CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez JOSE 2 23 sty 2013, 19:19
Jeżeli ktoś ma kanał ID to teraz leci program o kobiecie chorej na czad. Teraz jest w manii i robi straszne głupstwa. Zbiorowy sex z przygodnymi partnerami. Babka założyła firmę, którą opiekuje się teraz mąż.

-- 23 sty 2013, 22:06 --

Historia skończyła się smutno. Zamordowała męża i pomimo choroby została skazana na dożywocie. Może starać się o wyjście po upływie 51 lat. Rzecz działa się w Stanach.
Dawniej Rambo.

przez malgosia7602 23 sty 2013, 23:14
:(
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez sens 24 sty 2013, 00:53
malgosia7602 napisał(a):
Właśnie. Jestem przekonana, że ktoś, kto chociaż raz doświadczył hipomanii ( nie mylić z manią, gdzie zwykle nie panuje się nad emocjami), już nigdy nie zadowoli się szarością, jaką funduje remisja i podświadomie będzie dążył do hipo.
Ja osobiście okresy hipomanii wspominam jako najlepsze momenty swojego życia. :D
Właśnie wtedy czułam, że jestem sobą, że życie jest piękne i nieprzewidywalne.
(..) Kiedyś było mnie wszędzie pełno, "dusiłam" się w domu. Teraz wyjście do sklepu to nie lada wyzwanie. Masakra :bezradny:
A w hipomanii było pięknie... :D :D Zapominało się o chorobie, o wszelkich dolegliwościach.
Wieczorem kładąc się spać, nie mogłam doczekać się poranka. Teraz, pierwszą myślą po przebudzeniu jest najczęściej : "k...wa, kolejny dzień do przeżycia" .

Kiedy powiedziałam o tym lekarzowi, usłyszałam że może wskazana byłaby psychoterapia, bo przecież kiedyś uczęszczałam. Że powinnam "pracować nad sobą" :D , zmuszać się do wychodzenia z domu. Ś

Malgosia
ja też miałam hipo generalnie na plu a nie minus
ale chyba przepaliłam się
potem 2 lata deprechy z małymi przerwami
jeszcze 2 tygodnie moje mysli były głównie "chce się połozyć i umrzeć" a rano " jak dotrwam do momentu snu"
teraz jest lepiej, znacznie lepiej - od 2 tygodni
te myśli są znacznie mniej nasilone (może 10 %)
a jednoczesnie prowadzę w miarę normalne życie
a chyba nie mam objawów hipo
parę razy poczułam się szczęśliwa

więc może da się??

chociaż jak myśle o swoich próbach S... to nadal żałuję że się nie udało chociaż bym teraz nie zrobiła tego bo jest w miarę ok
i udało mi się że nie jest nudno - przynajmniej na razie

czy macie tendecję do "komplikowania sobie zycia?"
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 24 sty 2013, 00:58
lolil napisał(a):
amelia83 napisał(a):lolil, może czas na zmianę leków, jakie leki bierzesz i jak długo
myślałaś o terapii?

Biorę olanzapine, carbamazepine i arypiprazol przez rok. Chodzę na terapię, ale to początki i ona nie jest ukierunkowana na ChAD, tylko czasami jest poruszany temat choroby.

a lekarz nie proponował zmiany leków? tez biore olanzapinę
masz dobrego lekarza?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez malgosia7602 24 sty 2013, 09:24
sens napisał(a):
czy macie tendecję do "komplikowania sobie zycia?"

A jakże... :D Podobno jestem mistrzynią autodestrukcji :smile: :smile:
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez lolil 24 sty 2013, 11:04
amelia83 napisał(a):a lekarz nie proponował zmiany leków? tez biore olanzapinę
masz dobrego lekarza?

Mam dobrego lekarza, ma dobre opinie w necie, ja też uważam że jest dobry bo jak przyszłam do niego pierwszy raz to od razu dobrał mi takie leki, które ustabilizowały nastrój. Nie proponował zmiany leków, chyba ja na następnej wizycie to zaproponuję... Tylko nie wiem czy jest warto, skoro niby nastrój raczej stabilizują, a trafienie na leki, które tak działają to jest duży sukces przy ChAD. A jak znowu będzie kombinowanie z lekami to może to się źle skończyć, np. tym że nie będę mogła pracować, albo zawalę po raz drugi studia...

przez JOSE 2 24 sty 2013, 16:18
Mnie po raz pierwszy moja pani doktor (zrobiła doktorat) obdarzyła pełnym zaufaniem i przepisała mi lekarstwa na całe 6 miesięcy. Przez pół roku nie muszę chodzić do lekarza :yeah:
Dla mnie to ważne. Nie chcę spotkać kogoś znajomego.
Dawniej Rambo.

przez girl anachronism 24 sty 2013, 16:28
Ja wolałabym nie mieć takiego arsenału w domu, nie ufam sobie pod tym względem. Albowiem muszę podpisać się po tym:
malgosia7602 napisał(a): Podobno jestem mistrzynią autodestrukcji :smile: :smile:
wild hearts can't be broken.

F31

przez amelia83 24 sty 2013, 16:35
lolil, to lepiej samemu nie kombinować, nie warto, wiem po sobie ; zaproponuj lekarzowi zmianę leków zasugeruj, że niefajnie się czujesz, ja swojej zawsze szczerze mówie co ze mną nie tak ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez amfibia 24 sty 2013, 17:24
Przeszłam Ketilept (spanie po 12 godzin z niemożliwością dobudzenia się i omdlenia plus nie wiadomo, czy nie przyczynił się do zwiększenia wagi), Lamotrix (rano rześka jak skowronek, nastrój tak spokojny i rzeczowy, że sama siebie nie poznaje, waga spadła do wyjściowej i szkoda tylko, że uczulił mnie tak, że obecnie wyglądam jakbym miała ospę), teraz próbujemy Neurotop, czyli trzeci lek od końca listopada.
Jak czytam po raz kolejny, że może powodować omdlenia, senność i wzrost wagi to naprawdę - gdyby nie efekty Lamotrixu i fakt, że teraz będę potrzebowała dużo wewnętrznego spokoju (zmiana pracy), to dałabym sobie spokój.
Neurotop - 300mg

przez lolil 24 sty 2013, 22:02
amelia83 napisał(a):lolil, to lepiej samemu nie kombinować, nie warto, wiem po sobie ; zaproponuj lekarzowi zmianę leków zasugeruj, że niefajnie się czujesz, ja swojej zawsze szczerze mówie co ze mną nie tak ;)

Pomówie z lekarzem o tym, szkoda tylko że wizyta dopiero za dwa miesiące... Dzięki :)

przez niecierpliwy 24 sty 2013, 22:12
amfibia, Neurotop na CHAD ?Pytam bo moja babcia to bierze ale na padaczkę więc się dziwie. Nie znam sie na tym pytam z ciekawości. Ja mam fobie ale lekarz mnie pytał czy ktoś z rodziny chorował psychicznie na co odp. ze nie ale teraz to sam nie wiem na co ona to bierze ...

przez amelia83 24 sty 2013, 22:46
lolil, też mam za 2 miesi ace wizytę, a byłam w czwartek u P/
M. Luther King

przez sens 24 sty 2013, 22:56
amfibia ja po Quetiapinum e tez byłam zombii
a lamotrigina ...biorę i nie wiem na ile działa
ja biorę teraz 3 leki naraz
jak miałam zjazd miałam brać 4ty właśnie Quetiapinum - spróbowałam raz ... 16 godzin spałam i potem zombii
ble

daj znać jak ten nowy lek

niecierpliwy na CHAD bierze się leki przeciwpadaczkowe - lamotrigina jest takim lekiem
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Sortuj wg