CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 02 sie 2013, 13:20
A czy ktoś mi powie czy bez bodzca moze w tym zaburzeniu spadac bardzo ekstremalnie przez chwile nastroj (tzw. dol)? Czy najpierw jest glowny bodziec do etapu depresyjnego a pozniej mozliwe sa samoistne spadki? Nie jestem zwolennikiem autodiagnoz ale wiele mi pasuje analizujac swoje zycie a lekarz z psychologiem kraza w po roznych zaburzeniach w tym blizej nie okreslonym zaburzeniu osobowosci.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez malgosia7602 02 sie 2013, 14:42
ORh+

Odpowiedź otrzymałeś bardzo prostą- Z IDIOTAMI NIE DYSKUTUJĘ! Ale jak widać nawet tego nie jesteś w stanie zrozumieć.
Jedyne na co Cię stać, to ubliżanie ludziom. Żegnam ozięble.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez *Wiola* 02 sie 2013, 14:51
malgosia7602, Możesz mi pokazać , gdzie on Ci ubliżył?
Natomiast Ty jemu tak
Z IDIOTAMI NIE DYSKUTUJĘ
:evil:

Macie chyba wszyscy problem z zaakceptowaniem tego , że ktoś może mieć inne poglądy i odrobinę racjonalizmu :evil:
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malgosia7602 02 sie 2013, 15:05
Nie rozumiem Wiolu, dlaczego go bronisz. Twoja postawa nie jest raczej obiektywna. Ubliża tu wszystkim że aż huczy, ale Ty tego nie widzisz. Natomiast moje jedno słowo o dziwo wyłapałaś.
Owszem, ma prawo mieć odmienne zdanie, ale póki co, jedyne na co go stać to bezwzględna prowokacja i mieszanie ludzi z błotem, np Intela.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez niosaca_radosc 02 sie 2013, 15:07
Radzę zakończyć tą bezsensowną dyskusję i zachować dalsze komentarze dla siebie, bo inaczej posypią się ostrzeżenia! Dotyczy to wszystkich!
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez INTEL 1 02 sie 2013, 15:19
Moi drodzy.
Jedynym rozwiązaniem jest pełna olewka tego buca, zwłaszcza w sytacji kiedy moderacja sieje wiatr w jego żagle, a ostrzeżeniami kotwiczy nasze riposty....
Zlot się jeszcze nie odbył, a już powstaje nowe towarzystwo wzajemnej adoracji, które podzieli forum na równych i równiejszych.
...nie mam podpisu...

przez Widmo 02 sie 2013, 15:23
To wlasnie na tym polega chad, ze nastroj jest niezalezny od zewnetrznych okolicznosci choc one go poteguja i rowniez wyzwalaja.
Ale czym jest bodziec? Czasami moze to byc przelotna mysl, na poczatku nie ujawniona o czyms niemilym.
Ostatnio zauwazam, ze nadmierny wysilek fizyczny, kontuzja itp. moze obnizac nastroj.
Kiedys pisalismy o zwyklych przeziebieniach.
Dlatego pomimo lekow, wazna jest samoobserwacja.

Ja akurat z drugiej strony czuje, ze z urlopem moze sie zblizac gorka. Po diagnozie przeanalizowalem przeszlosc i wiem, ze jak nie bede sie pilnowal
to przez jakis tydz bede nakrecony z krotszym snem, uzywkami a pozniej energetyczny i psychiczny zjazd.
Teraz wszytsko sie uklada w znana historie. Jestem elokwentny, towarzyski, kobiety na ulicy zdaja sie bardziej pociagajace i nie widze przeszkod w przyszlosci.
Ale i zaciskam zeby, ciezko mi sie skupic na kilku rzeczach osobno. Ale na razie to tylko sie wychylam w gore i jest normalnie dobrze ale boje sie aby nie za duzo.
Podobna analize mozna sobie zrobic na krawedzi dolka. Wiadomo, ze pisac o tym jednak teraz nie bede.

przez niosaca_radosc 02 sie 2013, 15:27
INTEL 1, wyraźnie napisałam, że dotyczy to wszystkich, prawda? I proszę Cię bardzo, racz już zaprzestać używania słownictwa powszechnie uznawanego za obraźliwe.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez INTEL 1 02 sie 2013, 16:08
OK
Spadam wobec tego stąd na jakiś czas.
I zapewne nie tylko ja.
Owocnych i "racjonalnych" dyskusji o niczym z "zerem" życzę.
...nie mam podpisu...

przez Asmo 02 sie 2013, 20:46
Wracam z pracy odpalam kompa mówię 8 odpowiedzi po moim pytaniu, wchodzę z nadzieją, że ktoś rozwinął moje zapytania i czegoś się dowiem a tu 7/8 nie na temat. Nie bądźcie wrogami. Mógłby ktoś władny to pousuwać a skupmy się może na problemie. Chce się czegoś dowiedzieć na temat tej choroby.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez 0Rh+ 02 sie 2013, 21:13
Asmo Czytałeś wątek od początku ? Jest tego trochę ,ale powinieneś tam znaleźć kilka odpowiedzi. Materia jest delikatna ,stąd i diagnoza może trwać dłużej niż przy grypie ;)

przez barsinister 02 sie 2013, 21:32
Asmo napisał(a):A czy ktoś mi powie czy bez bodzca moze w tym zaburzeniu spadac bardzo ekstremalnie przez chwile nastroj (tzw. dol)? Czy najpierw jest glowny bodziec do etapu depresyjnego a pozniej mozliwe sa samoistne spadki? Nie jestem zwolennikiem autodiagnoz ale wiele mi pasuje analizujac swoje zycie a lekarz z psychologiem kraza w po roznych zaburzeniach w tym blizej nie okreslonym zaburzeniu osobowosci.

gwałtowne załamanie nastroju bez określonej przyczyny to raczej mechanizm lękowy; w ChAD można mieć potężne i szybko po sobie następujące zmiany nastroju, czasem wręcz występujące jednocześnie (mania dysforyczna)

może napisz konkretniej, bo ten opis jest zbyt ogólnikowy
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Artemizja 02 sie 2013, 22:36
Uprzedzając dalszy rozwój wypadków i mam nadzieję, ucinając wreszcie bezsensowną wymianę zdań....
0Rh+, a ja myślę, że zaczynasz przekraczać pewną granicę. O ile docinki raz na jakiś czas mają swoją rację bytu, o tyle regularna dyskusja w tym tonie jest już nie do przyjęcia. Proponuję, żebyś wrócił do tematu wątku zamiast się "odszczekiwać". To niepotrzebne. Powiedziałeś raz, co o tym wszystkim sądzisz i basta. Proszę, żebyś nie ciągnął dalej tej dyskusji, bo dolewasz oliwy do ognia i skupił się na głównym temacie.

Pozostałych również proszę, żeby nie wchodzić w niepotrzebne przepychanki. Po co później ktoś ma dostać ostrzeżenie? Jeśli ktoś kogoś nie toleruje, to wystarczy użyć opcji "ignoruj".
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez 0Rh+ 03 sie 2013, 00:06
Lilith Zgadzam się . Po przeczytaniu swoich postów mogę powiedzieć ,że kilka z nich nie było potrzebnych.

INTEL1 W ferworze pisania powiedziałem Tobie za dużo , niniejszym to oszczekuję i zmykam z wątku .

Sortuj wg