CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 16 paź 2013, 15:28
O wlasnie nie mam samokrytycyzmu. Pieprzyc to :D Dzis sie czuje tak wspaniale jak wtedy gdy pojechalem dyzur psychiatryczny. Morda mi sie sama cieszy:) Ale bosko jest haha:) Jutro ide do psychologa. Wlasciwie nie ma brudow jak w depresji o ktorych chce opowiadac. To inne zycie:) Ale pojde bo czekalem poltora miecha na wizyte i takiego mnie nie widziala to niech zobaczy. Zagadam ja na smierc. Choc mi ta wizyta nie potrzebna. Ale pojde bo dawno Jadzi nie widzialem :P Jak tak dalej bede robil i zlewal wszystko to pewnie trafie znow na dyzur tylko juz nie z wlasnej woli. Moze sie wtedy obudze a moze nie. Jak moze sie ryj sam cieszyc w pracy ktorej nienawidzilem? Najgorsze jest to ze pieprze zdanie przelozonych jesli sie o cos uczepia.

-- 16 paź 2013, 15:52 --

Pani psycholog mam ochote powiedziec zeby to wszystko co notowala skreslila. Bo to juz nie prawda jest. Albo co najmniej oddzielila gruba kreska bo jestem inny. Nie chce zwiekszac Olanzapiny przeciez sie czuje dobrze wiec co wiecej?
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Widmo 16 paź 2013, 16:04
Jak sie nie wywrocisz to sie nie nauczysz :D
Powodzenia i jak najmniej balaganu do sprzatania zycze :)

przez Lolek20L 16 paź 2013, 17:48
Mam w rodzinie 2 osoby chore na ta chorobę.Mamę i kuzynkę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lejdis 16 paź 2013, 17:58
Lolek20L, może opowiedz jak to wygląda z drugiej strony, chodzi mi o przebieg choroby, jak One sobie radzą z nią i czy Wy jako rodzina jakoś je wspieracie? Czy ciężko się żyje z chorym na CHAD ?
dawna Ka_Po / Verona

przez trust_me 16 paź 2013, 18:46
mi też jest wspaniale. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
idę na rozmowę kwalifikacyjną jutro. czad.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Asmo 16 paź 2013, 19:03
Hehe mi tez, lacze sie w radosci. Zapieprzam w robocie od 7 rano i zmeczony nie jestem:) Chyba poszukam lepszej roboty. Jestem tak wystrzelony, euforia z nikad. Niech ten stan trwa wiecznie, chcialbym sie w tym zwiesic hehe. Doba ma zamalo godzin:) Mamy jesien, witam ciebie w niebie:D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez trust_me 16 paź 2013, 19:13
ja też mam eneeeeergiiiii ful :D
normalnie czad, w końcu zaczynam czuć że żyję. w ogóle życie takie jakieś piękniejsze.
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Siding Spring 16 paź 2013, 19:15
lol nic tylko chorowac na chad.

przez Lolek20L 16 paź 2013, 19:24
Pewnie.

Mama zachorowała 15 lat temu. Początki były bardzo ciężkie.Zanim trafiła do dobrego-obecnego lekarza , tułała się po kilkunastu lekarzach, którzy nie umieli dobrze zdiagnozować choroby ,a tym samym zacząć leczenia, przez to miała praktycznie cały czas ataki,które musiała spędzać w szpitalu. Dla dzieci, małych dzieci brak obecności matki, a co gorsza widząc ją w stanie szpitalnym/po szpitalnym jest przeżyciem traumatycznym(dla mnie i siostry takim było i to strasznym)
Dopiero po ok. 5 lat męki-tak męki(ciągłe stany depresyjne,za moment maniakalne, gdzie były niebezpieczne zarówno dla niej jak i dla najbliższych i tak w koło) inaczej tego z bólem serca, ale nie mogę nazwać . Znaleźliśmy w końcu dobrego lekarza, który trafnie zdiagnozował chorobę, rozpoczął leczenie i przede wszystkim nauczył nas jak mamy obchodzić/funkcjonować z osobą chorą właśnie na te chorobę. Od tamtej pory ataki zdarzają się rzadko-raz na rok,raz na 2,3 lata, ale jak już się pojawiają to bardzo silne,wtedy zazwyczaj oddajemy ją do kliniki , bo sami sobie poradzić nie możemy. Ta choroba ma to do siebie ,że chorzy mają obsesje na punkcie pieniędzy/sexu(oczywiście nie każdy) i właśnie mama brała w czasie mani kredyty po kryjomu, nikomu o tym nie mówiąc, gdzie ich nie spłacała. Zdarzało się też tak,że nie zawsze udało mi się jej przypilnować,żeby wzięła leki- Zażywa Lit i Klozapol. i ona, albo nie wzięła, albo wzięła podwójną dawkę i tym samym choroba się cofa do początku leczenia..Dlatego w tej chorobie najważniejsze jest dobranie dobrze leków, jak już będą dobrane to już jest z górki, bo na pozór życie z taką osobą niczym się nie różni , od tej "normalnej/zdrowej".
Tak samo jest z kuzynką.Ona normalnie funkcjonuje. Ludzie dziwnie reagują na osoby chore na te chorobe(ogólnie na psychiczne ), jakby byli jacyś trędowaci.. Przecież Ci ludzie są tacy sami jak Ci "normalni" prowadzą takie samo życie, dom,rodzina nawet praca. Większości przypadków nawet nie skapnęlibyśmy się ,że osoba może mieć jakieś problemy .

Mam nadzieję ,ze choć w połowię napisałam zrozumiale. :uklon:

przez trust_me 16 paź 2013, 19:49
bardzo zrozumiale Lolek ;)
trzymam za was kciuki ;)

przez INTEL 1 16 paź 2013, 19:52
Nie jestem złym prorokiem, jestem realistą i muszę skomentować powyższe maniakalne posty.
Otóż wiem z autopsji, że im większy wzlot tyn boleśniejszy i głębszy upadek.
Można wlać do cinquecento odpowiedniej mieszanki paliwowej i skurczybyk pojedzie jak audica. Ta wielka radość posiadacza owego "cienkola" pojawiająca się przy każdym ruszaniu spod sygnalizatora .....Miny właścicieli innych, lepszych samochodów - bezcenne.
Pytanie brzmi- jak długo i ile jeszcze kilometrów taki "cienkol" pojedzie ? I co najważniejsze- co będzie potem, jak już skończy szaleńczą i faktycznie jakże przyjemną jazdę?

Popytajcie się naszej koleżanki Lejdis ( dawna Ka_Po)
W pewnym okresie swego życia ( nie tak dawno ) ze swoją manią zostawiła by Was w tyle.....Co było potem? Poczytajcie, albo popytajcie.
...nie mam podpisu...

przez trust_me 16 paź 2013, 20:05
INTEL 1 napisał(a):Nie jestem złym prorokiem, jestem realistą i muszę skomentować powyższe maniakalne posty.
Otóż wiem z autopsji, że im większy wzlot tyn boleśniejszy i głębszy upadek.
Można wlać do cinquecento odpowiedniej mieszanki paliwowej i skurczybyk pojedzie jak audica. Ta wielka radość posiadacza owego "cienkola" pojawiająca się przy każdym ruszaniu spod sygnalizatora .....Miny właścicieli innych, lepszych samochodów - bezcenne.
Pytanie brzmi- jak długo i ile jeszcze kilometrów taki "cienkol" pojedzie ? I co najważniejsze- co będzie potem, jak już skończy szaleńczą i faktycznie jakże przyjemną jazdę?

Popytajcie się naszej koleżanki Lejdis ( dawna Ka_Po)
W pewnym okresie swego życia ( nie tak dawno ) ze swoją manią zostawiła by Was w tyle.....Co było potem? Poczytajcie, albo popytajcie.

w sensie, że moje posty też są maniakalne?
ja jestem tylko SZCZĘŚLIWA i wiem jak upadki bolą, ale nie spadnę, nie mogę, już nigdy.

przez INTEL 1 16 paź 2013, 20:23
Myślę , że cała sztuka w tym , aby ROZSĄDNIE korzystać z hipomanii, tak aby w efekcie to hipomania nie skorzystała z nas....
...nie mam podpisu...

przez Asmo 16 paź 2013, 21:11
Okropnie mocno upadlem na 4miesiace w lato. Mialem mega gleboka depreche. Z trudem do pracy jezdzilem, nie wywiazywalem sie z wszystkich obowiazkow. Pokoj syfem zarosl. Poucinalem kontakty z znajomymi. Dwie proby samobojcze. Katastrofa. Zero reakcji na leki. Dopiero zle dobrany Mobemid wywolal hipomanie i dowiedzialem sie ze mam chad. Nie nalezy mi sie teraz troche eufori? Nadrabiam zaleglosci z deprechy. Uprawiam hobby. Spotykam sie z moim jedynym przyjacielem. Zalatwiam sprawy urzedowe. Nawet do detysty sie zasapisalem. Codzien zalatwiam mnostwo spraw, dla domu, poza. Sa tez minusy ktore wszyscy znamy. Do poki nie podwinie sie noga, chwilo trwaj wiecznie.Nie nalezy mi sie? Lato bylo oplakane.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

Sortuj wg