CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Siding Spring 03 maja 2013, 13:30
Choruje. Napisales to tak , ze na rozne sposoby mozna to zinterpretowac. Ale moze faktycznie czasami nie potrzebnie wzniecam ogien:)

przez Majkel86 03 maja 2013, 13:57
Od około pół roku dziwnie się czuję, raz dobrze raz nie. Nachodzą mnie takie stany depresyjne, że w jednej chwili świat jakby nie miał sensu, wydaje mi się jakiś dziwny, odrealniony, nic nie sprawia przyjemności i do wszystkiego muszę się zmuszać. Potrafi mi się to tak zmieniać nawet w ciągu dnia. Wstanę rano mimo, że nie bardzo mi się chce, wyjdę na rower czy coś ale czuję, że mi to prawie nie sprawia przyjemności. Po jakimś czasie wszystko jakby znika i wtedy czuję się normalnie, żadnych zmian nastroju przez tydzień-dwa, jedynie jakieś tam napięcie w różnych sytuacjach ale to nerwicowe bo z nerwicą się męczę ok 8lat. Bardziej mnie zastanawiają te stany depresyjne i dziwne postrzeganie świata które się ujawniają nagle i nagle też potrafią znikać.
Brałem ostatnio paroksetyne ale już odstawiłem, teraz dostałem convulex na te huśtawki nastrojów ale nie wiem czy to na mnie działa.

przez Siding Spring 03 maja 2013, 13:58
Pisales gdzies ze to po parokseytnie maszz takie jazdy?:>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 03 maja 2013, 17:44
Convulex zawsze spoko, biorę od roku i mi pomaga.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Majkel86 03 maja 2013, 18:40
lubudubu napisał(a):Pisales gdzies ze to po parokseytnie maszz takie jazdy?:>

Bo tak myślałem, tzn miałem taką nadzieję :P a teraz to już nie wiem bo nie biorę chyba z miesiąc a czuje się czasami tak samo jak wtedy gdy brałem tzn może nie aż z takim nasileniem ale objawy podobne.
Dzisiaj np. czuję się w miarę normalnie, pogoda może trochę zamula i się nic nie chce ale nie czuję się tak dziwnie jak np. wczoraj.

Łapa napisał(a):Convulex zawsze spoko, biorę od roku i mi pomaga.

W jakich dawkach? Bo ja mam przepisane convulex 150, 1 dziennie ewentualnie 2 jakby nie było poprawy.

przez Iris1 03 maja 2013, 19:25
Cześć,
Jestem nowa na Forum, chociaż przyznam się, że Forum przeglądam (z przerwami kiedy się czułam bardzo dobrze) od 2009 roku, czyli czasu kiedy zaczęłam się leczyć z powodu zaburzeń depresyjnych. Mam za sobą dwa pobyty w szpitalu, terapię grupową i porzuconą terapię indywidualną. Ze szpitala wyszłam pierwszy raz z diagnozą zaburzeń adaptacyjnych, drugi raz z diagnozą epizod depresji ciężki. Postanowiłam napisać właśnie w tym wątku, gdyż obraz mojej choroby jest taki, że po każdym z moich epizodów depresyjnych miałam okresy świetnego samopoczucia (tak jakbym zaczynala życie na nowo), kiedy zaczynałam nowe aktywności, imprezowałam, miałam przeświadczenie, że poradzę sobie ze wszystkim. Później mimo brania anydepresantów, znowu zaczynalam reagować depresyjnie i uciekałam w depresję.
W ostatnim takim okresie (nie wiem czy można to nazwać hipomanią) zaczęłam nową pracę, za chwilkę podjęłam się jeszcze nowych obowiązków zawodowych, czułam się piękna, non stop kupowałam nowe ubrania, imprezowałam, nie mogłam usiedzieć w domu, więc prowadziłam bardzo towarzyskie życie (i tu coś z czym sobie nie mogę poradzić przelotne kontakty seksualne, chociaz za kazdym razem myślałam, że się zakochałam od pierwszego wejrzenia, w ogóle bardzo silny popęd seksualny). Z czasem w pracy przestałam być tak wydajna jak na początku, przestałam radzić sobie z obowiązkami, w ogóle z życiem, przestałam np. regularnie płacić rachunki, chociaż miałam pieniądze. I bardzo mądrze przestałam brać leki. Odeszłam z dnia na dzień z pracy, nie muszę Wam mówić jaka była rekacja szefowej. I oczywiście kolejny epizod depresji. Mój psychiatra mówi, że to nie jest CHAD (cały czas od czterech lat ten sam), a moja osobowść. Jak było u Was z diagnozą? Pozdrawiam Was i życzę sił do walki z chorobą
“Is there no way out of the mind?”
― Sylvia Plath

przez Łapa 03 maja 2013, 19:49
Majkel86 napisał(a):
Łapa napisał(a):Convulex zawsze spoko, biorę od roku i mi pomaga.

W jakich dawkach? Bo ja mam przepisane convulex 150, 1 dziennie ewentualnie 2 jakby nie było poprawy.

Dopóki mnie hipo nie złapała miałem 150 rano, 450 (150 i 300) wieczorem, teraz mam 450 rano, 450 wieczorem.

Iris1 napisał(a):Jak było u Was z diagnozą? Pozdrawiam Was i życzę sił do walki z chorobą

Dziękuję za pozdrowienia i życzę Ci tego samego. Jak było u mnie z diagnozą? Nie potrafiono mi jej postawić w jednym ośrodku, więc przez ponad rok hulałem bez diagnozy, potem mi ją dwóch, niezależnie od siebie, psychiatrów postawiło, obaj twierdzili, że ChaD typu pierwszego. Moim zdaniem jeśli chcesz wiedzieć naprawdę co Ci jest to pytaj o opinię dwóch psychiatrów, niech ten wywiad będzie dokładny i najlepiej jeśli wypowie się ktoś z Twojej rodziny/Twój partner, bo samemu można bardzo zakłamać rzeczywistość. Ja pewnie bym był martwy, gdyby nie to, że moja mama i moja eks zatroszczyły się o mnie i sprawiły, że diagnozę mi postawiono.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez amelia83 03 maja 2013, 20:02
Iris1, hejka
witaj na forumowie ;)
ja tez mam za soba 2 pobyty w szpitalu, diagnoże zaburzenia schizoafektywne, typ depresyjny, 3 razy terapia grupowa , indywidualna tez, lecze się od 2001 r, kiedy to jako 18latka byłam prawie 3 miesiące na oddziale młodzieżowym; u mnie moja lekarka u której z powodzeniem i dobrym doborem leków, leczę się od ponad roku skłania się u mnie z diagnoza ku CHAD ale jak mówi, ważne by funkcjonować dobrze, na tyle na ile mozliwe i nie chce zmienić mi diagnozy, bo ja tak samo uważam, że diagnoza nie jest najważniejsza, nie dla mnie po tylu latach, mam okresy depresjii jesienią i czasami na wiosnę, mam okresy remisjii, i hipomanii, w której wszystko jest piękne, łatwe, szybkie, dużo wrażeń ludzi i sie dzieje.
pozdrawiam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Iris1 03 maja 2013, 20:27
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź. amelia83, ja też uważam, że diagnoza nie jest najwazniejsza, a ważne są dobrze dobrane leki, psychoterapia a przede wszystkim to jak napisałaś, zeby radzić sobie w zyciu. Nie wiem, może chciałabym uslyszeć diagnozę CHAD żeby się wytłumaczyć przed samą sobą z tych rzeczy, które zrobiłam, a których się teraz wstydzę. Ja po prostu boję się, że nie rozumiem tego mojego chorowania, że nie widzę granicy pomiędzy tym, że funkconuję w miarę normalnie(remisja?) a za chwilę jestem tak rozbujana, że robię głupstwa (hipomania?)
“Is there no way out of the mind?”
― Sylvia Plath

przez dariusz1990 04 maja 2013, 09:08
Witam byłem teraz u lekarza i do lamotryginy dopisał mi tegretol 200 i 400 cr ten pierwszy rano ten drugi wieczorem . Ale nie o tym chciałem pisać wczoraj dostałem strasznego napadu lęku który trzyma mnie cały czas a zamiast perazyny która świetnie działała na moje lęki dostałem chloroprotrixen po którym o dziwo jestem nakręcony i nerwowy .Perazyne miałem brać tylko wieczorem ale brałem ja także w ciągu dnia żeby wyciszyć lęki.Niestety lekarka u której byłem twierdziła że moje lęki są wynikiem odstawienia alkoholu skąinąd wiem że Chad często jest diagnozowany z alkoholizmem.Możecie polecić jakieś które mógłbym zasugerować lekarzowi?Dodam że biore jeszcze doraznie oxazepam już od miesiąca i raczej powinienem go odstawić lub zmienić na inne benzo oczywiście doraznie.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez Majkel86 04 maja 2013, 17:46
Perazyna pomaga Ci na lęki? Bo ja to mam przepisane na depersonalizacje ale nie zbyt pomaga ani na jedno ani na drugie ;/

przez sens 04 maja 2013, 23:35
hejka
jestem w trakcie schodzenia z leków
biorę Zoloft 100 i brałam 150 spamilaxu i 200 Lamotriginy
zeszłam do 50 Spamilaxu i było ok i od tygodnia próbowałam zejść do 150 Lamotriginy przy utrzymaniu pozostałych leków.
Od tygodnia też mam urlop. A wcześniej (przed leczeniem na CHAD) często w wolne miałam pogorszenie nastroju.

Od tygodnia też mniej więcej zaczęło mną trzepać.
Myslicie że to wolne po stresie czy bardziej schodzenie z Lamotriginy?
W końcu niewiele zeszłam...

Jak są Wasze doświadczenia?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez barsinister 04 maja 2013, 23:40
sens napisał(a):hejka
jestem w trakcie schodzenia z leków
biorę Zoloft 100 i brałam 150 spamilaxu i 200 Lamotriginy
zeszłam do 50 Spamilaxu i było ok i od tygodnia próbowałam zejść do 150 Lamotriginy przy utrzymaniu pozostałych leków.
Od tygodnia też mam urlop. A wcześniej (przed leczeniem na CHAD) często w wolne miałam pogorszenie nastroju.
Od tygodnia też mniej więcej zaczęło mną trzepać.
Myslicie że to wolne po stresie czy bardziej schodzenie z Lamotriginy?
W końcu niewiele zeszłam...

czemu schodzić akurat z lamotryginy? przecież to jedyny z tego zestawu lek zapobiegający wahaniom i nawrotom?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez dariusz1990 05 maja 2013, 03:30
Mi też kazano schodzić z Lamotryginy i przejść na Tegretol bo byłem u innej lekarki prawde mówiąc po zwiększoną dawke perazyny mówiłem prosiłem a ona że te lęki to skutek odstawienia alkocholu no ok może tak być tylko dlaczego sobie nie ulżyć nieuzależniającym lekiem. Żeby w Warszawie nie można było znalezć dobrego psychiatry .... eh dodam że pani doktor była dopiero w trakcie specjalizacji zapewne Tegretol to też "lek na abstynencje" w jej mniemaniu tak przynajmniej jest w ulotce wszystko pięknie tylko nie leczy lęków.Jakie są jeszcze leki prócz chloroprotrixenu i benzodiazepin np z neuroleptyków które wpływają na lęki?Tak bardzo bym chciał żeby leki z grupy SSRI lub SNRI miały na mnie dobry wpływ,
niestety nie mają mam wszystkie możliwe skutki uboczne tych leków.Dodam jeszcze że cieprie na Nerwice Natręctw , Zaburzenia Lękowe i niestety Alkoholizm.Sądząc że macie dłuższy staż w braniu leków prosze zasugerujcie jakies medykamenty leczące leki coś prócz chloroprotrixenu ?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Sortuj wg