CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez dariusz1990 23 kwi 2013, 23:50
Cześć jak napisałem kilka postów wcześniej przyjmuje lamotrygine 25 mg rano i 50 wieczorem .Biore ją już od 1,5 tygodnia i nadal mam straszne huśtawki nastrojów ale raczej w strone górki .Myśle czy nie poprosić o dodanie kolejnego stabilizatora myśle nawet nad litem niestety w związku z drugą diagnozą czyli Alkoholizmem mam problemy z watrobą tzn podwyższone enzymy w tej chwili nie pije od 3 tyg .Uważacie że warto prosić lekarza o kolejny stabilizator?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez barsinister 23 kwi 2013, 23:56
lamotrygina nie działa po 1.5 tygodnia, działanie można oceniać po kilku miesiącach i ustawieniu dawki
na te wahania w górę dobry jest jakiś nowoczesny neuroleptyk (np. kwetiapina lub olanzapina)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez dariusz1990 23 kwi 2013, 23:57
Dodam tylko że mam tylko podejrzenie ChaD lub Zaburzeń Osobowości więc odpłatność leków przynajmniej na początku to sto procent czy znacie może jakieś tańsze stabilizatory?
Dzięki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 24 kwi 2013, 10:41
maargooo
Mam bardzo podobne spostrzezenia :)
dariusz1990
Nie boj sie litu. Refundowany - zero zlotych :) 100% platnosci jakies pare zlotych (+oczywiscie badania krwi na poczatku co tydz, pozniej co miesiac a pozniej nawet kilka miesiecy lub rzadziej)
Poczytaj moje wpisy na temat litu. Wszyscy jak ja, ktorzy dobrze go toleruja, tzw. idealni litozercy ;) bardzo sobie lit chwala.
Ale wczesniej posluchaj Barsinistera.
Nawet przy dobrze dobranych lekach potrzeba kilku miesiecy na w miare przywoita stabilizacje a nawet dluzej.
Kwetiapina jest OK

Ostatnio doszedlem do pewnych spostrzen a poniewaz lubie uogolniac do pewnej teorii ;)
Oczywiscie, upraszczajac wazne jest aby w hipomanii starac sie o jak najwieksza kontrole i chronic sie przed wyskokami.
Podobnie w depresji mozna starac sie nie pograzac glebiej i glebiej.
Mysle jednak, ze najwazniejsze sa te okresy pomiedzy. I nie mowie tu o dlugiej remisji ale o dosyc czestych ale niewielkich oscylacjach nastroju.
Mam poczucie, ze czasami na przestrzeni kilku godzin, jednego dnia rozgrywa sie cala batalia o to czy polecimy czy zlecimy czy utrzymamy sie w rownowadze.
Pozniej to juz tylko walka z konsekwencjami hipo i depresji - musztarda po obiedzie :/
Czy macie tez takie poczucie bycia na granicy. Pewnej pewnosci, ze o to sie zbliza zmiana, ze znowu, ze kolejny raz trzeba powalczyc i ze kolejny raz mozna przegrac.
Szczegolnie jest to widoczne oczywiscie przy obnizaniu nastroju.
Wtedy chyba za wszelka cene trzeba sie zmobilizowac i szukac sposobow. Zadbac aby nic co w normalnej sytuacji bylo by neutralne nie przerzucilo nas w ktorys z biegunow.

przez dariusz1990 24 kwi 2013, 15:56
A co z neuroleptyków byście doradzali póki co mam Perazin 50 mg mam dwie tabletki na noc ale czasem w czasie napadu lęku w ciągu dnia biore jedną lub dwie tabletki.Wiem że na lęki są super leki z grupy SSRI ja niestety mam wszystkie możliwe skutki uboczne doksepina też nie wchodzi w gre.Znacie jakieś neuroleptyki poza Olanzapiną i Kwetiapiną które działają na stany lękowe i lęk napadowy?Serdeczne dzieki i pszepraszam że tak głowe zawracam.

przez norma_baker 24 kwi 2013, 17:23
z neuroleptyków na stany lękowe podobno dobry jest jeszcze rispolept i fluanxol, choć dla mnie faworytami i tak są te, które wymieniłeś, czyli olanzapina [według mnie najlepsza na lęki] i kwetiapina. ;) a dlaczego chcesz poznać inne neuroleptyki? brałeś te dwa ostatnie?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Widmo 24 kwi 2013, 17:29
dariusz1990
Pytaj ile wlezie...postaramy sie odpowiedziec:)
Z tym, ze nikt tu raczej nic nie bedzie zalecal bo tylko lekarz moze to zrobic.
To ze ktos pisze, ze jakis lek mu podpasowal znaczy tylko tyle, ze nie doznal skutkow ubocznych a stan zdrowia sie poprawil.
W moim przypadku staram sie pisac moze zbyt dobrze o licie poniewaz uwazam, ze wielu ludzie calkiem nieslusznie nim straszy.
Jeszcze jakis czas temu ciezko bylo na forach znalezc pozytywne informacje na jego temat. Glownie bylo straszenie i mity.
A jesli chodzi o kwetiapine ja i kilka osob jestesmy przykladem dobrego dzialania malych dawek na noc. Inne osoby czuly sie po niej zle.
Na forum jest zakladka na temat poszczegolnych lekow. Najczesciej znajdziesz opinie osob ktore zle znosily kuracje.
Taka specyfika internetu zawsze wiecej pisze sie negatywnych opinii.
Jak widzisz to nie tak prosto znalesc swoj lek/zestaw.
Ja od poczatku odpuscilem sobie, czytanie kto co bierze i komu co pomaga lub nie. Ok, udalo mi sie wstrzelic w leki od razu.
Podsumowujac porozmawiaj o tym z lekarzem, moze uzna sugestie za sluszne. Ale najlepiej dokladnie informuj o swoim samopoczuciu.
Ja uslyszalem ze sen jest dobrym miernikiem. Pierwszy sie psuje przed innymi objawami ale i jego uregulowanie jest tez sygnalem rozpoczynajacej sie poprawy.

przez Łapa 24 kwi 2013, 17:50
Potwierdzam, rispolept jest doskonały
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Widmo 24 kwi 2013, 18:18
Łapa napisał(a):Potwierdzam, rispolept jest doskonały

Chyba, ze gratis dostanie sie laktacji :evil:
Jakby tak wszystko bylo doskonale to bysmy wszyscy zarli to samo :D

(sorry, dzisiaj jestem troche nieprzyjemny dla otoczenia:) )

przez norma_baker 24 kwi 2013, 18:19
Widmo napisał(a):dariusz1990
Z tym, ze nikt tu raczej nic nie bedzie zalecal bo tylko lekarz moze to zrobic.
To ze ktos pisze, ze jakis lek mu podpasowal znaczy tylko tyle, ze nie doznal skutkow ubocznych a stan zdrowia sie poprawil.

(...)

A jesli chodzi o kwetiapine ja i kilka osob jestesmy przykladem dobrego dzialania malych dawek na noc. Inne osoby czuly sie po niej zle.

dokładnie. ja na przykład na małych dawkach kwetiapiny [do 100 mg] byłam jak zombie, kompletnie nie do życia. ja jestem przykładem, który potrzebuje 300 mg kwetiapiny do prawidłowego funkcjonowania. :P
ChAD + EPI

przez wannabeadored 24 kwi 2013, 19:26
Hej, jestem świeżo zdiagnozowanym ChaDowcem i.. póki co trochę w to wszystko nie mogę uwierzyć, nie dociera to do mnie. Abstrahując oczywiście od tego, że mam akurat "górkę", więc niewiele rzeczy mnie obchodzi. Jadę sobie póki co dzielnie na stabilizatorach i zobaczymy co będzie dalej :D

przez norma_baker 24 kwi 2013, 20:19
wannabeadored, witaj w czaderskim gronie ;)
ChAD + EPI

przez wannabeadored 24 kwi 2013, 20:26
norma_baker bardzo mi miło :) cholera, nie spodziewałam się tego, że zdobędę się na uzewnętrznianie się na forum. aktualna nadaktywność ma swoje plusy ;) nie mogę czytać, oglądać, uczyć się, spacerować, wszystko mnie straaaasznie denerwuje i nudzi. zostaje więc chyba tylko internet :D

przez norma_baker 24 kwi 2013, 20:40
oj rozumiem Cię. ja w "górce" mam w głowie wieczne "SZYBCIEJ! SZYBCIEJ!" i nie mogę się na niczym skoncentrować... :?
ChAD + EPI

Sortuj wg