CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 04 mar 2013, 12:41
JOSE 2
Mi sie wydaje, ze tak powinna wygladac remisja jak w skrocie opisalem ale u mnie to sa pojedyncze dni lub jakis fajny tydzien.
Trzeba sobie tez uzmyslowic, ze zawsze chad bedzie wplywal na psychike wiec nawet w remisji beda sie pojawialy zaburzenia w kontaktach spolecznych, postrzeganiem swiata itd.
Co do subdepresji to ona byla przeslanka aby pojsc do lekarza. Nieradzenie sobie z obowiazkami w pracy, spora czesc zycia ktora mi sie rozwalila, mysli okolosamobojcze, fobia spoleczna... Dla mnie to caly czas byla tylko subdepresja.
Np. w przeciwienstwie do Ciebie JOSE 2 ja nie jestem w stanie pracowac dobrze przy nieznacznie obnizonym nastroju. A bardzo lubie swoja prace. Przy podwyzszonym nastroju podobnie (choc zalezy to od wyzwania). Najprawdopodobniej jest to u mnie jakis komponet rownolegle polaczony z osobowoscia i chad stad przez lata posadzalem sie o lenistwo co wzmacnialo tylko obnizony nastroj.

Pytanie wiec brzmi czego oczekujemy od zycia i jak w naszym mniemaniu wygladac ma przyzwoite zycie...czyli remisja?
Bedac ambitnym leniem (dziwne, wiem polaczenia) pierwsza rzecza, ktora mi pomogla bylo nauczenie sie, zeby sobie odpuszczac.

A wracajac do subdepresji to jest ona cholernie podstepna.
Ostatnio nawet nie wiem, kiedy zaczela mnie dopadac z tym ze uswiadomilem sobie ze cos jest nie tak dopiero po czasie. Zamknalem sie w sobie, wyizolowalem sie za bardzo od ludzi. Niby bylo ok ale jednak. Moze wiec wasze/nasze remisje to taka oswojona subdepresja?
Tutaj kazdy musi znalesc liste wlasnych symptomow i sygnalow ostrzegawczych.

przez girl anachronism 04 mar 2013, 14:26
Spadłam. Znowu na wenli, przez co czuję się psychicznie i fizycznie jak wrak, ale wiem, że trzeba poczekać, aż się rozkręci.
wild hearts can't be broken.

F31

przez maargooo 04 mar 2013, 18:28
JOSE 2 napisał(a):Trzymam mocno kochana Maargooo!!! Ja dzięki Ketrelowi jestem ciągle w niewielkiej subdepresji. Dobrze że poruszyłem ten temat. Myślałem, że większość z Was zna subdepresję. Ja utrzymując się w niej nie mam górek, a tym samym i depresji.

JOSE 2, BARDZO DZIĘKUJĘ :D

Od dziś małe wczasy u Siostry, więc myślę, że nowe zajęcia i przede wszystkim obcowanie z malutką, słodziutką Siostrzenicą Jagódką dobrze mi zrobi! :yeah: (mała jest noworodkiem, ma 1 miesiąc, hehe)

Buziaki dla Was Ludziska ;)
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JOSE 2 04 mar 2013, 19:22
S jak... napisał(a):No właśnie Ketrel-od kiedy go biorę jestem w stanie, który z powodzeniem mogę nazwać subdepresją. Czyżby taka uroda tego leku?

Jak skończę pracować to mam zamiar go rzucić. W chwili obecnej jest bardzo pomocny - wzmaga apetyt i świetnie mi się śpi po nim.
Dawniej Rambo.

przez optymistyc 04 mar 2013, 21:21
Ja w ogóle jakiś rok temu zacząłem przygodę przygodę z MLM (multi level marketing) i inwestycją w rozwój osobisty. Poznałem kilku ludzi z którymi się zaprzyjaźniłem i wspólnie zaczęliśmy przygodę sieciową.
Nakręciłem się niesamowicie (tu się okazały pierwsze moje objawy CHAD). Najpierw wziąłem duży kredyt na szkolenie, potem jakiś mały na sprzęt sprzątający do domu, następnie wyprowadzka z domu (na puste nasze mieszkanie). Nie minęło 2-3 miesiące i nagle wszytko zaczęło się sypać, ciężka sytuacja finansowa dawała się we znaki i nastąpił dół. Po powrocie do domu zacząłem ciężką blisko pół roku walkę z deprechą.
Po tym czasie znów ,,poszedłem w górę" wróciłem do MLM wziąłem kolejną pożyczkę ( w sumie mam ich 3) na kolejny biznes z nadzieją osiągnięcia czegoś w życiu no ale krótko to trwało zaledwie około 2 miesiące po czym sytuacja finansowo się nadwyrężyła i w tej chwili jestem ponownie lecz łagodniejszej a może subdepresji. Pracuje w między czasie i wtedy jakoś nie myślę tak o tym wszystkim.
Moje pytanie jest takie :
Czy może być tak że biznes sieciowy MLM może powodować u mnie CHAD lub sam ten biznes może być powodem Chada?
zależy mi na odpowiedzi gdyż zaangażowałem się w ten biznes mocno
dzięki
Nigdy nie przestanę dążyć do dobrostanu fizycznego społecznego i Psychicznego - czyli zdrowia

przez Widmo 04 mar 2013, 22:36
CHAD siedzi w srodku. Rzeczywiscie sytuacje zyciowe wyzwalaja go ale to jak zapalka przylozona do beczki prochu, ktora w sobie nosimy. W manii/hipomanii wpakowales sie w ryzykowny biznes. W normalnym stanie bys tego nie zrobic.
Pojawily sie problemy a do tego nastapil przeskok fazy i stad depresja. To jest troche takie bledne kolo ale zawsze tlem jest chad.
Nie obraz sie ale dla mnie juz sama nazwa "MLM (multi level marketing) i inwestycją w rozwój osobisty" smierdzi czyms podejrzanym.
Czy Twoi znajomi tez stracili na tym kase czy tylko Ty?
Przed chwila wrzucilem to w google i b. duzo jest wpisow negatywnych, wrecz wpisow o oszustwie.
https://www.google.com/search?q=multi+l ... =firefox-a
Nie jestes teraz przypadkiem znowu w hipomanii, manii? Jezeli biznes jest taki dobry to bedzie i taki jak go odlozysz na kilka tygodni (taki jest sposob postepowania z genialnymi pomyslami w manii). Moze warto sie przejsc do lekarza i/lub zapytac bliskich czy nie jestes za bardzo na krecony.
Mozliwe, ze to ja dmucham na zimne a Ty chcesz tylko racjonalnie na pare rzeczy dot. tego biznesu sobie odpowiedziec.

przez barsinister 05 mar 2013, 06:07
optymistyc napisał(a):Czy może być tak że biznes sieciowy MLM może powodować u mnie CHAD lub sam ten biznes może być powodem Chada?
zależy mi na odpowiedzi gdyż zaangażowałem się w ten biznes mocno

obstawiam, że ChAD może powodować, że ładujesz się w tego typu "biznes" - MLM działa na zasadach bardzo podobnych do piramid finansowych, jeśli nie jesteś bezwzględnym cwaniakiem oszukującym ludzi, to w życiu na tym nic nie zarobisz

otoczka MLM jest bardzo kusząca, te tony poradników "jak dojść od zera do miliardera", recepty na sukces, pierdolety typu "stoisz w kolejce w Lidlu, rozchmurz się, wszyscy w tej kolejce są twoimi potencjalnymi klientami", doskonała pożywka dla manii

jedynym plusem MLM jest opanowanie paru technik sprzedażowych, jeśli przestaniesz się bawić w te bajeczki, to ci się to może przydać przy szukaniu konkretnej roboty w szeroko pojętym handlu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez carmen1988 05 mar 2013, 15:43
Ostatnio mój psychiatra coraz bardziej skłania się ku temu, że mam właśnie CHAD. Ja się tylko zastanawiam, czy to możliwe, skoro, owszem mam huśtawki, jednak najczęściej jest tak, że albo czuje się w porządku albo zupełnie beznadziejnie. Nie odczuwam euforii. Poza tym zmiany nastroju nie są błyskawiczne. Czy ktoś może mnie uświadomić, czy mimo to, CHAD w moim przypadku jest możliwy.
nerwica wegetatywna

przez Widmo 05 mar 2013, 16:22
carmen1988 napisał(a):Ostatnio mój psychiatra coraz bardziej skłania się ku temu, że mam właśnie CHAD. Ja się tylko zastanawiam, czy to możliwe, skoro, owszem mam huśtawki, jednak najczęściej jest tak, że albo czuje się w porządku albo zupełnie beznadziejnie. Nie odczuwam euforii. Poza tym zmiany nastroju nie są błyskawiczne. Czy ktoś może mnie uświadomić, czy mimo to, CHAD w moim przypadku jest możliwy.

Chad ma rozne oblicza. Klasycznie dla chad zmiany nastroju wlasnie nie sa blyskawiczne chyba ze to odmiana rapid cycling lub stany mieszane.
Nie odczuwasz euforii teraz czy jej nigdy nie odczuwalas? Czesto trudnosc w przypomnieniu sobie momentow euforii lub branie jej za stan normalny sprawia klopot w diagnozowaniu chad.
Chyba poza tylko chad I w pozostalych przypadkach przez wiekszy okres czasu dominuje obnizony nastroj.
Jest tez cos takiego jak spektrum chad ktore niedlugo wejdzie do oficjalnej Miedzynarodowej Klasyfikacji Chorob. Spektrum ma obejmowac inne zabuzenia nastroju nie mieszczace sie w dotychczasowej klasyfikacji.
Moze warto przejsc sie do innego lekarza?

przez carmen1988 05 mar 2013, 16:29
Widmo, jestem zadowolona z dotychczasowego leczenia, choc zaliczyłam 5 tygodni w Gnieźnie. Byłam tylko ciekawa czy teoria mojej lekarki może być słuszna.
nerwica wegetatywna

przez Widmo 05 mar 2013, 17:40
Troche to dziwne byc zadowolonym z leczenia na chorobe, kiedy sie watpi w diagnoze lekarza ;)
(Stad byla propozycja sprawdzic u kogos innego.)
Ale chyba jest tak, ze na razie jestes leczona na chad ale na 100% sam lekarz jeszcze nie jest pewny. Stad i Twoje watpliwosci.
Zdrowia :)

p.s. a tutaj dobrze sa opisane rodzaje chad
http://online.synapsis.pl/Choroba-afekt ... nformacje/

przez carmen1988 05 mar 2013, 17:52
Widmo, od początku leczenia nikt nie jest pewien co mi dolega. Nawet w Gnieznie. Lekarze podejrzewają taki miszmasz. To tak jak z innymi objawami. Diagnoza może zająć nawet lata.
nerwica wegetatywna

przez JOSE 2 06 mar 2013, 19:52
Czad u niektórych osób rozwija się powoli, tak było ze mną. Najpierw były to depresje, a górki traktowałem jako stan normalny (skąd mogłem wiedzieć).
Dawniej Rambo.

przez girl anachronism 06 mar 2013, 22:20
Ehhh, i jadę do szpitala, drugi raz w ciągu pół roku :?
wild hearts can't be broken.

F31

Sortuj wg