CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez JOSE 2 28 lip 2013, 20:43
0Rh+ napisał(a):
JOSE 2 napisał(a):Sobota czyli mój czas, na razie skromnie. Przyjechałem znad wspaniałego zalewu wody pitnej (ujęcie dla ......).
Ludzie wy zaczynacie szaleć w swych postach. Chcecie łączyć różne choroby w związkach genetycznych?
Jak myślicie co z tego będzie??? Wy jesteście chorzy i chcecie płodzić dzieci jeszcze bardziej chore?
Szaleństwo pomieszane z całkowitym otumanieniem nie wiem czym. Sami nie możecie się utrzymać na powierzchni i chcecie mieć jeszcze bardziej chore dzieci???
Mnie się udało, ponieważ geny żony były tak silne, że wygrały z moim czadem.
Dzisiaj zauważyłem, że nie do końca. Jestem wściekły. Mój ukochany najmłodszy wnuczek (trzylatek), bardzo spokojny i wychwalany przez wszystkich za zdolności do konwersacji i ponadprzeciętny kandydat na super dziecko - zaczął za często mrugać oczętami.
Ja jako dziecko trzyletnie też to miałem. Zmieniło się to na kiwanie głową. To też przezwyciężyłem.
Niestety miałem czad. To udało mi się przezwyciężyć teraz.

Popieram to co napisał INTEL.

ze zrozumieniem ,albo idź do okulisty .

Idioto wszyscy jesteśmy chorzy, możemy pisać głupstwa - POWIEDZ MI CIECIU JAKIE SZKOŁY UDAŁO CI SIĘ UKOŃCZYĆ???
To że piszesz pierdoły na forum o niczym w twym wypadku nie znaczy. Ja mogę już nigdy nic nie napisać. Nigdy z takim cieciem jak ty nie podzielę się moimi doświadczeniami. Żegnaj idioto i zmień grupę krwi. Zerówka.

-- 28 lip 2013, 19:50 --

MASZ SZCZĘŚCIE, że nie mieszkasz bliżej mnie. Takich obelg nie znoszę. Jeżeli jesteś chory na czad, to życie pokara cię miast mnie.
Dla mnie jesteś minus!!!

Kod: Zaznacz cały
Za ten post użytkownik otrzymuje ostrzeżenie
Ostatnio edytowano 28 lip 2013, 21:07 przez *Wiola*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: ostrzeżono użytkownika
Dawniej Rambo.

przez 0Rh+ 28 lip 2013, 21:02
JOSE 2
Tymi tekstami z podstawówki chcesz mnie wprowadzić w dobry nastrój ,przypominając błogie szczenięce lata ? ;)

przez *Wiola* 28 lip 2013, 21:11
JOSE 2, 0Rh+, miał całkowitą rację, nie zrozumiałeś tego co tam jest napisane i jeszcze się strasznie zacietrzewiłeś., Nie panujesz nad nerwami nawet na forum , wolę sobie nie wyobrażać jak wygląda Twoje realne życie :roll:
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 28 lip 2013, 22:40
Droga Administratorko,
Chcialbym zauwazyc, ze ORh+ w jednym krotkim zdaniu rowniez zachowal sie niestosownie.
Dla doswiadczonych weteranow forow internetowych styl dyskusji w "bialych rekawiczkach" jest powszechnie znany.
W gronie chadowcow Wersal zaprowadzac... Niemozliwe :)

p.s. A jesli chodzi o realne zycie to o ile pamietam JOSE awansowal wiec jest to chyba jakis wyznacznik, ze raczej calkiem niezle sobie radzi :) Stad jakos nie rozumie tych tzw. podch...ek

przez *Wiola* 28 lip 2013, 22:49
Widmo, Nie widzę powodu , żeby stosować inne kryteria dla chadowców, wszyscy tu jesteśmy chorzy ,

0Rh+, był co najwyżej delikatnie złośliwy, natomiast JOSE 2, nie przebierał w słowach,.
Moderator

przez barsinister 28 lip 2013, 23:38
alicja_31 napisał(a):dzięki za odpowiedź. tak ja też to czuję, nikt kochający spokój i rutynę nie byłby tu dobrym partnerem dla drugiej szalonej połowy...bo można się udusić.

udusić, dobre słowo
no i jest tak, że w takim związku cały czas coś się dzieje, raz jedna raz druga strona ma swoje fazy i odlatuje
kiedyś dominowałem, teraz jestem wycofany i skupiam się na wyjściu z choroby a dziewczę szaleje
ale wraca do mnie bo tego chce - i to jest najważniejsze, żeby wiedzieć, że mimo tego niezrównoważenia jest się nadal z kimś z wyboru
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez alicja_31 29 lip 2013, 11:54
barsinister napisał(a):ale wraca do mnie bo tego chce - i to jest najważniejsze, żeby wiedzieć, że mimo tego niezrównoważenia jest się nadal z kimś z wyboru

racja święta

Barsinister - jeśli mogę zapytać - jak na Ciebie działa kwetiapina?

przez sens 29 lip 2013, 15:28
czytam teraz książkę ze odpowiednia dieta może np. zwiększyć produkcję serotoniny
i wspomagać leki...

czy ktoś takie coś testował?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 29 lip 2013, 16:30
Sens,

Wielokrotnie ;) W przypadku zlych okolicznosci zajadam sie weglowodanami. Przy nieznacznym obnizonym nastroju lekko przybieram na wadze i na odwrot mniej jem w hipo :)
Watpie jednak, zeby dieta miala powazny wplyw. Warto zauwazyc, ze wiekszosc antydepresantow dziala na wychwyt zwrotny serotoniny i innych neuroprzekaznikow.
Mozna wiec chyba przyjac, ze spozywanie pokarmow majacych wplyw na wydzielanie serotoniny na mozgi chadowcow raczej nie zadziala.
To tak jakby wrzucac kostki lodu do kotla z wrzatkiem stajacego na palniku w celu uzyskania zimnej wody.
A tu trzeba wylaczyc gaz. Ale moge sie mylic.

A w ogole to sadze, ze wszelkie tego typu zabiegi moga byc tylko dodatkiem. Podstawa do dobre leki.

przez barsinister 29 lip 2013, 16:51
alicja_31 napisał(a):Barsinister - jeśli mogę zapytać - jak na Ciebie działa kwetiapina?

w dawce 300 mg antydepresyjnie i uspokajająco
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez sens 29 lip 2013, 17:05
wyniki badań leczenie przy pomocy

http://www.ect.org/selfhelp/bipolcomm.html

w książce Schachtera jest napisane jakie aminokwasy biorą udział w działaniu neorprzekaźników i mają wpływać na mózg tak żeby sam się zaczął regulować

spytam swojego lekarza co o tym sądzi...
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 29 lip 2013, 18:19
Sens,

Pozwol, ze bede wystepowal w roli adwokata diabla.
Nie ulega watpliwosci, ze to co jemy wplywa na nasz caly organizm. Artykul do ktorego podalas linka jest ciekawy.
Sa nawet wspominane jakies badania z podwojna slepa proba (a przewaznie w takim przypadku mozna mowic o wiarygodnych wynikach naukowych). Pomimo tego na koncu jest napisane, ze jest to dopiero poczatek badan.
Zyje juz troche na tym swiecie i nigdy nie spotkalem sie z tym aby jakas powazna choroba byla skutecznie leczona (nie wspomagana) przez specjalna diete. Czesto przez analogie do chad podaje sie cukrzyce (nieuleczalna, potrzeba brania lekow do konca zycia) gdzie wlasciwa dieta jest wymagana i duzo daje ale bez insuliny (czyli u nas bez dobrze dobranego leku) jest na nic.
Sprobowac mozna ale bardzo latwo tez poszukujac takiego cudownego sposobu popasc w obsesje i natrectwa.
Dobrze jesli proponowana dieta jest zblizona do obecnej ale jesli trzeba bedzie sie mocniej przestawic to po jakims czasie skonczy sie to frustracja.
Bardzo latwo tez zapomniec o zdrowym rozsadku i najprostszych rozwiazaniach.
Co w koncu silniej dziala na nasz mozg. Schabowy czy wszelakie uzywki. Jakis aminokwas (na marginesie cieple mleko od lat pomaga zasypiac) czy po prostu dbanie o higiene snu?
Pewnie kazdy z nas gdzies tez w glebi wierzy, ze kiedys w koncu bez tych lekow i jakims fajnym sposobem pozbedziemy sie chad.
Co do tego, ze warto pogadac o tym z lekarzem zgadzam sie w 100%.

A odchodzac juz troche od tematu to wydaje mi sie, ze najwieksza korzysc (oprocz oczywiscie lekow) przyniosla mi codzienna obserwacja i analiza swojego nastroju i funkcjonowania. Wyczucie swoich nastrojow i proby radzenia sobie z tym. Analiza moich zachowan w przyszlosci i proby rozwiazywania analogicznych sytuacji w inny sposob. Zrozumienie siebie w swietle chad.
Dosyc duzo analizuje i staram sie odgadnac w kluczowych momentach (oczywiscie bez przesady bo mozna by mocniej zeswirowac) w jaki sposob moja choroba we mnie sie przejawia. Jak sie nie da pozbyc tego zwierza to trzeba go oswoic :)

przez malgosia7602 29 lip 2013, 18:51
Jose miał prawo nie zrozumieć, nikt nie jest alfa i omegą. Nie rozumiem Waszej złośliwości.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez *Wiola* 29 lip 2013, 18:53
malgosia7602, Miał prawo nie zrozumieć, ale nie miał prawa wyzywać nikogo od idiotów i straszyć :evil:
Moderator

Sortuj wg