CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 0Rh+ 25 lip 2013, 21:15
alicja_31 napisał(a):Co myślicie o związku faceta z ChAD i babki z BPD? :roll: Dalibyście temu szansę?

To Wy musicie dać sobie szanse.

przez JOSE 2 25 lip 2013, 21:58
Szczerze??? Ja bym nie płodził w tym wypadku dzieci, nie chciałbym aby cierpiały jak my.
Dawniej Rambo.

przez pannaAlicja 26 lip 2013, 02:47
0Rh+ napisał(a):
alicja_31 napisał(a):Co myślicie o związku faceta z ChAD i babki z BPD? :roll: Dalibyście temu szansę?

CHADBPD?

/cenzura/, weźcie mnie nie załamujcie.
to są je*ane literki!

nie widzicie tego?

Ile w tym WAS?
Gdzie wasz wiek, doświadczenie, siła zaangażowania, stopień świadomości własnych słabości? Chęć pracy nad sobą? impulsywności i łatwość w wpadania w nałogi? Wiary i uporu...?
tego diagnoza wam nie powie.
Tym bardziej my.

Osobiście mam za sobą taki związek i nie przetrwało nie z powodu cholernych literek.
To nie zaburzenie i choroba było powodem. (a wg literek wyglądało to tak chad+bpd i chad)
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alicja_31 26 lip 2013, 08:50
pannaAlicja napisał(a):
0Rh+ napisał(a):

CHADBPD?

/cenzura/, weźcie mnie nie załamujcie.
to są je*ane literki!

nie widzicie tego?

Ile w tym WAS?
Gdzie wasz wiek, doświadczenie, siła zaangażowania, stopień świadomości własnych słabości? Chęć pracy nad sobą? impulsywności i łatwość w wpadania w nałogi? Wiary i uporu...?
tego diagnoza wam nie powie.
Tym bardziej my.

Osobiście mam za sobą taki związek i nie przetrwało nie z powodu cholernych literek.
To nie zaburzenie i choroba było powodem. (a wg literek wyglądało to tak chad+bpd i chad)

ha! i dzięki, właściwie taką odpowiedź chciałam dostać ;)

-- 26 lip 2013, 08:52 --

JOSE 2 napisał(a):Szczerze??? Ja bym nie płodził w tym wypadku dzieci, nie chciałbym aby cierpiały jak my.

dzieci to my już mamy, każde po swoim...

-- 26 lip 2013, 08:52 --

0Rh+ napisał(a):

ano spróbujem

-- 26 lip 2013, 08:55 --

barsinister napisał(a):

u mnie to już siedem lat

o...a możesz jakoś krótko skomentować Wasze relacje, w sensie - kontrolujecie się wzajemnie, czy szalejecie bez końca...

przez Asmo 26 lip 2013, 17:24
Bardzo dlugi ten watek nie sposob przeczytac. Czy ktos mi powie czy w tym zaburzeniu nastroj moze sie zmieniac szybko czy epizody trwaja dluzej?
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Widmo 26 lip 2013, 21:23
Asmo,

Tu masz dokladnie opisane
http://online.synapsis.pl/Choroba-afekt ... oroby.html
Ze swojej strony moge powiedziec, ze u mnie to jest taka dlugookresowa nieregularna fala na ktora nakladaja sie rownie nieregularne
szybsze zmiany najczesciej o mniejszym natezeniu spowodowane okolicznosciami. Zle i dobre wydarzenia, alkohol, ilosc snu, choroby itd, itp. Te krotkie epizody moga jednak przechylac szale. I caly czas mowie o w miare uregulowanym przebiegu choroby.
Nalezy jednak podkreslic, ze zarowno natezenie, zmiana biegonow i czas trwania poszczegolnych epizodow jest sprawa indywidualna.
Chyba tylko chad I rodzaju jest w miare okreslony i przewidywalny.

przez INTEL 1 26 lip 2013, 21:25
JOSE 2 napisał(a):Szczerze??? Ja bym nie płodził w tym wypadku dzieci, nie chciałbym aby cierpiały jak my.

Popieram.
Gdybym zachorował zanim powołałem na świat synka-w życiu bym tego nie zrobił. Nigdy. Nikt nie ma prawa skazywać kogokolwiek świadomie na takie męki za życia.To by było skur.ysyństwo i maksymalny egoizm. Z pewnością drugiego dziecka przenigdy mieć nie będę.
...nie mam podpisu...

przez sens 26 lip 2013, 23:59
Asmo napisał(a):Bardzo dlugi ten watek nie sposob przeczytac. Czy ktos mi powie czy w tym zaburzeniu nastroj moze sie zmieniac szybko czy epizody trwaja dluzej?

u mnie się bardzo zmieniają ale mam diagnizę CHAD + osobowość zmienna emocjonalnie

-- 27 lip 2013, 01:30 --

mam cholernego doła
mam jakieś tabletki ale raczej za mało
mogę się pociąć ale śmierci z tego nie będzie tylko blizny
moga skoczyć z .. albo pod...
ale nie mam na tyle odwagi
i pewnie mąż by nie pozwolił....

co mam zrobić??
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 27 lip 2013, 09:04
Sens,

Jesli dostalas nowy lek niedawno to pewnie wiesz, ze niestety trzeba poczekac przynajmniej 2 tyg na jego dzialanie.
Czy po ostatniej naszej wymianie wpisow zmienielo sie cos w dawkowaniu lekow a moze bylas u tego drugiego lekarza?
Jest jeszcze duza przestrzen i rezerwa na znalezienie odpowiedniej kuracji.

przez sens 27 lip 2013, 17:50
widmo dzięki za troskę
dostałam nowy lek
ale chyba się stabilizuję powoli
wczoraj była impreza i chyba mnie alko zdołował
muszę odstawić
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez JOSE 2 27 lip 2013, 19:12
Sobota czyli mój czas, na razie skromnie. Przyjechałem znad wspaniałego zalewu wody pitnej (ujęcie dla ......).
Ludzie wy zaczynacie szaleć w swych postach. Chcecie łączyć różne choroby w związkach genetycznych?
Jak myślicie co z tego będzie??? Wy jesteście chorzy i chcecie płodzić dzieci jeszcze bardziej chore?
Szaleństwo pomieszane z całkowitym otumanieniem nie wiem czym. Sami nie możecie się utrzymać na powierzchni i chcecie mieć jeszcze bardziej chore dzieci???
Mnie się udało, ponieważ geny żony były tak silne, że wygrały z moim czadem.
Dzisiaj zauważyłem, że nie do końca. Jestem wściekły. Mój ukochany najmłodszy wnuczek (trzylatek), bardzo spokojny i wychwalany przez wszystkich za zdolności do konwersacji i ponadprzeciętny kandydat na super dziecko - zaczął za często mrugać oczętami.
Ja jako dziecko trzyletnie też to miałem. Zmieniło się to na kiwanie głową. To też przezwyciężyłem.
Niestety miałem czad. To udało mi się przezwyciężyć teraz.

Popieram to co napisał INTEL.
Dawniej Rambo.

przez 0Rh+ 27 lip 2013, 19:23
JOSE 2 napisał(a):Sobota czyli mój czas, na razie skromnie. Przyjechałem znad wspaniałego zalewu wody pitnej (ujęcie dla ......).
Ludzie wy zaczynacie szaleć w swych postach. Chcecie łączyć różne choroby w związkach genetycznych?
Jak myślicie co z tego będzie??? Wy jesteście chorzy i chcecie płodzić dzieci jeszcze bardziej chore?
Szaleństwo pomieszane z całkowitym otumanieniem nie wiem czym. Sami nie możecie się utrzymać na powierzchni i chcecie mieć jeszcze bardziej chore dzieci???
Mnie się udało, ponieważ geny żony były tak silne, że wygrały z moim czadem.
Dzisiaj zauważyłem, że nie do końca. Jestem wściekły. Mój ukochany najmłodszy wnuczek (trzylatek), bardzo spokojny i wychwalany przez wszystkich za zdolności do konwersacji i ponadprzeciętny kandydat na super dziecko - zaczął za często mrugać oczętami.
Ja jako dziecko trzyletnie też to miałem. Zmieniło się to na kiwanie głową. To też przezwyciężyłem.
Niestety miałem czad. To udało mi się przezwyciężyć teraz.

Popieram to co napisał INTEL.

Czytaj ze zrozumieniem ,albo idź do okulisty .

przez barsinister 28 lip 2013, 19:36
alicja_31 napisał(a):
barsinister napisał(a):

u mnie to już siedem lat

o...a możesz jakoś krótko skomentować Wasze relacje, w sensie - kontrolujecie się wzajemnie, czy szalejecie bez końca...

im mniej kontroli, tym lepiej, szalejemy - ale więź jest bardzo silna i warta tego i oparta na mocnym zaufaniu
myślę, że ktoś zupełnie zdrowy nie wytrzymałby ze mną tak długo, bardzo ciężko się ze mną żyje
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez alicja_31 28 lip 2013, 19:49
barsinister napisał(a):

im mniej kontroli, tym lepiej, szalejemy - ale więź jest bardzo silna i warta tego i oparta na mocnym zaufaniu
myślę, że ktoś zupełnie zdrowy nie wytrzymałby ze mną tak długo, bardzo ciężko się ze mną żyje[/quote]

dzięki za odpowiedź. tak ja też to czuję, nikt kochający spokój i rutynę nie byłby tu dobrym partnerem dla drugiej szalonej połowy...bo można się udusić.

Sortuj wg