CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 03 sie 2013, 00:26
Widmo napisał(a):Sens,

Na innych forach na taki jak Twoj wpis ludzie dzwonia na policje.
Moze warto zastanowic sie nad blyskawiczna wizyta u lekarza a nawet nad szpitalem?

Czy ktos bliski wie o tym co bylo wczoraj? .

Dzięki Widmo

bardzo bardzo przepraszam jeżeli kogoś przestraszyłam lub zasmucilam

mąż był w domu tylko powiedziałam że poszłam na spacer
rozmawiałam telefonicznie z lekarzem w przyszłym tygodniu wizyta

teraz jest ok

jeszcze raz dzięki
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 03 sie 2013, 00:49
Sens,
Nie ma za co przepraszac. Kazdy z nas wie przeciez czym jest nastroj depresyjny.
Pytajac czy ktos bliski wie mialem na mysli, ze dobrze aby byl ktos taki kto wie czym jest chad i kto w ciezszych chwilach bedzie powiernikiem i bedzie byl wstanie skutecznie pomoc.

Teraz jade na wakacje i fajnie jak po powrocie dowiem sie, ze znalazlas ze swoim lekarzem dobre rozwiazanie.
Powodzenia!
Ostatnio edytowano 03 sie 2013, 00:53 przez Widmo, łącznie edytowano 1 raz

przez sens 03 sie 2013, 00:50
Marrgoo, Małgosia, ORH+
też dzieki za słowa wsparcia

ja jestem pod stałą opieką lekarza - mam z nim też gdy potrzebuję kontakt telefoniczny, smsowy
tylko miałam taki okres zjazdu w dół że kolejne próby nie pomagały
przez jakiś czas dobrze
potem zjazd...
potem znowu do góry...

Asmo
u mnie czynniki zewnętrzne na pewno czasami stanowią bodziec wywołujący zjazd lub górkę
albo raczej - jeżeli dany czynnik mnie męczy lub stresuje - powoduje dół
przykład: jak parę tygodni temu byłam w złej formie to 30 minut w sklepie to zmęczenie i zjazd i musiałam odpocząć kilka godzin

dawno już nie miałam hipo więc nie mam przykładu w drugą stronę...

ostatnio miałam głównie doły ale teraz oprócz wtorku w zasadzie tydzien prawie stabilnie...

co ciekawe mój lekarz mówi że to raczej czynniki osobowościowe zwiększają efekty CHAD
a terapeuta uważa że nie mam zaburzeń osobowości :)

w każdym razie uważna obserwacja tego jak się reaguje na rózne czynniki na pewno może pomóc w stabilizacji
ja teraz jeżeli chociaż trochę poczuję się zmęczona to zaraz jakoś odpoczywam

na razie nie pracuję to mogę sobie na to pozwolić...
no i mam duże wspracie w domu ....

buziaki dla wszystkich

z (martwych - depresyjnych) wstała na razie :)
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 03 sie 2013, 09:07
Ciężko czytać 140 stron kiedy połowa postów jest na temat chęci samobójstwa a druga połowa to prywatne wycieczki w czyimś kierunku.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez INTEL 1 03 sie 2013, 12:07
Od dziś wobec tego będziemy pisać specjalnie pod Ciebie, żeby było łatwo Ci czytać.....
To nie weekendowy kącik dla psiapsiółek, tylko dział o cyklofrenii. O czym mamy pisać?
Że ciepło na dworze?
...nie mam podpisu...

przez linka 03 sie 2013, 12:16
INTEL 1, nie bądź złośliwy ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez INTEL 1 03 sie 2013, 12:37
OK
Sorry Asmo , nosi mnie ...góra-dół-góra-dół...
Dziwię się tylko ,że się dziwisz terścią postów....
W poniedziałek mam kolejne wezwanie na prokuraturę. Zanosi się na komedię z tragicznym finałem...
Najgorsze jest to, że mogę nie zdążyć dokończyć książki nad którą już trzeci miesiąc siedzę :-)
...nie mam podpisu...

przez mifune85 03 sie 2013, 13:55
Czy możliwe jest by mieć ChAD w której co kilka dni zmienia się nastrój z depresyjnego ale nie na hipomanię czy manie?U mnie od ponad roku są bez przerwy fazy w miarę dobrego samopoczucia, które zamieniają się co kilka dni w stany depresyjne.

przez Dżejmson 03 sie 2013, 14:36
Ja już się we wszystkim gubię. Leczę depresję prawie rok a i tak mam mega wahania nastrojów - od niechęci do życia, po radość ze wszystkiego, pewność siebie, przyjemność z wykonywania każdej czynności. I co pare dni tak się to waha, a nie raz nawet kilka razy w ciągu dnia, ale to rzadko. Przeważnie na jesieni i w zimie mam mega depresję, a jak tylko pokaże się słońce, to mam stany mieszane. Może po prostu w tej depresji trzeba mi stabilizatora i tyle.
Dżejmson

przez barsinister 03 sie 2013, 18:58
Asmo, Dżejm, mifune85:

wahania nastroju to nie ChAD; ChAD diagnozuje się po stwierdzeniu co najmniej jednego epizodu (hipo)manii i epizodów ciężkiej depresji, te epizody są bardzo nasilone, mania bardzo często kończy się hospitalizacją, hipomania - niszczącym wpływem na życie osobiste, wpływ depresji znacie, więc nie będę rozwijał

te epizody są wyraźnie widoczne dla otoczenia i mocno wpływają na relacje z ludźmi a także często prowadzą do utraty pracy, porzucenia studiów i tak dalej

stan mieszany nie polega na zmianach nastroju co kilka dni, wygląda na przykład tak: idziecie na imprezę, dziewczyna mówi ci żartem, żebyś nie garbił, przez godzinę publicznie drzesz się na nią, potem siadasz na ławce i nie poruszasz się i nie reagujesz na to, co do ciebie mówi, potem wstajesz, przybywacie na imprezę, tu znowu zaczynasz się na nią drzeć, obrażasz ją przy wszystkich, potem zamykasz się w pokoju, potem próbujesz pobić chłopaka, który siedział obok niej i tak dalej i tak dalej - przykład jest może zbyt drastyczny, ale tak to potrafi wyglądać
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 03 sie 2013, 19:27
Stan mieszany?
Jestem stale napięty jak struna, mam cały czas gonitwę myśli (niestety tylko negatywnych myśli z samobójczym zabarwieniem ),zapętlone kilkunastosekundowe bardzo realne filmiki w głowie dotyczące różnych spsobów mojego samobójstwa, całkowity brak koncentracji i uczuć,szczękościsk, łatwo wpadam we wściekłość , łatwo się pobudzam,
......a jednocześnie czuję straszny lęk, smutek , beznadzieję, niemoc, potrafię leżeć cały dzień i noc i przyglądać się szalonej gonitwie depresyjnych myśli zabarwionych wyobrażeniem o samobójstwie.Moja twarz to maska, a oczy pelne są obłędu i cierpienia.Wegetuję wtedy całymi tygodniami na krawędzi obłędu.
To jest stan mieszany.
Nie pozostawia żadnych złudzeń....
Na szczęście odkąd mam trafiony lek ( po 4 latach nieprzerwanego obłędu) stan mieszany pojawia się dużo rzadziej i nie trwa już tak długo...
...nie mam podpisu...

przez monk.2000 03 sie 2013, 19:36
W chorobie człowiek traci zdrowy rozsądek, a leki to owoc racjonalnego wysiłku człowieka. Prawie jak medyczna eucharystia. :)
Leki też mnie postawiły na nogi.

No nic, obserwujcie nadal swoje zachowania, samopoznanie to podstawa. Poza tym mam wrażenie jakby ten przedługi temat był jednym z bardziej autentycznych tutaj. Tu nie ma lekko, "witamy w koloni" (cytat z gry).
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Dżejmson 03 sie 2013, 20:00
barsinister, ja miałem coś takiego, że idąc ulicą z matką darłem się na nią, potem nie odzywałem, potem znowu darłem z byle powodu, mimo że czułem, że nie mam powodu i ze nie powinienem, to to było silniejsze ode mnie. Miałem na całego włączoną agresję i gniew, byle przechodnia na ulicy chciałem zwyzywać, ledwo się powstrzymywałem. Potem było mi przez chwilę głupio i znowu to samo. Później milczałem jak grób, prócz pustki czułem tylko przygnębienie. A potem byłem spokojny i potulny jak baranek.
Dżejmson

przez mifune85 03 sie 2013, 20:38
barsinister napisał(a):
stan mieszany nie polega na zmianach nastroju co kilka dni, wygląda na przykład tak: idziecie na imprezę, dziewczyna mówi ci żartem, żebyś nie garbił, przez godzinę publicznie drzesz się na nią, potem siadasz na ławce i nie poruszasz się i nie reagujesz na to, co do ciebie mówi, potem wstajesz, przybywacie na imprezę, tu znowu zaczynasz się na nią drzeć, obrażasz ją przy wszystkich, potem zamykasz się w pokoju, potem próbujesz pobić chłopaka, który siedział obok niej i tak dalej i tak dalej - przykład jest może zbyt drastyczny, ale tak to potrafi wyglądać

Tylko w takim razie jak to można nazwać?Ja jestem spokojny lub staram się taki być i od dawna nie wpadam w agresje. Cały poprzedni tydzień czułem się dobrze a od kilku dni jestem tak osłabiony, że nie mam siły praktycznie na nic. Ten cykl powtarza się już od ponad roku i zawsze dół i góra trwa przez kilka dni. Raz dół był jednak przez 2 miesiące a góra 2 razy przez miesiąc. Doły to nie są jakieś lekki pogorszenia nastroju tylko objawy typowej depresji. Góry to normalne samopoczucie bez szaleństw. Mogę czytać, oglądać filmy, jeździć na rowerze itp. Nie pasuje to do Chad-u ale nie pasuje też do despresji nawracającej a taką mam diagnozę(miałem tą diagnozę postawioną w czasie kiedy okresy depresji i remisji były poprzedzone miesiącami a nawet latami a nie dniami bądź tygodniami)

Sortuj wg