CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Amon_Rah 19 cze 2012, 23:37
To NIE JEST BIBLIOTEKA!. Jeszcze kilka linkow i wywale wszystko do kosza. Bo zrobila sie dokladnie taka sama linkownia jak w czesci II. Co to ma byc w ogole?? Mowilem, ze to NIE JEST kolko naukowe, tylko temat o naszych uczuciach i odczuciach wobec naszej choroby. Tyle.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Widmo 20 cze 2012, 00:10
Amon_Rah
Moim skromnym zdaniem...
1) linki, ktore zostaly podane zawieraja istotne informacje trudne do przekazania wlasnymi slowami.
2) forum to odwiedza wiele niezarejesterowanych osob (sam bylem jedna z nich) z dopiero co zdiagnozowana choroba lub przed wizyta szukajacych kluczowych informacji
3) informacje z niektorych linkow dotycza pewnych "nowosci" w ogole ale i nowych informacji dla niektorych uczestnikow forum (np. dla mnie interesujacy artykul o stanach mieszanych podany przez Intela)
Dlaczego wiec linki szkodza...?
Nie wiem ale IMHO zeby wroga pokonac trzeba go poznac a z dyskusji wynika, ze nie zawsze jego znamy (nie kazdy ma tutaj tak dlugi staz jak Ty walki z choroba)
Uczucia i odczucia wobec naszej choroby o ktorych bede pisal raczej chyba nie pomoga w lepszym funkcjonowaniu.
Poza tym podane linki przydaly sie juz co najmniej dwom osoba wiec...
A moze po prostu zapytac forumowiczow o zdanie czego oczekuja?

przez Amon_Rah 20 cze 2012, 00:28
Widmo, IDEA powstania calego watku od czesci I nie bylo informowanie, tak jak nie ma w depresji czy nerwicy watku- gmachu z linkami i odnosnikami, tylko pisanie o swoim samopoczuciu, dopiero potem temat sie, ze tak powiem, wykoleil. Dla chcacego nietrudno jest wyszukac w internecie mnostwa informacji nt CHAD. Nietrudno tez jest jest kupic sobie podreczniki dla pacjenta dostepne w wielu miejscach i roznych autorow. Ale OK. Nie zamierzam polemizowac ani robic ankiety, czy to ma byc gmach informacyjny, czy watek o samopoczuciu, po prostu robie krok wstecz i zostawiam Wam wolna wole. I teraz tylko i wylacznie od Was zalezy, co z tym watkiem zrobicie, bo ja udzielac sie tu nie bede, nie widze sensu, nie przegadam Cie i i tak bedziesz robic swoje.
KOCOBO JE CPБИЈА!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 20 cze 2012, 00:32
Amon_Rah, wydaje mi się, że temat Jak się dziś czujecie pełni rolę, o którą Ci chodzi, i dla depresyjnych, i dla ChADowców, i dla pozostałych.
wild hearts can't be broken.

F31

przez bohdan30 20 cze 2012, 00:32
Amon_Rah, Jak pokazuje historia, oddanie władzy "motłochowi" nigdy nie kończyło się dobrze :P
zbanowany

przez Amon_Rah 20 cze 2012, 00:35
bohdan30, zobaczymy...
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez bohdan30 20 cze 2012, 00:43
Amon_Rah, przez taką ustępliwość ze strony monarchy, wielkie królestwa upadały w głupocie, zdziczeniu obyczajów i korupcji :P
zbanowany

przez Widmo 20 cze 2012, 00:50
Amon_Rah
W polowie ;) musze sie z Toba zgodzic i w przyszlosci postaram sie trzymac utartej konwencji Ojcow Zalozycieli ;).
Pewnie kazdy ma tez taka wizje forum jaka jest adekwatna do jego potrzeb.

A wracajac...kilka razy zadawalem pytanie nie dostajac odpowiedzi. Jak wplywa na Was alkohol (indukowanie gorek/ dolkow, pomijajac fakt, ze nie jest wskazany).

przez intel 20 cze 2012, 08:24
Amon

Z całym szacunkiem naleznym jednych z weteranów tej choroby , ale ja już nie wiem w takim razie co pisać
Może napisz co wolno ,a co nie, bo się pogubiłem już i nie wiem jaką masz wizję tematu..
Moja internetowa biblioteczka z opracowaniami na tematy pozwalające mi "zrozumieć" chorobę nas toczącą , jest efektem setek godzin spędzonych przed ekranem . Szukałem w obłedzie stanu mieszanego materiałów , ktore pomogą mi ogarnąc to co się ze mną dzieje.
Wiadomo, że na necie w tej chwili jest więcej śmiecia niż merytorycznej wiedzy.
Aby ułatwić innym zadanie podaję niejako na tacy wydestylowane linki do wartościowego materiału.
Kogo, jeśli nie chadowców zainteresują linki dotyczące lamotryginy czy litu?

A tak na marginesie , celem wyjaśnienia i bez zbędnego kozakowania - to Ja powołałem do życia od początku ten wątek , ktory nie licząc wątków dotyczących luźnych pogawędek towarzyskich stał się chyba jednym z najbardziej uczęszczanych tematów na forum.

Powoływanie kolejnych częsci ma zapewne uzasadnienie ( choćby totalny syf mniej więcej rok temu, do którego przyczyniłem się osobiście pod wpływem osobistych przeżyć, prowokacji ze strony innych użytkowników jak i pod wpływem kolejnego pobytu w szpitalu ).

Rozwodzenie się nad osobistymi preferencjami i algorytmami leczenia nie ma chyba sensu, z racji tego , że w tej chorobie nie ma uniwersalnych zasad postępowania.

Na mnie lamotrygina działa znakomicie , natomiast inni dostają po niej wysypki.
SSRI za każdym razem ekspediuje mnie do szpitala-innych wyciąga z cięzkiej fazy depresyjnej.
itd itd.

Trafiając pierwszy raz na forum szukałem przede wszystkim konkretnych wiadomości, a nie informacji kogo ,co i gdzie "źga"
Tematów plotkarskich o samopoczuciu i innych takich unikam jak ognia-dlaczego poważny temat o CHAD ma się stać kolejnym targowiskiem postów o jęczeniu i innych subiektywnych odczuciach?

Jak na razie ten temat to chyba największa w kraju skarbnica PRAKTYCZNEJ wiedzy na temat CHAD , tego co i jak choroba czyni ludziom nią dotkniętych.
Jest wartościowa tylko dlatego , że stale dzień po dniu ukazuje skrajnie odmienne miotające nami emocje , dokładnie odzwierciedlając skraje stany i nastroje właściwe tej chorobie.

Bez emocji byłaby to tylko kontynuacja suchych i niekoniecznie prawdziwych faktów z wikipedii
intel

przez S jak... 20 cze 2012, 14:21
sens napisał(a):super
ale dla nie to nie jest wystraczający sens do zycia w bolu
aczkolwiek doceniam i podziwiam

a propo zwierzaków
mam królika który probuje uciec na noc do ogródka i chce przelecieć świnkę morską
psa który goni królika igryzie wszystko co popadnie\
swinke ktora się boi wszystkiego ale pogoniła psa

kocham ich
podnoszą na duchu ale nie daja mi sensu zycia

Sens do życia to może i nie. Jednak dzięki temu, choć z mozołem, pozbywam się egoizmu własnego, co prowadzi do tego, że jako tako żyję:)
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez namiestnik 20 cze 2012, 20:53
bohdan30 napisał(a):
namiestnik napisał(a):Pochwalę się, że dziś znowu (i wcześniej kilkakrotnie) usłyszałem "bałam się facetów, reagowałam xxx i yyy na nich, ale przy Tobie czuję się bezpiecznie"

To stwierdzenie pomimo pozytywnego znaczenia ma drugie dno. Mówi o tym, że podświadomie nie postrzega Cię jako faceta, ale jako "psiapsiółkę" do pogadanek i uzewnętrzniania się. W niektórych przypadkach nie jest to oczekiwanym rezultatem. Szczególnie przy Twoim zaangażowaniu emocjonalnym. Może wykastrować mentalnie faceta bardziej niż cyproteron :P

Mi to odpowiada. Bo takiej właśnie relacji oczekuję. No takie niekastrujące komenty też słyszałem - ale to wiesz.. Właśnie nie chcę się wplątywać w żadne relacje.

-- 20 cze 2012, 20:35 --

Widmo - dokładnie tak :)

Ja sam mam problem z intelektualizowaniem. Staję się teoretykiem życia. Gorzej z samym życiem. Ale dziękuję za linki. Choć teraz nie umiem się powstrzymać by wszystkiego co nowe nie wykorzystać.

A może dwa wątki - czy raczej drugi - CHAD - teoria leczenia?

przez Widmo 20 cze 2012, 23:35
Ech...dzisiejsza nocka i kolejne juz bez Ketrelu. Malego pomaranczowego przyjaciela na noc ;)
Nadal pozostaje lit. Jest tak, ze powinien byc on podawany do okolo pol roku od poprawy a solidna poprawa jest od 2-3 miesiecy.

Sens Ile czasu minelo od podjecia leczenia-diagnozy spektrum chad? Ja chyba mialem przeogromne szczescie bo nie dosc, ze szybko i dobrze odpowiedzialem na lit i antydepresant to do tego jeszcze nie mam zadnych skutkow ubocznych, no moze troche na poczatku.
No ten wpis chyba byl zgodny z idea Ojcow Zalozycieli ;)

przez Amon_Rah 20 cze 2012, 23:46
Intel. Nie musisz mi wypominac, ze to TY zalozyles ten watek, bo wszyscy, ktorzy dawniej sie tu udzielali, dobrze o tym wiedza.

Widmo, ja powiedzialem wyraznie, ze wycofuje sie w ogole z tego tematu, i nie interesuje mnie, co bedziecie tutaj pisac, wiec nie pisz wiecej o Ojcach- Zalozycielach.
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Widmo 21 cze 2012, 00:20
Amon_Rah
Troche ironii i przekory czasami nie zaszkodzi :) Jezeli nadepnalem za mocno, wybacz.
Mialem juz wczoraj to napisac ale lepiej pozno niz wcale, wiec...
Bardzo mi sie podobaly Twoje ostatnie konkretne wpisy dot. chad i bedzie bardzo korzystne jesli nadal bedziesz czuwal i umieszczal
takie suche, konkretne w dobrym tego slowa rozumieniu kompetentne informacje. Ktore maja pozytywny wydzwiek bo zbieraja do kupy dyskusje. Taka chyba specyfika nawet forow specjalistycznych, ze lubia sie rozwlekac i rozciagac za przyczyna roznych oczekiwan Forumowiczow. Podsumowujac Twoje czujne oko i zdanie jak najbardziej tu potrzebne. A i mysza pozwol czasami pograsowac :)

Sortuj wg