CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 11 cze 2013, 07:32
hej
biorę od wczoraj lek na dopamine i noradrenalinę
wellbutrin

i chyba już po 1szym dniu nabrałam energi!!! :great:
lekarz długo się wahał czy może mi przepisać bo w chad można wskoczyć w manię
ale ja nie miałam prawdziwej manii nigdy

trzymajcie kciuki żeby mnie ustabilizowało i nie wybiło w górę :hide:

ORh+ ja jako nastolatka stwierdziłam, że jeżeli Bóg stworzył ziemię to pewnie dlatego że mu sie nudziło
zamiast kręcić filmy stowrzył sobie grudkę brudu i ludków i siedzi sobie i właśnie "ma ubaw po pachy"
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Siding Spring 11 cze 2013, 09:29
I mozliwe ze ktos stworzyl.albo cos. Ale czy nas obserwuje? Moze porzucil i zyjemy sami sobie.

Pisz sens jak ten wellbutrin sprawuje sie.:) Tez mam go na oku.

przez INTEL 1 11 cze 2013, 10:12
Znów czuję niepokój i napięcie. Absolutnie wszystko i wszyscy mnie wyprowadzają z równowagi. Mam wrażenie , że caly świat personalnie na mnie się uwziął i jedynie bezkompromisową niechęcią, nienawiścią i agresją mogę od biedy się obronić.
Masakra.
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez S jak... 11 cze 2013, 11:33
sens napisał(a):hej
biorę od wczoraj lek na dopamine i noradrenalinę
wellbutrin

Brałam wellbutrin zanim zdiagnozowano mi CHAD. Wywołał u mnie silny stan mieszany, który pozwolił zdiagnozować CHAD. Sens-małe hipo nie zaszkodzi:))))))))). Ja się przed tym nie bronię. Od tygodnia bez stabilizatorów. Już nie chodzę taka senna. Może niedługo nadrobię stracony czas. Problem tylko co ja powiem lekarzowi. Strach się przyznać. Leki się pokończyły, a mnie jakoś nie ciągnie na kolejną wizytę. Ciekawe jakbym funkcjonowała zupełnie bez leków. Czy poszłabym w kierunku manii czy depresji. Hmmm.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez maja25 11 cze 2013, 14:06
szkoda ze nie znam osobiscie kogos chorego na chad dobrze ze mamy forum najgorzej czuje sie gdy nie mam obowiazkow ciezko pracuje ale to praca uratowala mi zycie i to ze dotychczas wystarcz mi leczenie w gabinecie nie wiem czy mam chad 1 2 3 swtopnia ale walcze jak lew bardzo wspolczuje tym na ktorych nie dzialaja leki to straszne bo cvhad to niewyobrazalne cierpienie maja25

przez sens 11 cze 2013, 16:37
S jak.. po jakim czasie Ci się pojawił stan mieszany?
ja dziś jak się spieszyłam miałam gonitwę mysli - wystraszyłam się ale teraz jest ok

dobrze że Tobą nie rzuca po odstawieniu leków
może powinnaś mieć leki które nie usypiają??
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez INTEL 1 12 cze 2013, 10:00
Tak...
Obudziłem się o 4.45 rano, kompletnie wyspany...
Muszę uważać. Wczorajszy permanentny wkurw + krótki sen to ostrzeżenie.
Muszę dziś caly dzień się "tonować" i unikać sytuacji stresowych.
Z tym ,ze mając przekonanie że wszyscy żyją tylko po to żeby mnie stale prowokować będzie ciężko :-)

Co do Wellbutrinu
Z pewnością nie nadaje się w przypadku odmiany chad ktorą ja mam czyli mieszanej ( stale depresja wrza z nieodłączną agresywną i depresyjną manią). U mnie zwyczajnie przyspieszał do granic obłedu depresyjne i samobójcze zapętlone myśli, które nie cichły nawet na chwilę. Dostawałem takiego napięcia , lęku i derealizacji że jedynym wyjściem wydawała się rychła śmierć.
Generalnie lek ma dobre opinie i jeśli przeważa depresja to ponoć się sprawdza.
powodzenia
...nie mam podpisu...

przez S jak... 12 cze 2013, 12:43
sens napisał(a):S jak.. po jakim czasie Ci się pojawił stan mieszany?

Niestety nie odpowiem ci na to pytanie. Jak pisałam brałam go typowo na depresję nie wiedząc, że mam CHAD. Zresztą wtedy to był pierwszy przypadek kiedy solidnie zaczęłam brać leki na depresję no i wpakowały mnie w silny stan mieszany. Za dużo antydepresantów przy zerowym stanie stabilizatorów to zabójstwo dla chorego na CHAD to pewne. A ja wtedy dużo brałam antydepresantów. Od wczoraj znowu mam stan mieszany ale lekki i da się żyć. Lepiej niż jak przesypiałam większość czasu, gorzej z tym że mam bardzo wyostrzone zmysły i autentycznie "myślenie" mnie teraz wewnętrznie boli. Już się pojawił szczękościsk. I tak źle i tak nie najlepiej. Ale możne to dlatego, ze bardzo przeżywam razem z córką jej szkolne niepowodzenie. Jedynka z matmy a tu koniec roku. Po wczorajszej ostrej rozmowie z matematyczką czuję ze pogorszyłam sytuację i kiepsko mi z tym. Wiecie-myśli że jestem do d..... itd.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez INTEL 1 12 cze 2013, 13:06
Wyostrzone zmysły ,hehehehe
Ja mam w tej chwili nie tylko wyostrzone zmysły ale również wyostrzony sposób traktowania ludzi. Mam ten fantastyczny nastrój , kiedy to zwycięsko wychodzę z każdej utarczki zarówno słownej ( niezależnie czy na poziomie ulicznego chwasta , czy zadufanej w sobie urzędniczki-potrafię się dostosować) czy też utarczki fizycznej o której marzę , lecz na szczęscie nie potrafię sprowokować. Chociaż kto wie? Jest kilku takich, którzy pojawiając się w zasiegu wzroku skutzecznie by ten mój hamulec zwolnili.
Na razie jeszcze nie odlatuję. Wieczorem wezmę większą dawkę Lamotryginy-obecny stan chociaż nosi znamiona przyjemnego , przeciągany przyjemnym być przestanie.
Pozdrawiam
...nie mam podpisu...

przez niecierpliwy 12 cze 2013, 17:56
Hej,

cierpie na depresje i zaburzenia lekowe, ktore objawiaja sie wzmozonym poceniem niezaleznie od pory roku, lzawieniem, drzeniem rak nog co jest uciazliwe. Lekarz przepisal mi paroxinor. Ostatnio powiedzialem mu ze wzmaga sie we mnie agresja - kazal brac depakine chrono 300 2 razy dziennie. W moim zyciu podejmowalem wiele lekkomyslnych decyzji podwplywem chwili caly czas po glowie kraza mi pomysly. Dlugo nie mialem dziewczyny obecnie mam 2 (!!!). Latwo mi przychodzi manipulowanie ludzmi. Zastanawiam sie czy to nie sa objawy chadu. Zaburzenia lękowe mam od 17 rokuzycia (objawy) niektore nawet wczesniej. Co o tym myslicie ?

przez barsinister 12 cze 2013, 19:07
niecierpliwy napisał(a):cierpie na depresje i zaburzenia lekowe, ktore objawiaja sie wzmozonym poceniem niezaleznie od pory roku, lzawieniem, drzeniem rak nog co jest uciazliwe. Lekarz przepisal mi paroxinor. Ostatnio powiedzialem mu ze wzmaga sie we mnie agresja - kazal brac depakine chrono 300 2 razy dziennie. W moim zyciu podejmowalem wiele lekkomyslnych decyzji podwplywem chwili caly czas po glowie kraza mi pomysly. Dlugo nie mialem dziewczyny obecnie mam 2 (!!!). Latwo mi przychodzi manipulowanie ludzmi. Zastanawiam sie czy to nie sa objawy chadu. Zaburzenia lękowe mam od 17 rokuzycia (objawy) niektore nawet wczesniej. Co o tym myslicie ?

rzeczywiście, jeśli w stanie depresji masz dwie dziewczyny na raz, to jesteś mistrzem :D
pogadaj z lekarzem, na samą agresję nie dostałbyś depakiny
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez niecierpliwy 12 cze 2013, 19:57
barsinister, inaczej. Do lekarza poszedlem z depresja. Paroksetyne biore od roku i czuje sie lepiej a ostatnio jakby mam przechylenie w druga strone. Sppotykam sie z 2 dziewczynami a wczesniej siedzialem tylko w domu i nawet wychodzic mi sie nie chcialo. Depakine dostalem na "ogolna nadpobudliwosc".

przez sens 13 cze 2013, 17:45
4 tym dzień na wellbutrinie
wróciło napięcie
karak mam sztywny jak maszt statku

myla mi sie litery (poprawiam caly czas ten post)
zobaczymy
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez pannaAlicja 14 cze 2013, 12:35
INTEL 1, dzisiaj łączę się z Tobą w stanie agresji, wkurwu itd ;p
Rzadko mnie tak bierze, ale dziś znowu mam agresję na czerwonym poziomie, odgryzłabym łeb komuś, gdybym mogła 8)

AAAaaaaaaaaaaargh.

I ta huśtawka: wczoraj dół mariański, dzisiaj agresja, ciekawe co mnie jutro czeka.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Sortuj wg