CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pannaAlicja 04 cze 2012, 21:41
sens napisał(a):panna Alicja
ja też jestem na dziennym od 3 tygodni, w czym ci pomogli najbardziej i jak?
bo ja mam takie pogorszenie, że zastanawiam się czy nie powinnam zrezygnować.
Lekarz mi leki odstawił i dał 12,5 mg ketronalu i zaczęłam zjeżdżać w dół bez kontroli....
nie wiem czy nie lepiej wrócić do widzenia się z moim lekarzem raz na miesiąc.....

dziś podczas terapii kobieta która ma jednobiegunowa powiedziała że nie rozumie moich zmian nastroju bo u niej to jest stopniowy zjazd w dół i w górę... powolny bez takich huśtawek.....

Nie jestem na dziennym, a na otwartym (różnica jest taka, że na otwartym mam przepustki na weekendy do domu, a dni powszednie siedzę w szpitalu). Pomogli mi ustabilizować mixa, ujarzmili manię i dali psychoterapię grupową ze względu na borderline.

Twoje pogorszenie może wynikać z braku leków... Powiedz o tym lekarzom.

Twoja koleżanka ma trochę racji: to w borderline są szybkie zmiany nastroju, czasami niemal jednocześnie... Jest mała różnica między chadem a bpd i to m.in jest właśnie tempo wpadania w epizody... Ciężko jedno od drugiego odróżnić, ale skoro jesteś w szpitalu to powinni się Tobą odpowiednio zająć. Borderline można leczyć farmakologią, ale przede wszystkim psychoterapią. Chad leczy się przede wszystkim farmakologią, terapia jest tylko poznawcza, edukacyjna.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez S jak... 05 cze 2012, 16:01
Tak mi przyszlo do glowy a propos szpitali specjalizujacych się w CHAD. Może kilka adresów? Prócz tego w Katowicach o którym byla mowa.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez pannaAlicja 05 cze 2012, 16:32
Akademia Medyczna w Gdańsku, wszystkie trzy oddziały (zamknięty, otwarty i dzienny) ma ogromne doświadczenie w leczeniu Chadowców.
Osobiście mogę polecić, bo mnie ustabilizowali rewelacyjnie.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miniaa 05 cze 2012, 18:55
Oddział Chorób Afektywnych CMUJ Kraków
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Vendetta 05 cze 2012, 19:07
Witam.
Lekach ostatnio stwierdził u mnie CHAD :( Przez 2 lata jadłem bez przerwy Velaflax 37.5 mg i wszystko było w porządku. Ale w kwietniu po odstawieniu leku na wyjeździe wakacyjnym dostałem nagle euforii życia (nie chciało mi się spać , ogólnie nie potrzebowałem snu) i generalnie wydawało mi się że mogę góry przenosić. Moja żona widząc to trochę się chyba wystraszyła i namówiła mnie na wizytę u psychiatry. Poszedłem i stwierdził on właśnie CHAD,po czym przepisał mi Olanzapine. Zjadłem już jedną paczkę (28 tabletek) i teraz zacząłem drugą z tym , że mój stan zaczyna powoli przypominać depresje. Obawiam się , że lekarz może zły lek mi dobrał :/ Nie wie ktoś czy nie lepiej wrócić do Velaflaxu w moim przypadku?
Paweł

przez S jak... 05 cze 2012, 19:26
Pawle, nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sporo czasu minęlo zanim dopasowano mi lek i z moich doświadczeń wynika, że jednak najlepiej jest gdy leki dopasowywują w dobrym szpitalu. Wydaje mi się, że w CHAD przy źle dobranych lekach latwo wejść zarówno w fazę manii jak i depresji. Jak zauważyleś poprosilam o listę szpitali gdzie specjalizuja się w chorobach takich jak CHAD. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze parę adresów.
Mamy już:
1. Akademia Medyczna w Gdańsku
2. Oddział Chorób Afektywnych CMUJ Kraków
3. IV Oddział Psychiatryczny Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych Centrum Psychiatrii w Katowicach
Sulpiryd 2x 50

przez Siding Spring 05 cze 2012, 19:27
To jest wlasnie to o czym pisalem wyzej. Czy przed braniem velafaxu miales takie epizody tzn "euforia zycia"? Jak dlugo odstawiales velafax? Po odstawce lekow szczegolnie takich jak wenlafaksyna moze dojsc do hipomanii polekowej. Trzeba odroznic w takim przypadku chad od tego co sie dzieje po odstawieniu lekow. Nie jestem lekarzem ale z wlasnego doswiadczenia uwazam ze powinienes poczekac az Cie ta gorka pusci i Twoj mozg w koncu zacznie pracowac tak jak powinien. Dla organizmu samo branie takich lekow moze byc szokiem a co dopiero zejscie z nich. Oj ja dobrze pamietam jak po braniu paroksetyny i raptownym jej odstawieniu dostalem takiego powera ze codzienny morderczy wysilek fizyczny nie mogl mnie uspokoic. Tak jakbym w ogole sie nie meczyl. Po kilku miechac ten stan puscil po czym przeszlo to w mega dol a nastepnie nastroj szedl stopniowo w gore. Po 15 miechach moj mozg ciagle jest w stanie zdrowienia.

-- 05 cze 2012, 18:30 --

Swoja droga 10% osob bioracych paroksetyne dosiwadcza manii.1/3 hipomanii. Mowa o osobach ktore nie sa w zaden sposob powiazane z chad. Cos jest na rzeczy.

przez S jak... 06 cze 2012, 08:56
Intel żyjesz jeszcze? Coś mi się te nasze leki przestają podobać. Jak dobrze pamiętam Ty zacząłeś je brać góra trzy tygodnie przede mną. Jestem od pewnego czasu na setce. Pogoda pogodą ale mnie coraz bardziej ciągnie w dół.

Dlaczego do jasnej piwonii zaczyna mnie tak bardzo przerażać słowo szpital psychiatryczny. Fakt, ze znalazłam się tam gdy miałam epizod mieszany, wiem ze da się przeżyć jednak jestem przerażona i już :(
Sulpiryd 2x 50

przez intel 06 cze 2012, 11:02
Żyję ......
Teraz znów zaczyna mnie szarpać w górę....
Znów wszystkich nienawidzę i z trudem powstrzymuję agresję.
Już nawet nie wiem jak wygląda stan neutralny.
Teraz przez kilka dni będę na agresywnej górce z całą masą poronionych pomysłów, pozamiatam wszystkich w koło, a potem znów spadnę na ryj w kilka godzin....
Nie chce mi się gadać.....
intel

przez sens 06 cze 2012, 12:56
pannaAlicja napisał(a):

Nie jestem na dziennym, a na otwartym (różnica jest taka, że na otwartym mam przepustki na weekendy do domu, a dni powszednie siedzę w szpitalu). Pomogli mi ustabilizować mixa, ujarzmili manię i dali psychoterapię grupową ze względu na borderline.

Twoje pogorszenie może wynikać z braku leków... Powiedz o tym lekarzom.

Twoja koleżanka ma trochę racji: to w borderline są szybkie zmiany nastroju, czasami niemal jednocześnie... Jest mała różnica między chadem a bpd i to m.in jest właśnie tempo wpadania w epizody... Ciężko jedno od drugiego odróżnić, ale skoro jesteś w szpitalu to powinni się Tobą odpowiednio zająć. Borderline można leczyć farmakologią, ale przede wszystkim psychoterapią. Chad leczy się przede wszystkim farmakologią, terapia jest tylko poznawcza, edukacyjna.

hej
mowie lekarzowi i dostaje zwiekszenie leków zobaczymy czy pomoze
mam dość eksperymentowania lekami :(

cieszę się że tobie pomogli
ja diagnozy borderline nie mam - w testach mi nie wychodzi
nie mam też wielu objawów bordera
mam diagnoze innych zaburzen osobowosci

no licze ze przez 3 miesiace jakos mnie dodiagnozuja i cos mi znajda

powodzenia

-- 06 cze 2012, 12:58 --

Miniaa napisał(a):Oddział Chorób Afektywnych CMUJ Kraków

mnie tam nie chcieli przyjąć
tylko ja się starałam o przyjęcie na dzienny
a na dziennym boją sie tendecji samobójczych
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Verona 06 cze 2012, 13:25
sens napisał(a):Ka_Po
ja Ciebie troszkę czytałam i poznałyśmy się na zlocie
cieszę się że masz w końcu porządna diagnozę i wiesz - przynajmniej masz kierunek - jak to leczyć

rozumiem że kogoś posty cię wkurzyły ale jak przeczytałam Twój to mi się przykro zrobiło
czyli jak nie mam potwierdzonej diagnozy to mam się wynosić z tego forum....?

Ja niestety też się leczę od kilku lat a od roku mam podejrzenie CHAD ze wskazaniem na cyklotymię bo mi się nastrój zmienia czasami w ciagu kilku godzin. A po przeczytaniu Twojego postu poczułam się tu niemile widziana bo nie jestem prawdziwym chadowcem. I jeszcze bezczelnie próbuję walczyć ze swoją chorobą m.in psychoterapią. Myślę że jednak to forum nie jest tylko dla czystej krwii chadowców ale dla tych co miotają się między diagnozami też.

Moze jednak warto żebyś się zastanowiła czasami, mimo swoich dolegliwości, czy Twoje słowa nie są za mocne.
Bo wszystkiego chorobą nie można tłumaczyć.
przesyłam ci to jako feedback bo może sobie nie zdawałaś sprawy jak Twoje słowa mogą zostać odebrane
Ka PO powodzenia

------
panna Alicja
ja też jestem na dziennym od 3 tygodni, w czym ci pomogli najbardziej i jak?
bo ja mam takie pogorszenie, że zastanawiam się czy nie powinnam zrezygnować.
Lekarz mi leki odstawił i dał 12,5 mg ketronalu i zaczęłam zjeżdżać w dół bez kontroli....
nie wiem czy nie lepiej wrócić do widzenia się z moim lekarzem raz na miesiąc.....

dziś podczas terapii kobieta która ma jednobiegunowa powiedziała że nie rozumie moich zmian nastroju bo u niej to jest stopniowy zjazd w dół i w górę... powolny bez takich huśtawek.....

jak najbardziej pamiętam Cię ze zlotu, :) przyjechałas z Krakowa z młodziutkim chłopcem, kórego ja na następny dzień odwoziłam na pociąg do Częstochowy bo mnie poprosił, czemu nie chciał , nie mógł zostać...nikt nie wie ..wszyscy się dziwili :bezradny:
nikt nie pamięta pewnie młodego chłopaka , wystraszonego, zalęknionego, napisał kilka postów na forum i przyjechał na zlot, nie rozmawiał z nikim,...miał nick bodajże "roślina" ..czy jakoś tak.
Ciebie jak najbardziej pamiętałam, czekalam z zapałem na kolejne chad-ówki, czyli Ciebie - Asię z Karakowa i Anię - Skalmax z Kielc bo to był juz 2 zlot a ja na zywo w realu poznalam z Chad-em tylko Tomka - Waplo.
więcej....mam zdjęcia na których jesteś. POwiem tylko tyle, że miałam nadzieję, Cie poznać i pogadać ale Ty.... czekalam aż bedziesz sama tego chciała, czekalam na jakąś zachęte z Twojej strony a jeśli siedzenie na krzeelku i czytanie ksiązki to sposób na poznanie ;udzi to wybaxcz....jedynie w bibliotece można w ten sposób poznawać nowych i ciekawych ludzi.
Moze nie udało nam się znależć wspólnegp języka ale czy kiedykolwiek uslyszałaś ode mmnie że nie wierze w Twój CHAD???
NIe o CCiebie mi chodzi w tym temacie a wątek zlot...jest gdzie indziej.
Powiem tylko tyle, że ja osobiście uwazam, że te "nasze" zloty forumowe poposuły wlaśnie komunikacje na forum...:(
chocby na podstawie wątku CHAD....jak na dłoni widać że po spotkaniach na zywo w realu, dyskusja na temat rej choroby xnikła :(
Nie musisz skladać tu papierka że masz XHAD-a askoro chcesz....tylko ja nie prowadzę casringu
POwodzenia
u mnie....da się przeźyć.....

a i co ja niby zasłaniam chorobą, jakie swoje zachowanie, możesz jaśniej o co chodzi? bo nie wiem, że niby tak buta, że otry post..o to?
Keśli o to to przyznaje , tak ma być ostro bo wątek zrobil się smietnikowy s nie CHAD-wy

-- 06 cze 2012, 13:35 --

intel,
[size=150]ROBERT WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

-- 06 cze 2012, 13:54 --

PRzEPRASZAM , POZNALAM TEŻ NA ZLOCIE - Minie zKrakowa, Asiu przepraszam, ze przeoczyłam... :uklon:

nie poddaję w wątpliwość niczyjeje diagnozy bo jesli chodzi o "starych" prawdziwych Chad-owców na forum to wszyscy dobrze wiemy kto ma chada na serio ale chodziło mi o to żeby osoby inne die nie wtrącały i nie pouczały 'nas chad-owców) i pisząc czASEM bdury nie wprowwdzały ludzi w błąd :bezradny:

p.s. nie było mnie kilka sni na forum i dzisiaj dopiero przeczytałam to wszystko,

Nowi chadowcy treź oczyeiście sa mile midziani forum ;)

przez namiestnik 06 cze 2012, 15:23
lubudubu, wszystko być może. Choć nie zmieniając leków to się zmienia. A znowu każda próba obniżenia antydepresantu poniżej pewnej dawki kończyła się tragicznie. Z drugiej strony kiedyś - wiele lat temu po krótkim okresie brania ssri pierwsze podejrzenie psychozy (ale byłem tak przekonywujący i tak bardzo uważałem, że jest ze mną nie źle, a właśnie dobrze i coraz lepiej, że do żadnego szpitala nie pójdę, że...)

Z drugiej strony miałem dna totalne i doły biorąc 60 mg paro, czy 150 mg sertra więc.. Jednak statystki też nie biorą się znikąd. Choć i ogólnie świadomość rośnie a więc i wykrywalność.

S jak..., Intel ma czarne myśli związane jeszcze z czym innym. Ale czarne myśli - właśnie z natury są czarne. A Ty Intel nie wiesz jak będzie.

przez intel 06 cze 2012, 15:27
Dlatego-"pożyjemy-zobaczymy"
Lecz im dłużej będzie to trwało tym większa erupcja nienawiści nastąpi.
intel

przez kalina.kalina 06 cze 2012, 15:34
Mógłby mi ktoś powiedzieć,czy leki normotymizyjące w momencie, kiedy działają, wygłuszają negatywne emocje (lęki, niepokój, negatywne myśli) całkowicie?

Sortuj wg