CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 25 cze 2012, 23:50
DddMan
Moze to spektrum chad? Na ostatnich stronach sa linki do artykulow, ktore opisuja cos podobnego (np. hipomanie po lekach) jako spektrum chad. Jestes pod opieka lekarska? Bierzesz jakies leki na chad? Pomagaja? A i tak pamietaj, ze diagnoze wystawia lekarz a nie my.

przez DddMan 25 cze 2012, 23:55
Widmo,

Dzięki za odpowiedź. Mi nie chodzi o diagnozę, tylko o to, czy ktoś z forum ma podobny przypadek do mojego.

Ja przy CHAD mam znak zapytania od dziesięciu lat. Żaden lekarz nie odważył się, żeby jasno zdiagnozować.
Jestem po prostu ciężki przypadek, niestety. Takie niby CHAD, niby nie CHAD.
Depresja
Dystymia
Dorosłe Dziecko rodziny Dysfunkcyjnej
Osobowość chwiejna emocjonanie
Osobowość zależna
Zaburzenia osobowości mieszane
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

przez Widmo 26 cze 2012, 00:35
DddMan

Nie traktuj to jako diagnozy ;) ale na takie niby chad a nie chad wlasnie stworzono pojecie spektrum.
Nie pamietam czy w podanych linkach jest ten artykul...chyba nie wiec wrzucam
"Prawdopodobieństwo dwubiegunowości u pacjentów z zaburzeniami depresyjnymi nawracającymi"
http://www.afektywni.pl/upload/file/artykul_18.pdf
W skrocie i uproszczeniu chodzi o to, ze okazuje sie ze sporo pacjentow z diagnozowana depresja po czasie okazuje sie cierpiec na klasyczny chad lub spektrum chad. Z tego co sie zorientowalem jest to swieza sprawa. Poczytaj te artykuly moze cos Ci sie wyjasni.
Nie odpowiedziales czy brales/bierzesz jakies leki i czy byla poprawa. Moze warto wybrac sie do innego lekarza?

p.s. moj przypadek wydaje sie troche podobny. nie bede sie powtarzal wiec jak masz ochote poczytaj moje wpisy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DddMan 26 cze 2012, 06:08
Widmo,

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za poważne podejście do mojego przypadku.

Ja się psychiatrycznie leczę od 13 lat. Tony leków już przyjmowałem i zaliczyłem mnóstwo lekarzy i terapeutów.
Pobyty w szpitalach też były (zawsze po próbach samobójczych). Szpital mi ani razu nie pomógł.
Z leków to pomogły może z 3: citalopram, paroksetyna i lamotrygina.

Problem u mnie jest w tym, że - jak widać w stopce - mam masę zaburzeń psychicznych. A wspomniane znaki zapytania dotyczą właśnie CHAD i Borderline.

Dodatkowo jestem na równi pochyłej: jestem bezdomny, nieubezpieczony, nikt się mną nie interesuje, nie mam żadnych zainteresowań, żyję aby po prostu przeżyć. A co w tym chyba najdziwniejsze, to odkąd uciekłem od ojca psychopaty (już z 3 lata będzie), to ani razu nie miałem myśli samobójczych.

Ogólnie to mój życiorys jest bardzo pokręcony i jako już zupełnie niezdolny to zakładania nowych związków, chciałbym aby ktoś mnie po prostu adoptował. No ale to jest moje marzenie. Być kochanym, być chcianym, być akceptowanym, być częścią jakiejś rodziny.
Depresja
Dystymia
Osobowość zależna
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

przez sens 26 cze 2012, 08:32
DddMan
hej ja też nie mam wyraźnych manii i nie wiadomo czy miałam hipo... być może a depresji miałam co niemiara
teraz mi lamotrigina pomaga a antydepresanty nie pomogły więc chyba mam CHAD

dobrze że uciekłeś od ojca i nie masz już MS
może idź do interwencji kryzysowej i ci pomogą?
w Krakowie jest dobra instytucja

Miniaaa
jak po lamotriginie?
masz efekty uboczne?

ja od 3 dni :great: duzo lepiej - jestem na lamotriginie 100-100 od weekendu.
Powodzenia wszytskim
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez magic 26 cze 2012, 19:03
ma ktoś kombinacje leków fluoksetyna i lamotrygina ???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Michuj 26 cze 2012, 19:30
ja brałem fluo z karbamazepiną i lipa.
Loża szyderców

przez Badziak 26 cze 2012, 21:28
Miniaa napisał(a):
girl anachronism napisał(a):Już 1750mg, mniejsze dawki nie działały, a ta słabo.

Ciekawa jestem na co Ci zmieni. Przepraszam, że się nie odzywałam. Przeżywałam kryzys sama wiesz z kim.

Ja właśnie porzuciłam Depakinę(po raz ostatni, już nigdy nie wrócę do Ciebie walproinianku) i od jutra 100-0-100 Lamitrinu. Dziwie się, że lekarka od razu mi dała taką dawkę, bez stopniowego wchodzenia na nią. Co o tym sądzicie?

Przy schodzeniu z leków przeciwpadaczkowych czasem zdarza się, że występują napady drgawkowe, nawet u zdrowych osób (tzn. takich z normalnym progiem drgawkowym), więc może, żeby uniknąć tego ryzyka przy schodzeniu z Depakine od razu włączyli Ci Lamitrin w dużej dawce, bo zarówno jeden lek, jak i drugi podwyższają próg drgawkowy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Widmo 27 cze 2012, 11:53
DddMan
Bardzo ciezko bedzie Ci pomoc i raczej nikt nie bedzie sie na to silil.
Jak napisales przeszedles przez szereg specjalistow i efektow nie ma. Wiec my nieprofesjonalisci mozemy sluzyc jedynie dobrym slowem. Przypomnialo mi sie, ze gdzies juz czytalem Twoja historie i odnalazlem Twoje wpisy.
Wynika z nich, ze za wiele sie nie zmienilo. Z drugiej strony jestes z roku na rok coraz dojrzalszy i sadze, ze kolejne podjecie proby z nowych psychiatra, terapeuta itp moze miec ciagle sens. Bardzo utkwila mi w pamieci ta czesc w ktorej piszesz o potrzebie posiadania bliskiej osoby/osob. Kazdy wie, ze zyje sie tak lepiej.
A moze jednak spojrzec na to z drugiej strony? Moze podjecie na poczatek drobnych krokow majacych na celu powrot, wyrwanie sie z bezdomnosci powinno byc priorytetem? Poniewaz takie rzeczy jak milosc, przyjazn itp. pozniej w zasadzie przychodza same.
Miłość i akceptacja są bardzo wartościowe ale nie są one niezbędne do życia. Można żyć bez nich, tylko takie życie jest trudniejsze.
Moze zamiast od razu dazyc do duzego celu skupic sie na mniejszych i bardziej praktycznych?. Np. to, ze zainteresowales kilka osob na forum jest juz jakims sukcesem. Powodzenia i dziel sie z nami raz na jakis czas informacjami dot. CHAD (bo temat glownie tego dotyczy czego pilnie strzeze Admin) i tym jak Ci sie wiedzie.

przez Miniaa 27 cze 2012, 13:54
sens napisał(a):DddMan

Miniaaa
jak po lamotriginie?
masz efekty uboczne?

ja od 3 dni :great: duzo lepiej - jestem na lamotriginie 100-100 od weekendu.
Powodzenia wszytskim

To super, że u Ciebie lepiej.

Nie mam efektów ubocznych jakiś nieznośnych, tylko na wieczór muszę brać Ketrel żeby ładnie spać i wydaje mi się, że jestem bardziej ożywiona, ale to akurat dobrze :)
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez DddMan 27 cze 2012, 16:33
Widmo,

Tzn. że jak mam podejrzenie CHAD to nie mogę pisać w tym temacie?
Depresja
Dystymia
Osobowość zależna
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

przez amelia83 27 cze 2012, 16:37
moja nowa lekarz też podejrzewa u mnie chad; ale nie jest w 100% pewna bo byłam u niej kilka razy wcześniej miałam inną diagnozę.
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Widmo 27 cze 2012, 18:41
DddMan
Jasne, ze mozesz :) Sorry, chyba zle sformulowalem zdanie :/
Chodzilo mi o to, ze Admin pilnuje aby temat nie odbiegal zbyt mocno od zalozen jakie przyjeli starsi bywalcy. Troche o tym bylo dyskusji wczesniej i nawet dostalo mi sie po glowie ;)

przez girl anachronism 30 cze 2012, 05:21
Chwilowy kryzys (mam nadzieję) - nie wiem, czy hipka, ale notuję wzrost drażliwości intensywny + wzrost libido + wzrost ciętych ripost, z czego pierwsze i ostatnie doprowadziło dziś do przykrej sytuacji.
Ale jeśli hipka, to gdzie pieprzone podwyższenie nastroju?
wild hearts can't be broken.

F31

Sortuj wg