CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ladywind 16 paź 2013, 21:31
Asmo, wiesz co?z tego co tu opisujesz na forum wygląda jakbys mocno gloryfikował stan hipomanii czy manii, zwał jak zwał ale wygląda na to, że nie bardzo zdajesz sobie sprawę z konsekwencji jakie Cię czekają, jeśli nie zadziałasz w porę. A może nie chcesz o nich wiedzieć? W sumie to tylko i wyłącznie Twoje życie i pamiętaj że Ty tylko Ty bierzesz za nie odpowiedzialność i zbierzesz za nie odpowiednie plony.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez INTEL 1 16 paź 2013, 21:31
Oczywiście.Asmo. Ja też uważam że hipomania jest ze wszech miar zasłużoną nagrodą za miesiące ( lata...) ciężkiej depresji ocierającej się o samobójstwo.
Lecz trzeba baczyć , aby hipomania czy też już mania nie przekroczyła w swych swawolach granic , poza którymi jest już tylko nawrót cięższej niż kiedykolwiek wcześniej depresjii.
Ladywind ma sporo racji....
...nie mam podpisu...

przez barsinister 16 paź 2013, 21:48
Asmo napisał(a):Sa tez minusy ktore wszyscy znamy. Do poki nie podwinie sie noga, chwilo trwaj wiecznie.Nie nalezy mi sie? Lato bylo oplakane.

ależ twoja sprawa, po prostu nie wsiadaj za kierownicę po pijaku, krzywdź siebie a nie innych
hipomania nie wyłącza całej kontroli nad zachowaniem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trust_me 16 paź 2013, 21:56
INTEL no właśnie!!! :))))

Asmo, mam podobnie, miałam się znaczy.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Widmo 16 paź 2013, 21:58
Lolek20L,
Witaj. Bardzo dobrze i konkretnie to opisales.

Asmo,
Pytanie nie jest typu nalezy mi sie czy nie nalezy.
Problem w tym, ze za kazda hipomanie placi sie depresja.Czym dluzsza i bardziej intensywna tym wiekszy dlug i odsetki splacamy.
Juz to kiedys pisalem...pytanie nieby bez sensu...co bylo pierwsze hipomania czy depresja.
Sklaniam sie coraz bardziej, ze hipomania.
Plac rachunki, lecz zeby, nadrabiaj zaleglosci towarzyskie... Ale pilnuj sie od zarwanych nocek, alkoholu itp.
Pisalem, ze mala hipomania daje szanse na pozalatwianie zaleglych spraw i wyjscie z marazmu.
Mala...przy wiekszej trzeba byc niczym saper.
A i tak w ogolnym rozrachunku nie wiem czy hipomania sie oplaca.

Trust_me,
Dwa dni, trzy temu uzalalas sie nad swoim zyciem a dzisiaj Twoje wpisy sa pelne euforii. Co sie wydarzylo super fajnego w Twoim zyciu? Jesli tak OK. Mi to raczej wyglada na charakterystyczna dla chad przeskok nastroju. A poniewaz to tylko powierzchowny oglad wpisow z forum sama musisz to ocenic.

-- 16 paź 2013, 21:00 --

barsinister,
"hipomania nie wyłącza całej kontroli nad zachowaniem"
Dokladnie...uwazam, ze podobnie jak uzywki/narkotyki wyciaga z nas pewne cechy osobowisci

-- 16 paź 2013, 21:03 --

Jeszcze jak ktos mi powie jak rozsadnie korzystac z hipomanii to stawiam znowu piwo a Szwedzi dadza drugiego Nobla :D
Rano pisalem, ze dzis ladnie grzecznie pojde spac ale jakos na to sie nie zapowiada :/ Troche nosi...

przez INTEL 1 16 paź 2013, 22:09
Pierwsze było SŁOWO, hehehehehe
...nie mam podpisu...

przez trust_me 16 paź 2013, 22:11
Widmo, wiem wiem. Nic takiego się nie wydarzyło. Może to, że nie uciekłam ze szkoły mnie nakręciło. Ale mam wszystko pod kontrolą, byłam dziś na terapii i psycholog nic nie mówiła. A nawet gdyby, i tak nie wiem co powinnam zrobić, żeby się do pionu postawić.
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez INTEL 1 16 paź 2013, 22:17
Ha, mnie też naszła ochota na wykonanie bardzo ważnej o tej porze czynności....Mianowicie TERAZ trzeba inaczej niz dotychczas ustawić kolumny głośnikowe, bo od jakiegoś czasu coś z tym brzmieniem przecież jest nie tak :D
A że trzeba przy okazji przestawić kilka mebli.... :D
Na szczęście wiem jak to wszystko działa. Więc aby nie zrobić z siebie idioty zaraz wypiję ze 2 piwa i grzecznie pooglądam jakiś film. Jutro się okaże czy istotnie kolumny trzeba przestawić....
...nie mam podpisu...

przez Lejdis 16 paź 2013, 22:26
INTEL 1 napisał(a):
Popytajcie się naszej koleżanki Lejdis ( dawna Ka_Po)
W pewnym okresie swego życia ( nie tak dawno ) ze swoją manią zostawiła by Was w tyle.....Co było potem? Poczytajcie, albo popytajcie.

A potem był ostry spadek na pysk.
Nie każda hipomania musi prowadzić do manii. W porę zauważona, skonsultowana z lekarzem , odpowiednio dobrane leki i można to lekko spłycić. Trochę lat już borykam się z tym choróbskiem i wiem, ze nie ma co ryzykować hipomaniakalnych stanów, które są dla nas euforyczne bo jak dojdzie do rozwinięcia się pełnoobjawowej manii to można sobie niezłe kuku zrobić. U mnie skończyło się to epizodem psychotycznym. A potem głęboką depresją.
Pomiędzy hipo a manią jest cieniutka, niezauwazalna granica i nie ma co ryzykować bo nie zdajemy sobie sprawy kiedy przekroczymy tą granicę, nie warto to tylko chwilowe uniesienie a upadek potem moze bardzo boleć i nie wygrzebiemy się z niego tak szybko.
Najważniejsze to obserwować siebie i starać się nie doprowadzać do stanów hipo i nie chojraczyć bo może nam się potem ciężko będzie pozbierac.
CHAD to przede wszystkim obserwacja siebie i dobra znajomość swojej natury. Jest wiele lektur na temat samoobserwacji tylko trezba umieć samemu to u siebie wychwycic w odpowiednim momencie.
Podczas ostatniego pobytu w szpitalu, leżała ze mną starsza babeczka też chora na Chad, kobieta na tyle już zna swój organizm, że sama przyszła do szpitala i tak robi od kilku lat jak zaczyna czuć , ze coś się zmienia, że coś jest nie tak. Wtedy leczenie ma lepszy skutek, lekarze ustawiają leki i po 2 tyg. do domu.
Nie będe się mądrować ale chciałam przestrzec tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z CHAD żeby uważali bo jest to bardzo podstępna choroba i nie ma co być chojrakiem.
Ja sama mam tendencje raczej górkowe a z racji tego , ze usposobienie moje z natury nie należy do spokojnych, to staram się unikać górek bo jestem wtedy bardzo pobudzona , nerwowa i wręcz nieznośna dla otoczenia. Ostatnio moje górki kończyły sie raczej stanem mieszanym a to też nic przyjemnego.

Lolek20L

widzę, ze całą rodziną zaangażowaliście sie w chorobę Mamy. Czy Ona sama czy to Wy zauważacie, ze coś się z nią dzieje i odwozicie do kliniki i w jakich stanach to najczęściej robicie?
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 16 paź 2013, 22:27
przemeblowanie to i ja bym zrobiła. :))) ale będę grzeczna i poczekam do jutra.

przez INTEL 1 16 paź 2013, 23:05
Ka_Po
nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielki progres można wyczuć z Twoich słów.
Miło się czyta.
Widmo powinieneś czuć się zagrożony :D :D

Trust_me Może razem pomeblujemy?
...nie mam podpisu...

przez Lejdis 16 paź 2013, 23:34
INTEL 1, chyba pogodziłam się z chorobą i bardziej zaczęłam współpracować z moim CHAD-em niż miotać się ciągle ;) Co nie znaczy, że omijają mnie również szczególnie doły albo stany mieszane to ciągła walka o siebie.
Aktualnie czekam na poprawę, od dwóch dni jest lepiej z nastrojem, gorzej z napędem, nadal izoluję się od świata i ludzi. Czekam cierpliwie kiedy w końcu wyjdę z tej depresji.
CHyba dojrzałam do tego, że nie warto się szarpać na siłę i ciągle walczyć, lepiej zaprzyjaźnić się z Chad-em, poznać jego przebieg i starać się spłycać fazy by nie dochodziło do zbyt wielkiej huśtawki. Wtedy łatwiej się leczy, leki szybciej zaczynają dawać jakieś efekty i można w miarę przetrwać cięższe okresy i szybciej wracać w stan remisji.
A jeszcze niedawno byłam wielką buntowniczką a teraz choroba nauczyła mnie pokory i cierpliwości.
dawna Ka_Po / Verona

przez Asmo 17 paź 2013, 00:50
Jak Was czytam coraz bardziej kumam o co tu chodzi. A jeszcze bardziej skumam jak padne na pysk. Tzn juz padlem po burzliwej wiosnie, latem. Wtedy nie wiedzialem ze to chad. I faktycznie przypomnialem sobie zdarzenia sytuacje przez ktore padlem na ryj a bylem swiecie przekonany ze robie wlasciwie. Mialem moralniaka i wyzuty sumienia. Taki przyklad - spieprzylem fajna przyjazn przez dazenie do sexu. Sex byl z checia obustronna ale po fakcie druga osoba stwierdzila ze to byl blad nie kumalem o co jej chodzi. /cenzura/. Naprawde mam to gówno. Przypominam sobie inne sytuacje przez ktore latem padlem na ryj. Bylo ich troche. Cos w tym wszystkim jest. Mam idiotyczna chec nie brac lekow i pokazac sie pani psycholog w pelnej krasie jutro. Zapytasz po co? Bagatelizowala mnie dlugi czas. Chce jej udowodnic ze sie mylila. Tez tak masz? Bo ludzie sa podobni. He he. Korzystac z hipomani madrze? Czasami sa klapki na oczy. Pisalem ze jak ojciec skrytykowal moje plany to dostal lyzka w kask. Dobrze ze zupa byla na obiad i nie bylo noza lub widelca bo bym hujowi krzywde zrobil. A moze i szkoda. Poza kontrola...
Moze faktycznie lepiej zluzowac zwieracz. Na dyzuze powiedzieli ze jak mnie nie stlumi 5mg to moge brac 10 a nawet 15 jak bedzie trzeba. Nie mam zadnych skutkow ubocznych po tym leku.

Reasumujac ta chorobe to najpierw promien slonca przemieza piekny kosmos by na koncu pasc na gowno w trawie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez INTEL 1 17 paź 2013, 08:46
Fantastyczny cytat.
Może już gdzieś go sygnalizowałem , ale myślę, że warto zacytować ponownie :

".. Świat to nie tylko słońce i tęcza. To obrzydliwe miejsce. Choćbyś był bardzo twardy, świat rzuci Cię na kolana i nie da Ci wstać . Nikt Ci tak nie dokopie, jak samo życie. Wali mocno…. Ale chodzi o to, ile zdołasz znieść i żyć dalej, ile ciosów zdołasz przetrwać . Na tym polega Zwycięstwo!”

Rocky Balboa

Po namyśle dodaję go na początek książki.... Myślę, że pasuje jak ulał.
...nie mam podpisu...

Sortuj wg