CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 29 lip 2013, 21:39
widmo

krótki wycinek z ksiązki

serotonina wytwarzana jest z aminokwasu tryptofan który przekształcany jest w 5 hydroksytryptofan (5 HTP)
a następnie w setortoninę
katalizatorem jest m.in witamina B6, C, magnez

trypofan zaminia się też w niacynę - witaminę B3

gdy mało niacyny tryptofan się w nią zamienia i brakuje go na wytwarzanie serotininy
(..)

badania w latach 80 tych Poldigner wykazały że przyjmowanie 5 HTP działa podobnie lub lepiej jak SSRI - fluoxamina

zaleca jedzenie z których organizm pobiera rózne aminokwasy ale też suplementację aminokwasów i witamin i minerałów po szczegółowych badaniach lekarskich obejmujących m.in poziom neuroprzekaźników etc..

dla brzmi to na tyle prawdziwie żeby to spróbować zgłębić i zastosować

na razie spytam lekarza o opinię i czy zna kogoś kto się na tym zna

-- 30 lip 2013, 09:25 --

ale niespodzianka

mój lekarz pisał o wspomaniu w leczeniu depresji amonikwasami
czemu mi tego nie zaproponował
http://www.centrumdobrejterapii.pl/mate ... i,109.html
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 30 lip 2013, 10:12
Sens,
Tam jest napisane wytluszczona czcionka:
"(...) Jeżeli cierpisz na zaburzenia psychiczne pamiętaj również, że ani suplementy diety, ani właściwa dieta, nie są w stanie zastąpić leków psychotropowych, w przypadku jeżeli istnieją u Ciebie wskazania do stosowania takich preparatów (dieta i suplementy mają wyłącznie działanie uzupełniające i wspomagające!). (...)"

przez malgosia7602 30 lip 2013, 10:39
*Wiola* napisał(a):malgosia7602, Miał prawo nie zrozumieć, ale nie miał prawa wyzywać nikogo od idiotów i straszyć :evil:

Ok, ale ORh+ też nie ma prawa nikogo obrażać. Chorując na chad powinien wiedzieć, jak bardzo wrażliwi jesteśmy na jakąkolwiek krytykę.
A JOSE nie jest jakimś pierwszym lepszym gówniarzem, więc trochę szacunku.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 30 lip 2013, 12:09
malgosia7602, Moim zdaniem ORh+ nikogo nie obraził,. Jeśli zaś chodzi o szacunek to trzeba sobie na niego zapracować, bez względu na wiek ,. Jesteś tu stosunkowo niedługo , więc wielu incydentów nie widziałaś :?
Moderator

przez Widmo 30 lip 2013, 13:02
Wiola,
Moim zdaniem, obrazil. To jedno zdanie bylo obrazliwe.
Tak to wyglada, ze czesto wiazanka epitetow moze byc mniej obrazliwa niz na pozor niewinne zdanie.
p.s. A w ogole to czasami trzeba pozwolic facetom sie troche ponapierdzielac dla oczyszczenia atmosfery ;)

przez INTEL 1 30 lip 2013, 13:08
Moim zdaniem obraził.
Nie trzeba nikogo nazwać "idiotą" żeby taką obelgę publicznie przekazać.
"Czytaj ze zrozumieniem" sugeruje, że osoba do ktorej słowa te zostały skierowane jest idiotą nie rozumiejącym słowa pisanego- ergo - jest na niższym poziomie inteligencji niż osoba kierująca owe słowa.
Już samo to jest obraźliwe.
"Idź do okulisty" to kolejna prowokacyjna i obrażliwa odzywka sugerująca ułomnośc fizyczną, ktora w widoczny sposób ogranicza zdolności intelektualne ( skoro nie potrafi czytać ze zrozumieniem to albo jest idiotą , albo jest na tyle upośledzony wzrokowo że zachowuje się jak idiota -na jedno wychodzi).
...nie mam podpisu...

przez Artemizja 30 lip 2013, 13:13
Jest różnica między jawnymi wyzwiskami, a "zamaskowaną" docinką. Tych drugich się nie zabrania. Osobiście uważam, że kłótnie czasami też są potrzebne, ale trzeba się umieć kłócić. Niestety, wyzwiska i groźby nie są tutaj tolerowane. Ani w tym wątku, ani w innych. Chcecie się kłócić- proszę bardzo, ale róbcie to z głową, bo później Ekipa nie ma wyboru. Ten wątek jedynie obserwuję, odzywam się bardzo rzadko, ponieważ uważam, że najlepiej zrozumiecie się wzajemnie, bez ingerencji z zewnątrz. Macie tutaj praktycznie własny świat, trochę "odcięty" od reszty forum i absolutnie to nikomu nie przeszkadza. No, ale wybaczcie...jak się zaczynacie wyzywać, to logiczne, że jednak ktoś się musi wtrącić- czy chce, czy nie chce. Nie doprowadzajcie do takich sytuacji, bo jak widzicie- później każdy do każdego ma pretensje.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez 0Rh+ 30 lip 2013, 22:53
INTEL 1 napisał(a):Moim zdaniem obraził.
Nie trzeba nikogo nazwać "idiotą" żeby taką obelgę publicznie przekazać.
"Czytaj ze zrozumieniem" sugeruje, że osoba do ktorej słowa te zostały skierowane jest idiotą nie rozumiejącym słowa pisanego- ergo - jest na niższym poziomie inteligencji niż osoba kierująca owe słowa.
Już samo to jest obraźliwe.
"Idź do okulisty" to kolejna prowokacyjna i obrażliwa odzywka sugerująca ułomnośc fizyczną, ktora w widoczny sposób ogranicza zdolności intelektualne ( skoro nie potrafi czytać ze zrozumieniem to albo jest idiotą , albo jest na tyle upośledzony wzrokowo że zachowuje się jak idiota -na jedno wychodzi).

To jest Twoja interpretacja. Czytałeś wątek od początku ? Autorka napisała ,że ma już dzieci ! Chodziło Jej o relację ,potwierdzenie jej związku pomiędzy dwojgiem dorosłych osób.
Twoja interpretacja słów " Idź do okulisty" powinna zmrozić serca wszystkich osób noszących okulary ,bądź korzystających z innych form zaopatrzenia okulistycznego . Sam używam obiektu uwiecznienia Hilarego w kulturze masowej ,ale przez swoją ułomność nie czuję się "idiotą " ;)
CZAD jest chorobą ... jedną z wielu . Jose2 wspominał ,że często pisze pod wpływem alkoholu . W polskim prawodawstwie to nie jest okoliczność łagodząca .

-- 30 lip 2013, 23:10 --

malgosia7602 napisał(a):
*Wiola* napisał(a):malgosia7602, Miał prawo nie zrozumieć, ale nie miał prawa wyzywać nikogo od idiotów i straszyć :evil:

Ok, ale ORh+ też nie ma prawa nikogo obrażać. Chorując na chad powinien wiedzieć, jak bardzo wrażliwi jesteśmy na jakąkolwiek krytykę.
A JOSE nie jest jakimś pierwszym lepszym gówniarzem, więc trochę szacunku.

Jose2Ludzie wy zaczynacie szaleć w swych postach. Chcecie łączyć różne choroby w związkach genetycznych?
Jak myślicie co z tego będzie??? Wy jesteście chorzy i chcecie płodzić dzieci jeszcze bardziej chore?
Szaleństwo pomieszane z całkowitym otumanieniem nie wiem czym. Sami nie możecie się utrzymać na powierzchni i chcecie mieć jeszcze bardziej chore dzieci???
Małgosia ,rozumiem ,że ten tekst według Ciebie nie jest krytyką ,ale przyjacielskim zwróceniem uwagi na odwieczne pytanie ludzkości ...być ,czy nie być ...ze sobą ;)

-- 30 lip 2013, 23:27 --

Jose 2

Idioto wszyscy jesteśmy chorzy, możemy pisać głupstwa

Od kiedy ??
MASZ SZCZĘŚCIE, że nie mieszkasz bliżej mnie. Takich obelg nie znoszę.

Grozisz mi ? Zastanów się na trzeźwo co napisałeś .

przez sens 31 lip 2013, 00:05
a ja bym chciała mieć dziecko mimo CHAD
bardzo się tego boję
ale bardzo też chcę
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez barsinister 31 lip 2013, 00:56
zdecydowałem, że nie chcę mieć dzieci z 10 lat temu i bardzo się cieszę, że ich nie mam
no ale: nie znoszę dzieci to raz, dwa - jestem neurotyczny, trzy - miałem poważne problemy z agresją (jest takie ładne określenie anger management)

natomiast na luzie potrafię sobie wyobrazić osoby z ChAD z dziećmi - jeśli choroba jest pod kontrolą, związek jest dobry, partner jest odpowiedzialny i potrafi reagować w kryzysowych sytuacjach, to dziecię ma spore szanse na sensowne dzieciństwo

pewnie, gdyby to policzyć, to większość dzieci miało do czynienia z zaburzeniami osobowości u rodziców, z depresją, alkoholizmem i innymi niszczącymi sprawami, w ChAD najgroźniejsze jest duże zagrożenie samobójstwem (które maleje, jeśli leczenie jest właściwe)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 31 lip 2013, 10:31
0Rh+ napisał(a):Twoja interpretacja słów " Idź do okulisty" powinna zmrozić serca wszystkich osób noszących okulary ,bądź korzystających z innych form zaopatrzenia okulistycznego . Sam używam obiektu uwiecznienia Hilarego w kulturze masowej ,ale przez swoją ułomność nie czuję się "idiotą " ;)

Nareszcie znów coś się dzieje :-)
Pytanie retoryczne:
Czyż nie poczujesz się jednak idiotą w momencie, gdy ktoś pomimo oczywistego faktu Twojej skutecznej korekcji wzroku NAKAŻE Ci wizytę okulistyczną w momencie gdy czegoś nie dopatrzysz? I gdy to niedopatrzenie nie będzie wynikiem źle dobranej mocy dioptrii w stosunku do rzeczywistej wady, lecz zwyczajnym błędem jaki staje się udziałem każdego, nawet w pełni "dowidzącego" i nie potrzebującego protezy wzroku człowieka? I czyż taka uwaga nie powinna wówczas być potraktowana jako niegrzeczna i zasługująca na ripostę?

Ja nie oceniam,czy dobrze napisaleś, czy źle.Czy słusznie , czy też nie.
Drażni mnie tylko interpretacja tych słów przez innych, a zwłaszcza moderację.
Twierdzą , że wszstko jest ok.
Wydźwięk i intencja Twoich stwierdzeń jest dla mnie oczywista. Dziwię się ,że ktoś może myśleć inaczej.
Odnośnie protez wzroku.
Sam ich używam od lat 20 . Ostatnie 10 lat w postaci szkieł kontaktowych i nie mam z tym problemu.
Zapewniam jednak , że skierowane do mnie w trybie rozkazującym słowa " idź do okulisty" jako reprymenda wynikająca z mojego niedopatrzenia, również doprowadzają mnie do pasjii.
To tyle :-)

-- 31 lip 2013, 10:36 --

barsinister napisał(a):natomiast na luzie potrafię sobie wyobrazić osoby z ChAD z dziećmi - jeśli choroba jest pod kontrolą, związek jest dobry, partner jest odpowiedzialny i potrafi reagować w kryzysowych sytuacjach, to dziecię ma spore szanse na sensowne dzieciństwo

Nie ma czegoś takiego jak cyklofrenia pod kontrolą. Sam dobrze zapewnie niejednokrotnie się przekonałeś...
Sensowne dzieciństwo to może okazać się jednak za mało aby zachować zdrowie psychiczne będąc genetycznie obciążonym wysokim prawdopodobieństwem choroby.
Płodzenie dzieci z pełną świadomością swojej choroby i genetycznej drogi jej powielania jest czystym egoizmem zasługującym na moje potępienie.

Nigdy nie wybaczył bym moim rozdzicom gdyby będąc chorymi psychicznie świadomie i z czysto egoistycznych pobudek sprowadzili mnie na świat, który przeistoczył się w wieloletnie piekło i beznadziejną udrękę jakże widoczną i wyrazistą w konfrontacji z innymi, zdrowymi ludźmi.
...nie mam podpisu...

przez *Wiola* 31 lip 2013, 13:16
INTEL 1, Nadal widzę w tym tylko drobną złośliwość i być może gdyby Jose zareagował normalnie , oceniłabym tą sytuację inaczej,. Niestety widziałam już kilka wybuchów kolegi i czy Ci się to podoba czy nie to jego uważam za agresora.
Moderator

przez INTEL 1 31 lip 2013, 15:26
OK
Ja tu nie jestem i nie chcę być niczyim adwokatem, bo szczerze mówiąc inni mnie już kompletnie nie interesują. Tak jakoś mi się porobiło...

Strasznie ostatnio niszczy mnie stres.
Od 3 prawie lat żyję w permanentnym i realnym zagrożeniu mojej egzystencji w związku ze sprawami sądowymi. Zaczyna to się już kumulować i mam poczucie że jadę na resztkach rezerwy..
Jestem strasznie i przewlekle zmęczony.
Setki razy dziennie kłębią mi się mroczne , powtarzające się całymi sekwencjami zapętlone myśli dotyczące mojej sytuacji i prawdopodobnego rozwoju wypadków.
Nie ma przed nimi ucieczki. Żaden sposób nie przynosi ulgi. Nawet alkohol, ktory kiedyś wyłączał te projekcje teraz już nic nie daje. Jestem po nim jeszcze bardziej mroczny i spięty.
Około południa padam już na pysk ze zmęczenia i reszta dnia to heroiczna walka o wykrzesanie odrobiny energii na wykonanie najprostszych czynności i wywiązanie się z najbardziej elementarnych obowiązków . Nie mam już nawet sił na przyjemności. Zwyczajnie mi się nie chce. Inna sprawa , że kompletnie nic mnie nie wzrusza i nie stymuluje.
Obawiam się , że w związku z tym jestem coraz bardziej nienormalny.
Jestem wypalony.
Najgorsze jest to , że nie widać kresu wyniszczającej matnii w jakiej się znalazłem. Malo tego-ten kres wydaje się jeszcze gorszy od teraźniejszości.
Nie daję już rady. Nie wiem skąd czerpać siły i jak zutylizować przygniatające poczucie zagrożenia, beznadziejności i napięcia.
Obawiam się , że już nigdy nie będzie normalnie. Wbrew zdrowemu rozsądkowi kilkudniowy wyjazd w góry, który pozwala się chwilowo oderwać od stresującej rzeczywistości owocuje jeszcze większym zmęczeniem......
Nie wiem gdzie szukać umysłowej enklawy spokoju....
Już chyba po mnie....
Kur.a mać.......
Ostatnio edytowano 31 lip 2013, 15:28 przez INTEL 1, łącznie edytowano 1 raz
...nie mam podpisu...

przez 0Rh+ 31 lip 2013, 15:28
INTEL1
Czyż nie poczujesz się jednak idiotą w momencie, gdy ktoś pomimo oczywistego faktu Twojej skutecznej korekcji wzroku NAKAŻE Ci wizytę okulistyczną w momencie gdy czegoś nie dopatrzysz? I gdy to niedopatrzenie nie będzie wynikiem źle dobranej mocy dioptrii w stosunku do rzeczywistej wady, lecz zwyczajnym błędem jaki staje się udziałem każdego, nawet w pełni "dowidzącego" i nie potrzebującego protezy wzroku człowieka?

Jestem człowiekiem ...błądzę ponieważ jestem ;) Nie odmawiam sobie prawa do błędu ,dlatego nie czuję się idiotą w momencie ich popełniania. Oczywiście nie jest to powód do dumy ,raczej do pracy nad sobą. W proces nauki wpisana jest umiejętność korzystania z " dobrych rad" . ;)

INTEL1
I czyż taka uwaga nie powinna wówczas być potraktowana jako niegrzeczna i zasługująca na ripostę?

Prawo do riposty przysługuje każdej z zainteresowanych stron , jest formą obrony koniecznej pozwalającej przedstawić ogółowi swoje racje. Bez wdawania się w teoretyczne rozważania , zadam pytanie o granice obrony koniecznej . Z jednej strony niegrzeczność ,złośliwość ,a z drugiej ...?

-- 31 lip 2013, 15:36 --

INTEL1
Swoją odpowiedź pisałem w międzyczasie .

Sortuj wg