabym się zabić, a oni nie zdążyliby mnie uratować, bo nawet nie zajrzą. dziś matka zaprosiła mnie oschłym "zapraszam na obiad" do jedzenia. jest źle. jest jak kiedyś. tego się bałam, że zepsuję tym stanem wszystko, co było ok...
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Lejdis 20 paź 2013, 18:24
Daj im czasu, muszą się oswoić, tyle się już wydarzyło, może nie nadążają już za Twoimi stanami albo zwyczajnie są nimi zmęczeni, nie potrafią sobie z tym poradzić i dlatego tak się zachowują. Pewnie boją się o Ciebie, o Twoje plany związane ze szkołą , pracą, czy podołasz ale nie potrafią tego okazać. Masz troskliwą Mamę, jeździ z Tobą do lekarza to świadczy o czymś.
Jak długo juz chorujesz na chad?
dawna Ka_Po / Verona

przez barsinister 20 paź 2013, 18:27
meks89 napisał(a):Czy to oznacza, że mam CHAD? Mając w 2010 roku depresje i w 2013 manie w w/w okolicznosciach epizod maniakalny? Co mi dolegalo? Dodam, że teraz czuję się OK, ale nurtują mnie moje stany psychiczne z przeszłości.

O tym może rozstrzygnąć wyłącznie lekarz i to po dłuższej obserwacji. Na pewno za dużo czytasz w sieci o objawach, to może powodować, że tłumaczysz sobie nimi różne wydarzenia w życiu. W każdym razie depresja po jednorazowym upaleniu się i mania, która mija po 5mg olanzapiny - trochę się to nie trzyma kupy. No ale różne przypadki chodzą po ludziach.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez trust_me 20 paź 2013, 18:36
Lejdis napisał(a):Daj im czasu, muszą się oswoić, tyle się już wydarzyło, może nie nadążają już za Twoimi stanami albo zwyczajnie są nimi zmęczeni, nie potrafią sobie z tym poradzić i dlatego tak się zachowują. Pewnie boją się o Ciebie, o Twoje plany związane ze szkołą , pracą, czy podołasz ale nie potrafią tego okazać. Masz troskliwą Mamę, jeździ z Tobą do lekarza to świadczy o czymś.
Jak długo juz chorujesz na chad?

Troskliwą, nie wiem. nie chcę tutaj jeszcze pisać co się między nami wydarzało...
daje im czas, ale nie mogliby wejść zapytać? patrzą na mnie jakbym połowę świata zabiła i ta cisza... zaraz będzie, że przed komputerem mam siłę jakoś siedzieć i że pewnie siedzę całe noce, dlatego zmęczona jestem.
choruję jakieś trzy lata, leczę się od ponad roku.

umyłam się, ohahoh. jeszcze tylko pędzle umyć muszę... tylko.

przez Lejdis 20 paź 2013, 18:54
No widzisz, coś Ci się udało zrobić, :great:
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 20 paź 2013, 19:41
odzywają się. odezwali się. uf.

przez Lejdis 20 paź 2013, 19:47
trust_me, super, odetchnęłaś :great:
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 20 paź 2013, 20:19
jeszcze raz przepraszam, że zaśmiecam wątek.

czuję taki lęk przed jutrem, talepie mnie w środku. boję się, że nie dam rady wyjść, wtedy rodzice mnie zabiją, o ile sama wcześniej tego nie zrobię. w czwartek pierwsze szkolne praktyki, żałuję że się zgłosiłam, a wycofać się nie mogę.
przerasta mnie to wszystko, tak bardzo chciałabym się wypłakać w rękaw komuś kto zrozumie... teoretycznie wiem, że myślę teraz inaczej, ale czuję się taka beznadziejna i tak bardzo boję się wyjść z domu. tłumaczę sobie, że już jutro o tej porze będzie po wszystkim...
boję się bardzo, chyba nie zasnę. jeszcze jutro dowiem się co z pracą, będę musiała podjąć decyzję. jak?! jak nawet nie umiem podjąć decyzji w co się jutro ubiorę... życie mnie przerasta. chcę zniknąć. niech ktoś mnie przytuli.

przez barsinister 20 paź 2013, 20:21
trust_me przestań przepraszać, ten wątek jest właśnie do tego, żebyś się mogła wyżalić
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Lejdis 20 paź 2013, 20:31
trust_me, tulam i wierzę w Ciebie, dasz radę, :great: zawsze przeraża nas to co nas czeka ale jak to człowiek pokona to już z górki pójdzie. Jeśli masz taką potrzebne to pisz, po to jest forum, żebyś mogła się wygadać. Ja sama ostatnio ciągle tu siedzę i coś skrobię ale widać potrzebuje jakiegoś kontaktu z choćby wirtualnymi ludźmi.
dawna Ka_Po / Verona

Sortuj wg