CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pannaAlicja 29 mar 2013, 21:41
JOSE 2, idź do psychiatry, dobry antydepresant Ci pomoże w dwa tygodnie. Ja też miałam ciężką depresję, wyszłam. Tobie też się uda.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Waplo 30 mar 2013, 01:05
JOSE w sytuacji takiej gdy stare wypróbowane leki Tobie nie pomagają(depakine i ketrel) najlepiej jak najszybciej pogadać ze swoim lekarzem .
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Candy14 30 mar 2013, 03:34
Tomek zajrzyj na grupe fejsowa
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sens 31 mar 2013, 11:54
hej
w ten świąteczny poranek
życzę Wam wszystkim

:D :D :D :D :D :D :D WIOSNY :D :D :D :D :D :D :D

za oknem
w umyśle
w sercu
i w duszy
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez maargooo 31 mar 2013, 19:45
sens dzięki za życzenia, nadejście wiosny zapewne wpłynęłoby na poprawę nastroju nie jednego z nas...

JOSE- zbierz się w sobie i jak najszybciej szoruj do lekarza!!! Nie czekaj, bo to nie ma sensu i ciągnąć Cię będzie w dół jeszcze bardziej... Wspieram Cię myślami!

Moja hipo minęła i na razie jest dobrze, ale trochę się boję co będzie za kilka dni, bo jak "lądowałam" z tej górki to ostatnie 2 dni miałam trochę wzmożonej agresji i chęci zemsty na osobie, do której czuję ogromny żal. Byle ni wpaść w jakąś depreche :roll:

Pozdrawiam Was Kochani! ;)
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez barsinister 01 kwi 2013, 00:12
mam teraz przyziemny problem - na 30mg mirtazapiny jestem za bardzo pobudzony (i śpię 7-8 godzin), na 15mg śpię 12 godzin
bardzo sobie cenię jej działanie, ale może trazodon byłby jakimś wyjściem, sam już nie wiem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez norma_baker 01 kwi 2013, 08:23
barsinister, a może dawka 22,5 mg była by złotym środkiem?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez sens 02 kwi 2013, 08:35
Jose jak się czujesz?
byłeś/ idziesz do lekarza?

norma_baker? jest lepiej?
już niedługo masz wizytę u lekarza?

Ja miałam 2-3 dniowy zjazd - już się bałam że to początek czegoś poważnego
ale to było chyba efekt zmęczenia i nadmiernego przeciążenia siebie w ostatnim miesiącu
odpoczęłam (chociaż to juz było trudne żeby się zrelaksować)
i chyba jest lepiej
muszę uważać żeby się nie przeciążać bo mogę zacząć pikować w dół
jak to u was działa?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez malgosia7602 02 kwi 2013, 15:51
sens, u mnie też tak to działa. Muszę bardzo się pilnować, żeby nie brać zbyt dużo na siebie, zachować równowagę i nie przeciążać się.
Przed świętami narobiłam się jak głupia i teraz są tego efekty. Nie mam na nic siły :(
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez norma_baker 02 kwi 2013, 18:02
sens napisał(a):norma_baker? jest lepiej?
już niedługo masz wizytę u lekarza?

wizytę mam w piątek, ale lepiej niestety nie jest :( tak bardzo nasiliła się dysmorfofobia, że zaczęłam się okaleczać, nasiliły się akcje bulimiczne i co najgorsze odbija się wszystko czkawką na partnerze. przesypiam niemal całe dnie, dopadają mnie lęki... niestety, czekam na lekarza jak na zbawienie... :? ale Ty, sens, uważaj na siebie. ja jeszcze tej choroby nie rozgryzłam, w końcu dopiero co postawiono mnie przed diagnozą.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez maargooo 03 kwi 2013, 22:44
A ja znów zastanawiam się, co się ze mną dzieje? Ostatnio po raz kolejny pojawiła się we mnie wewnętrzna i bardzo silna potrzeba zemsty lub chociaż lekkiego skomplikowania życia komuś, kto mnie zranił ponad 1,5 roku temu. Sęk w tym, że z natury jestem bardzo wrażliwą, ciepłą i mega-wyrozumiałą osobą. 3-4 razy do tej pory pod koniec fazy hipomanii pojawiało się we mnie to uczucie (podwyższonej agresji i chęci zemsty). Ostatnio jakieś 3 dni było spokoju i teraz znowu nie przestaje o tym myśleć! :twisted:

Może gdybym w skrócie przybliżyła fragment mojego osobistego życia, związany z osobą, na której tak bardzo pragnę się zemścić, byłoby Wam łatwiej Kochani coś mi odpowiedzieć:
Facet ten potraktował mnie bardzo źle, zostawił w bardzo ciężkiej depresji i po próbach samobójczych oraz gdy bardzo bliska mi osoba umierała wówczas na raka, a potem upokorzył :cry: Mimo to po 5 latach związku postanowiliśmy zerwać zaręczyny i rozstać się w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Początkowo się to udało, ale potem miałam problemy z odzyskaniem z mieszkania swoich rzeczy i właściwie do tej pory nie mam wielu przedmiotów, które miały dla mnie duże znaczenie... Ale mniejsza o nie. Poczułam się okropnie, gdy zmienił numer tel. tylko po to bym nie mogła się z nim kontaktować, ani przypominać o umówionym spotkaniu po odbiór rzeczy. To był główny bodziec, który spowodował, że poczułam jakby ktoś "lał spirytus na moją świeżą ranę". Wtedy po raz pierwszy zapragnęłam zemsty- jakiejkolwiek. Nigdy nie życzyłam mu choroby, ani śmierci żeby była jasność, bardziej chodziło mi o to, by w przemyślany i inteligentny sposób zagrać mu na uczuciach (wymyślając jakiś scenariusz działania, moją własną "grę", w której on nieświadomie weźmie udział) albo też przysporzyć mu jakiś małych strat materialnych.

Takie ataki pragnienia zemsty pojawiają się co jakiś czas, gdy powrócę w pamięci do wspomnień, gdy ktoś rozgrzebie stare rany itp., ale najsilniej odczuwam to pod koniec hipomanii.
Czy komuś z Was takie uczucie jest znane??? Czy mój stan ma Waszym zdaniem jakikolwiek związek z CHAD?? Nigdy wcześniej nie znałam tego uczucia, wręcz przeciwnie- zemsta była dla mnie czymś okropnym...
Błagam odpowiedzcie mi, co Wy o tym myślicie??? :roll: Z góry dziękuję i ściskam Was gorąco! ;)
maargooo
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez malgosia7602 04 kwi 2013, 00:49
maargooo, jakbym czytała o sobie samej. Nic dodać, nic ująć. Według mnie to Chad.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 09:12
No to moze miec zwiazek z chad ale i nie musi. I osoby zdrowe maja podobne jazdy..Juz nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka bo potem wszystko bedziecie usprawiedliwiac choroba.

przez maargooo 04 kwi 2013, 10:08
malgosia7602 napisał(a):maargooo, jakbym czytała o sobie samej. Nic dodać, nic ująć. Według mnie to Chad.

Małgosiu7602 to, że mam CHAD jest pewne- leczę się już od lat psychiatrycznie pod tym kątem. Chodziło bardziej o to, czy te nagłe napady chęci zemsty tuż po "skoku hipomanii" mogą być z tym związane...

-- 04 kwi 2013, 10:15 --

lubudubu napisał(a):No to moze miec zwiazek z chad ale i nie musi. I osoby zdrowe maja podobne jazdy..Juz nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka bo potem wszystko bedziecie usprawiedliwiac choroba.

lubudubu, oczywiście masz rację, nie ma co na siłę usprawiedliwiać wszystkich swoich zachowań tą chorobą. Nie mam takich zamiarów, bo można popaść w paranoje lub przewrażliwienie... Zauważyłam tylko, że odkąd tak mocno zawiodłam się na bliskiej osobie, która zapewne w dość dużym stopniu przyczyniła się do tego, że wylazła ze mnie 'dwubiegunówka', to nie panuje zbytnio nad tymi stanami, gdzie planuje zemstę :twisted: A wcześniej nigdy tak nie było, bo nie znałam pragnienia zemsty. Dlatego muszę się w tych jazdach mocno pilnować, by nie narobić sobie problemów. Mimo wszystko jakiś wewnętrzny demon podpowiada mi, że gdy w jakikolwiek sposób dokuczę danej osobie, to wreszcie poczuję ulgę i te ataki (pragnienia zemsty) się skończą :lol:

Gosiu, lubudubu - dzięki za słowo w tym temacie, pozdrawiam Was! ;)

Sortuj wg